با بورسیه‌های دانشگاه بریتیش کلمبیا در کشور کانادا آشنا شوید!

دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاهی دولتی و تحقیقاتی است که سابقه‌ی تأسیس آن به سال ۱۹۰۸ میلادی بازمی‌گردد. این دانشگاه که عنوان قدیمی‌ترین موسسه‌ی آموزش عالی در استان بریتیش کلمبیا را به خود اختصاص داده است یکی از ۳ دانشگاه برتر کانادا به شمار می‌رود.
دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاهی دولتی و تحقیقاتی است که سابقه‌ی تأسیس آن به سال ۱۹۰۸ میلادی بازمی‌گردد. این دانشگاه که عنوان قدیمی‌ترین موسسه‌ی آموزش عالی در استان بریتیش کلمبیا را به خود اختصاص داده است یکی از ۳ دانشگاه برتر کانادا به شمار می‌رود.
مجله موفقیت ایلیاد - بریتیش کلمبیا ی دولتی و اتی است که سابقه‌ی تأسیس آن به سال ۱۹۰۸ میلادی بازمی‌گردد. این که عنوان قدیمی‌ترین موسسه‌ی آموزش عالی در استان بریتیش کلمبیا را به خود اختصاص داده است یکی از ۳ برتر به شمار می‌رود و از استانداردهای بالای آموزشی برخوردار است. این با بیش از ۶۰۰۰۰ دانشجو از پردیس‌های ی در دو شهر ونکوور و کلونا تشکیل شده است که ۱۲ دانشکده‌ی آموزشی آن در پردیس ونکور و ۷ دانشکده‌ی دیگر آن در پردیس کلونا قرار دارد و دانشجویان براساس ماهیت دوره‌ی تحصیلی خود در پردیس مربوطه پذیرش می‌شوند. این تاکنون میزبان افراد معتبر بسیاری از جمله ۸ برنده‌ی جایزه نوبل و چندین نخست وزیر این کشور بوده است.
این مقاله به بررسی ‌های تحصیلی گوناگون برای دانشجویان خارجی در این می پردازد، با آن همراه باشید.

‌های بریتیش کلمبیا

-    ‌های مقطع کارشناسی

انواع ‌های تحصیلی برای این مقطع شامل ‌های ورودی، ‌های خصوصی و کمک‌های مالی می‌باشد. این خود را به ارائه‌ی بالاترین سطح از استانداردهای آموزشی برای دانشجویان متعهد می‌داند بنابراین موفقیت تحصیلی در میان دانشجویان مقطع کارشناسی به ویژه دانشجویان خارجی در این بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در نتیجه جهت رفاه حال دانشجویان سالانه بیش از ۳۰  میلیون دلار و کمک هزینه‌های تحصیلی را به دانشجویان خود عرضه می‌کند.

ـ ‌ی International Major Entrance بریتیش کلمبیا

این یکی از مهمترین ‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی در این است که به دانشجویان استثنایی که از توانایی‌های برجسته علمی برخوردارند و تصمیم به ثبت نام در یک دوره‌ی کارشناسی در این را دارند اعطا می‌شود. کلیه‌ی دانشجویان خارجی که از مجوز تحصیل در کشور برخوردارند و قصد تحصیل در بریتیش کلمبیا را دارند و از توانایی‌های علمی بالایی برخوردارند و پتانسیل بالایی برای شرکت در فعالیت‌های اجتماعی و فوق برنامه دارند می‌توانند برای اخذ این اقدام کنند. جهت دریافت این به درخواست جداگانه‌ای نیاز نمی‌باشد و چنانچه دانشجو تا ۱۵ ژانویه جهت پذیرش در این اقدام کرده باشد به صورت خودکار نامزد دریافت این خواهد شد. تعداد این و ارزش آن متناسب با بودجه‌ی تخصیص یافته سالانه متفاوت می‌باشد.

ـ جایزه‌ی دانشجوی برجسته‌ی خارجی Outstanding International Student Award بریتیش کلمبیا

این نمونه‌ی دیگری از ‌ی تحصیلی ورودی این می‌باشد که بر مبنای شایستگی دانشجو و توانایی‌های علمی و فعالیت‌های خارج از کلاس به آن اعطا می‌شود. میزان ارزش این به شخص دانشجو بستگی دارد و به دانشجوی خارجی که در یک دوره‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی این پذیرفته شده است و از سوابق درخشان، قوی و موفقیت‌های قابل توجه در فعالیت‌های فوق برنامه برخوردار باشد اعطا می‌شود. برای دریافت این دانشجو نباید نامزد دریافت تحصیلی بین المللی دیگری باشد. چنانچه دانشجوی متقاضی تا ۱۵ ژانویه درخواست پذیرش خود را در بریتیش کلمبیا ثبت کرده باشد به صورت خودکار نامزد دریافت این جایزه خواهد شد.

ـ جایزه‌ی بین المللی رهبر فردای کارن مک کلین بریتیش کلمبیا

نمونه‌ی دیگر ‌ی تحصیلی این مبتنی بر نیاز و شایستگی جایزه‌ی بین المللی رهبر فردای کارن مک کلین می‌باشد که تنها به دانشجویانی که از موفقیت‌های تحصیلی، مهارت‌های رهبری و موفقیت‌های برجسته در سایر شاخه‌های تحصیلی و همچنین تعهد به ایجاد تغییرات مثبت در امور دانشجویی  برخوردارند اعطا می‌شود. ارزش مالی این متناسب با نیاز دانشجو و در نظر گرفتن هزینه‌های تحصیل و زندگی و سایر هزینه‌ها تعیین و سالانه تمدید می‌شود. کلیه‌ی دانشجویان بین‌المللی که مستقیماً جهت دریافت مدرک کارشناسی از این ثبت نام کرده‌اند و علاوه بر معیارهای عنوان شده به لحاظ تسلط به زبان انگلیسی در سطحی رضایت بخش قرار دارند و به لحاظ مالی به دریافت این نیازمندند برای دریافت آن واجد شرایط می‌باشند. گفتنی است دانشجویان پیش از ارسال درخواست پذیرش برای دریافت این ملزم به ارسال یک درخواست آنلاین می‌باشند.

-    ‌های تحصیلات تکمیلی

انواع ‌های تحصیلات تکمیلی این شامل ‌ی ی، فلوشیپ خاص یک دوره‌ی تحصیلی، ‌ی خصوصی مرتبط با اهدا کنندگان ، کمک‌های مالی و کمک هزینه‌های پژوهشی می‌باشد. این برای دانشجویان خارجی مقطع کارشناسی ارشد ‌های گوناگونی در نظر گرفته است که شامل ‌های اعطا شده بر اساس شایستگی توسط دانشکده‌ی تحصیلات تکمیلی و فوق دکترا و همچنین ‌های تحصیلی در قالب   و پژوهش می‌شود.

ـ ‌ی فارغ التحصیلی Globalink بریتیش کلمبیا

بنیاد Globalink از طریق اعطای ‌ی تحصیلی از سراسر جهان دانشجویان مستعد مقطع کارشناسی ارشد که از عملکرد آموزشی بالایی برخوردارند را به خود جذب کرده است. دانشجویان منتخب از کارآموزان سابق بخش کارآموزی ات تابستانی میتاک می‌باشند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و در واقع هر کارآموز Globalink که برای یک دوره‌ی کارشناسی ارشد یا دکترا درخواست پذیرش داده است برای دریافت این واجد شرایط می‌باشند و تا مبلغ ۱۵۰۰۰ دلار از طریق این نوع به عنوان کمک هزینه‌ی مالی به دانشجویان منتخب همراه با مزایایی نظیر فرصت همکاری با محققان برجسته یی اعطا می‌شود.

ـ برنامه‌ی ‌ی وانیر بریتیش کلمبیا

این برنامه در واقع ابتکاری است برای جذب و تشویق درخواست‌های دانشجویان مقطع دکترا و ارزیابی و انتخاب این اصولا براساس ترکیبی از توانمندی‌های علمی و مهارت‌های رهبری و تعهد نسبت به پروژه‌های اتی صورت می‌پذیرد. متقاضیانی که توسط معرفی می‌شوند و درآستانه‌ی شروع تحصیلات دکترا در رشته‌هایی خاص نظیر علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی و بهداشت و درمان می‌باشند برای دریافت این نوع واجد شرایط می‌باشند. پس از ارسال درخواست پذیرش برای شرکت در دوره‌ی مورد نظر در متقاضیان ملزم به تکمیل فرم درخواست Vanier برای دریافت این خواهند بود. مدارک آموزشی نیز از دیگر مدارک مورد نیاز برای این پروسه می‌باشد. اطلاعات بیشتر در صفحه‌ی تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. گفتنی است ارزش مالی این کمک هزینه ۵۰۰۰۰ دلار می‌باشد که سالانه به مدت ۳ سال به دانشجویان منتخب اعطا می‌شود.

ـ برنامه‌ی دانشمندان ملکه الیزابت بریتیش کلمبیا

این برنامه به منظور ارتقای روابط میان ‌های کشور و چند کشور مشترک المنافع و تشویق به تبادل استعدادهای بین المللی ایجاد شد. کلیه‌ی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا با شرط تأیید پروپوزال واجد شرایط دریافت این می‌باشند. متقاضی دریافت این باید تابعیت کشورهای خاصی که در صفحه‌ی مخصوص این عنوان شده را داشته باشد و پرپوزال ی خود را ارسال نماید. این پروپوزال باید مشارکت میان بریتیش کلمبیا و یک موسسه یا سازمان شریک از یکی از کشورهای واجد شرایط باشد. متقاضی منتخب برای اهداف اتی خود می‌تواند تا ۳۰۰۰۰۰ دلار و کمک مالی از این طریق دریافت نماید. لازم به ذکر است که متقاضیانی که قصد ارائه‌ی پروپوزال پروژه‌ی QES را دارند ملزم به ارسال انگیزه نامه‌ی خود جهت بررسی به ایمیل عنوان شده در سایت می‌باشند . بدین ترتیب یک پروژه انتخاب و نامزد دریافت می‌شود. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا