کانادا برای تحصیل در رشته‌ی MBA

اگر به کارآفرینی فکر می‌کنید و قصد دارید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید بی تردید مجموعه درس‌های رشته‌ی MBA یکی از ضرورت‌های آموزشی شما محسوب می‌شود
اگر به کارآفرینی فکر می‌کنید و قصد دارید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید بی تردید مجموعه درس‌های رشته‌ی MBA یکی از ضرورت‌های آموزشی شما محسوب می‌شود
مجله موفقیت ایلیاد - مخفف عبارت Master of Business administration است دوره‌ی به طور خاص برای کسانی در نظر گرفته شده است که نیازمند دانش هستند اما در رشته‌های دیگر تحصیل کرده اند. بیشتر دانشجویان ارشد () یک زمینه‌ی تخصصی را برای مطالعه و تحصیل انتخاب می‌کنند و تقریبا یک سوم از واحدهای تحصیلی خود را در این زمینه برمی‌گزینند، برای مثال دانشجویانی که گرایش بازاریابی را انتخاب می‌کنند دوره‌های ویژه‌ای را که بر روی بازاریابی دیجیتال یا بازیابی بین المللی تمرکز دارد بر می‌گزینند. اگر به کارآفرینی فکر می‌کنید و قصد دارید خودتان را راه اندازی کنید بی تردید مجموعه درس‌های رشته‌ی یکی از ضرورت‌های آموزشی شما محسوب می‌شود. دانشجویان رشته‌ی  از توانایی و استعداد و هوش بالایی برخوردار هستند و توانایی اجتماعی و کار گروهی را در خود می‌بینند، امروزه نیاز شدیدی به داشتن مدیران موفق و افردی که بتوانند روحیه کار گروهی و خلاقیت زیادی در امور اقتصادی داشته باشند و از فرصت‌های کوچک و بزرگ برای درآمد‌زایی و کار‌آفرینی استفاده کنند در جوامع بین‌المللی احساس می‌شود.

چه مهارت‌هایی را در دوره‌ی می‌توانید کسب کنید

با تحصیل در رشته‌ی در خارج از کشور می‌توانید به یک مدیر کارآمد و کارآفرین در زمینه‌ی  فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی، تولیدی و خدماتی تبدیل شوید، نمی‌تواند تنها در حیطه بازرگانی تعریف شود، علاوه بر بازرگانی می‌تواند در صنعت و امور دولتی نیز مورد نیاز باشد. منابع انسانی از جمله کارهایی است که یک فارغ التحصیل رشته‌ی به راحتی می‌تواند انجام دهد. امروزه کشور ما در قسمت‌های مختلفی نظیر بخش اقتصادی پروژه‌ها، منابع انسانی و حتی امور دولتی نیاز به یک تحول بزرگ و اساسی در جهت سازماندهی برنامه‌های آتی دارد و با توجه به آینده کاری بسیار خوب و درآمد بالایی که فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند بدست آورند درصد علاقه‌مندان به این رشته به شدت بالا رفته است، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که پرورش مهارت‌های ی خود و داشتن یک شبکه‌ی بزرگ در آینده، برخورداری از درآمد بالا، داشتن یک محیط شغلی کاملاً مستقل و موفق، ایجاد و فراهم کردن موقعیت شغلی برای خود و دیگران می‌تواند از طریق کسب دانش میسر شود.

با توجه به اهمیت زیاد و بالا بودن درخواست و میزان طرفداران این رشته امروزه در بسیاری از کشورهای مهم جهان ‌های معتبری اقدام به ارائه دروس مربوط به این رشته در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف کرده اند. در برخی از کشورها نظیر استرالیا به ایرانیایی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از برخی از مدارس تجارت شده‌اند ویزای تحصیلی داده نمی‌شود، چرا که این کشورها در نظر دارند شانس تحصیل در این رشته را به پذیرفته‌شدگان هموطن خود و یا پذیرفته‌شدگان رشته‌ها و ‌های دولتی خود ارائه دهند. از نکاتی که در هنگام تحصیل در رشته باید به آن توجه کنید این است که در بیشتر کشورها تحصیل در رشته‌ی در خارج از کشور شامل ‌های تحصیلی، فاند ها و کمک‌های دولتی نمی‌شود. بنابراین ممکن است تحصیل در این رشته هزینه‌های سنگینی برای شما به همراه داشته باشد.

بررسی در کشور کانادا

دانشجویانی که برای تحصیل در رشته کشور کانادا را انتخاب می‌کنند علاوه بر گذراندن دروس تئوری و کسب مهارت‌های لازم و آموزش اکادمیک، بصورت عملی تجربه و مهارت‌های رهبری، ی، نوآوری‌های پایدار و تجارت بین‌المللی را در زمینه‌ی کارآفرینی کسب می‌کنند. اگر کسی بتواند شانس تحصیل در این رشته را در کشور کانادا بدست آورد در مقایسه با فارغ التحصیلان این رشته در کشور‌های دیگر بی شک آینده شغلی بهتر و درآمد بالاتری در انتظارش خواهد بود. تمام دوره‌های در کشور کانادا بصورت پاره وقت و تمام وقت در حال ارائه دروس و پرورش دانشجو است. این دوره‌ها شامل دوره‌های تطبیقی با رشته‌هایی نظیر حقوق، بهداشت، اجرایی، بین الملل، تکنولوژی،  فناوری و نوآوری، توسعه اقتصادی، هنرهای تجسمی و هنرهای زیبا، تحلیلگری مالی و تحلیلگری امور سرمایه گذاری است .

شرایط کلی ادامه تحصیل در رشته در کشور کانادا

-    داشتن مدرک لیسانس ۴ ساله از یک معتبر
-    داشتن حداقل دو سال تجربه کار مفید و حرفه‌ای (شامل تحصیل در مدرسه‌های بیزینس نمی‌شود )و باید تجربه کاری داشته باشید.
-    داشتن مدرک آیلتس یا تافل با میزان رتبه و نمره مورد قبول و استاندارد مورد نظر مقصد
-    داشتن مدرک  GMAT با حداقل نمره ۵۰۰ یا داشتن مدرک  GRE  با نمرات قابل قبول و مورد نظر مقصد
پذیرش در دوره‌های در اکثر بیزینس اسکول‌های کانادا نیازمند کسب نمرات بالا در و در حین تحصیل است. از طرفی تحصیل در رشته‌ی اجرایی در برخی از ‌های این کشور می‌تواند بدون نیاز به مدرک لیسانس ممکن باشد.

انواع دوره‌های در کانادا عبارت است از

دوره‌های تمام وقت- دوره‌های پاره وقت – دوره‌های صبح و عصر (مختص شاغلین/قبل و یا بعد از کار )- دوره‌های فشرده –دوره‌های دو مدرکی  مشترک با رشته‌های حقوق (JD) و بهداشت (MD) – دوره‌های E  ( اجرایی )- دوره‌های I ( بین‌الملل)/ دوره‌های کو – اپ (co-up) و دوره‌های در حوزه‌های تکنولوژی/ فناوری و نوآوری ( – MTI) / توسعه اقتصاد جوامع ( – CED) / هنر و هنرهای زیبا ( MASTER OF FINE ARTS  ) / دوره‌های   با مدرک CFA ( تحلیلگر خبر مالی و سرمایه گذاری )

تحصیل در رشته‌ی   بدون سابقه کار

با اینکه یکی از شرایط اولیه تحصیل در رشته داشتن سابقه کار است اما برخی از بیزینس اسکول‌های کانادا نظیر بیزینس اسکول Edwards ، odette، Goodman دانشجویان بدون تجربه و سابقه کار را پذیرش می‌کنند.

مدت زمان دوره‌های  در کانادا

مدت زمان استاندارد دوره‌های کانادا بین ۱۰ ماه تا ۲۸ ماه متغیر است.

شهریه‌ی دوره‌های کانادا

شهریه دوره‌های در کانادا با توجه به نوع ، مدت زمان دوره و بیزینس اسکولی که قصد تحصیل در آن‌جا را دارید متفاوت است به طور میانگین نرخ هزینه شهریه سالیانه دوره‌های در کانادا بین ۲۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار متغییر است.

‌های کانادایی برای تحصیل در رشته‌ی

‌های معروفی که در کشور کانادا در حال حاضر دارای امکان تحصیل در رشته هستند عبارت هستند از:
-    بیزینس اسکول روتمن Rotman
-    بیزینس اسکول اسمیث  Smith
-    بیزینس اسکول دزوتل Desautels
-    بیزینس اسکول شولیش Schulich
-    بیزینس اسکول سوادر Suader
-    بیزینس اسکول اچ ای سی مونترال (HEC montreal)
-    بیزینس اسکول البرتا
-    بیزینس اسکول هاسکائنی Haskayne
-    بیزینس اسکول تلفر TELFER

مشکلات و نکات مهم در مورد اخذ پذیرش

در حال حاضر ‌ها و موسسات آموزش عالی بسیار زیادی در حال ارائه خدمات و تدریس دروس دوره‌های هستند و از آنجایی که رشته پرطرفداری است و علاقه‌مندان بسیاری دارد پذیرش در ‌های بین‌المللی کمی سخت شده است، بنابراین توصیه می‌شود قبل از هر اقدامی میزان اطلاعات و دانش خود را در مورد این رشته بالا برده و سعی کنید رزومه کاری خوبی به همراه رزومه تحصیلی و همینطور رزومه تحقیقاتی معتبری را در این زمینه آماده کنید، به شما توصیه می‌شود در بالا بردن سطح زبان خود کوشا باشید چرا که اغلب ‌های بین‌المللی جهانی دروس پایه و اصلی خود را بصورت بین‌المللی و به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند .
 
داشتن رتبه‌ای خوب و نمره‌ای بالا در آزمون‌های انگلیسی کمک شایانی به اخذ پذیرش می‌کند، اگر متقاضی ادامه تحصیل در رشته هستید بهتر است شرایط ‌ها را با هم مقایسه کنید چرا که هر کدام شرایط خاص خود را دارند، اگر می‌خواهید از تحصیلی استفاده کنید باید بگوییم که کشورهای محدودی به ارائه تحصیلی می‌پردازند. و در آخر این را بدانید که به دنبال ادامه تحصیل در رشته تحصیلی‌ای هستید که می‌تواند آینده کاری و شغلی شما را تضمین کند و از شما کارآفرین موفقی بسازد. امیدواریم در آینده بتوانید افراد بسیاری را مانند خود از یک معمولی به فردی موفق در امور اقتصادی و بازرگانی تبدیل کنید و بتوانید خدمات بسیاری به کشور خود و جهانیان ارائه نمایید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط تحصیل در رشته‌ی حقوق در کشور نیوزیلند● دوره‌های زبان در استرالیا● تحصیل در مدارس کانادا● شرایط کار و تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در کشور کانادا● تحصیل در رشته‌ی مهندسی شیمی در کشور کانادا● شرایط تحصیل در کشور مالزی● وضعیت بورسیه‌ی تحصیلی در کشور استرالیا● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی داروسازی کدامند؟● آزمون تافل Home Edition● آیا می‌توان بدون مدرک زبان اقدام به اخذ ویزا و پذیرش نمود؟جدیدترین مطالب● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟● مهارت تصمیم‌گیری و نقش آن در زندگی● چگونه یک کنفرانس خوب ارائه دهیم؟● چگونه به سادگی خلاصه‌نویسی کنیم؟● تأثیر مطالعه بر زندگی● نحوه‌ی انجام تحقیقات میدانی● جاذبه‌های گردشگری نیوزیلند● شرایط کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟● تأثیر شگفت‌انگیز مثبت‌اندیشی بر موفقیت● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● با استرس شب امتحان چه کنیم؟● چگونه می‌توانیم یک رزومه‌ی بی نقص بنویسیم؟● مهارت نه گفتن!● تأثیر موسیقی بر مغز انسان