سلف دانشگاه‌های آمریکا از چه امکاناتی برخوردار است؟

عموماً در بسیاری از دانشگاه‌ها گزینه‌های غذایی متنوعی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد که هر یک از جنبه‌های گوناگونی مورد بررسی قرار گرفته است.
عموماً در بسیاری از دانشگاه‌ها گزینه‌های غذایی متنوعی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد که هر یک از جنبه‌های گوناگونی مورد بررسی قرار گرفته است.
مجله موفقیت ایلیاد - مسئله‌ی غذای دانشجویان در تمام ‌ها و کالج‌های دنیا از اهمیت بسیاری برخوردار است. عموماً در بسیاری از ‌ها گزینه‌های غذایی متنوعی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد که هر یک از جنبه‌های گوناگونی مورد بررسی قرار گرفته است. در واقع می‌توان گفت مسئله‌ی تغذیه، سلامتی، اثرات زیست محیطی و دسترس پذیری غذا در این میان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ‌ها و کالج‌های یی نیز به مسئله‌ی تغذیه‌ی دانشجویان توجه ویژه‌ای دارند که به بررسی برخی از آنان می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

۱ـ ایالتی کنت

ایالتی کنت واقع در ایالت اوهایو برای دانشجویان گیاهخوار و یا دانشجویانی که تمایل چندانی به مصرف  گوشت در رژیم غذایی خود ندارند برنامه‌ی غذایی ویژه‌ای در نظر گرفته است و برای این دسته از دانشجویان گیاه خوار غذاهای گیاهی طبخ و سرو می‌کند. علاوه بر این دانشجویانی که در رژیم غذایی خود از مصرف گلوتن منع شده‌اند نیز امکان مصرف مواد غذایی فاقد گلوتن را در این خواهند داشت.

۲ـ کالج بودین

این واقع در ایالت مین رتبه‌ی چهارم بهترین ناهارخوری‌ها را به خود اختصاص داده است. دانشجویان این با بازگرداندن ظرف نوشیدنی خود به کافه می‌توانند از ۵ درصد تخفیف بهره‌مند شوند. نکته‌ی جالب توجه در این رابطه وجود یک باغ ارگانیک در این است که از سال ۲۰۰۵ برای غذاخوری دانشجویان سبزیجات ارگانیک تولید می‌کند.  

۳ـ کرنل

کرنل یکی از معتبرترین ‌های واقع در شهر ایتاکا نیویورک می‌باشد. این با برخورداری از ۱۰ سالن غذاخوری گزینه‌های انتخابی بسیاری را پیش روی دانشجویان قرار می‌دهد. دانشجویان این خود نیز می‌توانند به پخت غذا بپردازند. طبخ غذا در هر بخش از این به صورت جداگانه می‌باشد، برای مثال بخش طبخ غذاهای حلال در بخشی مجزا قرار دارد. توجه به اصل پایداری از نکات مهم در این می‌باشد، در این راستا در صورتی که دانشجویان از لیوان‌های چندبار مصرف استفاده کنند از تخفیف برخوردار می‌شوند که این اقدامی است در جهت فرهنگ سازی صرفه جویی در مصرف آب و ضایعات.

۴ـ جرج تاون

جرج تاون ی است خصوصی واقع در شهر واشنگتن که از تنوع غذایی بالایی برخوردار است به گونه‌ای که دانشجویان گیاهخوار و خام گیاه خوار نیز می‌توانند به راحتی از مواد غذایی این استفاده کنند و تنوع غذایی بسیار خوبی نیز برای آنان وجود دارد. بخشی از این به دانشجویان اختصاص دارد که می‌توانند با مواد غذایی موجود به تهیه و طبخ پاستا، پیتزا، ساندویج، بوریتو و غیره برای خود بپردازند.

۵ ـ اموری

اموری در آتلانتا واقع است و این سلامت مواد غذایی را در اولویت قرار می‌دهد. بخش‌های غذایی این به صورت تفکیک شده شامل بخش غذاهای گیاهی، خام گیاهی، حلال، فاقد گلوتن و ... می‌شود. برنامه‌ی غذایی به صورت روزانه در وبسایت این قابل مشاهده می‌باشد.

۶ ـ پنسیلوانیا

در این کلیه‌ی مواد غذایی به صورت حلال طبخ و عرضه می‌شود و دانشجویان جهت برخورداری از یک رژیم غذایی سالم به صورت رایگان تحت مشاوره‌ی غذایی قرار می‌گیرند و بدین ترتیب در صورت وجود،  اختلالات و آلرژی‌های غذایی آنان شناسایی و سپس درمان می‌شود.

۷ ـ کالیفرنیا لس انجلس

این از اولین سالن‌های غذاخوری در ست که به موضوع سلامت دانشجویان پرداخته است. بخشی از این غذاهای ارگانیک و مغذی و بخشی دیگر پاستا، هات داگ، برگر و مرغ و ... را در دسترس دانشجویان قرار می‌دهد. در این پیشرفت‌های بسیاری در زمینه‌ی پایداری صورت گرفته است و بسته‌بندی بیشتر مواد غذایی قابل بازیافت می‌باشند. ضایعات مواد غذایی نیز به صورت کمپوست درمی‌آید. در جهت کاهش اثرات سو محیط زیستی گوشت خواری، در این پنجشنبه‌های بدون گوشت سپری می‌شود. بعلاوه اینکه روغن پخت غذا نیز به زیست دیزل بازیافت می‌شود.

۸ ـ بوستون

از برنامه‌های بسیار خوب این در ارتباط با تغذیه‌ی دانشجویان برنامه‌های مشاوره‌ای تغذیه‌ای می‌باشد که به ارائه‌ی راه حل‌هایی در ارتباط با کنترل وزن، کمبود آهن و سلامتی دانشجویان پرداخته می‌شود. دانشجویان این در هر ساعتی از شبانه روز در شب و دیر هنگام می‌توانند در آشپزخانه مخصوص شب به صرف غذا بپردازند.

۹ ـ واشنگتن

این روغن‌های سرخ کردنی استفاده شده در غذاخوری خود را به سوخت زیستی تبدیل و این سوخت را مورد استفاده کامیون‌های تحویل قرار می‌دهد. ظروف استفاده شده در این دوستدار محیط زیست و قابل بازیافت می‌باشند. در این برای تمام دانشجویان با هر نوع رژیم غذایی غذای مخصوص تهیه می‌شود.  

۱۰ ـ ایالتی و موسسه‌ی پلی تکنیک ویرجینیا

این در لیست ‌هایی قرار دارد که از بهترین برنامه‌های غذایی برخوردارند. دانشجویان این می‌توانند منو غذای روزانه را به صورت آنلاین بررسی کنند. این در تلاش است که پسماندهای مواد غذایی را به حداقل برساند. اغلب میوه‌ها و سبزیجات مورد استفاده در این در زمین کشاورزی واقع در خود کشت می‌شود.

۱۱ـ استنفورد

غذاخوری استنفورد محیطی مناسب برای دانشجویان گیاه خوار و خام گیاه خوار به شمار می‌رود به گونه‌ای که در حدود ۸۰ درصد از منوی غذایی روزانه‌ی آن را غذاهای گیاهی تشکیل می‌دهند. مواد غذایی فاقد گلوتن نیز به مقدار کافی در   این در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. نحوه‌ی شست و شوی مواد غذایی در این سالن غذاخوری این نیز به سبکی نوآورانه صورت می‌گیرد.  

۱۲ ـ نورث وسترن

این به عنوان کالج‌های دوستدار گیاهخواران شناخته می‌شود و محصولات ارگانیک غذاهای خود را در مزرعه‌ی خود واقع در ویسکانسین پرورش می‌دهد. این کالج همچنین مواد غذایی محلی را در اولویت غذاهای خود قرار داده است. غذاخوری این شیر مورد نیاز خود را از گاوهای فاقد هورمون‌های تراریخته تهیه و خریداری می‌کند.

۱۳ ـ موسسه‌ی فناوری جورجیا

در این موسسه مواد غذایی خوب و پایدار به لحاظ زیست محیطی در اختیار یان قرار می‌گیرد. این با استفاده از تکنولوژی محصول هیدروپونیک به پرورش کاهو در محیطی بدون خاک می‌پردازد و دانشجویان می‌توانند در منوی غذایی از گوشت‌های گیاهی نیز استفاده کنند. مواد غذایی باقی مانده از در اطراف در اختیار مردم محروم قرار می‌گیرد.

۱۴ ـ ماساچوست

برخورداری از تغذیه‌ای سالم از اهداف مهم این به شمار می‌رود به گونه‌ای که در منوی غذایی این اطلاعات تغذیه‌ای و مواد تشکیل دهنده‌ی کلیه‌ی مواد غذایی مطرح و معیارهای سلامتی تعریف می‌شوند. همچنین مواد غذایی آلرژی زا مانند شیر، تخم مرغ، ماهی، صدف، سخت پوستان، دانه‌های سویا، گندم و بادام زمینی مشخص می‌شوند.

۱۵ ـ اکسیدنتال کالج

اکسیدنتال‌ کالج واقع درکالیفرنیا یکی از اعضای یک کمیته‌ی غذایی است که کلیه‌ی اعضای آن به ارائه‌ی مواد غذایی مطابق با یک سری استانداردها متعهد هستند. این مواد غذایی سازگار با محیط زیست و محلی‌اند و بیانگر مجموعه‌ی خاصی از ارزش‌های سالم و سازگار با محیط زیست می‌باشند. اکسیدنتال کالج سال گذشته در کمپین ملی دوشنبه‌های بدون گوشت با هدف کاهش اثرات سو زیست محیطی مصرف گوشت خواری شرکت کرد!
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● کشورهای برتر جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی بهداشت عمومی کدامند؟● آشنایی با بورسیه‌های دانشگاه مک گیل کانادا● با ده دانشگاه ارزان در ونکوور کانادا آشنا شوید!● معرفی موسسه‌ی فناوری ماساچوست MIT و شرایط تحصیل در آن● زیباترین دانشگاه‌های جهان!● شرایط تحصیل در رشته‌ی بینایی سنجی در خارج از کشور چگونه است؟● با بورسیه‌های دانشگاه بریتیش کلمبیا در کشور کانادا آشنا شوید!● شرایط تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی در کشور نیوزیلند چگونه است؟● با بورسیه‌های دانشگاه ملبورن آشنا شوید!● شرایط تحصیل در رشته‌ی بیوتکنولوژی در کشور کانادا چگونه است؟جدیدترین مطالب● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس● نحوه‌ی ارسال ایمیل به اساتید خارجی جهت اپلای دانشگاه● تقویت مهارت reading در آزمون آیلتس● چگونه انعطاف ‌پذیری در زندگی سبب موفقیت می‌شود؟● ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی کدامند؟● ۹ نفر از موفق‌ترین زنان ایرانی در عرصه‌ی علم و فناوری● تقویت مهارت Listening در آزمون IELTS● شیوه‌های صحیح برخورد با انتقاد چیست؟● عزت نفس چیست و چه راهکارهایی برای افزایش آن وجود دارد؟● کاریزما چیست و چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟● شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا چگونه است؟● گپ تحصیلی چیست و چگونه می‌توان در فرایند اپلای آن را توجیه کرد؟● مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ ● اشتباهاتی که به رد شدن ویزای استرالیا منجر می‌شود. ● همه چیز درباره‌ی ویزای گاردین کانادا● چگونه در استرالیا کار مرتبط با تحصیل یا مهارتمان پیدا کنیم؟● دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟