دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مهندسی شیمی در خارج از کشور

سالانه متقاضیان بسیاری جهت تحصیل در رشته‌ی مهندسی شیمی از دانشگاه‌های خارج از کشور درخواست پذیرش می‌کنند
سالانه متقاضیان بسیاری جهت تحصیل در رشته‌ی مهندسی شیمی از دانشگاه‌های خارج از کشور درخواست پذیرش می‌کنند
مجله موفقیت ایلیاد - رشته‌ی از پرطرفدارترین رشته‌های مهندسی است و هر ساله افراد زیادی برای در این رشته‌ از ‌های خارج از کشور درخواست می‌کنند. این رشته از کاربردی‌ترین رشته‌های مهندسی به شمار می‌رود که طراحی و ساخت ابزار الات صنعتی را که قبلاً در محیط‌های آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفته‌اند در مقیاسی بزرگتر به مرحله‌ی تولید می‌رساند. همانند سایر رشته‌های مهندسی برای حل مشکلات فنی از دانش ریاضی، فیزیک و اقتصاد بهره می‌برد. همانگونه که عنوان شد این رشته یکی از پرکاربردترین و پردرآمدترین رشته‌های مهندسی است که امکان فعالیت در زمینه‌های بسیاری را برای فارغ‌الان این رشته فراهم می‌سازد. این رشته به دلیل ساختار همه جانبه حتی برای افرادی که مستقیماً با رشته‌های مهندسی در ارتباط نیستند نیز مناسب است، چرا که توانایی حل مسئله و مهارت‌های مدیریتی و تحلیلی نیز از دیگر ویژگی‌های متخصصین این رشته می‌باشد.
سالانه متقاضیان بسیاری جهت در رشته‌ی از ‌های خارج از کشور درخواست می‌کنند، از طرفی هر کشور با توجه به مقررات خاص خود دارای شرایط اپلای متفاوتی می‌باشد، بنابراین آشنایی با شرایط هر در انتخاب بهترین به دانشجویان متقاضی کمک فراوانی خواهد کرد.

در این مقاله به معرفی تعدادی از برترین ‌های برتر دنیا در ارائه‌ی رشته‌ی خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

ـ

واقع در شهر از معتبرترین ‌های تحقیقاتی جهان است. مقطع کارشناسی در چهار سال به طول می‌انجامد و امکان ادامه در مقاطع بالاتر برای دانشجویان در این فراهم است. در واقع طیف گسترده‌ای از دوره‌های کوتاه مدت، بلند مدت، کارشناسی و کارشناسی ارشد برای علاقه‌مندان به رشته‌ی در این در نظر گرفته شده است، فیزیک، شیمی و زیست شناسی پایه‌ی برنامه‌های آموزشی این در ارائه‌ی رشته‌ی هستند و سختگیری‌های آموزشی این سبب پرورش دانشجویان جهت ادامه در مقاطع ی بالاتر می‌شود.

ـ موسسه‌ی فناوری ماساچوست

موسسه‌ی فناوری ماساچوست موسسه‌ای تحقیقاتی محور در زمینه‌های علمی با هدف رونق صنعت در آمریکا در سال ۱۸۶۱ در کمبریج ماساچوست تأسیس شد. دانشکده‌های مهندسی MIT علت شهرت این می‌باشد، در عین حال دانشکده‌های علوم انسانی، مدیریت و معماری نیز طیف وسیعی از برنامه‌های آموزشی را در اختیار دانشجویان علاقه مند قرار داده‌اند. در واقع ۶۰ درصد از ظرفیت این مربوط به دانشکده‌های مهندسی و مابقی برای سایر دانشکده‌های این می‌باشد. برنامه‌های آموزشی این برای رشته‌ی علاوه بر کلاس‌های تخصصی در زمینه‌های شیمی، زیست شناسی، فیزیک و ریاضیات شامل دروس مکانیک کوانتومی، ترمودینامیک و تبدیل انرژی نیز می‌باشد.

ـ پرینستون

پرینستون واقع در نیوجرسی آمریکا ی تحقیقاتی و معتبر در ایالت متحده است و دریافت جوایز بسیار از جمله جایزه‌ی نوبل از افتخارات بزرگ این می‌باشد. برنامه‌های آموزشی این برای رشته‌ی شامل کلاس‌های فیزیک، ریاضی، شیمی آلی و ترمودینامیک است و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این رشته ملزم به ارائه‌ی پایان نامه در حوزه‌ی تحقیقاتی شیمی می‌باشند.

ـ موسسه‌ی فناوری کالیفرنیا

موسسه‌ی فناوری کالیفرنیا یکی از ۱۸ موسسه‌ی برتر فناوری در آمریکا برای مشتاقان حوزه علم و فناوری می‌باشد. دانشجویان این پس از گذراندن دروس تخصصی این رشته در یکی از حوزه‌های در مقطع ات تکمیلی مشغول به کار می‌شوند.  

ـ کالیفرنیا، برکلی

دانشکده شیمی کالیفرنیا، برکلی از عنوان برترین دانشکده در رتبه بندی best colleges در سال ۲۰۱۶ برخوردار است. از برجسته‌ترین ویژگی‌های این انجام کارهای تحقیقاتی در زمینه‌ی شیمی در حوزه‌های مختلف است که به صورت مستقل یا گروهی توسط دانشجویان صورت می‌پذیرد. این تحقیقات بیشتر در حوزه‌های زیست شناسی، ذخیره‌ی انرژی، مدلسازی و فیزیک پلیمر می‌باشد.  

ـ پنسیلوانا

پنسیلوانیا سالانه نزدیک به ۱۱ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی برای رشته‌های مختلف و ثبت‌نام می‌کند. تأکید این با وجود تعداد نسبتاً بالای ثبت نامی‌ها همچنان بر تعداد پایین دانشجویان در هر کلاس جهت تسهیل امر آموزش است. پرطرفدارترین برنامه‌های در این مهندسی پلیمر، پردازش مواد الکترونیکی، بیوتکنولوژی و مهندسی محیط زیست می‌باشد.

ـ رایس

رایس با برخورداری از محوطه‌ای بسیار زیبا با نرخ ۱۶ درصدی در مقطع کارشناسی ی تحقیقاتی به شمار می‌رود. از ویژگی‌های منحصر به فرد این سختگیری‌های بسیار در امر آموزش می ‌باشد به همین دلیل فارغ الی از این کار چندان ساده ای به نظر نمی‌رسد. مدرک این از زمان تأسیس تاکنون به صورت یک برنامه‌ی قوی و سختگیرانه با ۱۸ عضو هیئت علمی تمام وقت روز به روز در حال پیشرفت می‌باشد.

ـ وندربیلت

وندربیلت با نام غیر رسمی وندی در بخش تحقیقاتی محور است و فرصت‌های بسیاری را به منظور کارآموزی برای دانشجویان فراهم می‌کند.

ـ جانز هاپکینز

جانز هاپکینز به عنوان اولین تحقیقاتی ایالت متحده از سابقه‌ای طولانی در پزشکی و بهداشت عمومی برخوردار است. این در رشته‌های دیگری نظیر نیز برتری‌های بسیاری نسبت به سایر ‌ها دارد. از پرطرفدارترین رشته‌های ی حوزه‌ی شیمی در این و زیست مولکولی است که فرصت‌های تحقیقاتی بسیاری را برای علاقه مندان فراهم می‌کند.

ـ نورث وسترن

نورث وسترن به ارائه‌ی ۱۲۴ مدرک کارشناسی در رشته‌های مختلف می‌پردازد. ۱۵۰۰ دانشجو در دانشکده‌ی شیمی این به مشغول‌اند. از جمله مهمترین حوزه‌های این مهندسی زیستی، مهندسی فرایند شیمیایی، مهندسی محیط زیست، فناوری نانو، مهندسی مولکولی و مهندسی پلیمر می‌باشد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● برترین کشورها و دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی عمران کدامند؟● تحصیل در دوره‌های A- level و foundation در کشور انگلستان● مزایای گذراندن دوره‌ی فاندیشن در استرالیا چیست؟● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی فیزیک کدامند؟● تحصیل در رشته‌ی مهندسی کشاورزی در خارج از کشور● معرفی دانشگاه‌های برتر مهندسی برق در خارج از کشور● شرایط تحصیل در کشور نیوزیلند بدون مدرک زبان● شرایط تحصیل در رشته‌ی خلبانی در خارج از کشور چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی ‌هوشبری در کانادا چگونه است؟● بهترین دانشگاه‌های کانادا در رنکینگ جهانی ۲۰۲۱جدیدترین مطالب● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس● نحوه‌ی ارسال ایمیل به اساتید خارجی جهت اپلای دانشگاه● تقویت مهارت reading در آزمون آیلتس● چگونه انعطاف ‌پذیری در زندگی سبب موفقیت می‌شود؟● ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی کدامند؟● ۹ نفر از موفق‌ترین زنان ایرانی در عرصه‌ی علم و فناوری● تقویت مهارت Listening در آزمون IELTS● شیوه‌های صحیح برخورد با انتقاد چیست؟● عزت نفس چیست و چه راهکارهایی برای افزایش آن وجود دارد؟● کاریزما چیست و چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا