دانشگاه‌های برتر مهندسی هوافضا در خارج از کشور کدامند؟

در حالی که مهندسان فضانوردی با علوم و فناوری‌های فضایی خارج از جو زمین سروکار دارند و در این زمینه به فعالیت می‌پردازند، مهندسان هوافضا به طراحی فضاپیما، ماهواره و موشک‌ها پرداخته و در این بین به انجام آزمایشات نمونه‌های اولیه ساخته‌های خود جهت اطمینان از عملکرد درست آنان می‌پردازند.
در حالی که مهندسان فضانوردی با علوم و فناوری‌های فضایی خارج از جو زمین سروکار دارند و در این زمینه به فعالیت می‌پردازند، مهندسان هوافضا به طراحی فضاپیما، ماهواره و موشک‌ها پرداخته و در این بین به انجام آزمایشات نمونه‌های اولیه ساخته‌های خود جهت اطمینان از عملکرد درست آنان می‌پردازند.
مجله موفقیت ایلیاد - مهندسی از جدیدترین شاخه‌های علم مهندسی است که به طراحی و ساخت ماشین‌هایی می‌پردازد که از قابلیت پرواز برخوردارند. با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه‌ی صنعت دو تخصص تحت عنوان مهندسی و مهندسی فضانوردی شکل گرفت که اولی شامل طراحی هواپیماهای سبک نظیرگلایدرها، هواپیماها و جت‌های بال ثابت، هلیکوپترها و ... می‌شود و دیگری بر طراحی و ساخت فضاپیماها متمرکز است. در حالی که مهندسان فضانوردی با علوم و فناوری‌های فضایی خارج از جو زمین سروکار دارند و در این زمینه به فعالیت می‌پردازند، مهندسان به طراحی فضاپیما، ماهواره و موشک‌ها پرداخته و در این بین به انجام آزمایشات نمونه‌های اولیه ساخته‌های خود جهت اطمینان از عملکرد درست آنان می‌پردازند. جالب است بدانید گروهی از مهندسین به طراحی الگوریتمی پرداخته‌اند که می‌تواند امواج مغزی را به دستورات پرواز تبدیل کند. این تیم امیدوار است در آینده بتواند هواپیماهای تحت کنترل ذهن را به واقعیت مبدل سازد!

در این مقاله به معرفی ‌های برتر این رشته در خارج از کشور می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

ـ موسسه‌ی فناوری ماساچوست، کمبریج

موسسه‌ی فناوری ماساچوست ی است خصوصی که برنامه‌های درسی چالش برانگیزی را برای دانشجویان رشته‌ی مهندسی جهت کشف ایده‌های جدید در این حوزه در نظر گرفته است. این موسسه قدیمی‌ترین برنامه‌ی شناخته شده در به شمار می‌رود و اخذ پذیرش از بهترین دانشکده‌ی مهندسی ( دانشکده هوا و فضا ) این چندان کار راحتی به نظر نمی‌رسد، چرا که این قوی‌ترین برنامه‌های آموزشی مهندسی در این زمینه را ارائه می‌دهد. از مهمترین مدارک مورد نیاز برای ورود به این توصیه‌نامه و از مهمترین شروط لازم جهت اخذ پذیرش پایه‌ی قوی در دروس ریاضیات و فیزیک می‌باشد که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ـ استنفورد

استنفورد واقع درکالیفرنیا از بهترین ‌های مهندسی هوا و فضا و یکی از پیشروترین موسسات تحقیقاتی و آموزشی جهان به شمار می‌رود. این بخش ویژه‌ای را به آموزش در این زمینه اختصاص داده است و همین طیف وسیع از آموزش به تربیت دانشجویان متخصص در این زمینه می‌انجامد. یقیناً دانشکده‌ی مهندسی هوا و فضای استنفورد از برترین گزینه‌ها جهت در این زمینه خواهد بود.

ـ کمبریج انگلستان

کمبریج از معتبرترین ‌های انگلستان به شمار می‌رود و فرصت در بسیاری از رشته‌های مهندسی را در اختیار دانشجویان علاقه‌مند قرار می‌دهد. دوره‌های هوا و فضا از اصلی‌ترین برنامه‌های این به شمار می‌رود که از شهرت جهانی برخوردار است. مدرک ی کمبریج شما را به سطوح بالاتری از علم و دانش در این زمینه خواهد رساند.

ـ فناوری دلفت هلند

فناوری دلفت هلند از بهترین دانشکده‌های مهندسی ست که به دلیل انجام پژوهش‌های در سطح جهانی از شهرت بسیاری برخوردار است. آزمایشگاه‌های تخصصی، کتابخانه و کلاس‌های درسی فوق‌العاده این شرایط پذیرش این را سخت و رقابتی کرده است. این با شرکت‌های هواپیمایی Boeing و Airbus همکاری ویژه‌ای داشته و بسیاری از فارغ الان آن پس از اتمام از امکان فعالیت در این دو شرکت برخوردارند.

ـ توکیو

توکیو از برترین موسسات فنی در زمینه‌ی رشته‌ی مهندسی ست که به ارائه‌ی این رشته در مقطع کارشناسی و مقطع ات تکمیلی می‌پردازد. اساتید این از بهترین‌های جهان هستند و آزمایشگاه‌های این به آخرین سیستم‌ها و امکانات روز دنیا در صنعت مجهز است. این با سایر اساتید دیگر موسسات آموزشی نظیر مرکز علوم تحقیقات و فناوری پیشرفته‌ی هوا و فضای ژاپن در ارتباط می‌باشد.

 ـ موسسه‌ی علوم هند، بنگلور

این موسسه با قدمتی در حدود ۱۰۰ سال نه تنها در کشور هند بلکه در سراسر جهان به عنوان یکی از برترین موسسات فنی در نظر گرفته می‌شود. این موسسه همکاری ویژه‌ای با دو موسسه‌ی Boeing و Honeywell دارد و بسیاری از فارغ الان این از شرایط کار در سازمان‌هایی نظیر ناسا و ISRO برخوردارند.

ـ امپریال کالج لندن

امپریال کالج لندن از معروف‌ترین دانشکده‌های مهندسی هوا و فضاست که بهترین برنامه‌های آموزشی در این زمینه را برای برخورداری دانشجویان از مهارت‌های تحلیلی و عملی به نحو احسن ارائه می‌کند.

ـ فناوری نانیانگ، سنگاپور

نانیانگ واقع در سنگاپور از بهترین ‌های جهان در بسیاری از رشته‌ها به خصوص رشته‌ی هوا فضا می‌باشد. این با تفکیک رشته‌ی مهندسی مکانیک از مهندسی یک گام به لحاظ آزمایشگاه و زیرساخت‌ها از دیگر موسسات آموزشی جلوتر می‌باشد.  

ـ میشیگان، آن آربور

بسیاری از موسسات آموزشی در جهان مهندسی هوا فضا را در سطح با کیفیتی ارائه می‌دهند اما هیچ یک به اندازه‌ی میشیگان تاکنون به صنعت مدرن کمک نکرده است. این با شرکت‌ها و سازمان‌هایی نظیر SpaceX، NASA و Boeing همکاری دارد و سالانه علاقه مندان بسیاری برای اپلای در این با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

ـ ایالتی پلی تکنیک کالیفرنیا ـ سن لوئی اوبیسپو

مهندسی از جمله محبوب‌ترین رشته‌های پلی تکنیک کالیفرنیاست که دانشجویان را در زمینه‌ی طراحی، ساخت و آزمایش سیستم‌های هواپیمایی به چالش می‌کشد.

ـ کالیفرنیای جنوبی

کالیفرنیای جنوبی موسسه‌ای تحقیقاتی و خصوصی است و دوره‌های پیش نیاز برای پذیرش در این شامل دروس ریاضیات، شیمی و فیزیک می‌شود. دانشجویان رشته‌ی در این به همراه اساتید خود سالانه در مسابقات مختلف شرکت می‌کنند و کمک‌های بسیاری تاکنون به پیشرفت علم کرده‌اند.

ـ موسسه‌ی فناوری جورجیا

موسسه‌ی فناوری جورجیا موسسه‌ای تحقیقاتی است که آموزش‌های ویژه‌ای را در زمینه‌ی رشته‌ی مهندسی هوا فضا به دانشجویان خود ارائه می‌دهد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته‌های تحصیلی در استرالیا● آشنایی با بورسیه‌های ۲۰۲۲ دانشگاه آلبرتا کانادا● معرفی ۵ دانشگاه برتر کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته‌ی داروسازی● آموزش زبان انگلیسی در استرالیا● اپلای شنوایی سنجی، تحصیل در خارج از کشور● هر آنچه باید درباره‌ی مسیرهای تحصیل در کشور استرالیا بدانید.● تعویق پذیرش تحصیلی ( دیفر کردن پذیرش دانشگاه ) چیست؟● چگونه ویزای توریستی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کنیم؟● دانستنی‌های پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا● اقتصاد در دانشگاه‌های کاناداجدیدترین مطالب● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.● آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا● سیستم سلامت و بیمه در آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟● با نشانه های کمرویی در خود آشنا شوید!● با نوجوان پرخاشگر چه کنیم؟!● شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود● حواس پرتها بخوانند! حواس پرتی بخاطر بیش فعالی بزرگسالی● به خودتان و کودکان اعتماد بنفس کاذب ندهید!● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس