مدارس شبانه‌روزی کانادا از چه شرایطی برخوردارند؟

شرکت در آزمون‌های پذیرش ویژه و برخورداری از یک مدرک زبان معتبر به عنوان یکی از پیش شرط‌های ورود به این‌گونه مدارس مورد نیاز است.
شرکت در آزمون‌های پذیرش ویژه و برخورداری از یک مدرک زبان معتبر به عنوان یکی از پیش شرط‌های ورود به این‌گونه مدارس مورد نیاز است.
مجله موفقیت ایلیاد - سیستم آموزشی در کشور در هر استان با استان دیگر متفاوت می‌باشد، در واقع می‌توان گفت در این خصوص هر استان مقررات خاص خود و قوانین آموزشی مختص به خود را دارا می‌باشد. به طور کلی یک سال ی در این کشور حدودا ۱۰ ماه به طول می‌انجامد که به دو ترم ی تقسیم می‌شود. این مقاله به بررسی مدارس شبانه‌روزی این کشور خواهد پرداخت، با ما جهت آشنایی با وضعیت و شرایط در این‌گونه مدارس و آشنایی با انواع کالج‌ها و مدارس بین‌المللی آن همراه باشید.

-    انواع مدارس شبانه‌روزی در کشور

ـ مدارس شبانه‌روزی تمام وقت

که در این مدارس کلیه‌ی دانشجویان در محوطه‌ی دانشگاه زندگی می‌کنند.

ـ مدارس شبانه‌روزی در

بسیاری از دانشجویان اینگونه مدارس در محوطه‌ی دانشگاه و زندگی می‌کنند و با برخی شهرهای مجاور در رفت و آمدند.

ـ مدارس نظامی

این مدارس با پیروی از ساختارهای نظامی شکل گرفته‌اند و در بحث آموزش و شیوه‌ی پوشش نیز بسیار دقیق عمل می‌کنند.

ـ مدارس شبانه‌روزی ۵ روزه

دانشجویان این مدارس پنج روز از هفته شامل دوشنبه تا جمعه را به پرداخته و تعطیلات آخر هفته را در خانه سپری می‌کنند.

ـ مدارس شبانه‌روزی متوسطه

دانش آموزان از کلاس‌های ۱ تا ۸ و کلاس‌های ۶ تا ۸ در این مدارس ثبت‌نام و به طور معمول در محیط به و زندگی می‌پردازند.

ـ مدارس مختلط

نوع دیگری از مدارس شبانه‌روزی مدارس مختلط است که دانش آموزان دختر و پسر با یکدیگر و در کنار هم به می‌پردازند.

ـ مدارس پسرانه

که همان‌گونه که از عنوان آن مشخص است تنها دانش آموختگان پسر را پذیرش می‌نماید.

ـ مدارس دخترانه

 این مدارس نیز تنها متقاضیان دختر را ثبت نام می‌کند.

ـ مدارس پیش‌دانشگاهی هنر

در این‌گونه مدارس رشته‌های هنری همانند موسیقی، نقاشی، تئاتر و.. آموزش داده می‌شود و دانشجویان جهت ورود به کالج‌های سنتی یا مدارس تخصصی نظیر سالن‌های موسیقی آموزش می‌بینند و آماده می‌شوند.

ـ مدارس مذهبی

این‌گونه مدارس نیز به ادیان خاص تعلق دارد و عموماً متقاضیان خود در یک حوزه‌ی خاص را ثبت نام می‌کند.

-    فعالیت‌ها و تجهیزات موجود در مدارس شبانه‌روزی در کشور

به صورت کلی مدارس شبانه روزی یی ورزش و هنر را در اولویت قرار می‌دهند و دوره‌های مختلفی را برای انواع رشته‌های ورزشی در نظر گرفته و امکانات ورزشی بسیار مناسبی را در بالاترین سطح  استاندارد در اختیار دانش آموختگان خود قرار می‌دهند. همچنین امکانات بسیار مناسبی برای فعالیت‌های مختلف در زمینه‌های هنری و صنایع دستی نظیر نقاشی، طراحی، عکاسی، مجسمه‌سازی، سفالگری و .. نیز برای دانش آموزان این‌گونه مدارس درنظر گرفته می‌شود. برخی از این مدارس حتی دوره‌های رقص ارائه داده و تقریباً در تمام مدارس شبانه‌روزی شرکت در گروه‌های تئاتر برای دانش‌ آموزان امکان پذیر می‌باشد. مدارس شبانه روزی در این کشور چندان به مسئله‌ی اقامت متقاضیان اهمیت نمی‌دهد اما از ‌های تمیز و مرتبی برخوردارند که از امکانات ضروری زندگی برخوردارند، در عین حال مراقبت مطلوب در این مدارس به هر حال تضمین شده می‌باشد. جالب است بدانید مدارس شبانه‌روزی کشور در زمینه‌ی IT از مدارس سایر نقاط دنیا پیشرفته‌تر می‌باشد، در طول کلاس‌ها غالباً از کامپیوتر استفاده می‌شود و در برخی موارد تکالیف درسی نیز از طریق کامپیوتر انجام می‌شود، همچنین امکان دسترسی به اینترنت، پست صوتی و پست الکترونیکی اختصاصی در سطح استاندارد نیز برای متقاضیان وجود دارد.
اقامت در مدارس شبانه‌روزی این کشور به برنامه‌ریزی دقیق نیازمند است. بنابراین توصیه می‌شود این کار حدوداً یک سال پیش از برنامه‌ریزی ی انجام شود. فرایند ثبت و رسیدگی به درخواست‌ها اندکی زمان‌بر و طولانی مدت می‌باشد. از طرفی الزامات واکسیناسیون دقیق نیز در این کشور مورد توجه قرار می‌گیرد، اکثر دانشجویان باید پیش از ورود به این کشور واکسینه شوند و حداقل ۴ هفته جهت صدور ویزا زمان در نظر گرفته می‌شود.

-    پذیرش در مدارس شبانه‌روزی و مهارت‌های زبانی

شرکت در آزمون‌های پذیرش ویژه و برخورداری از یک مدرک زبان معتبر به عنوان یکی از پیش شرط‌های ورود به این‌گونه مدارس مورد نیاز است. دفاتر پذیرش مدارس اطلاعات مرتبط با آزمون‌های پذیرش ویژه را ارائه می‌دهند. متناسب با نوع شبانه‌روزی مورد نظر ممکن است آزمون پذیرش دبیرستان یا آَزمون ورودی مدارس مستقل مورد نیاز باشد. همچنین دانشجویان بین المللی با شرکت در آزمون تسلط بر زبان انگلیسی SLEP یا آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی می‌توانند مهارت خود در این زبان را به اثبات برسانند.

-    حداقل سن

حداقل سن برای دانش آموزان بین‌المللی به صورت کلی ۱۵ سال می‌باشد. در برخی موارد نادر امکان ثبت نام برای ۱۴ ساله‌ها نیز وجود دارد که این در شرایطی است که از مهارت زبانی مطلوبی برخوردار باشند و به اندازه‌ی کافی بالغ باشند تا بتوانند برای مدت یک‌سال در کشوری با فرهنگی دیگر زندگی کنند.

-    کمک هزینه‌ی مالی

انواع کمک هزینه‌های مالی در این گونه مدارس وجود دارد. اینگونه امکانات مالی به کشور و نوع ‌ی شبانه‌روزی نیز بستگی دارد. به صورت معمول والدین یا سرپرست قانونی در ابتدا مسئولیت تأمین مخارج فرزندان را عهده‌دار می‌باشند اما در عین حال مدارس نیز از شرایطی برخوردارند که باید مورد ارزیابی قرار گیرند. بسیاری از مدارس شبانه‌روزی جوایز و تخفیفات خواهر و برادری درنظر می‌گیرند و در صورتی که چند فرزند از یک خانواده دریک با یکدیگر به بپردازند در برخی موارد خاص مشمول دریافت اینگونه تخفیفات مالی می‌شوند، هرچند این تخفیفات چندان زیاد نیست و تنها در برخی مدارس اعطا می‌شود. جوایز شایستگی نیز جهت ارتقای استعدادهای خاص در زمینه‌های ورزشی، هنری و علمی پرداخته می‌شوند. متقاضیان دارای توانایی‌های فوق العاده در این زمینه‌ها در مدارس مربوطه مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

-    برنامه‌های کمک هزینه‌ی ی در مدارس شبانه‌روزی

برخی خانواده‌ها که از امکان پرداخت شهریه های مدارس شبانه روزی این مدارس برخوردار نیستند با استفاده از برنامه‌های اعطای وام ویژه هزینه‌های ی می‌توانند فرزندان خود را در مدارس خصوصی ثبت نام کنند. از طریق هزینه‌های در مدت زمانی مشخص و به صورت از پیش تعیین شده تقسیم می‌شود. می‌توان گفت بسیاری از این وام‌ها براساس وضعیت مالی و مقیاس‌های اعتباری مختلف اعطا می‌شوند. دفاتر اعطای کمک هزینه‌ی مالی در مدارس فهرستی از وام‌دهندگان معتبر را ارائه می‌کند که از آن میان می‌توان مناسب‌ترین را انتخاب کرد.
هزینه‌های در مدارس شبانه‌روزی از مدارس مشابه در بسیاری از کشورها کمتر می‌باشد و همین امر سبب تمایل بسیار افراد جهت در این مدارس می‌باشد. این هزینه‌ها بسته به نوع ، شهر و خدمات ارائه شده از ۲۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار در سال متغیر است و بسیاری از هزینه‌ها را شامل می‌شود.

-    برترین مدارس شبانه‌روزی

برخی از بهترین مدارس شبانه‌روزی شامل:
ـ آکادمی Applewood برای یادگیری پیشرفته
ـ دانشکده‌ی کالج ACHS سنت پیتر
ـ کالج آتول موری کالج نوتردام
ـ قلب مقدس مونترال
ـ دبیرستان بدوول
ـ دبیرستان ستاره
ـ کالج برنتوود
ـ آکادمی نیل
ـ کالج اشبوری
ـ لوتر کالج دبیرستان
ـ کالج بین المللی Class Afloat
ـ کالج Stanstead
ـ کالج سنت اندرو
ـ آکادمی بین المللی لندن
ـ Trillium
ـ کالج آکادمی کالج فاروفورد
ـ آکادمی فولفورد
ـ ملکه مارگارت
ـ آکادمی کالس
ـ دانشکده کالج کوتیکو
ـ جی آدیسون

-    کالج اپلبی و کالج کلمبیا در

کالج اپلنی در منطقه اونتاریو از مقطع هفتم تا دوازدهم را به صورت مختلط ارائه می‌دهد. دانش آموزان کرده در این از شانس بیشتری برای در دانشگاه‌های پزشکی این کشور برخوردارند. هزینه‌ی در این کالج از ۳۳۰۰۰ تا ۶۶۰۰۰ دلار در سال متغیر است. کالج بین المللی کلمبیا نیز واقع در اونتاریو درمقاطع هفتم تا دوازدهم به ارائه‌ی خدمات آموزشی پرداخته و به صورت مختلط می‌باشد. فارغ الان این نیز از امکان در دانشگاه کلمبیا برخوردارند و هزینه‌ی در این برای هر مقطع ۲۳۰۰۰ دلار می‌باشد. گفتنی است اکثر مدارس خوب در این ایالت واقع‌اند.  

-    آکادمی لینوکس و آکادمی شبانه‌روزی رابرت لند

آکادمی لینوکس نیز واقع در اونتاریو مقاطع هفتم تا دوازدهم را به صورت مختلط ارائه می‌دهد. این آکادمی دبیرستانی خصوصی در منطقه میسی سویج می‌باشد که عمده فعالیت آن آموزش تکنولوژی، مهندسی و طراحی می‌باشد. فارغ الان این دانشگاه نسبت به همسالان خود در دانشگاه از موقعیت بهتری برخوردارند. گفتنی است هزینه‌ی در این آکادمی ۱۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ دلار در سال می‌باشد.
آکادمی شبانه‌روزی رابرت لند نیز با شرایط مشابه با آکادمی لینوکس برای دانش آموزان پسر در نظر گرفته شده است که براساس ساختار مدارس نظامی طراحی و به پسران در راستای نیل به توانایی‌های خود و تضمین قبولی آنان در مقاطع تکمیلی بعدی به ارائه خدمات می‌پردازد. این با هزینه‌ای معقول یکی از برترین مدارس یی به شمار می‌رود.

-    ‌ی بین‌المللی چمبرلین

این واقع در ماساچوست در مقاطع ششم تا دوازدهم به صورت مختلط به دانش آموزان ۱۱ تا ۱۲ سال به ارائه خدمات می‌پردازد. ارائه‌ی خدمات به دانش آموزان معلول، OCD، مضطرب، ADHD،NLD، ASD، اختلال وابستگی، اختلال دو قطبی و افسردگی از مزایای این می‌باشد که آن را از سایر مدارس متمایز می‌کند. هزینه‌ی در این مدارس ۵۸۰۰۰ تا ۱۴۲۰۰۰ دلار در سال متغیر است.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا