شرایط تحصیل در رشته‌ی مهندسی نفت در کشور کانادا چگونه است؟

رشته‌ی مهندسی نفت از زیر شاخه‌های رشته‌ی مهندسی است که به تولید فراورده‌های حاوی هیدروکربن نظیر نفت خام و گاز طبیعی می‌پردازد.
رشته‌ی مهندسی نفت از زیر شاخه‌های رشته‌ی مهندسی است که به تولید فراورده‌های حاوی هیدروکربن نظیر نفت خام و گاز طبیعی می‌پردازد.
مجله موفقیت ایلیاد - رشته‌ی از زیر شاخه‌های رشته‌ی است که به تولید فراورده‌های حاوی هیدروکربن نظیر خام و گاز طبیعی می‌پردازد. و گاز بخش مهمی از اقتصاد هر کشور را شامل می‌شود، بنابراین از اهمیت بسیاری برخوردار است. رشته‌ی با برخی دیگر از رشته‌های نظیر مکانیک، شیمی و عمران در ارتباط است و به دلیل فعالیت اکثر شرکت های ی در سطح جهانی فارغ الان این رشته از آینده شغلی بسیار خوبی برخوردار خواهند بود. حفاری، مخزن و تولید سه گرایش بسیار مهم رشته‌ی است که علاقه مندان به این رشته می‌توانند در هر یک از آنان به و فعالیت بپردازند. ن به منظور تعیین مکان دقیق خام در زیر زمین برای حفاری با زمین شناسان نیز همکاراند و اکثر این فعالیت‌ها با استفاده از نرم افزارهای شبیه ساز صورت می‌پذیرد. بسیاری از ن در بزرگترین شرکت‌های ی جهان به فعالیت مشغول‌اند و از آنجایی که کشور دومین کشور خیز جهان به شمار می‌رود ن در این کشور از درآمد بسیار بالایی برخوردارند.

الزامات مورد نیاز برای در رشته‌ی در کشور

در ‌های مختلف نیاز به الزامات خاصی دارد که افراد با توجه به مورد نظر ( ی که قصد در آن را دارند ) ملزم به برآورده کردن آنان می‌باشند. برخی ‌ها سوابق ی و نمرات آخرین مقطع ی دانشجو را مورد توجه قرار داده و برخی رزومه‌ی کاری و وضعیت نمرات زبان متقاضی را مورد بررسی قرار می‌دهند. در ادامه به اصلی‌ترین اقداماتی که جهت در رشته‌ی در ‌های مورد نیاز است می‌پردازیم:

ـ تحقیق درباره وضعیت ‌های

شهریه‌ی پرداختی برای هر یک از دانشجویان بین المللی در هر یک از ‌های ارائه دهنده‌ی برنامه‌ی متناسب با مقطع ی متفاوت می‌باشد. مسئله‌ی مهم دیگر در زمان اپلای بررسی وضعیت شرایط ی، شرایط و وضعیت خوابگاه‌ها، ظرفیت ‌ها و زبان مورد نظر می‌باشد. برخی ‌ها دوره‌های آموزشی خود را در مقطع ات تکمیلی ارائه می‌دهند حال آن‌که ممکن است متقاضی مایل به شرکت در دوره‌های کارشناسی این رشته باشد، بنابراین تحقیق در خصوص شرایط ‌های پیش از اپلای از الزامات واجب جهت ادامه می‌باشد.

ـ مدرک زبان برای

هر یک از ‌های این کشور حداقل نمره‌ی به خصوصی را جهت پذیرش دانشجو در نظر گرفته است. آزمون‌های تافل، آیلتس و PTE آزمون‌های مورد تأیید کلیه ‌های کشور هستند و افراد متناسب با نوع ملزم به آشناسی با زبان‌های انگلیسی و یا فرانسوی می‌باشند.

ـ برخورداری از تمکن مالی

کشور به عنوان کشوری مهاجرپذیر عموماً شهریه‌های مناسبی را برای ‌ها در نظر می‌گیرد تا بدین طریق امکان برای بسیاری از افراد از سراسر دنیا فراهم شود. با این حال برخورداری از تمکن مالی در طول دوران در این کشور الزامیست. برخورداری از تمکن مالی بدین معناست که شما به عنوان دانشجو در مدت زمان در این کشور از پس هزینه های زندگی و برخواهید آمد.

ـ ویزای دانشجویی برای در ‌های

ویزای دانشجویی در حقیقت مجوزی است که به شما اجازه ماندن در کشور تا پایان دوران را می‌دهد. مدت زمان اعتبار این ویزا نیز به مقطع ی و بازه‌ی زمانی که قصد در این کشور را دارید بستگی خواهد داشت.

مراحل اخذ پذیرش برای رشته‌ی در کشور

ـ انتخاب موردنظر براساس علاقه‌مندی وگرایش مدنظرتان در رشته‌ی
ـ آمادگی برای اپلای در مورد نظر
ـ برخورداری از مدرک زبان با حداقل نمره‌ی قابل قبول مورد نظر
ـ جمع آوری و ارسال مدارک مورد نیاز
ـ تکمیل فرم پذیرش آنلاین
ـ انتظار جهت تأیید مدارک و دریافت نامه‌ی پذیرش
ـ انجام مراحل بعدی جهت مهاجرت به

مدارک مورد نیاز جهت در رشته‌ی در کشور

ـ انتخاب رشته وگرایش موردنظر
ـ تکمیل فرم پذیرش آنلاین در سایت مورد نظر
ـ ارائه‌ی مدارک ی که از آن فارغ ال شده‌اید.
ـ ترجمه‌ی مدارک دبیرستان
ـ ارائه‌ی توصیه نامه و انگیزه‌نامه
ـ گذرنامه‌ی معتبر
ـ برخورداری از مدرک زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی
ـ ارائه‌ی ریز نمرات دبیرستان

در مقطع کارشناسی ارشد در کشور

برنامه‌ی کارشناسی ارشد رشته‌ی در کشور تلفیقی از کلاس‌های تئوری و عملی می‌باشد که دانشجویان در طی مدت زمان ۲ سال در یکی از گرایش‌های مورد علاقه خود به در این رشته می‌پردازند. از برنامه‌های در ‌های این کشور برای مقطع کارشناسی ارشد فرصت شرکت در پروژه‌های تحقیقاتی، حضور در سمینارها و دوره‌های آموزشی مختلف و بازدید از مناطق خیز می‌باشد.

در مقطع دکترا در کشور

در این مقطع بالاترین سطح مطالعاتی و تخصصی‌ترین مقطع رشته‌ی به شمار می‌رود که افراد می‌توانند در یکی از زمینه‌های تخصصی این رشته به تحقیق و پژوهش بپردازند. فارغ‌الان مقطع دکترا علاوه بر امکان تدریس در به عنوان استاد از امکان فعالیت در بخش‌های تحقیقاتی نیز برخوردارند.

برترین ‌های کشور برای در رشته‌ی

ـ کلگری

کلگری ی تحقیقاتی است که در مقطع کارشناسی برنامه و گاز را به دانشجویان علاقه مند به این رشته ارائه می‌دهد و در این رشته در میان ۱۰۰ برتر این کشور قرار دارد و به پاسخگویی به سوالات حوزه‌های موجود در صنایع به دانشجویان علاقه مند می‌پردازد. نمرات بالا در دروس زبان انگلیسی، حساب، فیزیک، شیمی و ریاضیات در دوران دبیرستان جهت اخذ پذیرش از این از اهمیت بالایی برخوردار است. کارشناسی ارشد ، کارشناسی ارشد علوم و دکترا دیگر مدارکی هستند که توسط گروه شیمی و در این ارائه می‌شوند. این برنامه‌ها تحقیقاتی و یا مبتنی بر دوره‌های آموزشی می‌باشند که به صورت تمام وقت ارائه می‌شوند. برای دوره‌های تکمیلی حداقل شرایط ورود به این برخورداری از سابقه‌ی قوی در دوره‌ی کارشناسی با حداقل معدل ۳ در دو سال آخر دوره‌ی کارشناسی می‌باشد. انگیزه‌نامه، توصیه نامه از استاد راهنما، رزومه‌ی موفق، تمکن مالی و پیشنهاد تحقیق از دیگر مدارک لازم جهت ورود به این است.

ـ آلبرتا

تحقیقاتی آلبرتا یکی از ۱۰ برتر ست که دوره‌های از محبوب‌ترین برنامه‌های آن می‌باشد. دانشکده‌ی معدن و این به ارائه‌ی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در این رشته می‌پردازد. برخورداری از مهارت زبان و اتمام ات مربوط به دبیرستان با نمرات عالی ازشرایط مهم پذیرش در این می‌باشد. این همچنین مدرک کارشناسی ارشد در عمران و محیط زیست ( ) را با طیف وسیعی از مشاغل به دانشجویان ارائه می‌دهد. از دیگر شرایط اخذ پذیرش برای این برخورداری از معدل ۳ در دو سال آخر دوره‌ی چهار ساله‌ی کارشناسی می‌باشد. همچنین انگیزه‌نامه، توصیه نامه، ارائه‌ی رزومه‌ی قوی، تمکن مالی و پیشنهاد تحقیق از دیگر مدارک مورد نیاز برای این منظور می‌باشد. هزینه‌ی در مقطع ات تکمیلی در این ۱۱۰۰۰ دلار می‌باشد.

ـ دالهاوزی

این از برترین موسسات تحقیقاتی است که برنامه‌های ی بسیاری را برای دانشجویان بیش از ۱۲۰ کشور در نظر گرفته است. این به طور مداوم در میان ۱۰۰ برتر قرار دارد و به دلیل برخورداری از کیفیت بالای آموزش و شهریه مقرون به صرفه در میان دانشجویان از محبوبیت بسیاری برخوردار است. برنامه‌ی M.eng در مدت زمان ۲ سال در حوزه‌های مخزن، مخازن گاز طبیعی، بازیافت پیشرفته‌ی و گاز، حفاری، فناوری تولید، علوم زمین آموزش داده می‌شود. انگیزه‌نامه، ارائه‌ی رزومه، توصیه نامه، همراه با یک پیشنهاد تحقیقاتی و بودجه‌ی مالی کافی از جمله مدارک مورد نیاز برای ورود به این و اپلای می‌باشد. هزینه‌های این دوره در این ۱۳۰۰۰ دلار می‌باشد.

ـ مموریال نیوفاندلند

مموریال نیوفاندلند موسسه‌ای تحقیقاتی و درجه یک است که دوره‌های ات تکمیلی را در رشته‌ی ارائه می‌دهد. این مدرک M.eng و ph.D را تحت عنوان ارائه می‌دهد. عملیات و گاز در ساحل، مدیریت ایمنی ریسک و محیط، مخزن حفاری، ساختارهای ساحلی، گاز طبیعی از محبوبترین برنامه‌های مموریال نیوفاندلند می‌باشد. شرط ورود برای M.eng این برنامه بهره مندی از یک مدرک کارشناسی چهارساله با حداقل درجه‌ی B در رشته‌ی مرتبط می‌باشد، مدارک دیگر شامل رونوشت‌های رسمی و ۲ توصیه نامه است. هزینه‌ی در دوره‌های کارشناسی ارشد این ۶۷۰۰ دلار می‌باشد. 

ـ رجینا

رجینا ی تحقیقاتی واقع در ساسکاچوان در سال ۱۹۱۱ تأسیس شد. این مدرک M.eng را در رشته‌ی سیستم‌های ی ارائه می‌دهد. شرط ورود به برنامه‌های این برخورداری از مدرک کارشناسی چهارساله با حداقل ۷۰ درصد نمره در رشته‌ی مربوطه می‌باشد. هزینه‌های در این برای متقاضیان علاقه مند ۲۱۰۰۰ دلار در سال می‌باشد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته‌های تحصیلی در استرالیا● آشنایی با بورسیه‌های ۲۰۲۲ دانشگاه آلبرتا کانادا● معرفی ۵ دانشگاه برتر کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته‌ی داروسازی● آموزش زبان انگلیسی در استرالیا● اپلای شنوایی سنجی، تحصیل در خارج از کشور● هر آنچه باید درباره‌ی مسیرهای تحصیل در کشور استرالیا بدانید.● تعویق پذیرش تحصیلی ( دیفر کردن پذیرش دانشگاه ) چیست؟● چگونه ویزای توریستی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کنیم؟● دانستنی‌های پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا● اقتصاد در دانشگاه‌های کاناداجدیدترین مطالب● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.● آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا● سیستم سلامت و بیمه در آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟● با نشانه های کمرویی در خود آشنا شوید!● با نوجوان پرخاشگر چه کنیم؟!● شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود● حواس پرتها بخوانند! حواس پرتی بخاطر بیش فعالی بزرگسالی● به خودتان و کودکان اعتماد بنفس کاذب ندهید!● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس