شرایط تحصیل در رشته‌ی بیوتکنولوژی در کشور کانادا چگونه است؟

رشته‌ی بیوتکنولوژی ( فناوری زیستی ) از علوم میان رشته‌ای و تلفیقی از دانش تکنولوژی و علوم زیستی است که در حوزه‌های متنوعی نظیر پزشکی، کشاورزی، صنایع غذایی، محیط زیست و ... به ارائه‌ی راه‌حل‌های زیستی می‌پردازد.
رشته‌ی بیوتکنولوژی ( فناوری زیستی ) از علوم میان رشته‌ای و تلفیقی از دانش تکنولوژی و علوم زیستی است که در حوزه‌های متنوعی نظیر پزشکی، کشاورزی، صنایع غذایی، محیط زیست و ... به ارائه‌ی راه‌حل‌های زیستی می‌پردازد.
مجله موفقیت ایلیاد - رشته‌ی ( فناوری زیستی ) از علوم میان رشته‌ای و تلفیقی از دانش تکنولوژی و علوم زیستی است که در حوزه‌های متنوعی نظیر پزشکی، کشاورزی، صنایع غذایی، محیط زیست و ... به ارائه‌ی راه‌حل‌های زیستی می‌پردازد. این علم از انواع تکنیک‌ها و فناوری‌ها برای تولید فرایندهای کنترل شده زیستی ـ ژنتیکی و محصولات زیستی ـ صنعتی استفاده می‌کند. ایجاد تغییر در ژنتیک مواد و تولید ژن‌های تراریخته معمول‌ترین شکل استفاده از فرایندهای بیومولکولی در موجودات زنده می‌باشد که از این تکنولوژی برای تغییر و ایجاد و خلق ویژگی‌های فیزیکی خاص در انواع متنوعی از مواد در بسیاری از حوزه‌ها نظیر کشاورزی و پزشکی استفاده می‌شود. سوخت‌های زیستی، مواد غذایی تغییر ژنتیک یافته و آنتی بیوتیک‌ها مثال‌های بسیار خوبی از کاربرد این علم و خلق محصولات ک در سایر علوم می‌باشند. علاوه بر آنتی بیوتیک‌ها که به کاربرد این علم در پزشکی اشاره دارد در این زمینه از از طریق فرایندهای ژنتیکی برای احیای اندام‌های تخریب شده نیز بهره می‌برند.

-    شرایط تحصیل در رشته‌ی در کشور

شرایط دریافت پذیرش تحصیلی برای این رشته در دانشگاه‌های با توجه به شرایط متقاضیان تا حدودی متفاوت می‌باشد، بنابراین برای دریافت اطلاعات دقیق از شرایط تحصیلی دانشگاه مورد نظر مراجعه به وب سایت اصلی دانشگاه توصیه می‌شود. در عین حال برخی شرایط به صورت مشترک در تمام دانشگاه‌های این کشور به صورت یکسان اعمال می‌شود که در ادامه به بررسی آنان خواهیم پرداخت.

-     شرایط اخذ پذیرش برای دوره‌های دیپلم و کارشناسی در برای رشته‌ی

ـ ارائه‌ی انگیزه‌نامه ( به گونه‌ای که بتوانید دلایل علاقه مندی خود به این رشته را به خوبی بیان کنید ).
ـ حداقل معدل ۱۴ در دو سال آخر تحصیل در مقطع دبیرستان ( معادل B )
ـ ارائه‌ی مدرک زبان با حداقل نمره‌ی ۶ تا ۶/۵ و یا ۸۰ تا ۹۰
ـ حداقل نمره‌ی ۱۲ برای دروس شیمی، زیست شناسی و ریاضیات
ـ ارائه‌ی و ارسال مدارک تحصیلی

-    شرایط اخذ پذیرش برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا در برای رشته‌ی

ـ مدرک زبان با نمره‌ی ۶/۵ و یا حداقل ۸۳
ـ ارائه‌ی مدرک کارشناسی و یا رشته‌های مرتبط نظیر زیست شناسی، شیمی و بیو شیمی
ـ ارائه‌ی آنلاین درخواست پذیرش تحصیلی و فیش پرداخت اپلیکشن فی
-    قبولی در مصاحبه
-    ارائه‌ی انگیزه نامه تحصیلی
-    ارائه‌ی ‌ی تحصیلی و کاری

-    تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد جهت تحصیل در این رشته ملزم به ارائه‌ی مدرک کارشناسی در این رشته یا رشته‌های مرتبط می‌باشند. تحصیل در این مقطع در کشور دو سال به طول می‌انجامد و نانوتکنولوژی، ژنوم، زیست شناسی مولکولی، مدیریت نوآوری و بیوانفورماتیک از جمله دروسی هستند که در این مقطع ارائه می‌شوند.

-    تحصیل مقطع دکترا در

متقاضیان با برخورداری از مدرک کارشناسی ارشد و یا رشته‌های مرتبط نظیر شیمی، ژنتیک، زیست شناسی و... می‌توانند برای تحصیل در مقطع دکترای این رشته در دانشگاه‌های این کشور اقدام نمایند. ارائه‌ی مدرک زبان معتبر و ‌ی علمی قابل قبول در این مقطع برای پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور الزامی می‌باشد.  

-    بهترین دانشگاه‌های در کشور

ـ دانشگاه بریتیش کلمبیا

برترین دانشگاه برای تحصیل در رشته‌ی در کشور دانشگاه بریتیش کلمبیا می‌باشد. میزان شهریه‌ی این دانشگاه به طور متوسط سالانه در حدود ۴۲۰۰۰ دلار می‌باشد. این دانشگاه بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی متعددی را برای دانشجویان مستعد و متقاضی در نظر گرفته است. به دلیل برخورداری این دانشگاه از محیط آموزشی با کیفیت بالا و هزینه‌های مناسب تحصیل در رشته بیوتکنولوزی در این دانشگاه انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد. پیشرفته و انرژی مولکولی، پروتئین‌های غشایی، موضوعات پیشرفته در زیست شناسی لیپید، اسیدهای نوکلئیک ساختار و عملکرد DNA و RNA، اپی ژنتیک، سیگنالینگ، رویکردهای محاسباتی در ، شیمیایی، ژن از جمله واحد‌هایی هستند که در این دانشگاه در زمینه‌ی ارائه می‌شوند.
ارائه‌ی مدرک لیسانس ، کارنامه‌ی GRE، مدرک زبان با حداقل نمره‌ی ۶/۵ از جمله مدارکی هستند که برای ثبت نام در این دانشگاه الزامی می‌باشند.  

ـ دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو نیز از دیگر دانشگاه‌هایی است که در رتبه بندی‌های جهانی جزو دانشگاه‌های  برتر جهت تحصیل در رشته‌ی می‌باشد. موسسه‌ی مدیریت و نوآوری پردیس میسیساگای این دانشگاه برای دانشجویان این رشته دوره‌ای دوساله در نظر گرفته است که شامل واحدهای درسی کسب و کار مرتبط با حوزه‌ی می‌باشد. دانشجویان این دانشگاه از امکان کارآموزی در صنعت برای مدت زمان هشت الی دوازده ماه برخوردارند. شهریه‌ی سالانه این دانشگاه برای رشته‌ی بیوتکنولوزی در حدود ۴۵۰۰۰ دلار می‌باشد که با در نظر گرفتن سایر هزینه‌های جانبی نظیر بیمه این مبلغ به ۴۷۰۰۰ دلار خواهد رسید. شیوه‌های مدیریت موثر، و تولید دارو، نظریه‌ی شیمی پروتئین، زیست شناسی مولکولی، شیمی پروتئین، در پزشکی، مبانی مفاهیم مدیریتی، مشارکت زیستی، در کشاورزی و محصولات طبیعی و مدیریت نوآوری فناوری برخی از واحدهای ارائه شده در این دانشگاه می‌باشند. ارائه‌ی مدرک کارشناسی تأیید شده توسط دانشگاه، کارنامه‌ی GRE و اثبات صلاحیت دانش زبان با ارائه‌ی نمره قابل قبول در آزمون‌های یا از جمله مدارک لازم برای ثبت نام در رشته‌ی در این دانشگاه می‌باشد.

ـ دانشگاه مک مستر

برنامه‌های تحصیل در رشته‌ی در دانشگاه مک مستر از برنامه‌های برتر این رشته در کشور به شمار می‌رود. این دوره‌ها پژوهشی و تز محور هستند و دانشجویان در کنار شرکت در کلاس‌های درسی پس از اتمام دوره تئوری ملزم به دفاع از پایان نامه خواهند بود.
کلاس‌های رشته‌ی شامل دروس تخصصی در زمینه‌ی پروتئین‌ها، موضوعات خاص سطح سلول باکتری‌ها و موضوعات مرتبط با بیولوژی مولکولی می‌باشد. شهریه‌ی سالانه‌ی رشته‌ی در این دانشگاه حدوداً ۴۶۰۰۰ دلار می‌باشد. مدرک کارشناسی در رشته‌ی با حداقل معدل۱۵ و نمره‌ی ۹۲ آزمون و یا آکادمیک با حداقل نمره‌ی ۶/۵ حداقل مدارک لازم برای ثبت نام در این دانشگاه می‌باشند.

ـ دانشگاه آلبرتا

این دانشگاه نیز یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر این کشور برای تحصیل در رشته‌ی می‌باشد. شهریه‌ی سالانه برای تحصیل در این رشته به طور میانگین حدوداً ۲۰۰۰۰ دلار می‌باشد و متقاضیان برای ثبت نام در این دانشگاه به ارائه‌ی مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های مرتبط، مدرک زبان معتبر و کارنامه‌ی GRE ملزم می‌باشند. علوم بیولوژیک، بیولوژی سلولی، مهندسی بیومدیکال و علوم تغذیه کشاورزی و غذا از جمله دوره‌های رشته‌ی ارائه شده در این دانشگاه می‌باشند.

ـ دانشگاه مک گیل

رشته‌ی در این دانشگاه به صورت دوره‌ای و بدون تز پایانی برای دانشجویان ارائه می‌شود که پروسه‌ای و کلاس محور دارد. علاوه بر این این دانشگاه یک دوره‌ی کارورزی در پژوهشی را نیز شامل می‌شود. میزان شهریه‌ی پرداختی برای تحصیل در این رشته به علاوه‌ی هزینه‌ی چیزی در حدود ۷۰۰۰ دلار برآورد می‌شود. بیوانفورماتیک، ، مدیریت ، ژنتیک و اخلاق زیستی برخی واحد‌های ارائه شده برای دانشجویان این رشته در این دانشگاه می‌باشند. ارائه‌ی مدرک کارشناسی در زمینه‌ی علوم زیستی با حداقل معدل ۱۴، ارائه‌ی مدرک زبان و GRE و ارائه‌ی مدرک مبنی بر گذراندن واحدهای پایه‌ی بیولوژی سلولی و واحدهای تخصصی مانند بیولوژی مولکولی از جمله مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در این دانشگاه می‌باشند.

ـ دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری این دوره را در حوزه‌ی کسب و کار و پژوهش برگزار می‌کند. مباحث ارائه شده در دوره‌ی کارشناسی ارشد بیومدیکال دانشجویان را با طیف گسترده‌ای از مفاهیم جدید و فناوری‌های روز آشنا می‌کند. شهریه‌ی سالانه‌ی این دانشگاه برای تحصیل در رشته‌ی ۲۳۰۰۰ دلار می‌باشد. ، شیمی بیوفیزیک، زیست شناسی سلولی، زیست شناسی تکاملی، بوم شناسی، میکروبیولوژی محیطی، زیست شناسی تکاملی، میکروبیولوژی مولکولی، فیزیولوژی، زیست شناسی ساختاری، تعاملات میزبان ـ بیماری زا از واحد‌های ارائه شده برای این رشته در این دانشگاه می‌باشند. ارائه‌ی مدرک کارشناسی در رشته‌ی علوم بیولوژی، برخورداری از حداقل معدل ۱۴ در دو سال آخر تحصیل و ارائه‌ی مدرک زبان معتبر از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در این دانشگاه می‌باشد.
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● معرفی چهار دانشگاه برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی کاردرمانی● آشنایی با دانشگاه بوستون● بچه‌های خود را نیز می‌توانید به استرالیا ببرید!● با کالج فناوری تورنتو آشنا شویم!● آموزش‌ فنی‌وحرفه‌ای در استرالیا● برترین دانشگاه‌های کانادا جهت تحصیل در رشته‌ی مارکتینگ کدامند؟● معرفی دانشگاه UCLA کالیفرنیا● آشنایی با دانشگاه کویین کانادا● دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در استرالیا● آشنایی با کالج‌های مونترال کاناداجدیدترین مطالب● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا● خودتنظیمی چیست و چه مزیتی دارد؟● بیمه‌ی خدمات درمانی ( مدیکر ) استرالیا● با غم غربت چه کنیم؟!● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● بیومتریک ( انگشت‌نگاری دیجیتالی ) جهت اخذ ویزای کانادا● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.