معرفی موسسه‌ی فناوری ماساچوست MIT و شرایط تحصیل در آن

موسسه‌ی فناوری ماساچوست MIT دانشگاهی خصوصی است که در سال ۱۸۶۱ در ماساچوست ایالت متحده‌ی آمریکا تأسیس شد.
موسسه‌ی فناوری ماساچوست MIT دانشگاهی خصوصی است که در سال ۱۸۶۱ در ماساچوست ایالت متحده‌ی آمریکا تأسیس شد.
مجله موفقیت ایلیاد - موسسه‌ی فناوری ماساچوست MIT ی خصوصی است که در سال ۱۸۶۱ در ماساچوست ایالت متحده‌ی تأسیس شد. این عنوان یکی از برترین ‌های و جهان را به خود اختصاص داده است و در فهرست ۵ برتر ملی قرار دارد. MIT موسسه‌ای علمی و تحقیقاتی است که بر ارائه‌ی برنامه‌های تحصیلی مربوط به رشته‌های فنی و مهندسی متمرکز می‌باشد و در حال حاضر در حدود ۱۱۰۰۰ در این در مقاطع مختلف به تحصیل می‌پردازند. رشته‌های اقتصاد، روانشناسی، زیست شناسی، شیمی، علوم زمین، فیزیک و ریاضیات ارائه شده در این از شهرت فراوانی برخوردار است. این از چندین دانشکده نظیر دانشکده علوم، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده طراحی و معماری، دانشکده مدیریت، دانشکده علوم انسانی و هنر و دانشکده علوم اجتماعی نیز برخوردار می‌باشد که از این بین دانشکده مهندسی و  دانشکده مدیریت این از محبوبیت و شهرت بسیاری برخوردار است. هر یک از این دانشکده‌ها دارای دپارتمان‌های مختلفی هستند که این امکان را برای یان فراهم می‌آورد که در هریک از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌ی مورد علاقه خود به ادامه تحصیل بپردازند. یان این از امکان زندگی در ‌های یی این برخوردارند و می‌توان گفت به صورت میانگین در حدود ۷۰ درصد از یان مقطع کارشناسی آن در ‌های یی واقع در محوطه این زندگی می‌کنند. این در پرورش استعداد یان و تربیت افراد نخبه در سراسر جهان شناخته شده می‌باشد و تاکنون ۹۷ جایزه نوبل را از آن خود کرده است.

-    تحصیل در MIT

اخذ پذیرش از MIT با سایر ‌ها متفاوت است. یان علاقه مند به تحصیل در این در مقطع کارشناسی ابتدا رشته‌های انتخابی خود را اعلام و در سال اول به تحصیل دروس مشترک پرداخته و در پایان سال اول به انتخاب قطعی رشته‌ی مورد علاقه خود می‌پردازند. بررخورداری از مدرک زبان معتبر از ضروریات تحصیل در این است و حداقل نمره برای دریافت پذیرش از این کسب نمره‌ی ۷ در آزمون آیلتس و یا نمره‌ی ۹۰ در آزمون تافل می‌باشد. شرکت در آزمون SAT و کسب نمره‌ی قبولی در این آزمون نیز از دیگر ضروریات پذیرش در این می‌باشد.

-    رشته‌های ارائه شده برای مقطع کارشناسی در MIT

این در مقطع کارشناسی به ارائه‌ی رشته‌های زیر می‌پردازد: معماری، مهندسی فضا، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مطالعات جهان و زبان‌های خارجی، موسیقی، علوم شناختی، ریاضیات، مهندسی زیستی، برنامه ریزی شهری، مهندسی شیمی، مطالعات شهری، مهندسی عمومی، علوم کامپیوتر، انسان شناسی، تاریخ، تئاتر، فیزیک، تجزیه و تحلیل تجارت، مدیریت، علوم سیاسی، فلسفه، مطالعات رسانه، مهندسی مواد، اقتصاد، مهندسی هسته‌ای، زبان شناسی و فلسفه، زیست شناسی، علوم زمین و دانش مالی

-    رشته‌های ارائه شده برای مقطع کارشناسی ارشد در MIT

یان مقطع کارشناسی ارشد این پس از فراغت از تحصیل موفق به دریافت مدرکی تحت عنوان مدرک کارشناسی ارشد علوم SM و کارشناسی ارشد مهندسی MEng خواهند شد. دوره‌ی کارشناسی ارشد مهندسی بر مباحث علمی و تجربی متمرکز است، این در حالی است که دوره‌های مهندسی علوم مبتنی بر دروس تئوری و برنامه‌های پژوهشی و تحقیقاتی می‌باشد. دوره‌های کارشناسی ارشد مهندسی این به صورت تمام وقت و یا پاره وقت در این قابل ارائه می‌باشد و بطور معمول این دوره در MIT دو سال به طول می‌انجامد.  
برنامه‌های تحصیلی مقطع دکترا نیز در این در نظر گرفته شده است و یانی که موفق به اتمام این مقطع شوند مدرک دکترای علوم تحت عنوان ScD را دریافت خواهند کرد. برنامه‌های ارائه شده برای مقطع دکترا از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و به طور کلی این مقطع در این از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. ورود به MIT به عنوان یکی از برترین ‌های و جهان به برخورداری از رزومه‌ی تحصیلی قوی و پشتکار عالی نیازمند است و شورای انتخاب و جذب ی این با توجه به رزومه‌ی تحصیلی داوطلبان به صورت کاملاً رقابتی برای جذب یان جدید اقدام می‌کنند.

-    مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از MIT

ـ معدل و مدرک مقطع تحصیلی پیشین
ـ رزومه‌ی تحصیلی
ـ در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه‌ی توصیه نامه
ـ مدرک زبان معتبر
ـ نمره‌ی آزمون GRE
ـ ارائه‌ی انگیزه نامه
ـ ریز نمرات
گفتنی است لازم است کلیه مدارک ارائه شده به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. ارائه و ارسال مدارک به منزله‌ی قبولی و پذیرش نمی‌باشد و مدارک داوطلبان به صورت کاملاً رقابتی مورد بررسی قرار گرفته و نتایج پس از ارزیابی‌های به عمل آمده اعلام خواهد شد.

-    هزینه‌ی تحصیل در MIT

از مهمترین مسائلی که در هنگام انتخاب مقصد تحصیل مورد توجه قرار می‌گیرد مسئله‌ی هزینه‌های تحصیل و زندگی در یک کشور خارجی می‌باشد. علاوه بر شهریه‌ی هزینه‌های زندگی مانند هزینه‌ی اجاره مسکن، هزینه‌ی خورد و خوراک، حمل و نقل و ... از جمله مسائلی است که پیش از مهاجرت و اپلای تحصیلی باید مورد توجه قرار گیرد. به طور کلی می‌توان گفت هزینه‌های زندگی یی هر فرد به سبک زندگی و شرایط تحصیلی وی بستگی دارد. شهریه‌ی MIT به صورت میانگین سالانه چیزی در حدود ۵۳۵۰۰ دلار برآورد می‌شود. هزینه‌ی اقامت و تهیه مسکن یی نیز از دیگر هزینه‌هایی است که مقدار آن چیزی در حدود ۱۰۵۰۰ دلار در سال می‌باشد.  یان به طور میانگین بابت خورد و خوراک هزینه‌ای در حدود ۶۰۰۰ دلار در سال پرداخته و هزینه‌هایی نظیر حمل و نقل عمومی، هزینه‌ی تهیه پوشاک و .. نیز چیزی در حدود ۲۸۵۰ دلار در سال برآورد می‌شود. البته روش‌هایی نیز برای کاهش میزان هزینه‌های جاری یان نیز وجود دارد برای مثال اقامت در ‌های یی و استفاده از خدمات نظیر تهیه و صرف غذا از سلف و کافه و غذاخوری‌های که وعده‌های غذایی را با قیمت پایین‌تری به یان ارائه می‌دهد تا حد بسیاری سبب کاهش هزینه‌های زندگی یان خواهد شد بخصوص مسئله‌ی اقامت یان در ‌های یی این مسئله هم به دلیل پایین بودن مبلغ اجاره و هم به دلیل عدم پرداخت قبوض بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. در این صورت یان می‌توانند از سایر امکانات نظیر باشگاه‌های ورزشی، کلوپ‌های تفریحی، استفاده از سیستم‌های حمل و نقل با بلیط تخفیف دار و شرکت در برنامه‌های فرهنگی و هنری با استفاده از تخفیفات یی برخوردار شوند.

-    کمک هزینه‌های تحصیلی MIT

MIT به منظور حمایت از یان بین المللی کمک هزینه‌هایی را در نظر گرفته است که توسط این براساس شرایط هر به وی تعلق می‌گیرد. کمک هزینه‌های اعطا شده در این بر مبنای نیازهای شخصی و وضعیت مالی هر تعیین می‌شود و یانی که در طول دوران تحصیل شایستگی خود را به اثبات برسانند نیز می‌توانند از پاداش‌های یی بهره مند شوند. این کمک هزینه‌ها در تمامی مقاطع تحصیلی به یان اعطا می‌شود. در حدود ۶۰ درصد از یان مقطع کارشناسی از ‌ها و کمک هزینه‌های این برخوردارند و این مبلغ برای یان سال اول مقطع کارشناسی ۲۰۰۰ دلار می‌باشد. البته مبلغ و شرایط هر کمک هزینه با توجه به شرایط هر متفاوت از دیگری است و این کمک هزینه‌ها در بازه‌های زمانی مختلفی در اختیار آنان قرار می‌گیرد که بخشی از هزینه‌های شهریه و زندگی را تحت پوشش قرار می‌دهد. یان متقاضی دریافت کمک هزینه ملزم به تکمیل فرم‌های مربوطه در این خصوص می‌باشند. گفتنی است بسیاری از این منابع مالی را اهدا کنندگان شخصی تشکیل می‌دهند. طبق آمار این در حدود ۸۹ درصد  از یان از کمک هزینه‌های اعطا شده توسط این استفاده می‌کنند و به صورت میانگین سالانه ۲۱۰۰۰ دلار از هزینه‌های شهریه یان به واسطه همین کمک هزینه‌های تحصیلی پرداخت می‌شود.

-    مزایای تحصیل در MIT

از مزایای تحصیل در MIT دریافت مدرک بسیار معتبر و ورود آسان به بازار کار و استفاده از آموخته ها و تجربیات خود به صورت عملی در زندگی شغلی و حرفه‌ای می‌باشد. این در امر آموزش و پرورش یان از برترین اساتید و محققان بهره می‌گیرد، بنابراین می‌توان اطمینان داشت یان این در هر رشته‌ی تحصیلی از دانش و تخصص بالایی برخوردارند. از طرفی تحصیل در ‌های برتر این کشور به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین و قدرتمندرین کشورهای جهان آینده تحصیلی و شغلی فارغ التحصیلان را تضمین می‌کند. گفتنی است دولت این کشور با ارائه‌ی مجوز کار یک ساله پس از فارغ التحصیلی به عنوان ویزای یی F-1 یا ویزای کار غیر مهاجرتی H-1B این امکان را در اختیار فارغ التحصیلان قرار می‌دهد که پس از اتمام دوران تحصیل به مدت یک سال در این کشور بمانند و شغل مناسب خود راپیدا کنند. فارغ التحصیلان MIT و هاروارد از بهترین موقعیت‌های شغلی برخوردارند و برای فارغ التحصیلان این ‌ها نگرانی بابت آینده شغلی وجود ندارد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور● حمایت‌هایی که از دانشجویان خارجی در استرالیا می‌شود.● بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت● کار حین تحصیل در استرالیا● رشته روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا● مجوز کار دانشجویی بیش از ۲۰ ساعت در کاناداجدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا