مزایای گذراندن دوره‌ی فاندیشن در استرالیا چیست؟

متقاضیانی که جهت تحصیل در مقطع کارشناسی به استرالیا مهاجرت می‌کنند ممکن است ملزم به گذراندن دوره‌ی فاندیشن پیش از ورود به دوره‌ی اصلی شوند.
متقاضیانی که جهت تحصیل در مقطع کارشناسی به استرالیا مهاجرت می‌کنند ممکن است ملزم به گذراندن دوره‌ی فاندیشن پیش از ورود به دوره‌ی اصلی شوند.
مجله موفقیت ایلیاد - متقاضیانی که جهت تحصیل در مقطع کارشناسی به مهاجرت می‌کنند ممکن است ملزم به گذراندن دوره‌ی پیش از ورود به دوره‌ی اصلی شوند. این دوره فارغ از صرف هزینه و زمان مضاعف نکات مثبت بسیار زیادی در بر دارد. گذراندن دوره‌ی در مسئله‌ی عجیب و جدیدی نیست اما برخی یان احساس چندان مطلوبی با این قضیه ندارند و احساس می‌کنند که لازم است دلیل گذراندن این دوره را برای دیگران توضیح دهند و به نوعی آن را توجیه کنند یا اینکه در رابطه با دستاوردهای خود در این دوره، نمرات بالایی که کسب کرده‌اند، ‌هایی که می‌توانند پس از این دوره به آن ورود کنند و مسائلی از این نوع صحبت کنند تا نشان دهند به لحاظ آکادمیک کمبودی نداشته‌اند. این دسته از متقاضیان عموماً یانی هستند که اهداف تحصیلی بسیار بالایی برای خود در نظر گرفته‌اند و یا از دبیرستان‌های سطح بالایی فارغ التحصیل شده‌اند و اکنون به جای ورود مستقیم به ناچاراً ملزم به گذراندن این دوره شده‌اند و به این دلیل احساس شرمساری و خجالت می‌کنند.

در این مقاله به بیان دلایلی می‌پردازیم که گذراندن این دوره را مثبت و مفید ارزیابی می‌کند، با ما همراه باشید.

ـ برای اولین سال تحصیل در آماده‌تر خواهید شد.

این از بزرگترین مزایای گذراندن دوره‌ی در است. برنامه‌های تحصیلی این دوره که با هماهنگی صورت می‌پذیرد به نحوی سازماندهی می‌شود که نیازهای آکادمیک جهت ورود به را برآورده نماید. بنابراین افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند در مقایسه با کسانی که مستقیماً به راه می‌یابند از مزیتی بزرگ برخوردار می‌شوند. از طرفی در این شرایط از فرصت بسیار خوبی بهره مند می‌شوید که به این طریق با سیستم آموزشی این کشور که بسیار با سیستم آموزشی ایران متفاوت است آشنا شوید. همچنین تجربه‌ی استفاده از دیتابیس را نیز به دست آورده و به ایده‌ای کلی از فضای اصلی و ملزومات  آن دست می‌یابید.

ـ مهارت متقاضی در زبان انگلیسی تقویت می‌شود.

ورود به ‌های بدون پیش زمینه‌ی قبلی از محیط آموزشی این کشور تا حدودی می‌تواند استرس‌زا باشد. اما با تحصیل در دوره‌ی با نحوه‌ی صحبت به زبان انگلیسی به خصوص در یک محیط آکادمیک آشنا و از آمادگی بیشتری برای ورود به برخوردار خواهید شد. حتی در صورت کسب نمرات بالا در آزمون مهارت زبان باز هم کلمات و اصطلاحات تخصصی نا آشنایی برای شما وجود خواهد داشت، بنابراین گذراندن این دوره بهترین فرصت برای هماهنگ شدن با سایر یانی که با آن‌ها همکلاس خواهید شد، خواهد بود.

ـ برای تفکر درباره‌ی آینده تحصیلی خود زمان بیشتری در اختیار خواهید داشت.

در دوره‌های امکان تغییر رشته برای یان وجود دارد به این ترتیب می‌توانند رشته‌ی دیگری را انتخاب کنند. بنابراین همانگونه که می‌بینید می‌توانید در این دوره با فراغت بال سایر گزینه‌های تحصیلی را بررسی کنید و متناسب با علاقه‌مندی خود به انتخاب رشته‌ی تحصیلی بپردازید. ناگفته نماند که این کار به مجوز و هماهنگی با سفارت جهت تغییر نیاز دارد.

ـ هر فرد متناسب با سرعت و توانایی خود به پیش می‌رود و جو رقابتی وجود ندارد.

اینکه دوستان شما زودتر از شما وارد شوند و زودتر نیز فارغ التحصیل شوند می‌تواند بار و فشار روانی زیادی را بر شما تحمیل کند. وقتی احساس کنید در این رقابت تحصیلی از اطرافیان عقب مانده‌اید به این نکته بیاندیشید که شما تحصیلاتی را دنبال می‌کنید که متعلق به شما و مخصوص شماست و با دید بلند مدت به این قضیه متوجه خواهید شد که یکی دو سال دیرتر یا زودتر اتفاق خاصی نخواهد افتاد و نهایتاً همگی به بازار کار راه خواهید یافت.

ـ با دوستان دوره‌ی وارد خواهید شد.

با گذراندن این دوره در طول هفته‌های اول تنها نخواهید بود و بودن در کنار دوستانی که دوره‌ی را با یکدیگر سپری کرده‌اید استرس شما را کمتر خواهد کرد.

ـ شما نمی‌توانید قوانین را تغییر دهید!

در برای برخی از ‌ها این قانون برای فارغ التحصیلان دبیرستان در ایران فارغ از سطح آکادمیک افراد وجود دارد که برای تحصیل در باید این دوره را بگذرانند، بنابراین این موضوع از انتخاب و اختیار شما خارج است و شما نقشی در آن نخواهید داشت.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● معرفی چهار دانشگاه برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی کاردرمانی● آشنایی با دانشگاه بوستون● بچه‌های خود را نیز می‌توانید به استرالیا ببرید!● با کالج فناوری تورنتو آشنا شویم!● آموزش‌ فنی‌وحرفه‌ای در استرالیا● برترین دانشگاه‌های کانادا جهت تحصیل در رشته‌ی مارکتینگ کدامند؟● معرفی دانشگاه UCLA کالیفرنیا● آشنایی با دانشگاه کویین کانادا● دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در استرالیا● آشنایی با کالج‌های مونترال کاناداجدیدترین مطالب● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا● خودتنظیمی چیست و چه مزیتی دارد؟● بیمه‌ی خدمات درمانی ( مدیکر ) استرالیا● با غم غربت چه کنیم؟!● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● بیومتریک ( انگشت‌نگاری دیجیتالی ) جهت اخذ ویزای کانادا● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.