تحصیل در دوره‌های A- level و foundation در کشور انگلستان

متقاضیان ایرانی که در حال تحصیل در مقطع دبیرستان هستند و یا موفق به اخذ مدرک دیپلم شده‌اند جهت ورود به دانشگاه‌های برتر این کشور ملزم به شرکت در دوره‌هایی تحت عنوان A- level و foundation هستند.
متقاضیان ایرانی که در حال تحصیل در مقطع دبیرستان هستند و یا موفق به اخذ مدرک دیپلم شده‌اند جهت ورود به دانشگاه‌های برتر این کشور ملزم به شرکت در دوره‌هایی تحت عنوان A- level و foundation هستند.
مجله موفقیت ایلیاد - با توجه به نظام آموزشی کشور و ارزش و اعتبار مدارک ی این کشور، در آن همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان بوده است و سالانه افراد بسیاری از سرتا سر جهان به دلایل متعددی این کشور را برای و زندگی برمی‌گزینند. متقاضیان ایرانی که در حال در مقطع دبیرستان هستند و یا موفق به اخذ مدرک دیپلم شده‌اند جهت ورود به ‌های برتر این کشور ملزم به شرکت در دوره‌هایی تحت عنوان A- level و foundation هستند. در این دوره‌ها فرد را جهت ورود به آماده و در عین حال با زبان و شیوه‌ی و زندگی در این کشور آشنا می‌کند.
در این مقاله به معرفی و بررسی این دوره‌ها و مزایای آن خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

ـ در دوره‌ی foundation در

دانش‌آموزان دارای مدرک دبیرستان با سن ۱۷ سال از امکان شرکت در دوره‌ی foundation در کالج برخوردار خواهند بود. دوره‌ی شامل یک دوره‌ی یکساله است و دروس این دوره متناسب با رشته‌ی انتخابی در تعیین می‌شود. فرد علاوه بر زبان انگلیسی دروسی نظیر زیست شناسی، شیمی، ریاضی، فیزیک، علوم اجتماعی و .. را می‌گذراند. برای شرکت در دوره‌ی اخذ مدرک دیپلم با نمرات خوب الزامی است، اما نیازی به گذراندن دوره‌ی پیش ی نمی‌باشد. از طرفی برای متقاضیان دارای مدرک دیپلم که کمتر از ۱۷ سال سن دارند نیز امکان شرکت در این دوره‌ها بدون در اختیار داشتن مدرک زبان وجود دارد که در این شرایط متقاضی با شرکت در دوره‌های آمادگی زبان در کشور به تقویت این مهارت می‌پردازد. برای افراد بزرگتر از ۱۷ سال مدارکی جهت اثبات تسلط به زبان انگلیسی نیاز است، در واقع در حال حاضر برای پذیرش در کالج‌های این کشور ( برای متقاضیان بزرگتر از ۱۷ سال ) به مدرک زبان آیلتس با نمره‌ی ۵/۵ نیاز است و با توجه به اینکه برخورداری از مدرک زبان ۱۰ امتیاز از مجموع امتیازات مورد نیاز فرد جهت دریافت ویزای ی را شامل می‌شود در اختیار داشتن آن از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد. پس از پایان دوره‌ی و کالج و شرکت و قبولی در آزمون دانش‌آموز از امکان در و رشته‌ی مورد نظر خود برخوردار خواهد شد. نکته‌ی قابل توجه اینکه هزینه‌ی در این دوره‌ها در کالج‌های مختلف متفاوت است و به نوع کالج و شهر انتخابی بستگی دارد.

ـ در دوره‌ی A-level در

مدت زمان در این دوره دو سال است و طیف گسترده‌ای از دانش‌آموزان از امکان شرکت در این دوره‌ها برخوردار هستند. در واقع می‌توان گفت دوره‌هایA-level  هم برای دانش آموزان در حال در دوره‌ی دبیرستان و هم برای دانش آموزان دارای مدرک دیپلم مناسب می‌باشد. این بدین معناست که برای مثال متقاضی سال دوم دبیرستان که خود را در این مقطع به اتمام رسانده است می‌تواند در این دوره شرکت کند و پس از مدت زمان دو سال به در برترین ‌های نمایند.
دانش آموزان علاقه مند به رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می‌توانند با شرکت در این دوره‌ها و کسب نمرات قابل قبول در برترین ‌های این کشور نظیر آکسفورد، کمبریج و ... به بپردازند. برای در این دوره نیز به ارائه‌ی مدارکی جهت اثبات توانایی مهارت زبان نیاز است که برای این منظور متقاضی ملزم به ارائه‌ی مدرک زبان آیلتس با نمره‌ی ۵/۵ می‌باشد. دروس گذرانده شده در این دوره متناسب با رشته‌ی انتخابی فرد در می‌باشد اما به طور کلی دروسی نظیر ریاضی، زیست شناسی، شیمی، علوم اجتماعی و .. را در برمی‌گیرد. سیسم نمره‌بندی در این دوره از A تا E تعریف شده است و هر چه دانش آموز در دروس ارائه شده موفق به اخذ نمرات بالاتری شود از شانس بیشتری جهت در ‌های برتر این کشور برخوردار خواهد شد. البته با توجه به کثرت ‌های این کشور حتی در صورت اخذ نمرات در محدوده‌ی E تا D نیز امکان انتخاب ‌هایی با سطح کیفی متوسط برای متقاضی وجود خواهد داشت. نکته‌ی دیگر اینکه امکان در این دوره‌ها بدون در اختیار داشتن مدرک زبان وجود دارد اما یکی از الزامات سفارت جهت اعطای ویزای ی ارائه‌ی مدرک زبان می‌باشد. ضمن اینکه در صورت برخورداری از نمرات بالا دانش آموز می‌تواند از امکان بورسیه‌ی ی این کشور نیز برخوردار شود.

-     مزایای در دوره‌های A-level و foundation

ـ امکان به زبان انگلیسی به دلیل بین المللی بودن آن امتیاز ویژه‌ای است که مورد توجه بسیاری از متقاضیان می‌باشد. به زبان انگلیسی امکان انتخاب طیف گسترده‌ای از کشورها را برای کار و زندگی در پیش روی متقاضی قرار می‌دهد و وی را محدود به چند کشور خاص نمی‌کند.
ـ سیستم آموزشی این کشور بسیار مدرن و از اعتبار جهانی بالایی برخوردار است. متقاضیانی که در این کشور به می‌پردازند از مدرکی دارای اعتبار و ارزش بسیار بالایی برخوردارند که در سایر کشور‌های جهان نیز کارامد و کاربردی است و حتی در صورت تمایل به ادامه در سایر کشورها نیز پذیرفته شده و دارای اعتبار می‌باشد.
ـ در دوره‌ی A-level و foundation سبب معادل‌سازی مدرک دبیرستان، دیپلم و یا پیش ی شما با نظام آموزشی می‌شود. همچنین بدین طریق می‌توانید بدون گذراندن دوره‌ی دوازده ساله دیپلم وارد این کشور شده و به این ترتیب در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید.
ـ امکانات آموزشی، رفاهی و تفریحی کالج‌های در بالاترین سطح از سطوح جهانی قرار دارند و والدین بدون هیچگونه نگرانی از این بابت می‌توانند نوجوان خود را برای در این دوره‌ها ثبت نام کنند. این کشور سالهاست از بهترین کشورهای دنیا برای دانش آموزان بین المللی بوده است و می‌تواند تمام توقعات والدین را برآورده کند.
ـ به دلیل برخورداری از ملیت‌های مختلف و مردمانی اجتماعی و مهربان کشوری بسیار مناسب جهت و زندگی محسوب می‌شود و به راحتی پذیرای افراد می‌باشد. این امر علاوه بر این که فرد را سریع‌تر به اجتماعات مختلف مردمی وارد می‌کند سبب تسهیل ورود به بازار کار پس از فراغت از نیز می‌شود.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● معرفی چهار دانشگاه برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی کاردرمانی● آشنایی با دانشگاه بوستون● بچه‌های خود را نیز می‌توانید به استرالیا ببرید!● با کالج فناوری تورنتو آشنا شویم!● آموزش‌ فنی‌وحرفه‌ای در استرالیا● برترین دانشگاه‌های کانادا جهت تحصیل در رشته‌ی مارکتینگ کدامند؟● معرفی دانشگاه UCLA کالیفرنیا● آشنایی با دانشگاه کویین کانادا● دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در استرالیا● آشنایی با کالج‌های مونترال کاناداجدیدترین مطالب● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا● خودتنظیمی چیست و چه مزیتی دارد؟● بیمه‌ی خدمات درمانی ( مدیکر ) استرالیا● با غم غربت چه کنیم؟!● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● بیومتریک ( انگشت‌نگاری دیجیتالی ) جهت اخذ ویزای کانادا● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.