شرایط تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی در کشور نیوزیلند چگونه است؟

دندانپزشکی حرفه‌ای است چالش برانگیز که ترکیبی است از علم و دانش و مهارت بالا همراه با توانایی لازم جهت برقراری ارتباط با بیماران و تحصیل در این رشته در کشور نیوزیلند به دلیل امتیازاتی نظیر برخورداری از نظام آموزشی بسیار موفق و وجود استانداردهای بالای زندگی طرفداران بسیاری دارد.
دندانپزشکی حرفه‌ای است چالش برانگیز که ترکیبی است از علم و دانش و مهارت بالا همراه با توانایی لازم جهت برقراری ارتباط با بیماران و تحصیل در این رشته در کشور نیوزیلند به دلیل امتیازاتی نظیر برخورداری از نظام آموزشی بسیار موفق و وجود استانداردهای بالای زندگی طرفداران بسیاری دارد.
مجله موفقیت ایلیاد - حرفه‌ای است چالش برانگیز که ترکیبی است از علم و دانش و مهارت بالا همراه با توانایی لازم جهت برقراری ارتباط با بیماران و تحصیل در این رشته در کشور به دلیل امتیازاتی نظیر برخورداری از نظام آموزشی بسیار موفق و وجود استانداردهای بالای زندگی طرفداران بسیاری دارد. از دیگر امتیازات قابل توجه برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته‌ی در این کشور امکان اخذ مجوز اقامت و کار در این کشور است که در این خصوص شورای صادر کننده‌ی مجوز کار برای دندانپزشکان در این کشور می‌باشد. دندانپزشکان متقاضی جهت احراز صلاحیت کار در این کشور ملزم به برخورداری از حداقل مدرک لیسانس جراحی دندان ( BDS ) می‌باشند.
تحصیل در این رشته در کشور ۶ سال به طول می‌انجامد و شامل ۱۲ ترم می‌شود. این رشته در ‌های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و در مقاطع بالاتر شامل مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز می‌باشد. دانشجویان در سال اول تحصیل در این رشته به فراگیری علوم پایه پزشکی می‌پردازند. سال‌های دوم تا پنجم به آموزش دروس تئوری نظیر علوم زیست شناسی، و بیمار، و جامعه گذشته و سال ششم دانشجویان به عنوان انترن در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها جهت آموزش‌های عملی به فعالیت می‌پردازند. دانشجویان با تحصیل در این رشته با مبانی علمی آناتومی، فیزیولوژی و زیست شناسی دهان، بهداشت عمومی و نحوه‌ی رشد مهارت‌های ارتباطی آشنا می‌شوند. همچنین در کلاس‌های شبیه‌سازی در آزمایشگاه‌های شبیه‌سازی شده و سپس در جلسات عملی با حضور بیمار به تقویت مهارت‌های بالینی خود می‌پردازند. دانشجویان این رشته همچنین با طیف گسترده‌ای از رشته‌ها نظیر پروتز و اعمال جراحی بالینی، اندودنتیکس، پریودنتیکس، کودکان، پزشکی دهان، جراحی دهان، ارتونسی و ... نیز آشنا خواهند شد.  

-    شرایط تحصیل در رشته‌ی در کشور

شرط اصلی جهت پذیرش و تحصیل در رشته‌ی شرکت و قبولی در آزمون ورودی ‌های پزشکی و کشور است. علاوه بر آن برخورداری از یک مدرک زبان معتبر جهت اثبات مهارت کافی در زبان انگلیسی نظیر یا تافل از دیگر شروط لازم برای پذیرش در ‌های این کشور برای تحصیل در رشته‌ی می‌باشد که برای این منظور به حداقل ۶/۵ نیاز است. تحصیل در این رشته از محدودیت سنی برخوردار و حداقل سن برای تحصیل در کشور ۱۸ سال می‌باشد. دانشجویان ملزم به ارائه‌ی مدارک معتبر پیشین به همراه ترجمه آن به می‌باشند و نمرات بالا در دروس شیمی، زیست شناسی و فیزیک سبب افزایش شانس آنان برای پذیرش خواهد شد. معدل مدرک تحصیلی دانشجو نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است و بایستی معادل PGA ورودی حداقل مورد نیاز مورد نظر باشد.

-    مدارک لازم جهت تحصیل در رشته‌ی در کشور

دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این رشته ابتدا بایستی از مورد نظر در این کشور پذیرش شوند و نامه‌ی پذیرش را دریافت کنند. همچنین همان‌گونه که عنوان شد در آزمون ورودی شرکت کرده و نتایج این آزمون را ارائه دهند. پس از اخذ نامه‌ی پذیرش می‌توانند برای درخواست ی تحصیلی این کشور نیز اقدام کنند که معمولاً روند دریافت حدوداً ۳ ماه به طول می‌انجامد. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این رشته شامل موارد زیر می‌باشد:
ـ گذرنامه معتبر
ـ دو قطعه عکس
ـ نامه پذیرش
ـ شرکت در آزمون ورودی
ـ ارائه‌ی گواهی پزشکی و گواهی عدم سو پیشینه
ـ ارائه‌ی مدرک تحصیلی معتبر ترجمه شده
ـ اثبات تمکن مالی درطول مدت زمان تحصیل
ـ فرم درخواست ی تحصیلی و پرداخت هزینه‌ی آن
ـ مدرک زبان معتبر با حداقل نمره‌ی ۶/۵

-    مزایا و معایب تحصیل در رشته‌ی در کشور

‌های برتر کشور مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران هستند، بنابراین دانشجویان پس از  اتمام تحصیل در این کشور می‌توانند برگردند و به فعالیت بپردازند هر چند از دیگر مزایای تحصیل درکشور  برخورداری از اقامت و مجوز کار است که سبب ترجیح بسیاری از افراد برای ماندن و اخذ اقامت و فعالیت در این کشور می‌شود! تحصیل به زبان انگلیسی در ‌های این کشور و اخذ مدرک بسیار معتبر در سراسر جهان، امکان استفاده از ی همراه و همان‌گونه که عنوان شد اخذ اقامت پس از تحصیل، دریافت مدرک معتبر مورد تأیید وزارت بهداشت ایران، امکان استفاده از بورسیه‌های تحصیلی و دسترسی به خوابگاه‌های دانشجویی در حین دوران تحصیل از مزایای تحصیل در رشته‌ی در کشور می‌باشد. اما محدودیت‌هایی نیز برای تحصیل در این رشته در این کشور وجود دارد که مواردی کلی را شامل می‌شود و متقاضیان می‌توانند با اتخاذ روش‌هایی از محدودیت‌ها عبور و پروسه‌ی مهاجرت خود را به ثمر برساند. هزینه‌های نسبتاً بالا، شرایط نسبتاً سخت اخذ پذیرش، رقابت شدید، نیاز به منابع مالی شخصی، محدودیت تعداد بورسیه‌ها و شرایط سخت دریافت آنان و رقابت شدید برای دریافت بورسیه از محدودیت‌های رایج دانشجویان در کشور به شمار می‌رود.

-    تحصیل در اوتاگو

رشته‌ی در کشور با برترین امکانات و پیشرفته‌ترین تجهیزات به دانشجویان ارائه می‌شود. تنها دانشکده‌ی در اوتاگو واقع است که مورد تأیید وزارت علوم ایران نیز می‌باشد. این رشته همچنین در تکنولوژی اکلند نیز به صورت محدود ارائه می‌شود. اوتاگو از محبوب‌ترین ‌های کشور به ویژه برای تحصیل در رشته‌ی به شمار می‌رود و در زمینه‌ی بالینی و تحقیقاتی از شهرت جهانی برخوردار است. این مرکز در سال ۱۹۰۷ تأسیس و مرکز ملی محسوب می‌شود که در شهر داندین واقع  است. دانشکده‌ی این رتبه‌ی ۳۳ برترین موسسات آموزشی جهان را به خود اختصاص داده است و برنامه‌های کارشناسی ارائه شده در کلیه شاخه‌های این دانشکده شامل فناوری ، و بهداشت دهان و دندان می‌باشد. این برای کلیه گروه‌های حرفه‌ای که به تحصیل در مقاطع بالاتر متمایلند با در نظر گرفتن امکانات فوق العاده برنامه‌های آموزش مقطع کارشناسی ارشد و دوره‌های تحصیلات تکمیلی را ارائه می‌دهد.

-    مقطع کارشناسی ارشد اوتاگو

اوتاگو به عنوان تنها دانشکده‌ی مجموعه‌ای کامل از برنامه‌های دوره‌ی کارشناسی ارشد را برای آموزش دندانپزشکان در نظر گرفته است، این برنامه شامل موارد زیر می‌باشند:
ـ دیپلم کارشناسی ارشد بالینی: مدرک تحصیلات تکمیلی در بالینی بیش از یک سال به صورت تمام وقت و یا حداکثر ۳ سال به صورت پاره وقت ارائه می‌شود. این مدرک بیمارستان، پزشکی دهان، آسیب شناسی دهان، جراحی دهان، کودکان و پریودنتیکس را شامل می‌شود.  
ـ مدرک تحصیلات تکمیلی در جامعه: این برنامه در دو  بخش ارائه می‌شود که به صورت تمام وقت بیش از یک سال و به صورت پاره وقت ۲ سال به طول می‌انجامد.
ـ کارشناسی ارشد ( MComDent ): این برنامه شامل مطالعه بهداشت دهان و دندان در جامعه، ارتقا سلامت دهان و دندان، تهیه و تأمین بودجه‌ی بهداشت دهان و دندان و کلیه موضوعات مربوط به برنامه ریزی و مدیریت خدمات عمومی بهداشت دهان و دندان می‌باشد. این برنامه شامل ارائه‌ی یک مقاله و پایان نامه تحقیق است که به صورت تمام وقت بیش از ۲ سال و به صورت پاره وقت ۳ سال در نظر گرفته می‌شود. گفتنی است که این مدرک توسط شورای به عنوان بخشی از آموزش برای ثبت نام به عنوان متخصص بهداشت عمومی شناخته می‌شود.
ـ کارشناسی ارشد ( MD ): این مقطع با ۲ تأییدیه زیبایی و یا بهداشت دهان و روستایی به دانشجویان ارائه می‌شود.

-    هزینه‌ی تحصیل در کشور

هزینه‌ی تحصیل در کشور با توجه به کیفیت در مقایسه با ‌های هم رده در سایر کشورها بسیار مقرون به صرفه و مناسب می‌باشد اما علاوه بر هزینه‌های تحصیل توجه به هزینه‌های زندگی در این کشور نیز مسئله‌ی قابل توجهی است که دانشجویان باید در نظر داشته باشند، هزینه‌هایی نظیر اقامت، خورد و خوراک، حمل و نقل و .... طبق برآوردها هزینه‌های زندگی دانشجویی در این کشور ماهانه چیزی در حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار می‌باشد و در این میان هزینه‌ی تحصیل در مقطع کارشناسی نیز سالانه چیزی در حدود ۷۵ هزار دلار برآورد می‌شود که این مبلغ برای مقطع کارشناسی ارشد به ۴۵ هزار دلار کاهش می‌یابد. گفتنی است گزینه‌های متعددی نظیر خوابگاه‌های دانشجویی، اتاق مشترک دانشجویی و یا کرایه‌ی شخصی آپارتمان جهت سکونت دانشجویان وجود دارد که هزینه‌ی هر یک بنا به موقعیت جغرافیایی و منطقه‌ی مذکور متغیر است.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته‌های تحصیلی در استرالیا● آشنایی با بورسیه‌های ۲۰۲۲ دانشگاه آلبرتا کانادا● معرفی ۵ دانشگاه برتر کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته‌ی داروسازی● آموزش زبان انگلیسی در استرالیا● اپلای شنوایی سنجی، تحصیل در خارج از کشور● هر آنچه باید درباره‌ی مسیرهای تحصیل در کشور استرالیا بدانید.● تعویق پذیرش تحصیلی ( دیفر کردن پذیرش دانشگاه ) چیست؟● چگونه ویزای توریستی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کنیم؟● دانستنی‌های پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا● اقتصاد در دانشگاه‌های کاناداجدیدترین مطالب● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.● آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا● سیستم سلامت و بیمه در آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟● با نشانه های کمرویی در خود آشنا شوید!● با نوجوان پرخاشگر چه کنیم؟!● شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود● حواس پرتها بخوانند! حواس پرتی بخاطر بیش فعالی بزرگسالی● به خودتان و کودکان اعتماد بنفس کاذب ندهید!● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس