با ده دانشگاه ارزان در ونکوور کانادا آشنا شوید!

دانشگاه سایمون فریزر دانشگاهی تحقیقاتی و عمومی است که در سال ۱۹۶۵ تأسیس شد.
دانشگاه سایمون فریزر دانشگاهی تحقیقاتی و عمومی است که در سال ۱۹۶۵ تأسیس شد.
مجله موفقیت ایلیاد - ونکوور بخشی از استان بریتیش کلمبیا شهری ساحلی و زیبا در غرب ست که با میی از دانشگاه‌هایی با کیفیت بالا در کنار مناظر جذاب خود گزینه‌ای مناسب و ارزان برای دانشجویان خارجی به شمار می‌رود. این مقاله به بررسی و معرفی ده دانشگاه ارزان در این شهر می‌پردازد، همچنان با ما همراه باشید.  

-    کالج ونکوور

کالج ونکوور موسسه‌ای نوآورانه است مبتنی بر ارائه‌ی آموزش جهان حقیقی! این کالج واقع در مرکز شهر ونکوور ارزان‌ترین دانشگاه این شهر برای دانشجویان خارجی به شمار می‌رود که هزینه‌ی تحصیل در آن سالانه در حدود ۵۰۰۰ دلار برآورد می‌شود. این کالج کوچک با در اختیار داشتن کلاس‌های کوچک و تعاملی خود پشتیبانی‌های لازم را از دانشجویان خود به عمل آورده و دانشجویان به دلیل برخورداری از اساتید متخصص در عرصه‌های صنعت از دانش زندگی واقعی و قابل استفاده برخوردار می‌باشند. دانشجویان کالج با بهره‌مندی از یک برنامه‌ی زمانی منعطف می‌توانند دروس خود را طبق شیفت‌های ترجیحی‌شان انتخاب و بگذرانند. گفتنی است هزینه‌ی تحصیل در مقطع کارشناسی در این کالج ۶۴۸۰ تا ۲۳۷۵۰ دلار در سال برآورد می‌شود.

-    کالج لانگارا

کالج لانگارا موسسه‌ای دولتی است که در سال ۱۹۹۴ میلادی  افتتاح شد. این کالج در ۵ شاخه‌ی هنر، بهداشت، تجارت، علوم انسانی و علوم و فناوری به ارائه ی خدمات آموزشی پرداخته و همچنین دوره‌های کارشناسی در رشته‌های پرستاری، مدیریت بازرگانی و مدیریت تفریح نیز برگزار می‌کند. شهریه‌ی کالج لانگارا در مقایسه با سایر موسسات آموزشی برای دانشجویان بین‌المللی تفاوت چندانی با دانشجویان داخلی نداشته و این مبلغ برای مقطع کارشناسی ۶۷۵۰ تا ۹۰۰۰ دلار در سال برآورد می‌شود.

-    کالج جامعه‌ی ونکوور

این کالج موسسه‌ای دولتی است که عنوان قدیمی‌ترین کالج محلی این کشور را به خود اختصاص داده  است. کالج جامعه‌ی ونکوور در ۳ پردیس خود ۷۸ دوره‌ی ارائه دهنده‌ی گواهینامه و ۲۸ دوره‌ی دیپلم برگزار نموده و دو دوره‌ی کارشناسی شامل مدیریت موسیقی و مهمان نوازی برای دانشجویان خارجی در این کالج ارائه می‌شود. هزینه‌ی تحصیل در مقطع کارشناسی در این کالج ۸۵۰۰ تا ۹۵۰۰ دلار می‌باشد و جدا از دیپلم دبیرستان گذراندن چندین دوره AP نیز از الزامات تحصیل در این کالج می‌باشد. گفتنی است ارائه‌ی مدرک معتبر جهت اثبات توانایی و تسلط به انگلیسی از سوی متقاضی الزامی می‌باشد.

-    دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

این دانشگاه با نام اختصاری ECUAD یک دانشگاه هنرهای زیبا و تجسمی در شهر ونکوور استان بریتیش کلمبیاست که تا پیش  از این به عنوان مدرسه‌ی هنرهای تزئینی و کاربردی ونکوور نیز شناخته می‌شد. این دانشگاه به ارائه‌ی ۳ دوره‌ی کارشناسی در رشته‌های هنرهای زیبا، طراحی و هنرهای رسانه‌ای و دو دوره کارشناسی ارشد در رشته‌های هنرهای زیبا و طراحی می‌پردازد. هزینه‌ی تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه ۱۰۶۲۰ دلار و برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ۱۴۳۴۲ دلار می‌باشد. مدرک معتبر جهت اثبات تسلط به انگلیسی و نمونه کار و میانگین C+ در ۵ دوره جهت اخذ در ECUAD الزامی است.

-    کالج کلمبیا

کالج کلمبیا موسسه‌ای انتقالی خصوصی است که در سال ۱۹۳۶ تأسیس و به عنوان قدیمی‌ترین موسسه‌ی انتقالی به شمار می‌رود. در این کالج دانشجویان خارجی تحصیلات دانشگاهی سال اول و دوم خود را پیش از انتقال به دانشگاه‌های بزرگ‌تر گذرانده و با دریافت مدرک کاردانی ۲ ساله به عنوان پیش شرط هنگام ورود به دوره‌ی کارشناسی در سال سوم مورد استفاده قرار می‌دهند. دوره‌های کاردانی ارائه شده در این کالج مدیریت بازرگانی، هنرهای عمومی، روانشناسی، علوم سیاسی، اقتصاد، ارتباطات جمعی، علوم رایانه، ریاضیات و علوم عمومی را شامل می‌شود. هزینه‌ی تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه ۱۶۰۵۰ دلار و هزینه‌ی تحصیل برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ۱۸۲۱۰ دلار می‌باشد.

-    دانشگاه وست

دانشگاه وست دانشگاهی خصوصی و انتفاعی است که در سال ۲۰۰۵ توسط دیوید استرانگ رئیس سابق دانشگاه ویکتوریا در این کشور تأسیس شد. این دانشگاه در مرکز شهر ونکوور به ارائه‌ی دروس درون دانشگاهی و دوره‌های آنلاین و برنامه‌های ترکیبی پرداخته که چنین دوره‌هایی به صورت معمول برای رشته‌های تجارت و ارتباطات تجاری در نظر گرفته شده‌اند. دیپلم دبیرستان و نمره‌ی معادل C، اثبات تسلط به انگلیسی از طریق شرکت در آزمون‌های ، ، و PTE آکادمیک از جمله مدارک عمومی برای در این دانشگاه به شمار می‌روند. گفتنی است هزینه‌ی تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ۱۷۴۰۰ دلار و برای مقاطع کارشناسی ارشد  و دکترا ۱۷۵۵۰ دلار می‌باشد.

-    دانشگاه کاپیلانو

دانشگاه کاپیلانو دانشگاهی دولتی در شمال ونکوور واقع در استان بریتیش کلمبیاست که در سال ۱۹۶۸ تأسیس شد. این دانشگاه از ۵ دانشکده شامل هنر و علوم، مطالعات تجاری و حرفه‌ای، مطالعات جهانی و جامعه، آموزش، بهداشت و توسعه انسانی و هنرهای زیبا و کاربردی برخوردار است که در این دپارتمان‌ها ۹۷ دوره‌ی تحصیلی را برگزار می‌کند. هزینه‌ی تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ۱۸۲۱۰ دلار می‌باشد، این مبلغ برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز به همین میزان است. علاوه بر شرایط اولیه متقاضیان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه به ارسال گزارش نمرات میان ترم و اسناد تکمیلی یا نمونه کار نیازمندند. معادل نمره نیز از موارد الزامیست که باید با GPA حداقل ۲ قابل مقایسه باشد.

-    کالج لاسال ونکوور

این کالج یک موسسه‌ی آموزش عالی خصوصی است که در سال ۱۹۹۸ تأسیس و دوره‌های دیپلم، گواهینامه و کارشناسی را در رشته‌های طراحی داخلی، طراحی گرافیک، تولید فیلم، تولید صدا، آشپزی و مد و هنرهای رسانه برگزار می‌کند. این کالج از معدود موسسانی است که به ارائه‌ی دوره‌های تحصیلی در زمینه‌ی برنامه نویسی بازی نیز می‌پردازد و دوره‌های چهار ساله تحصیلی در رشته‌ی طراحی گرافیک و طراحی مد را نیز ارائه می‌کند. میزان هزینه‌ی تحصیل برای مقطع کارشناسی در این دانشگاه ۲۴۷۵۰ دلار می‌باشد و ارائه‌ی کارنامه و دیپلم دبیرستان و مدرکی دال بر برخورداری از بیمه درمانی همچنین تسلط به انگلیسی و در اختیار داشتن مدرک معتبر از جمله مدارک مورد نیاز برای دانشجویان خارجی جهت تحصیل در این کالج می‌باشد.

-    دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا با وسعتی زیاد از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ونکوور می‌باشد و پردیس ونکوور این دانشگاه در سال ۱۹۰۸ تأسیس شد. علاوه بر کالج‌های رشته‌های بهداشت و درمان و علوم بین رشته‌ای این دانشگاه از ۱۲ دانشکده برخوردار است. دانشجویان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه به ارائه‌ی مدرک دیپلم دبیرستان و پیش نیازهایی نظیر انگلیسی، ریاضیات و SAT/ACT 1 Writing ملزم می‌باشند. واحدهای AP ممکن است چند نیاز برنامه‌ی درسی را برآورده سازد. همچنین متقاضیان کشورهای غیر انگلیسی جهت اثبات تسلط به انگلیسی ملزم به ارائه‌ی مدرک معتبر می‌باشند. هزینه‌ی تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه ۳۹۵۷۳ تا ۵۱۶۳۵ دلار برآورد می‌شود که این مبلغ برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ۲۳۴۶۰ دلار ( ) می‌باشد.

-    دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر دانشگاهی تحقیقاتی و عمومی است که در سال ۱۹۶۵ تأسیس شد. گرچه ساختمان اصلی این دانشگاه در برنابی واقع  است، این دانشگاه یک شعبه‌ی ماهواره‌ای در ونکوور دارد. دانشگاه سیمون فریزر از ۸ دانشکده شامل دانشکده‌ی علوم کاربردی، هنر و علوم اجتماعی، تجارت، ارتباطات، علوم بهداشت و درمان، آموزش و علوم و محیط زیست تشکیل شده است. میزان هزینه‌ی تحصیل درمقطع کارشناسی در این دانشگاه ۴۴۴۷۴ دلار می‌باشد که این مبلغ برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا ۲۰۷۳۸ دلار برآورد می‌شود. متقاضیان خارجی ملزم به ارائه‌ی کارنامه‌ی سوابق با حداقل نمره‌ی ۶۰ درصد برای دروس ریاضی می‌باشند. همچنین علاوه بر آزمون تسلط به انگلیسی ارائه‌ی برخی مدارک اضافی برای برخی دانشکده‌ها نیز الزامیست، برای مثال متقاضیان تحصیل در مدرسه‌ی هنرهای معاصر جهت دریافت ملزم به ارسال نمونه کار خود می‌باشند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته‌های تحصیلی در استرالیا● آشنایی با بورسیه‌های ۲۰۲۲ دانشگاه آلبرتا کانادا● معرفی ۵ دانشگاه برتر کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته‌ی داروسازی● آموزش زبان انگلیسی در استرالیا● اپلای شنوایی سنجی، تحصیل در خارج از کشور● هر آنچه باید درباره‌ی مسیرهای تحصیل در کشور استرالیا بدانید.● تعویق پذیرش تحصیلی ( دیفر کردن پذیرش دانشگاه ) چیست؟● چگونه ویزای توریستی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کنیم؟● دانستنی‌های پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا● اقتصاد در دانشگاه‌های کاناداجدیدترین مطالب● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.● آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا● سیستم سلامت و بیمه در آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟● با نشانه های کمرویی در خود آشنا شوید!● با نوجوان پرخاشگر چه کنیم؟!● شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود● حواس پرتها بخوانند! حواس پرتی بخاطر بیش فعالی بزرگسالی● به خودتان و کودکان اعتماد بنفس کاذب ندهید!● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس