برترین دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل در رشته‌ی جغرافیا کدامند؟

جغرافی‌دانان زمین و پراکندگی و خصوصیات پدیده‌های طبیعی و ساکنین روی سطح زمین را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهند و ساختارهای سیاسی و فرهنگی و خصوصیات جغرافیایی فیزیکی و انسانی مناطق مختلف را در مقیاس‌های محلی و جهانی مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
جغرافی‌دانان زمین و پراکندگی و خصوصیات پدیده‌های طبیعی و ساکنین روی سطح زمین را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهند و ساختارهای سیاسی و فرهنگی و خصوصیات جغرافیایی فیزیکی و انسانی مناطق مختلف را در مقیاس‌های محلی و جهانی مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
مجله موفقیت  ایلیاد - توجه روز افزون به مباحثی نظیر مسائل زیست محیطی، تغییرات اقلیمی، مسئله‌ی مهاجرت و ... امروزه اهمیت علم را به عنوان یکی از مهمترین علوم جهت تحصیل و مطالعه دو چندان نموده است و دوره‌های آن در دانشگاه با بازخوردهای مثبت و گسترده‌ای از سوی دانشجویان مواجه شده است. جغرافی‌دانان با ترکیبی منحصر‌به فرد از دانش و مهارت تأثیراتی مثبت در سطح جهان ایجاد و گاهاً به عنوان شهروندان جهانی شناخته می‌شوند. آشنایی با تفاوت‌های فرهنگی، سیستم‌های سیاسی، تجزیه و تحلیل اقتصاد در نقاط مختلف دنیا و ایجاد چهار چوبی ایده ال جهت اتصال و گردآوری علوم مختلف از طریق علم میسر می‌شود. جغرافی‌دانان زمین و پراکندگی و خصوصیات پدیده‌های طبیعی و ساکنین روی سطح زمین را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهند و ساختارهای سیاسی و فرهنگی و خصوصیات یی فیزیکی و انسانی مناطق مختلف را در مقیاس‌های محلی و جهانی مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
علم جغرافی امروزه یکی از ضروری‌ترین علوم دانشگاهی است که در دانشگاه‌های خارج از کشور با گرایش‌های مختلف ارائه می‌شود، بنابراین ادامه تحصیل در این رشته در خارج از کشور با محدودیتی مواجه نبوده و متناسب با علاقه‌مندی متقاضیان در گرایش مورد نظر شرایط برای اپلای و پذیرش دانشجو مهیا می‌باشد. گفتنی است این رشته در کشورهای توسعه یافته برخلاف کشورهای در حال توسعه بسیار مورد توجه می‌باشد. توجه به جزئیات مورد نظر هر دانشگاه جهت پذیرش برای تحصیل در این رشته در خارج از کشور بسیار مهم است در واقع مدارک مورد نیاز جهت اپلای این رشته از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از کشوری به کشور دیگر متفاوت می‌باشد، بنابراین مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر جهت کسب اطلاعات در این زمینه پیشنهاد می‌شود.

-    مدارک مورد نیاز جهت دریافت پذیرش برای تحصیل در رشته‌ی در خارج از کشور

ـ ترجمه و ارسال ریز نمرات مقطع تحصیلی پیشین
ـ ترجمه‌ی کلیه مدارک تحصیلی
ـ ارائه‌ی توصیه نامه از اساتید معتبر
ـ ارائه‌ی انگیزه‌نامه با  ترجمه‌ی رسمی
ـ ترجمه و ارائه‌ی ‌ی تحصیلی
پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر پروسه‌ی دریافت ی تحصیلی صورت می‌گیرد. فرایند اخذ ی تحصیلی برای هر کشور با کشور دیگر متفاوت است اما

مراحل کلی اخذ ی تحصیلی شامل موارد زیر می‌باشد:

ـ درخواست وقت مصاحبه از سفارت کشور مورد نظر
ـ تکمیل و ارسال فرم  درخواست ی تحصیلی
ـ ارائه‌ی نامه‌ی پذیرش دانشگاه مورد نظر به سفارت
ـ ارائه‌ی نامه‌ی مبنی بر اثبات توان و تمکن مالی
ـ ارائه‌ی ترجمه‌ی مدارک تحصیلی مورد نیاز
ـ شناسنامه و با حداقل شش ماه اعتبار
ـ پرداخت هزینه‌های مربوط به صدور
ـ ارائه‌ی عکس
ـ ارائه‌ی مدارک مبنی بر بازگشت به کشور مبدأ پس از اتمام تحصیلات

-    اپلای رشته‌ی جغرافی در مقاطع مختلف تحصیلی در خارج از کشور

ـ مقطع کارشناسی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته عموماً ۳ تا ۴ سال به طول می‌انجامد که این مسئله متناسب با دانشگاه و کشور مقصد می‌تواند اندکی متفاوت باشد. آموزش در این مقطع از طریق فعالیت‌های میدانی، سمینارها، تحقیق و سخنرانی صورت می‌گیرد و شرایط برای انتخاب گرایش مورد نظر در این مقطع برای دانشجویان فراهم است و عموم دانشجویان به ی انسانی و ی فیزیکی بیش از سایر گرایش‌ها تمایل نشان می‌دهند.  

ـ مقطع کارشناسی ارشد و دکترای

تحصیل در این دو مقطع مستلزم تحقیقات گسترده‌ای می‌باشد چرا که انواع گرایش‌ها، زبان دانشگاه مورد نظر، مدارک دانشگاه مورد نظر و نمرات و ملاک‌های مورد نظر هر دانشگاه در این دو مقطع از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت می‌باشد، بنابراین مراجعه به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر و مطالعه‌ی دقیق جزئیات و مدارک و مراحل مورد نیاز برای دریافت پذیرش و آشنایی با گرایش‌های مورد نظر دانشگاه در چنین مواقعی بهترین راه حل به نظر می‌رسد.
مسلماً جهت تحصیل در خارج از کشور به ی تحصیلی آن کشور نیازمند می‌باشید. ی تحصیلی امکان تحصیل و زندگی در کشور مقصد را برای متقاضی فراهم می‌سازد و در مواقعی این امکان را به متقاضی می‌دهد که در کنار تحصیل به کار پاره‌وقت نیز بپردازد. تفاوت‌هایی در فرایند اخذ ی هر کشور وجود دارد اما نخستین گام اخذ نامه پذیرش از دانشگاه در رشته مورد نظر می‌باشد. یکی از مهمترین موضوعات قابل توجه در بحث مهاجرت تحصیلی اطلاع و آشنایی با زبانی است که در دانشگاه مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرد. با علم به این موضوع از این فرصت برخوردار می‌شوید که تا زمان حضور در دانشگاه مقصد به تقویت مهارت‌های زبانی خود بپردازید. مسئله مهم دیگر جهت تحصیل در خارج  از کشور انتخاب مقصدی است که بیشترین سازگاری را با روحیات و انگیزه‌های شما داشته باشد، از طرفی هزینه‌های تحصیل نیز مسئله‌ای است که باید مدنظر قرار داد چرا که هزینه‌های تحصیل نیز در کشورهای مختلف متفاوت است. توجه به مهارت‌های علمی متقاضی نیز مسئله‌ی مهمی به شمار می‌رود، هر چه فرد مهارت‌های علمی خود را افزایش دهد برای اخذ پذیرش تحصیلی و ی کشور مورد نظر از شانس بیشتری برخوردار خواهد بود. انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر براساس علایق و اولویت‌ها جهت برخورداری از آینده علمی درخشان مسئله‌ی دیگری است که توجه به آن بسیار مهم است. همچنین انتخاب دانشگاهی که مدرک اخذ شده از آن مورد تأیید وزارت علوم ایران باشد نکته‌ی مهم دیگری است که باید حتماً به آن توجه کرد.

-    معرفی دانشگاه‌های برتر جهت تحصیل در رشته‌ی در خارج از کشور

ـ دانشگاه آکسفورد، انگلیس

این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی زبان در جهان است. قدمت این دانشگاه به حدی است که تاریخ تأسیس آن مشخص نمی‌باشد. دانشگاه آکسفورد از دیرباز تاکنون در بسیاری از حوزه‌های علوم و فناوری در جهان پیشرو بوده است.

ـ دانشگاه اوترخت، هلند

دانشگاه اوترخت در سال ۱۶۳۶ تأسیس و در میان دانشگاه‌های هلند بهترین رتبه‌ی علمی را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه به پرورش دانشجویانی با قابلیت ارائه‌ی راه حل‌های نوآورانه جهت حل مشکلات امروز و فردای جوامع پرداخته است.

ـ دانشگاه کالج لندن، انگلیس

دانشگاه‌های UCL از برترین دانشگاه‌های جهان به شمار می‌رود که در قلب شهر لندن واقع است و از نمای مدرنی برخوردار می‌باشد. این دانشگاه از زمان تأسیس تاکنون پاسخگوی کلیه نیازهای جامعه بوده است و مسیر تحصیل در دانشگاه را به روی قشر محروم از تحصیل گشوده است. گفتنی است این دانشگاه نخستین دانشگاه انگلستان می‌باشد که دانشجویان زن را با شرایطی کاملاً برابر با دانشجویان مرد پذیرش می‌کند.

ـ دانشگاه اکستر، انگلیس

این دانشگاه فعالیت رسمی خود را در سال ۱۹۵۵ آغاز نمود اما اساس آموزش در این دانشگاه به بیش از ۱۵۰ سال پیش باز می‌گردد. این دانشگاه یکی از ده دانشگاه برتر انگلستان است و شهرت بین المللی آن روز به روز در حال افزایش می‌باشد.

ـ دانشگاه کمبریج، انگلیس

این دانشگاه ماموریت کمک به جوامع از طریق پیگیری آموزش، یادگیری و تحقیق و پژوهش در بالاترین سطوح را بر عهده دارد و از ۳۱ دانشکده و ۱۰۰ بخش مختلف تشکیل شده است که ۱۲۰۰۰ دانشجوی مقطع کارشناسی و ۶۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد را در خود جای می‌دهد. بخشی از شهرت این دانشگاه به دلیل وجود معماری تاریخی و امکانات آموزشی مدرن و پیشرفته آن می‌باشد.

ـ دانشگاه استکهلم، سوئد

دانشگاه استکهلم مرکز آموزش عالی و تحقیقات در زمینه‌ی علوم انسانی، حقوق، علوم طبیعی و اجتماعی و محل کار و فعالیت تعداد بسیاری از محققان برجسته ی بین المللی می‌باشد. این دانشگاه با برخورداری از ۵۰۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و ۱۸۰۰ دانشجوی دکترا و ۶۰۰۰ کارمند از بزرگترین دانشگاه‌های کشور سوئد به شمار می‌رود.

ـ دانشگاه دورهام، انگلیس

دانشگاه دورهام با قدمتی طولانی جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان به شمار می‌رود.

ـ دانشگاه ملی

این دانشگاه از برجسته‌ترین دانشگاه‌های پژوهشی جهان به شمار می‌رود و از اساتید برجسته‌ای برخوردار است و دانش آموختگان بسیاری را به جوامع علمی تقدیم کرده است.  

ـ دانشگاه کوئینزلند،

این دانشگاه برای بیش از یک قرن به آموزش افراد برجسته پرداخته است و با افراد مهم و فرهیخته بسیاری همکاری کرده است. این دانشگاه غرق در تاریخ و سنت هاست اما در عین حال در خط مقدم نوآوری‌های اثرگذار بر جوامع انسانی نیز پیشرو می‌باشد.

ـ دانشگاه کپنهاگ، دانمارک

این دانشگاه با بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو و بیش از ۹۰۰۰ کارمند بزرگترین موسسه در حوزه‌ی تحقیقات و آموزش دانمارک به شمار می‌رود. طبق اساسنامه، هدف این دانشگاه انجام تحقیقات و ارائه‌ی آموزش‌ها در بالاترین سطح علمی می‌باشد.

ـ دانشگاه بریتیش کلمبیا،

این دانشگاه در سال ۱۹۱۵ در تأسیس و بیش از ۶۰۰۰۰ دانشجو را در خود جای داده است. دانشگاه بریتیش کلمبیا در زمینه‌ی تحقیقات و یادگیری در سطوح پیشرفته از شهرت بین المللی بسیاری برخوردار می‌باشد.

ـ دانشگاه ملبورن،

این دانشگاه در حوزه‌ی تحقیقات بسیار شناخته شده می‌باشد و دارای سنت‌های ارزشمند بسیاری در زمینه‌ی تعلیم، تحقیق و آموزش تحقیق می‌باشد. دانشگاه ملبورن در سال ۱۸۵۳ تأسیس و عنوان دومین دانشگاه قدیمی را به خود اختصاص داده است.

ـ دانشگاه کلرادو بولدر،

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی در منطقه‌ی کوه راکی در ایالت متحده‌ی می‌باشد. دانشگاه کلرادو با پنج جایزه‌ی نوبل از پیشینه‌ی افتخارآمیزی برخوردار می‌باشد.

ـ دانشگاه منچستر، انگلیس

این دانشگاه با ۴۰۰۰۰ دانشجو و بیش از ۴۷۰۰ پرسنل علمی از بزرگترین دانشگاه‌های این کشور به شمار می‌رود. دانشگاه منچستر از میراث علمی غنی برخوردار است و ۲۵ جایزه‌ی نوبل در میان اعضای هیئت علمی و دانشجویان فعلی و سابق را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه به لحاظ قدرت و توانایی در امر پژوهش و تحقیقات عنوان سوم را در میان دانشگاه‌های کشور انگلستان برخوردار می‌باشد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا