شرایط تحصیل در رشته‌ی خلبانی در خارج از کشور چگونه است؟

خلبانی از زیر شاخه‌های رشته‌ی هوانوردی است که متقاضیان خود را از میان داوطلبان زیرگروه‌های ریاضی، فنی و علوم تجربی برمی‌گزیند.
خلبانی از زیر شاخه‌های رشته‌ی هوانوردی است که متقاضیان خود را از میان داوطلبان زیرگروه‌های ریاضی، فنی و علوم تجربی برمی‌گزیند.
مجله موفقیت ایلیاد - از زیر شاخه‌های رشته‌ی است که متقاضیان خود را از میان داوطلبان زیرگروه‌های ریاضی، فنی و علوم تجربی برمی‌گزیند. علاوه بر رشته‌ی ، مراقبت پرواز و ناوبری هوایی نیز دو زیر شاخه‌ی دیگر رشته‌ی می‌باشند که با پیشرفت تکنولوژی سبب به حقیقت پیوستن رویای پرواز شده‌اند. این رشته ( ) از سخت‌ترین و در عین حال پرطرفدارترین رشته‌های صنعت به شمار می‌رود، بنابراین هر ساله یان بسیاری جهت اخذ پذیرش از ‌های خارج از کشور برای تحصیل در این رشته اقدام می‌کنند. تکمیل دو ماه آموزش زمینی و تجربه‌ی حداقل ۱۵۰۰ ساعت پرواز از جمله الزامات خاصی است که متقاضیان تحصیل در این رشته برای صدور مجوز پرواز بدان نیازمندند. مدارک مختلفی برای تحصیل در این رشته در ‌های سراسر دنیا وجود دارد و حتی برخی ‌ها دوره‌های خاصی را به صورت آنلاین برای این منظور در نظر گرفته‌اند.

ـ مدارک مورد نیاز برای تحصیل رشته‌ی در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز جهت اخذ نامه‌ی پذیرش برای تحصیل در این رشته متناسب با مورد نظر متفاوت است و با مراجعه به سایت اصلی مورد نظر امکان بررسی مدارک و الزامات مورد نیاز از مقصد قابل بررسی می‌باشد اما برخی مدارک مشترک میان تمام ‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:
ـ اولین قدم انتخاب رشته و مورد نظر ( که در اینجا رشته‌ی )
ـ برخورداری از مدرک زبان معتبر با حداقل نمره‌ی قابل قبول
ـ گواهی سلامت فیزیکی و روانی
ـ ارائه‌ی گواهی عدم اعتیاد و عدم سوپیشینه
ـ برخورداری از شرایط سنی ( حداقل سن ۱۸ سال )
ـ برخورداری از یک ایمیل معتبر جهت پیگیری اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش
ـ تکمیل فرم پذیرش آنلاین مد نظر در سایت
ـ در صورت برخورداری از سابقه‌ی کار مرتبط ارائه‌ی رزومه‌ی کاری و ارسال مدارک آن
ـ ارائه‌ی دو تا سه توصیه نامه ( بسته به مورد نظر )
ـ ارائه‌ی انگیزه نامه به عنوان یکی از اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز
ـ ارائه‌ی گواهی جهت اثبات تمکن مالی جهت تحصیل در کشور مورد نظر
ـ در صورت چاپ مقاله ارائه‌ی لیست مقالات چاپ شده
ـ ارسال آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه آن ( از الزامات اپلای می‌باشد )
 
همانگونه که عنوان شد رشته‌ی از جمله سخت‌ترین رشته‌های عملی محسوب می‌شود که مسیرهای شغلی بسیاری برای آن در نظر گفته شده است. متقاضیان علاقه‌مند با در نظرگرفتن شرایط و ضوابط خاص آن از امکان اپلای در مقطع کارشناسی این رشته برخوردار هستند، اما باید در نظر داشت که در اختیار داشتن مدرک لیسانس برای کار به عنوان یک خلبان به تنهایی کافی نیست و  این مقطع در واقع پیش زمینه‌ای است برای ورود علاقه مندان به مقاطع بالاتر و تحصیلات تخصصی‌تر در رشته‌ی .  
این رشته به دلیل ماهیت چالش برانگیز خود همواره به دنبال افرادی است با مهارت‌ها و تخصص‌های فنی عالی، بنابراین مستلزم تلاش بسیار برای تحصیل در این حیطه می‌باشد. افرادی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام می‌کنند با موضوعات متنوعی نظیر مدیریت استراتژیک ، طراحی هواپیما، ایمنی، کنترل ترافیک هوایی و قوانین مختلف پرواز آشنا می‌شوند. تقریباً می‌توان گفت اکثر برنامه‌های کارشناسی ارشد در این رشته با ارائه‌ی کتبی پایان‌نامه و دفاع شفاهی همراه است.

معرفی برخی از برترین ‌های رشته‌ی در خارج از کشور

ـ دانشکده‌ی و فناوری پردو

پردو به عنوان ی تحقیقاتی یک بسیار عالی برای رشته‌ی است که برنامه‌های پرواز آن توسط هیئت بین المللی کاملاً معتبر و شناخته شده می‌باشد. این با در نظر گرفتن برنامه‌هایی نظیر شبیه ساز پرواز به آشنایی یان رشته‌ی با مهارت‌های پرواز می‌پردازد. مدرک کارشناسی این کمک شایانی به درک گسترده‌ی یان این از رشته‌ی می‌کند. این نهمین نهاد برتر جهان با پذیرشی در حدود ۴۰ هزار می‌باشد که علیرغم ‌ی بالا به دلیل سطح بالای کیفیت آموزشی همواره از متقاضیان بسیاری برخوردار است.  

ـ داکوتای شمالی دپارتمان

از جامع‌ترین و کامل‌ترین ‌های جهان برای تحصیل در رشته‌ی داکوتای شمالی است که برنامه‌ی را به صورتی کاملاً حرفه‌ای ارائه می‌دهد. این در رشته‌های و در سطح بین المللی بسیار مشهور است و تخصص‌های متعددی را در این رشته برای علاقه مندان در نظر گرفته است. این به دلیل انجام تحقیقات ، تحقیقات در حیطه‌ی هوافضا، آموزش‌های باکیفیت و متناسب طبق آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا و چاپ مقالات بسیار در زمینه‌ی شناخته شده می‌باشد.

ـ علوم امبری ریدل

از معتبرترین ‌های جهان در زمینه‌ی و امبری ریدل در فلوریداست که به برگذاری دوره‌های حضوری و آنلاین برای رشته‌ی می‌پردازد. این به عنوان موسسه‌ای پیشگام در آموزش به مطالعه‌ی اختصاصی پرواز می‌پردازد و یان آن از به روزترین آموزش‌های موجود در زمینه‌ی بهره‌مند می‌شوند.

ـ مرکز مطالعات ایالتی اوهایو

این آموزش اولین خلبانان خود را در طول جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۷ آغاز و سپس در سال ۱۹۴۵ به صورت رسمی به آموزش غیر نظامی پرداخت و از آن زمان تاکنون در صدر برترین ‌های جهان  در زمینه‌ی قرار دارد.

ـ لوئیس

لوئیس در شیکاگو در نزدیکی یکی از پر رفت و آمدترین فرودگاه‌های جهان یعنی فرودگاه بین المللی O’Hare قرار دارد، بنابراین یان این از امکان و فرصت‌های نامحدودی برای تمرین پرواز به صورت عملی برخوردار خواهند بود. برترین ویژگی این جذب یان پیش از فارغ‌التحصیلی است که آینده کاری تضمین شده‌ای را برای یان رقم می‌زند.

ـ میشیگان غربی

از بزرگترین و پیشرفته‌ترین ‌های جهان در صنعت میشیگان غربی است که در زمینه‌ی آموزش سابقه‌ای هشتاد ساله دارد. فارغ التحصیلان به صورت کاملاً همراه با پیشبرد برنامه‌های ی، جامع ترین برنامه‌های و همراه با مهارت‌های ارتباطی خلاقانه و انتقادی وارد بازار کار می‌شوند. ۹۷ درصد از یان رشته‌ی میشیگان غربی فارغ التحصیل و پس از آن به راحتی جذب بازار کار می‌شوند.

ـ آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده‌ی

آکادمی نیروی هوایی ایالت متحده‌ی با سابقه‌ای طولانی در آموزش رشته‌ی به پیشرفت‌های بی‌نظیری در این رشته دست یافته است. دوره‌های آموزشی این موسسه آموزش رشته‌ها و گرایش‌های مختلف تا دوره‌های تخصصی‌تر و حرفه‌ای‌تر نظیر دوره‌های پرواز و پریدن با چتر نجات در مواقع ضروری را شامل می‌شود.

ـ بایلور

بایلور ی خصوصی است که در رشته‌ی از شهرت زیادی برخوردار است. یان این می‌توانند در هر یک از گرایش‌های این رشته در این به تحصیل بپردازند. تحقیقات در این از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و سالانه مقالات بسیاری در این زمینه به چاپ می‌رسد. این از عنوان هشتمین نهاد برتر جهان برخوردار است.

ـ یوتا ولی

این برنامه‌ی آموزش را به صورت حضوری در و هم به صورت آنلاین در اختیار یان قرار می‌دهد. یان دروس عملی خود را به صورت تجربی در فرودگاه نزدیک به می‌گذرانند.

ـ سنت لوئیس

سنت لوئیس اولین از پیشگامان در این رشته به شمار می‌رود که کاملاً حرفه‌ای به آموزش رشته‌ی می‌پردازد. این ساعات آموزش‌های عملی یان را نیز جز رزومه‌ی کاری آنان قرار می‌دهد و بدین طریق یان می‌توانند به سرعت وارد بازار کار شوند.

ـ مری کی لتورنو

مری کی لتورنو تنها در تگزاس است که به ارائه‌ی مدرک در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می‌پردازد. از ویژگی‌های منحصر به فرد این آموزش تخصصی این رشته توسط هیئت علمی دانشگاست که آموزش‌های حرفه‌ی از پرواز تا اصول کامل رعایت امنیت پرواز را ارائه می‌دهند.

ـ دانشکده‌ی نیروی هوایی هند

متقاضیان تحصیل در رشته‌ی در دانشکده‌ی نیروی هوایی هند دو گزینه هواپیماهای نظامی و هواپیماهای غیر نظامی را در پیش رو خواهند داشت و از بین این دو می‌توانند انتخاب کنند.  

ـ ایلینوی در اربانا شمپین

ایلینوی با نرخ پذیرشی ۵۹ درصدی در مقطع کارشناسی از برترین نهادهای آموزشی رشته‌ی است که سالانه متقاضیان زیادی از سراسر جهان را برای تحصیل در این رشته ثبت نام می‌کند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● کشورهای برتر جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی بهداشت عمومی کدامند؟● آشنایی با بورسیه‌های دانشگاه مک گیل کانادا● با ده دانشگاه ارزان در ونکوور کانادا آشنا شوید!● معرفی موسسه‌ی فناوری ماساچوست MIT و شرایط تحصیل در آن● زیباترین دانشگاه‌های جهان!● شرایط تحصیل در رشته‌ی بینایی سنجی در خارج از کشور چگونه است؟● با بورسیه‌های دانشگاه بریتیش کلمبیا در کشور کانادا آشنا شوید!● سلف دانشگاه‌های آمریکا از چه امکاناتی برخوردار است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● با بورسیه‌های دانشگاه ملبورن آشنا شوید!جدیدترین مطالب● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس● نحوه‌ی ارسال ایمیل به اساتید خارجی جهت اپلای دانشگاه● تقویت مهارت reading در آزمون آیلتس● چگونه انعطاف ‌پذیری در زندگی سبب موفقیت می‌شود؟● ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی کدامند؟● ۹ نفر از موفق‌ترین زنان ایرانی در عرصه‌ی علم و فناوری● تقویت مهارت Listening در آزمون IELTS● شیوه‌های صحیح برخورد با انتقاد چیست؟● عزت نفس چیست و چه راهکارهایی برای افزایش آن وجود دارد؟● کاریزما چیست و چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟