کشورهای برتر جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی بهداشت عمومی کدامند؟

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی بهداشت عمومی به دلیل اهمیت آن در حوزه‌ی سلامت فردی و اجتماعی به درک و فهم چشم اندازهای جهانی در این رشته نیازمند است
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی بهداشت عمومی به دلیل اهمیت آن در حوزه‌ی سلامت فردی و اجتماعی به درک و فهم چشم اندازهای جهانی در این رشته نیازمند است
مجله موفقیت  ایلیاد - تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی بهداشت عمومی به دلیل اهمیت آن در حوزه‌ی فردی و اجتماعی به درک و فهم چشم اندازهای جهانی در این رشته نیازمند است و متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این رشته نیازمند فراگیری نکات گوناگون در این زمینه می‌باشند. توجه به مسئله‌ی و نیاز به متخصصان این عرصه در آینده نزدیک با انتخاب کشوری مناسب عامل مهمی برای موفقیت به شمار می‌رود، بنابراین آشنایی با برترین کشورها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این رشته می‌تواند به آمادگی فرد جهت برخورداری از یک آینده‌ی شغلی موفق کمک کند. این مقاله به بررسی نکات و مسائل حائز اهمیت حین تحصیل در این رشته و معرفی کشورهای برتر در حوزه‌ی بهداشت می‌پردازد، با ما همراه باشید.
وجه تمایز مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی بهداشت عمومی از مقطع کارشناسی این رشته حوزه‌ی یادگیری دانشجویان می‌باشد. مقطع کارشناسی به بحث در مورد جنبه‌های گوناگون رشته‌ی بهداشت عمومی می‌پردازد، این در حالی است که کارشناسی ارشد این رشته این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌آورد تا بر روی بخش‌های خاصی از این رشته نظیر اپیدمیولوژی، بهداشت محیط، علوم اجتماعی و رفتاری و ... متمرکز شوند. مسلماً یافتن و در اختیار داشتن منابع آکادمیک مرتبط با شاخه‌ی تخصصی انتخابی هر فرد برای دانشجویان خارجی بسیار مفید خواهد بود و انتظار می‌رود کتابخانه‌های دانشگاهی بتوانند به ارائه‌ی این گونه خدمات بپردازند. هر چند روش‌های دیگری نیز برای کسب اطلاعات از طریق سایر منابع برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. گفتنی است دسترسی دانشجویان خارجی به اطلاعات مورد نظر نیز در حوزه‌ی بهداشت عمومی جهت انجام پروژه‌های تحقیقاتی منوط به آگاهی از قوانین حفظ حریم خصوصی و محرمانگی اطلاعات می‌باشد.
مسئله‌ی دیگر که مقطع کارشناسی  ارشد این رشته را از کارشناسی آن متمایز می‌کند گذراندن دوره‌های آموزش عملی، انجام پروژه‌های تحقیقاتی و ارائه‌ی برنامه‌های آموزشی برای گسترش بهداشت جمعی در سطح جامعه می‌باشد که عموماً در نیمه‌ی دوم این دوره انجام می‌گیرد. با توجه به این رویکرد انتظار می‌رود فعالیت دانشجویان خارج از محیط دانشگاه و به صورت بازدید و ارزیابی از جوامع هدف صورت پذیرد. این بخش از تحصیل برای دانشجویان داخلی و بومی به دلیل آشنایی با محیط چندان سخت به نظر نمی‌رسد. دانشجویان خارجی نیز با کسب اطلاعات از جغرافیای محل و شرایط و وسایل حمل و نقل جهت رفت و آمد می‌توانند این بخش از مرحله تحصیل را بدون مشکل سپری کنند، غیر قابل انکار است که حمل و نقل نقش مهمی در  این مورد ایفا خواهد کرد، بنابراین شناخت و آگاهی از بهترین مسیرهای موجود، وسایل حمل و نقل عمومی و یا شخصی در این زمینه بسیار کمک کننده می‌باشد.
نکته‌ی مهم و قابل ملاحظه دیگر حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی بهداشت عمومی مسئله‌ی زبان و ارتباطات است. بسیاری از دوره‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و انتظار می‌رود دانشجویان در این زمینه با چالشی مواجه نشده و قادر به برقراری ارتباط باشند. همانگونه که عنوان شد بخشی از فرایند تکمیل دوره‌ی تحصیل شامل تحقیقات دانشجویی در سطح جامعه و یا آموزش‌های بهداشت عمومی به عموم مردم می‌باشد، بنابراین این مسئله دانشجویان را ملزم به برقراری ارتباط با مردم کشور مقصد می‌نماید و به عنوان یک دانشجوی خارجی در کشور میزبان اهمیت برقراری ارتباط برای موفقیت در امر تحصیل امری بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

-    کشورهای برتر جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی بهداشت عمومی

ـ ایالت متحده‌ی

از کشورهای بسیار خوب جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی بهداشت عمومی به شمار می‌رود و کیفیت آموزش در این کشور اصلی‌ترین عامل جذب دانشجویان خارجی می‌باشد. دانشگاه جان هاپکینز، هاروارد و دانشگاه کارولینای شمالی چپل هیل از برترین دانشگاه‌های این کشور جهت تحصیل در دوره‌های بهداشت عمومی به شمار می‌روند. این کشور علاوه بر برخورداری از دانشگاه‌های برجسته از پس‌زمینه‌ی تحقیقاتی ایده‌ال با گستردگی جمعیت و تنوع جوامع نیز برخوردار است و از بازیگران اصلی رشته‌ی بهداشت عمومی در این کشور مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها یا CDC می‌باشد که دفتر مرکزی آن در آتلانتای ایالت جورجیا قرار دارد. دانشجویان خارجی جهت انجام پروژه‌های تحقیقاتی به اطلاعات مربوط به بهداشت عمومی جامعه دسترسی خواهند داشت و سرمایه گذاری بسیار دولت در این حوزه و توجه به عوامل موثر دیگر نظیر کیفیت بالای زندگی، حمایت از دانشجویان خارجی و آینده شغلی تضمین شده و امید بخش عنوان بهترین رتبه در حوزه‌ی آموزش بهداشت عمومی را به این کشور اختصاص داده است.

ـ بریتانیا

بریتانیا نیز کشوری مناسب جهت تحصیل در رشته‌ی بهداشت عمومی به شمار می‌رود. این کشور زیبا با بناهای حفاظت شده از جهان قدیم در حالی که شهرهای آن عنوان مدرن‌ترین شهرهای جهان را به خود اختصاص می‌دهند و مدارس گوناگون باقیمانده از قرن هفدهم مفهوم کاملاً جدیدی را به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. دوره‌ی بهداشت عمومی در این کشور همراه و همگام با حمایت‌های سازمان بهداشت جهانی به پیش می‌رود و دانشجویان خارجی که در مقطع کارشناسی این رشته در بریتانیا به تحصیل مشغول‌اند از فرصت‌های زیادی پیش روی خود برخوردار می‌باشند. دانشگاه و دانشگاه کالج لندن از جمله دانشگاه‌های ارائه دهنده‌ی رشته‌ی بهداشت عمومی در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشند. گفتنی است Londan school of Hygiene and Tropical Medicine موسسه‌ی دیگری در بریتانیا در این زمینه است که به دلیل تحقیقات و آموزش در سطح جهان شناخته شده می‌باشد.

ـ هلند

وجود جامعه‌ی چند فرهنگی و بین المللی یکی از چندین دلیلی است که کشور هلند را به یکی از مقاصد اصلی آموزش در رشته‌ی بهداشت عمومی تبدیل کرده است. ادغام دانشجویان خارجی به فهم و درک عمیق‌تری از مردم کشورهای گوناگون منجر می‌شود که این نکته‌ی مهمی در حوزه‌ی بهداشت عمومی به شمار می‌رود. هزینه‌ی تحصیل در کشور هلند در مقایسه با سایر کشورهای برتر جهان در این حوزه نسبتاً کمتر است. دانشجویانی که درحین تحصیل به کار می‌پردازند موظف به پرداخت مالیات می‌باشند و دولت نیز به آنان در بازپرداخت مالیات کمک می‌نماید. بنابراین می‌توان گفت هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ دسترسی به سیستم حمل و نقل این کشور مکان مناسبی جهت تحصیل در رشته‌ی بهداشت عمومی به شمار می‌رود. دانشگاه‌های این کشور نظیر دانشگاه اوترخت، دانشگاه آمستردام و دانشگاه آمستردام V.U. با ارائه‌ی آموزش و تحقیقات با کیفیت در سطح جهان نیز قابل رقابت می‌باشند.

ـ

به دلیل برخورداری از کیفیت بالای زندگی مقصد جذابی برای دانشجویان خارجی محسوب می‌شود. در زمینه‌ی بهداشت عمومی این کشور از یک استراتژی جامع با این تضمین که سیاست‌های دولت مردم را هدف قرار داده برخوردار است درنتیجه برنامه‌های مراقبت‌های بهداشت و درمان بسیار مطلوبی را به شهروندان خود ارائه می‌دهد. تحصیل در این رشته گزینه‌ای جذاب برای دانشجویان خارجی به شمار می‌رود. دانشگاه‌های این کشور از سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی برخوردارند و سه موسسه‌ی آموزشی شامل دانشگاه مک گیل، دانشگاه ویکتوریا و دانشگاه تورنتو به ارائه‌ی برنامه‌های آموزشی در رشته‌ی بهداشت عمومی در سطحی بالا می‌پردازند.

ـ

از دیگر کشورهای محبوب جهت تحصیل در رشته‌ی بهداشت عمومی برای دانشجویان خارجی کشور می‌باشد و انعطاف پذیری سیستم آموزشی آن دانشجویان خارجی بسیاری را به خود جذب می‌کند، زیرا با تحصیل در این کشور برای آنان امکان کار و تحصیل به صورت همزمان فراهم می‌شود. در کنار سایر کشورهای برجسته در ارائه‌ی برنامه‌های آموزش بهداشت عمومی نیز از دانشگاه‌های رقابتی نظیر دانشگاه ، دانشگاه موناش و دانشگاه نیوساث ولز برای دانشجویان خارجی خود برخوردار می‌باشد. محیط آموزشی مطلوب، مناظر زیبا و خیره‌کننده‌ی این کشور، کیفیت بالای زندگی و فرصت‌های بسیار شغلی، را به مکانی مناسب برای دانشجویان خارجی جهت نیل به اهداف علمی مبدل ساخته است. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته‌های تحصیلی در استرالیا● آشنایی با بورسیه‌های ۲۰۲۲ دانشگاه آلبرتا کانادا● معرفی ۵ دانشگاه برتر کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته‌ی داروسازی● آموزش زبان انگلیسی در استرالیا● اپلای شنوایی سنجی، تحصیل در خارج از کشور● هر آنچه باید درباره‌ی مسیرهای تحصیل در کشور استرالیا بدانید.● تعویق پذیرش تحصیلی ( دیفر کردن پذیرش دانشگاه ) چیست؟● چگونه ویزای توریستی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کنیم؟● دانستنی‌های پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا● اقتصاد در دانشگاه‌های کاناداجدیدترین مطالب● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.● آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا● سیستم سلامت و بیمه در آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟● با نشانه های کمرویی در خود آشنا شوید!● با نوجوان پرخاشگر چه کنیم؟!● شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود● حواس پرتها بخوانند! حواس پرتی بخاطر بیش فعالی بزرگسالی● به خودتان و کودکان اعتماد بنفس کاذب ندهید!● آب و هوای استرالیا و شهرهای مختلف آن در طی سال● با زیباترین کتابخانه‌های جهان آشنا شوید!● بریجینگ ویزا یا ویزای پل چیست؟● تقویت مهارت writing در ‌آزمون آیلتس