شرایط تحصیل در کشور نیوزیلند بدون مدرک زبان

دانشگاه‌های کشور نیوزیلند از سطح کیفی بالایی در سیستم آموزشی خود برخوردارند و در رنکینگ جهانی همواره دارای اعتبار بالایی می‌باشند.
دانشگاه‌های کشور نیوزیلند از سطح کیفی بالایی در سیستم آموزشی خود برخوردارند و در رنکینگ جهانی همواره دارای اعتبار بالایی می‌باشند.
مجله موفقیت ایلیاد - از شرایط مهم جهت اخذ در ‌های اروپا و امریکا برخورداری از مدرک مهارت می‌باشد. مهارت و تسلط در مورد نظر یکی از معیارهای سنجش صلاحیت دانشجو و ارزیابی سطح علمی وی محسوب می‌شود. متقاضیان تحصیل در ‌های برتر اروپایی با برخورداری از مدرک مهارت از شانس بیشتری برای اخذ برخوردار خواهند بود. در این بین حتی در ‌هایی که الزامی به برخورداری از مدرک مهارت وجود ندارد نیز بهره مندی از مدرک مهارت‌های نظیر GMAT، GRE، TOEFL، IELTS و SAT نوعی امتیاز جهت کسب محسوب می‌شود. مسلماً برای افرادی که مادری آن‌ها ی جز انگلیسی می‌باشد کسب نمره‌ی لازم و تسلط و مهارت کافی به این تا حدی دشوار و زمان‌بر و مستلزم صرف هزینه‌های زیادی برای گذراندن دوره‌های آمادگی در کشور خود می‌باشد. متقاضیانی که فاقد مدرک معتبر برای دریافت از مورد نظر می‌باشند عموماً با گذراندن دوره‌های آمادگی در کشور خود این مدرک را اخذ می‌کنند اما این مسئله علاوه بر هزینه‌بر بودن به دلیل فراگیری در محیطی غیر انگلیسی تا حدی سخت‌تر و دشوارتر نیز می‌شود. به همین دلیل برخی ‌های اروپایی جهت تسهیل این امر شرط برخورداری از مدرک مهارت را حذف و روش‌های دیگری را جایگزین کرده‌اند.  

-    شرایط تحصیل در بدون مدرک

‌های کشور از سطح کیفی بالایی در سیستم آموزشی خود برخوردارند و در رنکینگ جهانی همواره دارای اعتبار بالایی می‌باشند. متقاضیان ادامه تحصیل در ‌های این کشور در صورت عدم برخورداری از مدرک مهارت باید از طرق دیگر مهارت ی خود را به اثبات برسانند و از قوانین به منظور اخذ نامه‌ی در این مورد تبعیت کنند. ‌های کشور برای متقاضیان فاقد مدرک به روش‌های زیر دانشجو را انجام می دهند:
ـ در صورتی که متقاضی جهت اخذ فاقد مدرک مهارت باشد و اول وی انگلیسی نباشد وی ملزم به شرکت در آزمون NZQA و کسب نمره‌ی لازم می‌باشد. این آزمون معمولاً توسط ‌های خصوصی و موسسات آموزش عالی برگزار می‌شود و شرایط آن از آزمون راحت‌تر است و با آشنایی جزئی‌تری با انگلیسی امکان اخذ مجوز صلاحیت مهارت برای متقاضیان فراهم است.
ـ آن دسته از متقاضیانی که دوران چهارساله‌ی دبیرستان را در یک مدرسه انگلیسی گذرانده‌اند نیاز به ارائه‌ی مدرک مهارت نداشته و می‌توانند بدون در اختیار داشتن مدرک از ‌های این کشور بگیرند.
ـ در صورتی که متقاضی تحصیل از مهارت و تسلط به تدریس برخوردار باشد با شرکت در آزمون تعیین سطح و اثبات توانایی به مورد نظر می‌تواند به تحصیل در مورد نظر بپردازد.
ـ متقاضیانی که تحصیلات پیشین خود را در ‌های اروپایی گذرانیده‌اند بنا به دانش ی کسب شده در این ‌ها و آشنایی با انگلیسی نیازی به ارائه مدرک نخواهند داشت.
ـ در صورتی که متقاضی فاقد تسلط به تدریس باشد می‌تواند در دوره‌های آمادگی که عموماً در ‌ها برگزار می شود شرکت کند. این دسته از متقاضیان پس از گذراندن دوره‌های آمادگی و کسب نمره‌ی لازم در آزمون از امکان تحصیل در برخوردار خواهند شد.
ـ متقاضیانی که درکشوری انگلیسی به دنیا آمده و مادری آنان انگلیسی می‌باشد نیازی به ارائه‌ی مدرک مهارت نخواهند داشت هرچند ارائه‌ی گواهی تأیید مهارت انگلیسی الزامی می‌باشد.
ـ متقاضیان تحصیل در ‌های کشور در صورتی که تحصیلات پیشین خود را در ‌های اروپایی سپری کرده باشند و در صورتی که تدریس انگلیسی باشد نیازی به ارائه‌ی مدرک نخواهند داشت اما در صورتی که تدریس ی غیر از انگلیسی باشد متقاضیان ملزم به شرکت در دوره‌های آمادگی که عموماً در ‌ها برگزار می‌شود هستند و پس از پایان دوره و اخذ نمره‌ی لازم می‌توانند به تحصیل در بپردازند.  

-    تحصیل در مقطع کارشناسی بدون مدرک

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور برخلاف سایر کشورها ۳ سال می‌باشد و  این تفاوت به دلیل حذف واحدهای اضافی و صرفاً ارائه‌ی واحدهای مورد نیاز و مرتبط با دانش علمی آن رشته می‌باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی در این کشور پس از ۳ سال تحصیل می‌توانند مدرک Bachelor و پس از ۴ سال مدرک Honours را دریافت کنند. اما متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی مستلزم برخورداری از شرایطی نیز هستند. اگر متقاضی فاقد مدرک مهارت باشد و قصد تحصیل در ‌های این کشور در مقطع کارشناسی را داشته باشد باید در دوره‌های آمادگی پیش از شرکت کند سپس با کسب نمره ی لازم می‌تواند به تحصیل در رشته‌ی مورد نظر خود بپردازد. طبیعتاً برخورداری از مدرک نوعی امتیاز مثبت جهت اخذ محسوب می‌شود. مدرک مورد نیاز برای دوره‌های کارشناسی و لیسانس از ‌های مدرک مهارت با نمره‌ی ۶ می‌باشد. از دیگر شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در ‌های این کشور موارد زیر می‌باشند:  
ـ ارائه‌ی پاسپورت و شناسنامه‌ی معتبر
ـ ارائه‌ی مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
ـ ارائه‌ی مدرک پیش ی به همراه ریز نمرات
ـ رزومه‌ی تحصیلی و انگیزه نامه‌ی تحصیلی
ـ ارائه‌ی نمره‌ی دوره‌های آمادگی انگلیسی

-    تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون مدرک

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پس از اتمام دوره‌ی کارشناسی بدون مدرک از امکان ادامه تحصیل در ‌های کشور برخوردار خواهند بود. از آنجایی که مدرک تحصیلی دانشجویان ایرانی مورد تأیید مقامات می‌باشد دانشجویان ایرانی می‌توانند برای ادامه تحصیل در دوره‌ی کارشناسی ارشد ‌های این کشور اقدام کنند. طول مدت زمان تحصیل در این مقطع دو سال است و به دلیل تدریس به انگلیسی مهارت و تسلط به این برای دانشجویان متقاضی الزامی است و در صورت عدم برخورداری از مدرک مهارت دانشجویان ملزم به شرکت در دوره‌های آمادگی که در ‌های این کشور برگزار می‌شوند خواهند بود. این دسته از دانشجویان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و شرکت در آزمون و کسب نمره‌ی لازم می‌توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند. به صورت کلی برای دانشجویانی که از مدرک مهارت برخوردارند ارائه‌ی مدرک با نمره‌ی ۵/۶ الزامی می‌باشد.
مقطع کارشناسی ارشد در کشور به چند روش ارائه می‌شود:

ـ اخذ مدرک کارشناسی ارشد سنتی

آن دسته از متقاضیان ادامه تحصیل علاقه مند به تحقیق و پژوهش در رشته و حوزه علمی خاص که در پی گسترش دانش خود در زمینه‌ی مذکور می‌باشند این برنامه‌ی کارشناسی ارشد را دنبال می‌کنند. در واقع می‌توان گفت به نوعی این برنامه در امتداد تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجو صورت می‌پذیرد و مدت زمان این دوره تحصیلی در حدود ۲ سال می‌باشد.

ـ اخذ مدرک کارشناسی ارشد حرفه‌ای

متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد که تمایل به تحصیل در رشته‌ای غیر مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی خود هستند این برنامه از کارشناسی ارشد را انتخاب می‌کنند. برای مثال دانشجویی که مقطع کارشناسی خود را در رشته‌ی شیمی گذرانده است و تصمیم به ادامه تحصیل در رشته‌ی زیست شناسی برای مقطع کارشناسی ارشد را دارد این روش را برمی‌گزیند.

ـ اخذ گواهی نامه‌ی تحصیلات تکمیلی

دانشجویانی که به قصد ورود به بازار کار برای اخذ مدرک و گواهی نامه علمی اقدام می‌کنند این برنامه‌ی تحصیلی را انتخاب می‌کنند. در طی این برنامه دانشجویان ظرف مدت یک سال از آمادگی لازم برای ورود به بازار کار حرفه‌ای برخوردار می‌شوند.
مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون مدرک شامل موارد زیر خواهد شد:
ارائه‌ی مدرک مقطع کارشناسی
ارائه‌ی مدرک پیش ی به همراه ریز نمرات دانشجو
ارائه‌ی نمره‌ی از آزمون دوره‌ی آمادگی و کورس در
مقطع کارشناسی ارشد در کشور از کوتاهترین مقاطع تحصیلی است که طرفدارن بسیاری دارد. تدریس برای کلیه‌ی دروس در این مقطع تحصیلی انگلیسی است که براین اساس تسلط و مهارت به این برای دانشجویان از اهمیت بسیاری برخوردار است. نکته‌ی قابل توجه اینکه دانشجویان این مقطع در حین تحصیل می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به همراه بیاورند و با فراگیری مهارت‌های علمی از شرایط لازم برای ورود به بازار کار پس از فراغت از تحصیل برخوردار شوند.

-    تحصیل در مقطع دکترا بدون مدرک

متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا جهت اخذ ملزم به ارائه و ارسال رزومه‌ی تحصیلی خود به ناظر علمی و سوپروایزر مورد نظر خود در می‌باشند. سوپروایزر پس از تأیید رزومه و براساس برخی شرایط دیگر زمینه‌ی دانشجو برای تحصیل در مقطع دکترا را فراهم می‌سازد. مقطع دکترا در این کشور ۳ تا ۵ سال به طول می‌انجامد و معمولاً برای دانشجویان این مقطع ماهانه مبلغی به عنوان حقوق در نظر گرفته می‌شود که بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویان را تحت پوشش قرار می‌دهد. دانشجویان مقطع دکترا از امکان کار حین تحصیل به مدت ۳۰ ساعت در هفته نیز برخوردار هستند. از شرایط دانشجو برای این مقطع ارائه‌ی مدرک مهارت با نمره‌ی ۵/۶ می‌باشد و در صورت عدم برخورداری از مدرک مهارت شرکت در دوره‌ها و کورس‌های آمادگی که ‌ها جهت ورود به دوره‌ی دکترا برگزار می‌کنند الزامی است. دانشجویان پس از شرکت در این دوره‌ها و کسب نمره‌ی لازم می‌توانند بدون مدرک به تحصیل در بپردازند. شرکت در دوره‌های آمادگی علاوه بر ارتقا سطح سبب آشنایی با بسیاری از اصطلاحات مربوط به دکترا نیز می‌شود. از مزایای تحصیل در مقطع دکترای اخذ اقامت این کشور می‌باشد.
مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع دکترای شامل موارد زیر می‌باشد:  
ارائه‌ی آخرین مدرک تحصیلی دانشجو
ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی دانشجو
ارائه‌ی رزومه‌ی علمی
ارائه‌ی مقالات تحقیقاتی پژوهشی در ژورنال‌های علمی
ارائه‌ی انگیزه نامه‌ی تحصیلی
ارائه‌ی مدرک مهارت و یا نمره‌ی آزمون دوره‌ی آمادگی

-    دوره‌ها و کورس‌های آمادگی ‌های

متقاضیان تحصیل در ‌های برای اخذ یا باید از مدرک مهارت برخوردار باشند و یا در صورت فقدان مدرک ملزم به شرکت در دوره‌های آمادگی انگلیسی خواهند بود.  
دانشجویانی که از مدرک مهارت برخوردار نیستند با شرکت در دوره‌های آموزشی و کسب نمره‌ی حد نصاب می‌توانند به تحصیل در رشته‌ی مورد نظر بپردازند. هدف از ارائه‌ی این دوره‌ها افزایش سطح دانش دانشجو جهت اخذ از می‌باشد. بر همین اساس ‌ها با موسسات آموزشی قراردادی را مبنی بر آموزش و صدور مدرک معتبر مهارت امضا می‌کنند. یکی از مزایای شرکت در این دوره‌ها فرصت تعاملات اجتماعی با دیگر دانشجویان بین المللی می‌باشد که این ارتباط و تعامل زمینه‌ساز کسب آمادگی جهت ورود به خواهد شد. مدت زمان این دوره‌ها ۵ تا ۲۰ هفته و هر هفته ۲۰ ساعت می‌باشد و هزینه‌ی آن براساس نوع متفاوت است. برای مثال هزینه‌ی دوره‌ی آمادگی برای مک کواری هفته‌ای ۴۴۰ دلار، سیدنی ۵۵۰ دلار و برای CQU هفته‌ای ۳۵۰ دلار می‌باشد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● برترین کشورها و دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی عمران کدامند؟● تحصیل در دوره‌های A- level و foundation در کشور انگلستان● مزایای گذراندن دوره‌ی فاندیشن در استرالیا چیست؟● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی فیزیک کدامند؟● تحصیل در رشته‌ی مهندسی کشاورزی در خارج از کشور● معرفی دانشگاه‌های برتر مهندسی برق در خارج از کشور● شرایط تحصیل در رشته‌ی خلبانی در خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مهندسی شیمی در خارج از کشور● شرایط تحصیل در رشته‌ی ‌هوشبری در کانادا چگونه است؟● بهترین دانشگاه‌های کانادا در رنکینگ جهانی ۲۰۲۱جدیدترین مطالب● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس● نحوه‌ی ارسال ایمیل به اساتید خارجی جهت اپلای دانشگاه● تقویت مهارت reading در آزمون آیلتس● چگونه انعطاف ‌پذیری در زندگی سبب موفقیت می‌شود؟● ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی کدامند؟● ۹ نفر از موفق‌ترین زنان ایرانی در عرصه‌ی علم و فناوری● تقویت مهارت Listening در آزمون IELTS● شیوه‌های صحیح برخورد با انتقاد چیست؟● عزت نفس چیست و چه راهکارهایی برای افزایش آن وجود دارد؟● کاریزما چیست و چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا