آشنایی با بورسیه‌های دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه مک گیل دانشگاهی شناخته شده در سطح جهان است که در سال ۱۸۲۱ در شهر مونترال استان کبک تأسیس شد. این دانشگاه در کنار دانشگاه تورنتو یکی از دو موسسه‌ی آموزش عالی درخارج از آمریکاست که عضو انجمن دانشگاه‌های آمریکا نیز می‌باشد و در اکثر رتبه بندی‌های دانشگاهی عنوان یکی از ۵۰ دانشگاه برتر جهان و ۳ دانشگاه برتر کانادا را به خود اختصاص داده است.
دانشگاه مک گیل دانشگاهی شناخته شده در سطح جهان است که در سال ۱۸۲۱ در شهر مونترال استان کبک تأسیس شد. این دانشگاه در کنار دانشگاه تورنتو یکی از دو موسسه‌ی آموزش عالی درخارج از آمریکاست که عضو انجمن دانشگاه‌های آمریکا نیز می‌باشد و در اکثر رتبه بندی‌های دانشگاهی عنوان یکی از ۵۰ دانشگاه برتر جهان و ۳ دانشگاه برتر کانادا را به خود اختصاص داده است.
مجله موفقیت ایلیاد - دانشگاه مک گیل دانشگاهی شناخته شده در سطح جهان است که در سال ۱۸۲۱ در شهر مونترال استان کبک تأسیس شد. این دانشگاه در کنار دانشگاه تورنتو یکی از دو موسسه‌ی آموزش عالی درخارج از ست که عضو انجمن دانشگاه‌های نیز می‌باشد و در اکثر رتبه بندی‌های دانشگاهی عنوان یکی از ۵۰ دانشگاه برتر جهان و ۳ دانشگاه برتر را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه با برخورداری از بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو به ارائه‌ی بیش از ۳۰۰ دوره‌ی ی در دانشکده‌های ، علوم، مهندسی، پزشکی و مدیریت می‌پردازد و از شهرتی بین المللی در میان جامعه‌ی دانشجویی خارجی برخوردار است، به گونه‌ای که در حدود ۳۰ درصد از دانشجویان آن را دانشجویان خارجی و بین المللی تشکیل می‌دهند. این دانشگاه با همکاری با بیش از ۱۶۰ دانشگاه در سراسر جهان از ارتباطات بین المللی بسیار خوبی برخوردار است که بدین وسیله امکان در دیگر دانشگاه‌ها و برنامه‌های تبادل دانشجو را برای دانشجویان فراهم می‌آورد. این مقاله به بررسی ‌ها و کمک هزینه‌های ی این دانشگاه می‌پردازد، با ما همراه باشید.

‌ی مقطع کارشناسی دانشگاه مک گیل

-    ‌ی ورود یک ساله

یکی از ‌های ی مهم دانشگاه مک گیل به ویژه برای دانشجویان خارجی این دانشگاه برنامه‌ی ‌ی ورود یک ساله می‌باشد که به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که برای نخستین بار و جهت گذراندن دوره‌ی کارشناسی به صورت تمام وقت وارد دانشگاه مک گیل می‌شوند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت دانشجویان مهمان، انتقالی و دانشجویانی که به صورت پاره وقت در حال ‌اند مشمول دریافت این نوع نخواهند بود. مبنای اعطای این نوع شایستگی آکادمیک دانشجو می‌باشد و ارزش آن بسته به شرایط دانشجو  از ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار متغیر است. جهت دریافت ‌ی ورود یک ساله دانشجو ملزم به اقدام جهت اخذ پذیرش درمهلت مقرر می‌باشد. دقت کنید درخواست‌های بعد از مهلت عنوان شده شامل دریافت نخواهد شد! دانشجویان با درخواست پذیرش به صورت خودکار برای این در نظر گرفته می‌شوند بنابراین به درخواست جداگانه‌ای برای این منظور نیاز نمی‌باشد. گفتنی است مدت زمان اعتبار این نوع تنها یک سال می‌باشد.

-    ‌ی ی Atlantic Provinces

‌ی ی Atlantic Provinces نوع خاصی از ‌ی ی ورود به دانشگاه می‌باشد که سالانه توسط دفتر و کمک هزینه‌ی دانشجویی دانشگاه به دانشجویانی که پیشنهاد پذیرش برای در مقطع کارشناسی در پردیس مک دونالد دانشگاه مک گیل را دریافت کرده‌اند اعطا می‌شود. ارزش این بسته به شرایط و شایستگی دانشجو متفاوت است و دانشجویان جهت دریافت آن باید موفق به اخذ نامه پذیرش از دانشگاه شده باشند. اولویت اصلی دریافت این نوع دانشجویان منطقه آتلانتیک و دانشجویان خارجی می‌باشند که بر اساس دستاوردهای علمی‌شان به آنان تعلق می‌گیرد. با پذیرش در این دانشگاه دانشجویان به صورت خودکار برای دریافت این داوطلب و مورد بررسی قرار می‌گیرند و هیچگونه ارسال درخواست جداگانه برای این منظور مورد نیاز نمی‌باشد.

-    ‌های ورودی McCall MacBain Prestige

این نوع ی نخستین بار توسط جان اچ. مک کال مک باین فارغ ال و رئیس سابق انجمن دانشجویی دانشگاه مک گیل در سال ۱۹۹۵ ایجاد شد و غالباً به دانشجویانی که از پتانسیل آکادمیک بالا و برجسته‌ای برخوردارند و جهت در مقطع کارشناسی وارد دانشکده‌ی می‌شوند تخصیص می‌یابد. ارزش این ۱۰۰۰۰ دلار در سال برآورد می‌شود. مسلماً در مقطع کارشناسی در دانشکده‌ی منوط به کسب نامه‌ی پذیرش از طرف دانشگاه می‌باشد و بررسی درخواست‌ها براساس پتانسیل آکادمیک دانشجو و فعالیت‌های فوق برنامه و پتانسیل رهبری اجتماعی وی صورت می‌پذیرد. برای دریافت این به هیچ درخواست جداگانه‌ای برای این منظور نیاز نیست با این حال جهت دریافت اطلاعات بیشتر مراجعه به وب سایت دانشگاه در این خصوص به دانشجویان پیشنهاد می‌شود.

-    ‌ی ی Robert H. Lennox & Elizabeth Graham Lennox در رشته‌های علوم و

این نیز نوع دیگری از ‌ی ی ورودی این دانشگاه است که به دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه مک گیل تعلق می‌گیرد. این توسط الیزابت گراهام لنوکس به یاد همسر فقیدش رابرت اچ. لنوکس که در این دانشگاه می‌کرد در سال ۲۰۰۷ ایجاد شد. در این بنیاد دو ‌ی ی به دانشجویان برجسته در مقطع کارشناسی در دانشکده‌ی علوم و دانشکده‌ی براساس شایستگی‌های علمی‌شان اعطا می‌شود. تخصیص این توسط کمیته‌ی ‌های دانشکده‌ی علوم و کمیته‌ی ‌های رشته‌ی انجام می‌شود. سالانه دو ‌ی ی در یک بسته‌ی مالی به ارزش ۲۵۰۰ دلار برای هر به دانشجویان تعلق می‌گیرد. گفتنی است دانشجو باید حداقل یک سال از دوره‌ی کارشناسی خود را در دانشکده‌ی علوم و یا در مقطع گذرانده باشد. دانشجویان خارجی برای دریافت این در اولویت هستند ( دانشجویان در سایر رشته‌ها نیز می‌توانند برای دریافت این اقدام کنند). می‌توان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه فرایند درخواست و تاریخ دقیق مهلت ارائه‌ی درخواست و .. به صورت مستقیم به دانشکده‌ی علوم مراجعه نمود.

‌ی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه مک گیل

-    ‌ی ی بنیاد پیر الیوت ترودو

از معدود ‌های ی دانشگاه مک گیل برای مقاطع ی کارشناسی ارشد و دکترا ‌ی ی بنیاد پیر الیوت ترودو می‌باشد که ارزش این برای هر دانشجو سالانه مبلغی در حدود ۶۰۰۰۰ دلار و کمک هزینه‌ی سفر به مبلغ ۲۰۰۰۰ دلار در سال می‌باشد که به مدت ۳ سال به دانشجو تعلق می‌گیرد. دانشجویان مقطع دکترای تمام وقت در رشته‌های علوم انسانی یا علوم اجتماعی مشمول دریافت این می‌باشند و تحقیقات دکترا نیز باید حول محور موضوعاتی که در وب سایت این ی ذکر شده است متمرکز باشد. گفتنی است دانشجویان یی و غیر یی برای دریافت این واجد شرایط می‌باشند. جهت دریافت راهنما و اسناد اصلی مراجعه به جزئیات این ‌ی ی پیشنهاد می‌شود. از پورتال این برنامه برای دسترسی به فرم درخواست استفاده می‌شود. در شرایطی که هیچ فرایند مهمی برای درخواست وجود ندارد دانشجویان باید دپارتمان علمی مربوطه را از قصد خود برای ارائه‌ی درخواست‌شان مطلع نمایند.

-    برنامه‌ی دانش پژوهان بنیاد مستر کارد در دانشگاه مک گیل

این برای دانشجویان ات تکمیلی جهت تجلیل از آفریقایی تبارهایی ایجاد شد که متعهد به تبدیل شدن به رهبران آینده‌ای هستند که پس از فراغت از سبب رشد و پیشرفت کشور خود خواهند شد. این شامل پشتیانی مالی از شهریه، دوره‌های کارآموزی، توسعه رهبری و ... می‌باشد. دانشجویان احتمالی واجد شرایط جهت دریافت این متقاضیانی از کشورهای آفریقایی هستند که برای در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه اقدام کرده‌اند. تسلط به زبان در این دانشگاه مسئله‌ای حائز اهمیت به شمار می‌رود به گونه‌ای که دانشجویان کشورهای فرانسوی زبان نیز در این دانشگاه ملزم به گذراندن دوره‌های آموزش زبان انگلیسی می‌باشند. به طور کلی می‌توان گفت فرایند دریافت ‌ی ی برای همه دانشجویان شامل یک سیستم درخواست پیچیده می‌باشد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته‌های تحصیلی در استرالیا● آشنایی با بورسیه‌های ۲۰۲۲ دانشگاه آلبرتا کانادا● معرفی ۵ دانشگاه برتر کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته‌ی داروسازی● آموزش زبان انگلیسی در استرالیا● اپلای شنوایی سنجی، تحصیل در خارج از کشور● هر آنچه باید درباره‌ی مسیرهای تحصیل در کشور استرالیا بدانید.● تعویق پذیرش تحصیلی ( دیفر کردن پذیرش دانشگاه ) چیست؟● چگونه ویزای توریستی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کنیم؟● دانستنی‌های پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا● اقتصاد در دانشگاه‌های کاناداجدیدترین مطالب● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.● آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا● سیستم سلامت و بیمه در آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟● با نشانه های کمرویی در خود آشنا شوید!● با نوجوان پرخاشگر چه کنیم؟!● شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود● حواس پرتها بخوانند! حواس پرتی بخاطر بیش فعالی بزرگسالی● به خودتان و کودکان اعتماد بنفس کاذب ندهید!● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس