تحصیل در رشته‌ی انیمیشن در خارج از کشور چگونه است؟

رشته‌ی انیمیشن در سال‌های اخیر از جمله رشته‌های پرطرفداری است که مورد توجه بسیاری از متقاضیان علاقه مند قرار گرفته است و هر ساله به تعداد دانشگاه‌هایی که به ارائه‌ی این رشته می‌پردازند افزوده می‌شود.
رشته‌ی انیمیشن در سال‌های اخیر از جمله رشته‌های پرطرفداری است که مورد توجه بسیاری از متقاضیان علاقه مند قرار گرفته است و هر ساله به تعداد دانشگاه‌هایی که به ارائه‌ی این رشته می‌پردازند افزوده می‌شود.
مجله موفقیت ایلیاد - رشته‌ی در سال‌های اخیر از جمله رشته‌های پرطرفداری است که مورد توجه بسیاری از متقاضیان علاقه مند قرار گرفته است و هر ساله به تعداد ‌هایی که به ارائه‌ی این رشته می‌پردازند افزوده می‌شود. داوطلبان تحصیل در این رشته به حد مشخصی از استعداد و توانایی در این زمینه نیازمندند. در واقع ورود به رشته‌ی پیش نیازهای خاص خود را دارد، ارائه‌ی پورتفولیو از جمله شرایطی است که تمامی ‌ها برای پذیرش در این رشته از داوطلب تقاضا می‌کنند. یکی از مهمترین دلایل پذیرش یا عدم پذیرش داوطلب در میزان مهارت وی در زمینه‌ی طراحی و خلاقیت می‌باشد. البته هر پیش‌نیازهای خاص خود را در نظر می‌گیرد که در اکثر آنان حداقل یک سال سابقه‌ی تحصیل در رشته‌ی هنر به چشم می‌خورد.
برای انتخاب یک مناسب جهت تحصیل در این رشته توجه به برخی نکات از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای مثال برخی ‌ها بر ‌های 2D و سنتی متمرکزند و برخی دیگر ‌های 3Dیا سه بعدی. البته در بسیاری از بهترین ‌های دنیا سال اول تحصیل به ‌های دو بعدی پرداخته می‌شود اما نهایتاً نتیجه یک انیماتور سه بعدی کار می‌باشد. سطح کار آموزشی هر از طریق مقایسه‌ی نمونه کارهای یان هر که معمولاً در سایت به نمایش گذاشته می‌شود مشخص می‌شود. مورد مهم دیگر در انتخاب برای تحصیل در رشته‌ی میزان شهریه‌ی تحصیلی ‌هاست. برخی ‌ها با پرداخت شهریه‌ای اندک به ارائه‌ی این رشته می‌پردازند و در مقابل نیز مراکز آموزشی که شهریه‌های بسیار بالایی را برای تحصیل در نظر گرفته‌اند. ( اکثر ‌های گران قیمت کمک هزینه‌هایی را در نظر گرفته‌اند که به یان ممتاز اعطا می‌شوند ).  
مدت زمان تحصیل و موقعیت مکانی و جغرافیایی از دیگر فاکتورهایی است که در انتخاب یک مناسب مورد توجه قرار می‌گیرد. بسیاری از ‌ها در و از محدودیت سنی برخوردار نیستند اما این مسئله برای مدارس اروپایی صدق نمی‌کند و بسیاری از آنان برای ورود محدودیت سنی دارند. عموماً برای ورود به ‌های کشورهای مختلف برای تحصیل در هر رشته‌ای از جمله هنگام اخذ ویزای تحصیلی مسئله‌ی سن و مطرح است و گاه با وجود برخورداری متقاضیان از پذیرش تحصیلی از ‌های معتبر به علت زیاد و سن بالاتر از حد معمول موفق به دریافت ویزای یی نمی‌شوند. بنابراین داوطلبان علاقه مند به این رشته در صورت برخورداری از کلیه شرایط مناسب می‌توانند در هر یک از ‌های مورد نظر خود برای تحصیل در این رشته اقدام نمایند.

-    مدرک زبان برای تحصیل در رشته‌ی

برای تحصیل در رشته‌ی نیز مانند سایر رشته‌ها در هر یک از کشورهای دنیا به ارائه‌ی مدرک زبان نیاز است. به دلیل اینکه اکثر ‌های معتبر در سطح دنیا در کشورهای انگلیسی زبان واقع‌اند افرادی که قصد تحصیل در این رشته را دارند به تقویت مهارت زبان انگلیسی نیازمندند. حداقل نمره‌ی قابل قبول در آزمون‌های زبان برای پذیرش در این رشته به کشور و ی که جهت تحصیل انتخاب می‌شود بستگی دارد، اما به صورت کلی میانگین نمره‌ی آیلتس حداقل ۶/۵ می‌باشد. همانگونه که مشخص است برای پذیرش در زمینه‌ی نمره‌ی زبان سختگیری‌های زیادی اعمال نمی‌شود، برای مثال اگر هنرجو در کشوری انگلیسی زبان دروس عمومی زبان انگلیسی را گذرانده باشد آن را به عنوان تأیید دانش زبان در نظر گرفته و برای دیگر الزامی برای شرکت در آزمون آیلتس وجود نخواهد داشت در غیر اینصورت حداقل ۶ ماه پیش از ددلاین داوطلب می‌بایست در آزمون‌های معتبر زبان مانند آیلتس شرکت نماید تا روی ساخت پورتفولیو متمرکز شوند.

-    ضرورت ارائه‌ی پورتفولیو و اهمیت آن در پذیرش متقاضی

تحصیل در هر رشته طبیعتاً به توانایی‌های خاصی نیازمند است و برای ورود به رشته‌ی نیز برخورداری از استعداد کافی در این زمینه و توانایی طراحی ضروری به نظر می‌رسد. ‌های هنر دنیا برای پذیرش یان نخبه مهارت‌های فنی آنان را مورد ارزیابی قرار می‌دهند، برای مثال کشور اتریش که مهد موسیقی دنیاست برای پذیرش مشتاقان تحصیل در رشته‌ی موسیقی نمونه‌ای از فعالیت‌های هنری داوطلبان را بررسی و امتحاناتی را به صورت کاملاً رقابتی برای این منظور برگزار می‌نماید. برای تحصیل در رشته‌ی نیز اوضاع به همین منوال است. این رشته به خودی خود رشته‌ای سخت و آموزش آن زمان بر است بنابراین فرصت چندانی برای آموزش های ابتدایی به یان وجود ندارد بنابراین اندکی تسلط و مهارت در ابتدای کار ضروری به نظر می‌رسد.
مواردی که در پورتفولیو هنری جهت ورود به هر در نظر گرفته می‌شود متفاوت است، اما مواردی نظیر: طراحی انسان و حیوان، طراحی دست و پا، طراحی از حرکت و حرکت شناسی، کاراکترسازی و حالت‌های مختلف چهره، داستان سرایی تصویری یا استوری بورد از نقاط مشترک اکثر ‌ها به شمار می‌رود. ارسال فعالیت‌های هنری فرد نظیر تابلو، مجسمه‌سازی یا هنرهای چند مدیا سبب آشنایی اساتید آن با روحیه‌ی هنری هنرجو خواهد شد.

-    معرفی برخی از برترین ‌های دنیا

ـ شریدان

این از بهترین مراکز آموزشی دنیاست که در سال ۱۹۷۶ در شهر اکویل استان انتاریو تأسیس شد. تحصیل در مقطع لیسانس این به پورتفولیو هنری بسیار قوی نیازمند است. در این سال‌های ابتدایی تحصیل بر طراحی و ‌های دو بعدی اختصاص یافته است و در ادامه تحصیل هنرجویان با تمامی تکنیک‌های لازم دو بعدی، استاپ موشن و سه بعدی به خوبی آشنا و با تکنولوژی روز دنیا همگام می‌شوند. هنرجویان این با حوزه‌های داستان سرایی و استوری بورد، نقاشی دیجیتالی، طراحی، لی اوت، کار گروهی و تمام جوانب ساخت یک به صورت کامل آشنا می‌شوند و آموزش می‌بینند. ناگفته نماند هنرجویان در سال سوم تحصیل سه ماه دوره‌ی حرفه‌ای در استودیو می‌گذرانند که تجربه‌ی عملی فوق‌العاده‌ای برای آنان خواهد بود.

ـ مدرسه‌ی گابلین فرانسه

مدرسه‌ی گابلین یکی دیگر از برترین ‌های دنیاست که در سال  ۱۹۷۵ در شهر پاریس فرانسه تأسیس شد و از با سابقه‌ترین مدارس در زمینه‌ی تصویر سازی و در دنیا به شمار می‌رود. کار تیمی و گروهی از مشخصه‌های بارز این مدرسه است و ساخت فیلم‌های آخر سال تحصیلی در قالب گروه‌های ۳ یا ۴ نفره انجام می‌شود. دوره‌ی لیسانس در این مدرسه سه سال و دوره‌ی فوق لیسانس دو سال به طول می‌انجامد. پورتفولیوی هنری مورد بررسی در مدرسه‌ی گابلین بیشتر شامل بررسی نقاشی‌های دستی از اشیا می‌باشد. به دلیل وجود یان بین المللی بسیاری که در این مرکز به تحصیل مشغول‌اند کلیه دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و تنها در زمان مصاحبه سطح زبان هنرجو بررسی و امتیاز داده می‌شود. ورود به دوره‌های کارشناسی این رشته با محدودیت سنی روبرو است و شرط ورود به آن این است که بیش از سه سال از زمان اخذ مدرک دیپلم سپری نشده باشد اما برای مقطع فوق لیسانس محدودیت سنی اعمال نشده است.  

ـ کال آرت

این در سال ۱۹۶۱ با ترکیب دو مدرسه‌ی هنری و موسیقی در کالیفرنیا توسط والت و روی دیزنی تأسیس شد. تیم برتون، جان لستر و کریس باک از چهره‌های برجسته‌ی فارغ التحصیل از این می‌باشند. این سالانه بین ۵۰ تا ۶۰ نفر می‌پذیرد و به رغم هزینه‌های بالای آن رقابت برای ورود به این رشته در این بسیار بالاست.
رشته‌ی در این تحت عنوان لیسانس کاراکتر نامیده می‌شود که دوره‌ای است چهارساله و برای افرادی طراحی شده است که به دنبال هنر خلق و اجرای کاراکتر و داستان سرایی به کمک هستند. رشته‌ی دیگر تجربی است که در دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه می‌شود. از طرفی کلیه یان این موظفند در کلاس‌های آزاد هنری دیگر نظیر تئاتر و موسیقی شرکت کرده و به این طریق به ارتقای سطح دانش هنری خود بپدازند. اخذ پذیرش از این علاوه بر ارسال مدارک مورد نیاز به یک دفتر طراحی پر شده به صورت فیزیکی نیز منوط است.

ـ رینگلینگ

ـ  ساوانا

ـ بریگم یانگ

ـ رودآیلند

ـ کالیفرنیای جنوبی

ـ کالیفرنیا

ـ جلوه‌های ویژه‌ی نیویورک

ـ لاگونا

ـ موسسه‌ی پرات

ـ موسسه‌ی جلوه‌های ویژه‌ی گنومن

ـ موسسه‌ی تکنولوژی راچستر

ـ فول سیل

گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● کشورهای برتر جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی بهداشت عمومی کدامند؟● آشنایی با بورسیه‌های دانشگاه مک گیل کانادا● با ده دانشگاه ارزان در ونکوور کانادا آشنا شوید!● معرفی موسسه‌ی فناوری ماساچوست MIT و شرایط تحصیل در آن● زیباترین دانشگاه‌های جهان!● شرایط تحصیل در رشته‌ی بینایی سنجی در خارج از کشور چگونه است؟● با بورسیه‌های دانشگاه بریتیش کلمبیا در کشور کانادا آشنا شوید!● سلف دانشگاه‌های آمریکا از چه امکاناتی برخوردار است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● با بورسیه‌های دانشگاه ملبورن آشنا شوید!جدیدترین مطالب● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس● نحوه‌ی ارسال ایمیل به اساتید خارجی جهت اپلای دانشگاه● تقویت مهارت reading در آزمون آیلتس● چگونه انعطاف ‌پذیری در زندگی سبب موفقیت می‌شود؟● ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی کدامند؟● ۹ نفر از موفق‌ترین زنان ایرانی در عرصه‌ی علم و فناوری● تقویت مهارت Listening در آزمون IELTS● شیوه‌های صحیح برخورد با انتقاد چیست؟● عزت نفس چیست و چه راهکارهایی برای افزایش آن وجود دارد؟● کاریزما چیست و چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟