برترین کشورها و دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی عمران کدامند؟

رشته‌ی مهندسی عمران شاخه‌ای از علم مهندسی است که به طراحی، ساخت و نگهداری سازه‌های فیزیکی و دست ساز انسان می‌پردازد. این سازه‌ها جاده‌ها، پل‌ها،کانال‌ها، فرودگاه‌ها، خطوط لوله و سیستم‌های فاضلاب، اجزای ساختاری ساختمان‌ها و راه آهن‌ها را شامل می‌شود.
رشته‌ی مهندسی عمران شاخه‌ای از علم مهندسی است که به طراحی، ساخت و نگهداری سازه‌های فیزیکی و دست ساز انسان می‌پردازد. این سازه‌ها جاده‌ها، پل‌ها،کانال‌ها، فرودگاه‌ها، خطوط لوله و سیستم‌های فاضلاب، اجزای ساختاری ساختمان‌ها و راه آهن‌ها را شامل می‌شود.
مجله موفقیت ایلیاد - رشته‌ی شاخه‌ای از علم است که به طراحی، ساخت و نگهداری سازه‌های فیزیکی و دست ساز انسان می‌پردازد. این سازه‌ها جاده‌ها، پل‌ها،کانال‌ها، فرودگاه‌ها، خطوط لوله و سیستم‌های فاضلاب، اجزای ساختاری ساختمان‌ها و راه آهن‌ها را شامل می‌شود. این رشته به عنوان یکی از رشته‌های شاخص مانند هر رشته‌ی دیگر به شدت متکی به دانش ریاضی و فیزیک می‌باشد، در واقع ن باید بتوانند با محاسبه‌ی فشار وارده بر یک سازه از طراحی آن طبق اصول استاندارد مطمئن شوند. از طرفی کلیه‌ی پروژه‌ها و سیستم‌های مستلزم مطابقت با مقررات و اساسنامه‌های دولتی هستند. در حقیقت اعمال استانداردها و قوانین بر سازه‌ها به منظور مقاومت آن‌ها در مقابل آسیب‌ها و بلایای طبیعی صورت می‌گیرد در عین حال که به لحاظ نما نیز جلوه‌ی خاصی به شهر بدهند.

-    ادامه تحصیل در رشته‌ی در خارج از کشور

تصمیم‌گیری برای انتخاب کشوری که به قصد ادامه تحصیل به آن مهاجرت می‌کنید در کیفیت زندگی و مسیر شغلی آینده شما تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت. زمانی که ۳ یا ۴ سال از وقت خود را برای ادامه تحصیل در کشور یا دانشگاهی می‌گذارید مهم است که از قبل با آن به لحاظ سبک زندگی، وضعیت آب و هوا، سازگاری آن با روحیات و خلقیات خود و مسائلی از این قبیل آشنا شوید.
مسئله‌ی مهم دیگر در رابطه با تحصیل در رشته‌ی به طور خاص طول مدت زمان دوره‌ی تحصیل است که قبل از اپلای باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که تحصیل در این رشته در برخی کشورها ۳ یا ۴ سال و در برخی دیگر حتی ممکن است تا ۶ سال به طول بیانجامد. مسئله‌ی مهم دیگر برای متقاضیانی که پس از فراغت از تحصیل قصد بازگشت به کشور خود را دارند اطمینان از اعتبار و به رسمیت شناخته شدن مدرک دریافتی از دانشگاه محل تحصیل در کشور مبدأ می‌باشد.
کشورهایی نظیر ، و سنگاپور از جمله کشورهایی هستند که مدرک دانشگاهی آن‌ها در سراسر جهان از اعتبار برخوردار است. کشورکانادا از دیگر کشورهایی است که سالانه دانشجویان بسیاری را در رشته‌های مختلف جهت ادامه تحصیل به خود جذب می‌کند. کشور هلند نیز یکی از کشورهایی است که برنامه‌های گسترده‌ای را در رشته‌ی ارائه می‌دهد. بدین ترتیب آشنایی با کشور‌های مختلف جهت انتخاب بهترین تصمیم برای ادامه تحصیل در این رشته به متقاضیان علاقه‌مند کمک فراوانی خواهد کرد.

در این مقاله به معرفی برترین کشورهای جهان در ارائه‌ی رشته‌ی در مقطع کارشناسی ارشد می‌پردازیم.  

ـ

به طور کلی ایالت متحده‌ی از برترین کشورهای جهان جهت تحصیل دانشجویانی است که به آموزش عالی در خارج از کشور علاقه‌مندند. تنوع فرهنگی و وضعیت مطلوب اقتصادی دانشجویان بسیاری را هر ساله به ادامه تحصیل در این کشور ترغیب می‌کند. آموزش نسبتاً مقرون به صرفه، استفاده از به روزترین امکانات آموزشی و کیفیت بالای سیستم آموزش در رشته‌های مختلف از جمله ویژگی‌های بارز تحصیل در می‌باشد. موسسه‌ی فناوری ماساچوست، دانشگاه کالیفرنیا بروکلی، دانشگاه استنفورد و دانشگاه پردو از برترین دانشگاه‌های برای تحصیل در رشته‌ی هستند.

ـ

از برترین مقاصد تحصیلی برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی کشور می‌باشد. از جمله دانشگاه‌های بسیار خوب برای ادامه تحصیل در رشته‌ی در این کشور دانشگاه کنتربری می‌باشد. این دانشگاه برای متقاضیان مشتاق به تحصیل در خارج از کشور بورسیه‌های بسیار منحصر به فردی در نظرگرفته است.

ـ

دانشگاه امپریال لندن و دانشگاه کمبریج دو دانشگاه بسیار معتبر در کشور هستند که در مقطع کارشناسی ارشد به ارائه‌ی رشته‌ی می‌پردازند. استفاده از شیوه‌های نوین آموزشی در این رشته، علاقه و اهمیت به حوزه‌های تحقیقاتی در رشته‌های مختلف و تحصیل مقرون به صرفه از مهمترین ویژگی‌های جذب دانشجو در این دانشگاه‌ها می‌باشد.

ـ

دانشگاه Adelaide La Trobe ، فلیندرز و دانشگاه کوئینزلند جنوبی از برترین دانشگاه‌های برای ارائه‌ی رشته‌ی در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشند. استانداردهای بالای آموزشی در زمینه‌های مختلف این رشته، چاپ مقالات علمی متعدد و ارائه‌ی پژوهش‌های تخصصی در این رشته سبب محبوبیت این دانشگاه‌ها در شده است.

ـ آلمان

کشور آلمان مقرون به صرفه‌ترین دانشگاه‌های جهان را داراست، به گونه‌ای که می‌توان گفت به نوعی هزینه‌ی تحصیل در این دانشگاه‌ها رایگان است. دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه اشتوتگارت و دانشگاه درسن در آلمان از برترین دانشگاه‌های این کشور برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌ی به شمار می‌روند.

ـ سنگاپور

از برترین کشورهای جهان در ارائه‌ی رشته‌ی کشور سنگاپور است که دو دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه صنعتی نانیانگ از برترین دانشگاه‌های این کشور در زمینه‌ی به شمار می‌روند. اقتصاد پر رونق این کشور، تنوع فرهنگی موجود و علاقه و اهمیت این کشور به ساخت و ساز همواره دانشجویان زیادی را برای تحصیل در آن به خود جذب می‌کند.

-    دانشگاه‌های برتر جهت تحصیل در رشته‌ی در خارج از کشور

انتخاب دانشگاه مناسب به دلیل صرف سال‌های زیاد جهت تحصیل در آن و تأثیر بسیار آن در آینده شغلی فرد از مهمترین اقداماتی است که توسط دانشجویان صورت می‌پذیرد. سالانه دانشگاه‌های مختلفی در سراسر دنیا به رقابت برای برتری در رشته‌ی پرداخته تا نام آنان در لیست معتبرترین رتبه‌بندی‌های جهان قرار گیرد. در ادامه به برخی از برترین دانشگاه‌ها در زمینه‌ی ارائه‌ی این رشته خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

ـ موسسه‌ی فناوری ماساچوست MIT

موسسه‌ی فناوری ماساچوست رشته‌ی را دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. برنامه‌ی آموزشی این رشته شامل به کارگیری طیف وسیعی از اصول درحوزه‌ها و گرایش‌های گوناگون می‌باشد. این دانشگاه سالیان طولانی است که به دلیل سطح بالای کیفیت آموزش رتبه‌ی اول بهترین دانشگاه‌های جهان در زمینه‌ی را به خود اختصاص داده است. ارائه‌ی توصیه نامه و ارسال نمرات GRE از الزامات اپلای برای این دانشگاه می‌باشد. همچنین برخورداری از مدرک زبان معتبر نظیر آیلتس یا تافل برای دانشجویانی که زبان مادری‌شان زبان انگلیسی نیست الزامیست.

ـ دانشگاه ملی سنگاپور

این دانشگاه تنها با ۲۳ دانشجو در ابتدا به فعالیت آموزشی پرداخت و با گذر زمان و پیشرفت‌های حاصله در حال حاضر از دانشکده‌های متعددی برخوردار است. متقاضیان تحصیل در حال حاضر برای تحصیل در این دانشگاه ملزم به ارائه‌ی رزومه‌ای قوی برای افزایش شانس پذیرش خود می‌باشند. دانشگاه ملی سنگاپور با ۱۷ دانشکده و ۳ پردیس رشته‌های مختلفی از جمله در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد و به عنوان دانشگاهی پیشرو در سطح جهانی شناخته می‌شود.  

ـ دانشگاه کالیفرنیا برکلی

یکی از دلایل شهرت دانشگاه کالیفرنیا بروکلی در سطح جهانی اهمیت بسیار آن به بخش تحقیقات در حوزه‌ها و رشته‌های مختلف دانشگاهی می‌باشد و هر سال برای این منظور بودجه زیادی در نظر گرفته می‌شود و به همین علت تاکنون مقالات بسیاری از این دانشگاه به چاپ رسیده است. بخش و محیط زیست این دانشگاه با ۵۰ عضو هیئت علمی تمام وقت، ۲۲ استاد آموزشی تخصصی در رشته‌های مختلف از بیش از ۴۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۳۶۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد برخوردار است. برنامه‌های آموزشی این دانشگاه برای رشته‌ی طبق به روزترین امکانات آموزشی روز دنیا تعیین و صورت می‌پذیرد.

ـ دانشگاه فناوری دلفت

دانشگاه فناوری دلفت واقع در کشور هلند با برخورداری از ۸ دانشکده از معتبرترین دانشگاه‌های جهان به شمار می‌رود که به ارائه‌ی رشته‌های مختلف می‌پردازد. این دانشگاه رشته‌ی را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. دانشگاه فناوری دلفت با بهره گیری از منابع آموزشی و فرصت تجربه‌های بسیار امکان انتخاب گرایش‌های مختلف رشته‌ی را برای متقاضیان علاقه مند فراهم می‌سازد. ساخت و ساز، محیط زیست، ژئوتکنیک، آب، سازه، هیدرولیک و حمل و نقل و برنامه ریزی از گرایش‌های مهم رشته‌ی می‌باشند که در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود.

ـ دانشگاه امپریال کالج لندن (کالج سلطنتی لندن)

امپریال کالج لندن یک دانشگاه بسیار معتبر در می‌باشد که همواره در میان برترین دانشگاه‌های جهان در رتبه بندی‌های مختلف جهانی به چشم می‌خورد. این دانشگاه به ارائه‌ی هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداخته که طول مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ۴ سال و برای مقطع کارشناسی ارشد این مدت ۲ سال می‌باشد. برنامه‌های آموزشی این دانشگاه برای رشته‌ی دانشجویان را برای ورود به طیف گسترده‌ای از بخش‌های مختلف ساخت و ساز تربیت می‌کند. سختگیری‌های اعمال شده در این دانشگاه تضمین کننده آینده‌ی درخشان دانشجویان می‌باشد که همین عامل محبوبیت دانشگاه امپریال کالج لندن نیز می‌باشد.

ـ موسسه‌ی فناوری فدرال زوریخ

موسسه‌ی فناوری فدرال زوریخ از مشهورترین دانشگاه‌های جهان در آلمان می‌باشد که در رشته‌های و علوم و ریاضیات جایگاه بسیار خوبی را به خود اختصاص داده است و از این بابت همواره در بین برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. توجه ویژه‌ی این دانشگاه به انجام پروژه‌های تحقیقاتی و اهمت بسیار آن به علم متقاضیان تحصیل در رشته‌ی را به این دانشگاه علاقه مند می‌کند. برای علاقه‌مندان به رشته‌ی دانشگاه زوریخ از بهترین گزینه‌ها خواهد بود.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته‌های تحصیلی در استرالیا● آشنایی با بورسیه‌های ۲۰۲۲ دانشگاه آلبرتا کانادا● معرفی ۵ دانشگاه برتر کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته‌ی داروسازی● آموزش زبان انگلیسی در استرالیا● اپلای شنوایی سنجی، تحصیل در خارج از کشور● هر آنچه باید درباره‌ی مسیرهای تحصیل در کشور استرالیا بدانید.● تعویق پذیرش تحصیلی ( دیفر کردن پذیرش دانشگاه ) چیست؟● چگونه ویزای توریستی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کنیم؟● دانستنی‌های پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا● اقتصاد در دانشگاه‌های کاناداجدیدترین مطالب● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.● آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا● سیستم سلامت و بیمه در آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟● با نشانه های کمرویی در خود آشنا شوید!● با نوجوان پرخاشگر چه کنیم؟!● شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود● حواس پرتها بخوانند! حواس پرتی بخاطر بیش فعالی بزرگسالی● به خودتان و کودکان اعتماد بنفس کاذب ندهید!● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس