معرفی دانشگاه‌های برتر مهندسی برق در خارج از کشور

مهندسی برق از زیرشاخه‌های بسیار مهم رشته‌ی مهندسی است که به مطالعه، طراحی و تجزیه و تحلیل کاربرد تجهیزات، دستگاه‌ها و سیستم‌هایی می‌پردازد که از برق، الکترونیک و الکترومغناطیس استفاده می‌کنند.
مهندسی برق از زیرشاخه‌های بسیار مهم رشته‌ی مهندسی است که به مطالعه، طراحی و تجزیه و تحلیل کاربرد تجهیزات، دستگاه‌ها و سیستم‌هایی می‌پردازد که از برق، الکترونیک و الکترومغناطیس استفاده می‌کنند.
مجله موفقیت ایلیاد - از زیرشاخه‌های بسیار مهم رشته‌ی است که به مطالعه، طراحی و تجزیه و تحلیل کاربرد تجهیزات، دستگاه‌ها و سیستم‌هایی می‌پردازد که از ، الکترونیک و الکترومغناطیس استفاده می‌کنند. در حال حاضر رشته‌هایی نظیر ، سیستم‌ها، مخابرات، پردازش سیگنال و الکترونیک از مشتقات این رشته به شمار می‌روند. از طرفی بسیاری از این رشته‌ها با دیگر شاخه‌های نظیر سخت افزار، الکترونیک قدرت، الکترومغناطیس و امواج، الکتروشیمی و علم مواد الکتریکی همپوشانی دارند. رشته‌ی از رشته‌های محبوب است که در ‌های سراسر جهان در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌شود. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته بسته به مورد نظر ۴ تا ۵ سال به طول می‌انجامد. آنچه در تحصیل در این رشته و به طور کلی در تمام رشته‌های از اهمیت بسیاری برخوردار است برخورداری از استعداد و توانایی کافی می‌باشد چرا که اکثر قریب به اتفاق رشته‌های به دانش عمیق از علوم ریاضی، فیزیک و شیمی نیازمند هستند.   

در این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از ‌های برتر این رشته بپردازیم، با ما همراه باشید.

ـ موسسه‌ی فناوری ماساچوست MIT

علاقه‌مندان به رشته‌ی حتماً با  این آشنایی دارند. موسسه‌ی فناوری ماساچوست واقع در کمبریج طیف گسترده‌ای از برنامه‌های رشته‌ی را ارائه می‌دهد. این فرصت کسب تجربه‌های عملی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد که این امر سبب افزایش تجربه‌ی کاری آن‌ها و ایجاد فرصت‌های شغلی جهت نوآوری تکنولوژی‌های پیشرفته نظیر رباتیک می‌شود.

ـ کالیفرنیا UC

کالیفرنیا دولتی نسبتاً بزرگی است که به دلیل سطح کیفی بالای آموزشی در رشته‌ی نه تنها در کالیفرنیا که در تمام دنیا مورد توجه قرار گرفته است. فارغ التحصیلان این رشته از کالیفرنیا سالیانه به طور میانگین از درآمدی بالغ بر ۳۸ هزار دلار برخوردار خواهند شد.

ـ

پذیرش و تحصیل در رشته‌ی در کار چندان آسانی نیست، اما علاقه مندان برای پذیرش در این هر ساله با یکدیگر به رقابت می‌پردازند چرا که در حدود ۹۰ درصد از فارغ‌التحصیلان این پس از اتمام تحصیل به راحتی به بازار کار راه می‌یابند. این را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد.

ـ

بی شک یکی از بهترین ‌های جهان در رشته‌ی است که هر ساله متقاضیان زیادی برای پذیرش و تحصیل در این اپلای می‌کنند.

ـ موسسه‌ی فناوری کالیفرنیا

موسسه‌ی فناوری کالیفرنیا یکی از برترین دانشکده‌ها برای تحصیل در رشته‌ی در ایالت متحده است که طیف گسترده‌ای از  برنامه‌های را به دانشجویان علاقه مند ارائه می‌دهد.

ـ میشیگان

میشیگان یکی از ‌های دولتی ایالت متحده واقع در شهر ان آربور است که برای تحصیل در رشته‌ی انتخابی عالی به شمار می‌رود. کارشناسی ارشد این رشته از محبوب‌ترین برنامه‌های این در زمینه‌ی به شمار می‌رود.

ـ موسسه‌ی فناوری جورجیا

تعداد دانشجویان در حال تحصیل در این موسسه تقریباً زیاد است، دانشجویان مقطع کارشناسی این ۶۴۷ نفر می‌باشند. این به دلیل اهمیت بسیارش به رشته‌های و برخورداری از امکانات آموزشی فراوان برای دانشجویان از بهترین ‌های در جهان به شمار می‌رود.

ـ پرینستون

مقطع کارشناسی ارشد از محبوب‌ترین برنامه‌های پرینستون در زمینه‌ی می‌باشد. این از برترین ‌های جهان در رشته‌ی به شمار می‌رود و متقاضیان زیادی هر ساله جهت پذیرش و تحصیل در این اپلای می‌کنند.

ـ موسسه‌ی فناوری ایلینوی

موسسه فناوری ایلینوی واقع در شهر شیکاگو از بهترین ‌های جهان در رشته‌ی می‌باشد و مقطع کارشناسی ارشد آن از پرطرفدارترین برنامه‌های این در حوزه‌ی به شمار می‌رود.

ـ کارنگی ملون

کارنگی ملون واقع در شهر پیتسبورگ برنامه‌ی را با ۶۳۳ نفر دانشجو در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد. این در رتبه‌بندی‌های برترین ‌های جهان همواره در بین رده‌های اول قرار دارد و همین عامل سبب محبوبیت این می‌باشد.

-    اپلای رشته‌ی در مقاطع مختلف تحصیلی در خارج از کشور

ـ اپلای رشته‌ی در مقطع کارشناسی

برنامه‌های کارشناسی این رشته عموماً ۴ سال به طول می‌انجامد و موضوعات مربوط به علوم پایه و علوم انسانی در کنار دروس تخصصی ارائه می‌شوند. بسیاری از ‌ها آزمایشگاه‌های بسیار پیشرفته با امکانات و تکنولوژی‌های روز دنیا را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. برای این رشته در مقطع کارشناسی دوره‌های کارآموزی تقریباً در تمام ‌ها الزامی می‌باشد.

ـ اپلای رشته‌ی در مقطع کارشناسی ارشد

طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای این رشته تقریباً ۲ سال می‌باشد و دانشجویانی که برای این مقطع اپلای می‌کنند ملزم به گذراندن ۳۰ تا ۴۰ واحد درسی به طور میانگین خواهند بود.

ـ اپلای رشته‌ی در مقطع دکترا

مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در رشته‌ی ۴ تا ۶ سال به طول می‌انجامد و دانشجویان باید ۶۰  تا ۹۰ واحد درسی را در طول این دوره بگذرانند. فارغ التحصیلان این مقطع می‌توانند به عنوان استاد به تدریس در بپردازند یا در بخش‌های خصوصی فعالیت و یا در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی به تحقیق و پژوهش بپردازند. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● برترین کشورها و دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی عمران کدامند؟● تحصیل در دوره‌های A- level و foundation در کشور انگلستان● مزایای گذراندن دوره‌ی فاندیشن در استرالیا چیست؟● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی فیزیک کدامند؟● تحصیل در رشته‌ی مهندسی کشاورزی در خارج از کشور● شرایط تحصیل در کشور نیوزیلند بدون مدرک زبان● شرایط تحصیل در رشته‌ی خلبانی در خارج از کشور چگونه است؟● دانشگاه‌های برتر رشته‌ی مهندسی شیمی در خارج از کشور● شرایط تحصیل در رشته‌ی ‌هوشبری در کانادا چگونه است؟● بهترین دانشگاه‌های کانادا در رنکینگ جهانی ۲۰۲۱جدیدترین مطالب● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس● نحوه‌ی ارسال ایمیل به اساتید خارجی جهت اپلای دانشگاه● تقویت مهارت reading در آزمون آیلتس● چگونه انعطاف ‌پذیری در زندگی سبب موفقیت می‌شود؟● ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی کدامند؟● ۹ نفر از موفق‌ترین زنان ایرانی در عرصه‌ی علم و فناوری● تقویت مهارت Listening در آزمون IELTS● شیوه‌های صحیح برخورد با انتقاد چیست؟● عزت نفس چیست و چه راهکارهایی برای افزایش آن وجود دارد؟● کاریزما چیست و چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟● استادی پلن چیست؟● آشنایی با آزمون GMAT● ترجمه‌ی ناتی برای استرالیا