با بورسیه‌های دانشگاه ملبورن آشنا شوید!

بورسیه‌های تحصیلی عموماً براساس معیارهای گوناگونی نظیر شایستگی و نیاز دانشجو به آنان تعلق می‌گیرد.
بورسیه‌های تحصیلی عموماً براساس معیارهای گوناگونی نظیر شایستگی و نیاز دانشجو به آنان تعلق می‌گیرد.
مجله موفقیت ایلیاد - دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی دانشگاهی دولتی و تحقیقاتی و از جمله موسسات آموزشی عالی رتبه در کشور واقع در شهر می‌باشد که جزو ۴۰ دانشگاه برتر جهان به شمار می‌رود و تاریخچه‌ی تأسیس آن به سال ۱۸۵۳ میلادی باز می‌گردد. این دانشگاه با برخورداری از ۱۰ دانشکده‌ی اصلی و چندین موسسه‌ی تحقیقاتی و آموزشی در حال حاضر میزبان بیش از ۵۲۰۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد. این دانشگاه همچنین از مدارس تحصیلات تکمیلی بسیاری نظیر دانشکده‌ی حقوق و بازرگانی و پزشکی نیز برخوردار است.
در این مقاله به معرفی مهم‌ترین ‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

-    ‌های مقطع کارشناسی

انواع ها به صورت کلی شامل: ‌های دانشگاهی، ‌های کالج مسکونی، ‌های دپارتمانی و ‌های خصوصی می‌شوند.
بزرگترین جامعه دانشجویی دانشگاه را دانشجویان مقطع کارشناسی تشکیل می‌دهند. به دلیل وجود دوره‌های تحصیلی گوناگون در این دانشگاه نیاز دانشجویان به کمک‌های مالی امری بدیهی به نظر می‌رسد. در نتیجه دانشگاه ‌ها و کمک هزینه‌های بسیاری را برای این منظور در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. ‌های تحصیلی عموماً براساس معیارهای گوناگونی نظیر شایستگی و نیاز دانشجو به آنان تعلق می‌گیرد. این ‌ها شامل موارد زیر در مقاطع مختلف می‌باشند:

ـ بین المللی مقطع کارشناسی دانشگاه

این برنامه از معروف‌ترین ‌های دانشگاه برای دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی است که براساس شایستگی به دانشجویانی که از استانداردهای آموزشی بالا برخوردارند تعلق می‌گیرد. هر ساله ۵۰ ‌ی تحصیلی از این نوع به دانشجویان اعطا می‌شود. کلیه‌ی دانشجویان خارجی که از تابعیت یا اقامت دائم و نیوزیلند برخوردار نیستند و با برخورداری از سابقه‌ی درخشان تحصیلی در مقطع دبیرستان پیشنهاد تحصیل در یک دوره‌ی آموزشی در مقطع کارشناسی این دانشگاه را دریافت کرده‌اند برای دریافت این واجد شرایط خواهند بود. دانشجویان همراه با ارائه‌ی درخواست برای در این دانشگاه متقاضی درخواست این نیز در نظر گرفته می‌شوند و بلافاصله پس از دریافت پیشنهاد تحصیل در دانشگاه از تصمیم گیری بابت دریافت یا عدم دریافت این نوع کمک هزینه توسط دانشگاه مطلع می‌شوند. ‌های گوناگونی که در این برنامه در نظر گرفته شده است مقادیری از هزینه‌های تحصیل دانشجو را تحت پوشش قرار می‌دهد و شامل موارد زیر می‌باشد:
ـ ۱۰۰۰۰ دلار تخفیف در هزینه‌های تحصیل برای اولین سال مقطع کارشناسی
ـ ۵۰ درصد تخفیف در هزینه‌های تحصیل برای مدت ۳ سال در مقطع کارشناسی
ـ ۱۰۰ درصد تخفیف در هزینه‌های تحصیل برای مدت ۳ سال در مقطع کارشناسی

ـ ‌های بین المللی کالج ترینیتی دانشگاه

این دانشگاه از ۱۰ کالج مسکونی اصلی نظیر کالج ترینیتی و کالج نیومن برخوردار است که هر کدام ‌های تحصیلی خود را دارند، بنابراین دانشجویان از طریق وب سایت‌های این کالج می‌توانند اطلاعات مربوطه را بررسی کنند. این نمونه‌ای از یک برنامه‌ی کمک مالی مخصوص کالج است و حداکثر ۱۰ تحصیلی توسط این برنامه ارائه می‌شود. کلیه‌ی دانشجویان بین المللی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه و مقیم کالج ترینیتی می‌توانند برای دریافت این از دانشگاه اقدام کنند. متقاضیان درخواست این نوع باید بتوانند تعهد بالای خود را نسبت به مشارکت مثبت در جامعه‌شان به اثبات برسانند. فرایند درخواست این از طریق مراجعه به وب سایت کالج ترینیتی و پرکردن فرم درخواست برای دریافت صورت می‌گیرد. ارزش این به صورت فردی تعیین می‌شود که به صورت معمول از ۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار خواهد بود.   

ـ ‌ی جهانی کارشناس بازرگانی

این دانشگاه ‌های متنوع دپارتمانی و خاص برای یک رشته را نیز ارائه می‌دهد که یک نمونه از آن ‌ی جهانی کارشناسی بازرگانی است که جهت تشویق علاقه مندان به این رشته در نظر گرفته شده است و چیزی در حدود ۵۰ در طول سال را شامل می‌شود. این ۲۰ درصد هزینه‌های تحصیل را تحت پوشش قرار می‌دهد و کلیه دانشجویان بین المللی که پیشنهاد تحصیل در رشته‌ی کارشناسی بازرگانی و یا سایر رشته‌های مرتبط با حوزه‌ی بازرگانی ، اقتصاد یا مدیریت را در این دانشگاه دریافت کرده‌اند برای این واجد شرایط می‌باشند. انتخاب متقاضی برای اعطای این براساس شایستگی‌های علمی وی صورت می‌گیرد. فرایند درخواست جداگانه‌ای برای دریافت آن وجود ندارد. در واقع کلیه دانشجویان به صورت خودکار برای دریافت این در نظر گرفته می‌شوند.

-    ‌های تحصیلات تکمیلی

انواع ‌ها به صورت کلی شامل: ‌های دپارتمانی، فلوشیپ ها، کمک هزینه‌های تحقیقاتی، ‌های خصوصی می‌شوند.
دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا دکترا PhD را دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل می‌دهند. علاوه بر ‌های معمول نظیر کمک هزینه‌های تحقیقاتی و فلوشیپ‌ها ‌های گوناگون دیگری نیز برای دانشجویان این مقطع در نظر گرفته شده است که دانشجویان باید خود در مورد آنان تحقیق کنند.

ـ ‌های تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی دانشگاه

این برنامه بزرگترین برنامه کمک مالی برای دانشجویانی است که در بخش‌های تحقیقاتی به فعالیت مشغول‌اند و سالانه به حداکثر ۶۰۰ دانشجو تعلق می‌گیرد. این به دانشجویان تحصیلات تکمیلی که از پروفایل آموزشی بالا برخوردارند و به فعالیت‌های تحقیقاتی در دانشگاه می‌پردازند اعطا می‌شود. این تمام هزینه‌های تحصیل به مدت دو سال برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و کلیه هزینه‌های تحصیل به مدت چهار سال برای مقطع دکترا را تحت پوشش قرار می‌دهد و شامل ۳۱۰۰۰ دلار از هزینه‌های زندگی برای دوره‌ی خاصی از زندگی دانشجو نیز می‌شود. برخی هزینه‌های جزئی دیگر نظیر کمک هزینه‌های جا به جایی، پوشش بهداشت و درمان دانشجو و... نیز در این در نظر گرفته شده است. کلیه‌ی دانشجویان یی و بین المللی که از امکان تحصیل در این دانشگاه برخوردارند و در یک دوره‌ی تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی پذیرفته شده‌اند واجد شرایط دریافت این نوع خواهند بود. در صورتی که دانشجو در مهلت مقرر جهت دوره‌ی تحصیلی مذکور درخواست داده باشد فرایند درخواست این نوع برای متقاضی به صورت خودکار انجام می‌پذیرد.

ـ ‌ی تحصیلات تکمیلی علوم دانشگاه

این نمونه‌ای از ‌ی دپارتمانی است که برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در رشته‌ی علوم به تحصیل مشغول‌اند و از دستاوردهای علمی بالایی نیز برخوردارند در نظر گرفته می‌شود. ۵۰  تا ۱۰۰ از این نوع در طول سال به دانشجویان تعلق می‌گیرد. تنها دانشجویان خارجی که برای یک دوره تحصیلات تکمیلی تمام وقت در رشته‌ای مرتبط با علوم پیشنهاد تحصیل دریافت کرده‌اند واجد شرایط دریافت این نوع می‌باشند و دانشجویان هنگام در دانشگاه به صورت خودکار برای این در نظر گرفته می‌شوند. ارزش این شامل یک بار تخفیف در هزینه‌های تحصیل تا ۱۰۰۰۰ دلار می‌باشد.

ـ ‌ی دانشکده ی مهندسی دانشگاه

دانشکده‌ی مهندسی این دانشگاه نیز دارای ‌ای است که هر شش ماه یکبار به دانشجویان اعطا می‌شود. این دانشجویان احتمالی تحصیلات تکمیلی که قصد تحصیل در دانشکده‌ی مهندسی دارند را شامل می‌شود و براساس استانداردها و شایستگی‌های بالای علمی به آنان تعلق می‌گیرد. دانشجو با ارائه‌ی درخواست به دانشگاه به شکل خودکار متقاضی دریافت این نیز می‌شود. ارزش مالی این بین ۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار است که حداکثر به مدت دو سال و هر شش ماه یکبار پرداخت می‌شود.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● معرفی چهار دانشگاه برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی کاردرمانی● آشنایی با دانشگاه بوستون● بچه‌های خود را نیز می‌توانید به استرالیا ببرید!● با کالج فناوری تورنتو آشنا شویم!● آموزش‌ فنی‌وحرفه‌ای در استرالیا● برترین دانشگاه‌های کانادا جهت تحصیل در رشته‌ی مارکتینگ کدامند؟● معرفی دانشگاه UCLA کالیفرنیا● آشنایی با دانشگاه کویین کانادا● دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در استرالیا● آشنایی با کالج‌های مونترال کاناداجدیدترین مطالب● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا● خودتنظیمی چیست و چه مزیتی دارد؟● بیمه‌ی خدمات درمانی ( مدیکر ) استرالیا● با غم غربت چه کنیم؟!● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● بیومتریک ( انگشت‌نگاری دیجیتالی ) جهت اخذ ویزای کانادا● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.