اقتصاد در دانشگاه‌های کانادا

علم اقتصاد به بررسی تخصیص منابع، انگیزه‌ها و ثروت پرداخته و با حوزه‌های مدیریتی در قالب مدیریت کسب و کار، حقوق، روابط عمومی و برخی دیگر حوزه‌ها مرتبط می‌باشد.
علم اقتصاد به بررسی تخصیص منابع، انگیزه‌ها و ثروت پرداخته و با حوزه‌های مدیریتی در قالب مدیریت کسب و کار، حقوق، روابط عمومی و برخی دیگر حوزه‌ها مرتبط می‌باشد.
مجله موفقیت ایلیاد - علم به بررسی تخصیص منابع، انگیزه‌ها و ثروت پرداخته و با حوزه‌های مدیریتی در قالب مدیریت کسب و کار، حقوق، روابط عمومی و برخی دیگر حوزه‌ها مرتبط می‌باشد. دانشجویان این رشته تحصیلات خود در این زمینه را با تقویت دانش‌شان در خرد، کلان و ریاضیات آغاز نموده و بدین صورت ادامه مسیر را جهت گذراندن دروس تخصصی‌تر تسهیل می‌نمایند. دروس پایه در رشته‌ی مفاهیمی نظیر مدل‌سازی پایه‌ای ، خروجی‌های بازار و سیاست‌های پولی و مالی را در برمیگیرد. دانشجویان پس از گذراندن دروس پیش نیاز قادرند در سایر دروس این دوره با مباحثی تخصصی‌تر نظیر نیروهای کار، تجارت بین الملل و نظریه بازی‌ها شرکت نمایند. دانشجویان این رشته در طول مدت زمان تحصیل ارزیابی تصمیم‌گیری انسان‌ها و تعاملات میان آنان را فرا گرفته و مطالب را در بازه‌ای گسترده از تصمیمات شخصی تا روابط میان دولت ها پیاده می‌کنند.
در این مقاله به بررسی وضعیت و شرایط تحصیل در این رشته در کشور پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

-    شرایط لازم جهت تحصیل در رشته‌ی در کشور

به طور معمول یکی از شروط اصلی دانشکده‌های دانشگاه‌های مختلف در سراسر جهت ارائه‌ی نامه‌ی به متقاضی ارائه و آپلود کارنامه مدرک تحصیلی پیشین در سایت دانشگاه مربوطه می‌باشد. توصیه نامه از اساتید مقاطع پیشین به همراه رزومه‌ی تحصیلی و حرفه‌ای شامل سابقه‌ی تحقیق، کار با اساتید، پروژه‌ها،کارآموزی و .. انگیزه‌نامه که در آن به توضیح درباره‌ی هدف خود از تحصیل در این رشته و در این کشور پرداخته‌اید و همچنین مدرک زبان معتبر ( آیلتس یا تافل ) و مدرک GRE از دیگر مدارک مورد درخواست دانشگاه می‌باشد. گفتنی است تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور منوط به پرداخت شهریه می‌باشد که در ادامه بیشتر به این مطلب خواهیم پرداخت.

-    شهریه و طول مدت زمان تحصیل در رشته‌ی در کشور

دانشگاه‌های این کشور اصولاً براساس چندین معیار میزان شهریه‌ی دریافتی خود را تعیین می‌نمایند، اینکه در چه رشته‌ای به تحصیل خواهید پرداخت، آیا دانشجوی بین‌المللی هستید و از کشوری  دیگر به آمده و یا اینکه تابعیت دارید، اینکه در چه مقطعی به تحصیل خواهید پرداخت همگی در تعیین میزان شهریه پرداختی دانشجو موثر می‌باشند. اما به طور میانگین می‌توان هزینه‌ی تحصیل در مقطع لیسانس این رشته را برای یک دانشجوی بین المللی ۶۰۰۰ دلار در سال برآورد کرد. این میزان برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی ۱۳۰۰۰ دلار خواهد بود، اما خبر خوب اینکه دانشگاه‌های این کشور با اعطای ‌ها، اسکالرشیپ‌ها، کمک هزینه‌ها و گرنت‌هایی که در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد بخشی از این هزینه‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد. مقطع لیسانس در این کشور به طور متوسط چهار سال به طول می‌انجامد که این مدت زمان برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد بین یک تا دو سال و دانشجویان مقطع دکتری بین چهار تا پنج سال می‌باشد.

-    ‌ی تحصیلی رشته‌ی در کشور

همانگونه که عنوان شد متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های کشور می‌توانند ‌ها، اسکالرشیپ‌ها، گرنت‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی که در دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شود را به خود اختصاص دهند، بهره مندی از این کمک هزینه‌ها مستلزم برخورداری از سابقه‌ی تحصیلی نسبتاً مناسب، ارائه‌ی رزومه‌ی تحصیلی و حرفه‌ای، توصیه نامه‌هایی از اساتید مقاطع پیشین و آپلود انگیزه‌نامه در سایت دانشگاه می‌باشد. همچنین برخی دانشگاه‌ها براساس افتخارات ورزشی و هنری دانشجو، جنسیت و کشور و منطقه‌ای که متقاضی پیش از سفر به در آن‌جا زندگی کرده است نیز کمک‌هزینه‌هایی را در نظر گرفته‌اند. گفتنی است دانشگاه‌های این کشور تخصیص ‌ها را زمانی معین انجام می‌دهند، بنابراین اپلای در زمان مناسب جهت برخورداری از آنان ضروری می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توان به وب سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمود.

-    دانشگاه‌های برتر در ارائه‌ی رشته‌ی در کشور

از سوالات مهم که در زمان اپلای ذهن بسیاری از دانشجویان را درگیر می‌کند انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در این کشور می‌باشد، موسسات فراوانی در سراسر جهان به همین منظور به وجود آمده‌اند که یکی از معتبرترین این موسسات که به رده بندی دانشگاه‌های مختلف در جهان می‌پردازد و فرایند انتخاب را برای دانشجویان ساده‌تر می‌کند موسسه‌ی QS می‌باشد. این موسسه دانشگاه‌ها را براساس کیفیت دروس ارائه شده و کیفیت خدمات رفاهی که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد رتبه‌بندی می‌کند. گزارش سالانه این موسسه تصویر دقیقی از وضعیت دانشگاه‌ها در کشور را به شما ارائه می‌دهد و انتخاب را برای متقاضی آسان‌تر می‌کند. ده دانشگاه برتر این کشور در ارائه‌ی رشته‌ی براساس معیار QS شامل موارد زیر می‌باشد:
ـ دانشگاه تورنتو
ـ دانشگاه بریتیش کلمبیا
ـ دانشگاه مک گیل
ـ دانشگاه وسترن انتاریو
ـ دانشگاه کوئینز
ـ دانشگاه مونترال
ـ دانشگاه مک مستر
ـ دانشگاه سیمون فریزر
ـ دانشگاه آلبرتا
ـ دانشگاه کلگری
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا