تعویق پذیرش تحصیلی ( دیفر کردن پذیرش دانشگاه ) چیست؟

تأیید درخواست دانشجو جهت تعویق زمان تحصیل بر عهده کالج می‌باشد
تأیید درخواست دانشجو جهت تعویق زمان تحصیل بر عهده کالج می‌باشد
مجله موفقیت ایلیاد - انجمن ملی مشاوره‌ی کالج‌ها تعویق ی را فرصتی می‌داند برای دانشجویانی که ‌شان به تأخیر افتاده است یا ثبت‌نام آنان برای یک ترم یا یک سال به تعویق افتاده است. بنا به نظر این انجمن، کالج می‌تواند به منظور حفظ یک جایگاه ی در کلاس بعدی تقاضای دریافت ودیعه نماید و این را حق خود بداند که از دانشجو انتظار داشته باشد تا در زمان سپری شده بین فارغ الی از دبیرستان تا ورود به کالج فکر کند. همچنین از دانشجو انتظار می‌رود در این مدت زمان بدون اجازه از مدرسه‌ای که را به تعویق انداخته است در کالج دیگری حضور نیابد. این وضعیت برای متقاضیان به نوعی قرارگیری در یک دوره‌ی زمانی ساختارمند به شمار می‌رود، مثلاً یک سال وقفه که در این دوره‌ی زمانی دانشجوی پذیرفته شده می‌تواند علایق شغلی خود را دنبال نموده و یا پروژه‌های خدماتی‌اش را تکمیل نماید. گفتنی است انجمن ملی مشاوره‌ی کالج تفاوت میان تعویق به درخواست دانشجو ( که در بالا به آن اشاره شد ) و تعویق توسط کالج را که در آن موسسه ورود متقاضی را به زمان دیگری موکول می‌کند را نیز به تفصیل بیان می‌دارد.
توجه به برخی نکات هنگام دیفر کردن ( به تعویق انداختن ) ی از اهمیت بالایی برخوردار است، در واقع پیشنهاد می‌شود دانشجویان پیش از به تعویق انداختن فرصت ثبت نام خود در ترم پاییز به چند سوال مهم در این زمینه پاسخ دهند. برای مثال اینکه آیا کالج درخواست تعویق ی من را خواهد پذیرفت و توانایی تأمین نیازهای مالی مرا خواهد داشت؟ این تعویق زمانی چگونه بر اهداف شغلی و زمان‌بندی ی من اثرگذار خواهد بود و چنانچه در ترم پاییز در کالج شرکت نکنم چه کار دیگری می‌توانم انجام دهم؟
( تأیید درخواست دانشجو جهت تعویق زمان بر عهده کالج می‌باشد ).

-    پس از تعویق ی چه باید کرد؟!

تعویق زمان می‌تواند اندکی گیج‌کننده باشد زیرا بسیاری از کالج‌ها برای مدیریت این کار رویکردهای متفاوتی در پیش گرفته‌اند. در صورت به عقب انداختن زمان ابتدا باید تعیین کنید که آیا کالج مورد نظر همچنان گزینه‌ای برتر جهت برای شما به شمار می‌رود یا خیر! این تصمیم اغلب به دانشجویانی که پس از ارائه‌ی درخواست درگیر احساسات متناقضی از انتخاب خود هستند شفافیت می‌دهد. در محله‌ی بعد باید بدانید کالج از شما چه می‌خواهد. بسیاری از آنان کارنامه‌های به روز شده‌ای را درخواست نموده که دانشجویان باید از دبیرستان بگیرند، برای بسیاری از کالج‌ها این تمام چیزی است که به آن نیاز دارند. در عین حال برخی دیگر نیز به دانشجویان این اجازه را می‌دهند که توصیه نامه‌ها، به روزرسانی فعالیت‌های خارج از برنامه‌های درسی یا نامه‌ی تعویق ی را نیز ارسال کنند. لازم است دانشجویان بدانند که کالج دقیقاً به چه چیزی نیاز دارد، چه مواردی مناسب ارائه کردن است و به اولویت کالج نزدیک می‌باشد. چنانچه کالج مورد نظر به صراحت اعلام کرد که دانشجویان متقاضی تعویق ی نباید موارد دیگری ارسال کنند این کار را نکنید، عدم توجه به دستورالعمل‌ها شانس دانشجو را برای یک عادی خراب می‌کند. اما در صورت نیاز نامه‌ی تعویق ی خود را بنویسید. مسلماً کالج‌ها دانشجویانی را که قصد حضور در آنجا را دارند می‌نمایند، بنابراین با نوشتن نامه‌ای که تأیید مجدد تعهد خود به آن کالج است شانس خود را جهت دریافت افزایش دهید. علاقه خود به کالج مورد نظر و دلیل انتخاب خود را بیان و کلیه‌ی فعالیت‌هایی را که از زمان ارسال درخواست اولیه خود انجام داده‌اید اعلام نمایید. این ابزاری است عالی که می‌توانید در جهت مثبت و به نفع خود از آن استفاده کنید.
درخواست عادی خود را کامل کنید! دانشجویانی که در مراحل نخست درخواست می‌دهند باید درخواست‌های تصمیم گیری عادی خود را تکمیل نمایند. کلیه‌ی درخواست‌های عادی را در مهلت مقرر کامل و اطمینان یابید همه چیز سر جای خود قرار دارد و اوضاع به خوبی پیش می‌رود. نگذارید ناامیدی از تعویق ی به احتمال ‌تان در دیگر کالج‌ها آسیب برساند. با مثبت اندیشی در مسیر درست گام بردارید.

-    آمار تعویق ی

آمار و ارقام تعویق ی معمولاً از مدرسه‌ای به مدرسه‌ی دیگر متفاوت است ضمن اینکه بسیاری از موسسات آموزشی عموماً آمارها را در این زمینه به صورت عمومی در دسترس قرار نمی‌دهند. در موسسات کاملاً منتخب تعویق ی برای اکثر متقاضیانی که در مراحل اولیه‌ی درخواست بوده‌اند چندان چیز عجیبی به نظر نمی‌رسد زیرا بانک درخواست‌های اولیه بسیار رقابتی است و از طرفی از دست دادن بسیاری از متقاضیان واجد شرایط نیز سخت است. برای مثال در سال گذشته ۵۷۷۷ دانشجو برای ییل درخواست اولیه داده‌اند که از این تعداد متقاضی ۷۹۶ نفر پذیرفته و بیش از نیمی از آنان به مرحله تصمیم‌گیری عادی انتقال داده شده‌اند. این به بسیاری از دانشجویان گفته « دوباره شرایط‌تان را بررسی می‌کنیم ».  
در حالیکه برخی دانشکده‌ها بخشی از متقاضیان را پذیرفته بخشی را رد و بخشی را به تعویق می‌اندازد، برخی دیگر مانند جورج تاون متقاضیانی که در مرحله اول نکند را به تعویق می‌اندازد. برای مثال در سال گذشته ۷۳۰۵ دانشجو در مرحله‌ی اولیه به این درخواست داده‌اند و تنها ۸۵۶ دانشجو پذیرفته شده‌اند. این بیش از ۸۸ درصد از درخواست‌های اولیه خود را به تعویق انداخته است! طبق گفته‌های این حدوداً ۱۵ درصد از متقاضیانی که ‌شان به تعویق افتاده است در مرحله‌ی تصمیم گیری عادی پذیرفته می‌شوند.
روند سالانه و تغییرات پیش آمده در فرایند نیز می‌تواند بر آمار تعویق ی موثر باشد. برای مثال جورجیا امسال درخواست بیش از ۱۰۰۰۰ دانشجو را که متقاضی کلاس‌های ۲۰۲۵ بودند به تعویق انداخت این در حالی است که این آمار در سال گذشته برای این ۶۸۰۰ مورد بود. علت این افزایش تعویق افزایش حدوداً ۲۷ درصدی درخواست‌های اولیه بوده است که بخشی از آن به دلیل تغییر در درخواست‌های مشترک و سیاست آزمون اختیاری است که این امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا اتخاذ کرده است.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا