زیباترین دانشگاه‌های جهان!

دانشگاه آکسفورد نیز یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در سراسر دنیاست که در لیست زیباترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است.
دانشگاه آکسفورد نیز یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در سراسر دنیاست که در لیست زیباترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است.
مجله موفقیت ایلیاد

ـ

موسسه‌ای خصوصی واقع در شهر ایالت ماساچوست در سال ۱۶۳۶ میلادی توسط هیئت قانونگذاران تأسیس شد. این از معروف‌ترین ‌های جهان به شمار می‌رود و عظمت و قدمت و معماری خاص آن از جمله دلایلی است که این را در لیست زیباترین ‌های دنیا قرار داده است. در سال ۱۶۳۹ به افتخار فردی کشیش بنام جان نام این از دانشکده نو به تغییر یافت. وی در آن سال چیزی در حدود ۴۰۰ جلد کتاب و مبلغ ۷۷۹ پوند به این کمک نمود. این همواره بالاترین رتبه‌های ی در سطح جهان را به خود اختصاص داده است و از قدرتمندترین موسسات مالی غیر انتفاعی به شمار می‌رود. موزه‌های متعدد و گوناگونی نظیر موزه‌ی هنری فوگ در محوطه‌ی این به نمایش گذاشته شده است که شامل تابلوهای نقاشی و مجسمه‌ها و آثار چاپ شده متعلق به قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی در اروپا و می‌باشد. کتابخانه‌ی این نیز به عنوان قدیمی‌ترین مجموعه‌ی فرهنگی در بزرگترین کتابخانه‌ی دنیا می‌باشد که در حال حاضر از ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار جلد کتاب، رساله و میکروفیلم برخوردار است.

ـ بولونیا

کشور ایتالیا کشور معماری‌های بی‌مانند و کلاسیک است، بنابراین دور از ذهن نیست که ی از ایتالیا در لیست زیباترین ‌های دنیا قرار داشته باشد. این نه تنها از قدیمی‌ترین ‌های اروپایی بلکه از قدیمی‌ترین مراکز علمی در جهان به شمار می‌رود که در سال ۱۰۸۸ میلادی تأسیس شد. این با برخورداری از ۳۳ گروه آموزشی و ۱۱ مدرسه در حوزه‌های کشاورزی، دامپزشکی، هنر، علوم انسانی، میراث فرهنگی، اقتصاد، مدیریت و بسیاری از رشته‌های دیگر به ارائه‌ی خدمات آموزشی می‌پردازد. معماری این از طراحی منحصر به فرد و بسیار خاصی برخوردار می‌باشد. از نکات جالب توجه در معماری این می‌توان به ستون‌های سربه فلک کشیده آن اشاره کرد که همین ستون‌ها این را بسیار خاص می‌کند.

ـ کیپ تاون

این در شهری به همین نام در کشور آفریقای جنوبی قرار دارد و به دلیل محیط طبیعی بسیار زیبای آن در لیست زیباترین ‌های دنیا قرار گرفته است. عمده زیبایی این در خاص بودن محیط طبیعی اطراف آن پوشانده شده است. کیپ تاون با ۲ هزار و ۵۱۰ کادر دفتری، اداری و علمی سالانه پذیرای چیزی در حدود ۲۱ هزار و ۵۲۰ دانشجو می‌باشد که از این تعداد ۶ هزار و ۱۷۴ نفر از آنان را دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تشکیل می‌دهند. این طبق تازه‌ترین رده بندی‌های سایت معتبر و معروف اینترلب عنوان معتبرترین قاره‌ی آفریقا را به خود اختصاص داده است.

ـ

نیز یکی از قدیمی‌ترین ‌ها در سراسر دنیاست که در لیست زیباترین ‌های جهان قرار گرفته است. این در سراسر از قدمت بالایی برخوردار است و از تاریخچه و قوانین غنی‌تر و پخته‌تری نسبت به که آن نیز از ‌های مشهور و قدیمی این کشور است برخوردار می‌باشد. این طبق رنکینگ جهانی QS به لحاظ تعداد دانشجو و هیئت علمی در جایگاه ششم بهترین ‌های دنیا قرارگرفته است و از نظر معماری یکی از غنی‌ترین معماری‌های جهان را دارا می‌باشد. جالب است بدانید که بسیاری از صحنه‌های هاگوارتز در سری فیلم‌های مشهور هری پاتر در این فیلم برداری شده است! این دارای برج‌هایی به سبک گوتیک و فضاهای سبز بسیار زیبایی است که این آن را از سایر ‌های جهان متمایز می‌کند.

ـ نورث وسترن

نورث وسترن با ترکیبی از محیطی آموزشی و طبیعتی زیبا در بین زیباترین ‌های دنیا قرار دارد. این در کشور و ایالت ایلینوی در مرکز شهر شیکاگو واقع است و در سال ۱۸۵۱ توسط جان اوانس تأسیس شد. نورث وسترن ی خصوصی است که در زمینه‌ی تحقیقات به فعالیت‌های علمی می‌پردازد و در مقطع کارشناسی در حوزه‌ی علوم پایه ۱۲۴ رشته و در دسته‌ی دروس تخصصی ۱۴۵ رشته را ارائه می‌دهد. این سالانه متقاضیان بسیاری را از سراسر دنیا پذیرش می‌کند. گفتنی است شعبه دیگر این در کشور قطر واقع است.

ـ اوتاگو

اوتاگو یک کالج ی است که در دونیدین اوتاگو در نیوزیلند واقع است. معماری بسیار زیبا و موقعیت جغرافیایی آن و قرار گرفتن در کنار یک رودخانه این را در لیست زیباترین ‌های دنیا قرار داده است. این در سال ۲۰۰۶ به دلیل جستجو و تحقیقات علمی در رده‌بندی برترین ‌های جهان جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داد. این به عنوان قدیمی‌ترین نیوزیلند در سال ۱۸۶۹ میلادی تأسیس و در حال حاضر از ۲۰ هزار دانشجو، ۱۵۰۰ دانشجوی خارجی و در حدود ۲ هزار نفر کارمند برخوردار است. علاوه بر ۱۰ کتابخانه ی اصلی ( که ۷ کتابخانه آن در دونیدین واقع است ) ، این از یک کتابخانه‌ی تخصصی دندانپزشکی با ۲ هزار جلد کتاب و یک کتابخانه‌ی تخصصی پزشکی با ۱۵۰ هزار جلد کتاب نیز برخوردار است که تمامی این کتابخانه‌ها به سیستم اینترنت پرسرعت مجهز می‌باشند.

ـ

واقع در شهر به عنوان اولین این کشور در سال ۱۸۵۰ تأسیس شد و دانشجویان از ۷۰ کشور جهان در آن به تحصیل و پژوهش مشغول می‌باشند. این دارای ۹ پردیس ی و ۱۲ دانشکده در زیر مجموعه خود می‌باشد و ۵ نفر از اساتید و فارغ التحصیلان این در رشته‌های تحصیلی مختلف تاکنون موفق به دریافت جایزه نوبل شده‌اند که از این منظر این نسبت به سایر ‌های   متمایز می‌باشد. به دلیل موقعیت جغرافیایی و سرمایه‌ی مالی همواره از زیباترین ‌های جهان بوده است و علاوه بر کیفیت آموزشی بالا به لحاظ معماری و طراحی نیز از جذابیت بالایی برخوردار می‌باشد.

ـ

از بهترین، مجلل‌ترین و زیباترین ‌های جهان به شمار می‌رود که در سال ۱۲۰۹ میلادی در تأسیس شد. هر کدام از ۲۹ کالج مقطع کارشناسی این به طور جداگانه از طراحی و معماری خاص و جذابی برخوردار است و رودخانه کم ( Cam River )  در کنار این از دیگر علل و عوامل جذابیت و زیبایی شگفت انگیز این به شمار می‌رود.

ـ ایالتی لومونوسوف مسکو

این در سال ۱۷۵۵ میلادی تأسیس شد و به دلیل ارتفاع ۲۴۰ متری ساختمان اصلی‌اش عنوان بلندترین ساختمان ی جهان را به خود اختصاص داده است. این در زمان تکمیل هفتمین آسمان خراش در دنیا بود و در بالای تپه‌ای به نام تپه‌ی گنجشکان قرار دارد. زیباترین و باشکوه‌ترین معماری‌های جهان در ساخت این مورد استفاده قرار گرفته است که آن را از سایر ‌ها متمایز می‌کند.  

ـ مستقل ملی مکزیک

مستقل ملی مکزیک در سال ۱۹۱۰ میلادی توسط چند معمار مطرح و به نام مکزیکی تأسیس شد. جالب‌ترین ویژگی این نقاشی‌های دیواری ساختمان اصلی می‌باشد که توسط هنرمندان مشهور و سرشناس مکزیکی کشیده شده است. فضای سبز و بکر این بر جذابیت‌های آن افزوده و آن را چشم‌نواز کرده است به همین دلیل برخی آن را یک میراث جهانی یونسکو تلقی می‌کنند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته‌های تحصیلی در استرالیا● آشنایی با بورسیه‌های ۲۰۲۲ دانشگاه آلبرتا کانادا● معرفی ۵ دانشگاه برتر کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته‌ی داروسازی● آموزش زبان انگلیسی در استرالیا● اپلای شنوایی سنجی، تحصیل در خارج از کشور● هر آنچه باید درباره‌ی مسیرهای تحصیل در کشور استرالیا بدانید.● تعویق پذیرش تحصیلی ( دیفر کردن پذیرش دانشگاه ) چیست؟● چگونه ویزای توریستی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کنیم؟● دانستنی‌های پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا● اقتصاد در دانشگاه‌های کاناداجدیدترین مطالب● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.● آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا● سیستم سلامت و بیمه در آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟● با نشانه های کمرویی در خود آشنا شوید!● با نوجوان پرخاشگر چه کنیم؟!● شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود● حواس پرتها بخوانند! حواس پرتی بخاطر بیش فعالی بزرگسالی● به خودتان و کودکان اعتماد بنفس کاذب ندهید!● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس