هر آنچه باید درباره‌ی مسیرهای تحصیل در کشور استرالیا بدانید.

زبان رسمی در استرالیا انگلیسی است و زبان اصلی دوره‌های ارائه شده در سیستم آموزشی استرالیا نیز انگلیسی است. بسیاری از مدارس برنامه‌های دو زبانه و یا برنامه‌هایی به دیگر زبان‌ها را نیز ارائه می‌دهند.
زبان رسمی در استرالیا انگلیسی است و زبان اصلی دوره‌های ارائه شده در سیستم آموزشی استرالیا نیز انگلیسی است. بسیاری از مدارس برنامه‌های دو زبانه و یا برنامه‌هایی به دیگر زبان‌ها را نیز ارائه می‌دهند.
مجله موفقیت ایلیاد - برنامه‌ریزی و پیگیری یک مسیر ی می‌تواند برنامه‌ی تحصیلی شما را ساده‌تر کند. گذراندن دوره‌های پایه به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر به اهداف خود برسید. اگر الزامات ورود به یک دوره‌ی تحصیلی در را ندارید، مسیرهای متفاوتی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا به اهداف خود برسید. برای این کار شاید نیاز باشد مدرسه‌ی یی بروید، شاید لازم باشد دوره‌ی آمادگی انگلیسی بگذرانید و شاید لازم باشد دوره‌های آمادگی تحصیلی دیگری را بگذرانید.

دروس پایه

اگر شرایط تحصیلات آکادمیک را ندارید، گزینه‌های متعددی برای کسب آمادگی برای این دوره‌ها دارید. بسته به اینکه تحصیلات قبلی شما و آخرین مدرک شما چیست و می‌خواهید در چه مقطعی تحصیل کنید، می‌توانید در دوره‌ی دروس پایه ثبت‌نام کنید.
دروس پایه شامل دوره‌های آمادگی است که به دانشجو مهارت لازم برای ورود به دوره‌ی مورد نظر بعدی در و دیگر موسسات عالی را می‌دهد. این دروس معمولاً به دسته‌های خاصی مانند دروس کسب و کار و دروس علوم بنیادی تقسیم‌بندی می‌شوند و طی این دوره، برخی از دروس اجباری و برخی اختیاری هستند. دروس مربوط به انگلیسی معمولاً در همه‌ی دوره‌ها وجود دارند.
بسیاری از مدارس، گاه‌های فنی و حرفه‌ای و موسسات ی دیگر و همچنین ‌ها، دوره‌های مربوط به دروس پایه را ارائه می‌دهند.

سیستم ی

سیستم ی دوره‌های اول، دوم و سوم را در ارتباط با کل کشور و دنیا ارائه می‌دهد. ‌هایی که در مدارس ارائه می‌شود، معمولاً دوره‌های اول و دوم نامیده می‌شود. ‌های مدرسه‌ای در کل تقریباً مشابه است و تنها در برخی از ایالت‌ها و مناطق تفاوت‌های کوچکی بین آن‌ها وجود دارد. مدرسه برای دانش‌آموزانی که بین ۶ تا ۱۶ سال سن دارند، اجباری است. مدرسه‌ای به بخش‌های زیر تقسیم می‌شود:
-    مدرسه‌ی ابتدایی (دوره‌ی اول): این دوران مدرسه بین ۷ تا ۸ سال طول می‌کشد و از مهد کودک شروع می‌شود و تا کلاس ششم یا هفتم ادامه دارد.
-    مدرسه راهنمایی (دوره‌ی دوم): این دوران بین سه تا چهار سال طول می‌کشد و از سال ۷ تا ۱۰ و یا ۸ تا ۱۰ را شامل می‌شود.
-    مدرسه دبیرستان (دوره‌ی دوم پیشرفته): این دوره معمولاً دو سال طول می‌کشد و سال‌های ۱۱ و ۱۲ تحصیل را دربرمی‌گیرد.
دوره‌ی سوم
دوره‌ی سوم در بر گیرنده‌ی تحصیلات ی و همچنین تحصیلات فنی و حرفه‌ای است.
دوره‌های ی
رسمی در انگلیسی است و اصلی دوره‌های ارائه شده در سیستم ی نیز انگلیسی است. بسیاری از مدارس برنامه‌های دو ه و یا برنامه‌هایی به دیگر ‌ها را نیز ارائه می‌دهند.

چارچوب مدارج تحصیلی در

سیستم ی به خاطر داشتن چارچوب مدارج تحصیلی «AQF» از دیگر کشورها متمایز است. این چارچوب در سال ۱۹۹۵ بنا نهاده شده است و در حقیقت یک سیاست ملی است که مدارک تحصیلی از دوره‌های ی سوم (شامل ‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای) و همچنین مدارک پایان تحصیلات مدرسه‌ای را پوشش می‌دهد. AQF دارای ۱۰ سطح است و مدارک پایان مدرسه، ‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای را با یکدیگر مرتبط کرده و در یک سیستم ملی مجتمع می‌کند. با این کار، هر فرد می‌تواند به‌راحتی از یک سطح تحصیلی به سطح دیگر و از یک موسسه‌ی ی به موسسه‌ی دیگر منتقل شود. البته این جابه‌جایی برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی امکان‌پذیر است که ی مربوطه را اخذ کرده باشند. این جابه‌جایی به دانشجو امکان انتخاب شغل بهتر را با انعطاف‌پذیری بیشتری می‌دهد. همه‌ی مدارک و دوره‌هایی که در سطوح مختلف AQF ارائه می‌شوند، فرد را برای ادامه تحصیل و یا شروع به کار آماده می‌کنند.
اگر در حال گرفتن مدرک در یکی از سطوح AQF هستید، به این معنی است که موسسه‌ی محل تحصیل شما از طرف دولت مورد تأیید است و مدرک شما قطعاً از اصالت لازم برخوردار است.
موسسات یی در کل کشور و در دنیا با یکدیگر در ارتباط هستند و به همین خاطر جابه‌جایی بین آن‌ها بسیار آسان است.

واحدهای درسی و معافیت‌ها

در شما می‌توانید واحدهای درسی که گذرانده‌اید را معرفی کنید تا در دوره‌های بعدی شما در نظر گرفته شوند.  
به رسمیت شناختن ‌های قبلی «RPL» یا انتقال واحدهای درسی در حقیقت قبول کردن ‌های رسمی و غیررسمی است که فرد در گذشته گذرانده است یا در آن زمینه‌ها کار کرده است و تجربه اندوخته است. انتقال واحدهای درسی بسته به موسسه‌ی محل تحصیل، در همه‌ی مقاطع تحصیلی در امکان‌پذیر است. حتی واحدهای فنی و حرفه‌ای را نیز می‌توان انتقال داد و از آن‌ها در مقاطع بعدی استفاده کرد.
سیستمی دارد تا مدارک تحصیلی دیگر کشورها را مورد ارزیابی قرار دهد. تفاوت واحدهای درسی گذرانده شده و معافیت‌ از برخی از واحدهای درسی به این صورت است که واحدهای درسی قابل انتقال در واقع واحدهای درسی یا تجارب کاری است که به موسسه‌ی خود ارائه می‌دهید تا به جای واحدهای جدید پذیرفته شوند، ولی معافیت از برخی از واحدهای موسسه‌ی جدید به این معنی است که نمی‌خواهید برخی از واحدها را بگذرانید و موسسه‌ی ی واحد دیگری را به جای آن ارائه می‌دهد.
زمانی که موسسه‌ی ی مورد نظر خود را انتخاب کردید، باید با مسئولان انتخاب واحدهای درسی آنجا تماس بگیرید تا به شما کمک کنند که کدام‌ واحدهای درسی را می‌توانید منتقل کنید و از کدام واحدها معاف هستید.

سال تحصیلی در

سال تحصیلی بر اساس اینکه چه دوره‌ی تحصیلی را انتخاب کرده‌اید، متفاوت است. بسیاری از موسسات شروع سال تحصیلی از وسط ترم و حتی شروع از ترم دوم سال را دارند. به هر حال، زمان شروع دوره و تعداد ترم‌های آن بسته به دوره و موسسه متفاوت است بنابراین برای اینکه بخواهید از این جزئیات اطلاع پیدا کنید، باید به وبسایت موسسه‌ی ی خود مراجعه کنید. به طور کلی مدرسه در ۱۳ سال است که از مهد کودک شروع می‌شود. مدرسه‌ها عموماً ۴ ترم دارند و از اواخر ژانویه شروع به کار می‌کنند.
دوره‌های انگلیسی بین ۵ هفته تا یک سال است و از هر زمانی در سال می‌توانند شروع شوند. دوره‌های مقدماتی معمولاً یک ساله هستند، ولی در برخی موارد بیشتر نیز طول می‌کشند و معمولاً از فوریه شروع می‌شوند. ‌های فنی و حرفه‌ای در معمولاً ۱ تا ۴ ساله هستند و هر سال ۲ ترم دارد و معمولاً از فوریه شروع می‌شوند. دوره‌ی کارشناسی در ۳ تا ۴ ساله است و هر سال ۲ تا ۳ ترم دارد و معمولاً از ماه مارس شروع می‌شود. دوره‌ی کارشناسی ارشد نیز ۱ تا ۲ ساله است و هر سال ۲ تا ۳ ترم دارد و این دوره نیز معمولاً از مارس شروع می‌شود. دوره‌ی دکتری نیز عموماً ۳ تا ۴ ساله است و کلاس درس ندارد و بنابراین ترم رسمی نیز ندارد. شروع دوره‌ی دکتری نیز با مذاکره بین دانشجو و استاد تعیین می‌شود.

خدمات ی برای دانشجویان بین‌المللی «ESOS»

چارچوب ESOS از حقوق دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در حفاظت می‌کند. بر این اساس، دانشجو قبل از ثبت‌نام اطلاعات لازم را در مورد دوره‌های تحصیلی، هزینه‌ها و دیگر موارد دریافت می‌کند؛ دانشجو حق دارد موافقتنامه‌ی کتبی با موسسه‌ی محل تحصیل خود امضا کند و خدماتی که دریافت می‌کند را بداند؛ سیستمی تدارک دیده شده است تا در شرایط خاص هزینه‌های دانشجویان به آن‌ها برگردانده شود.

مسئولیت‌های موسسات

چارچوب ESOS استانداردهایی که موسسات یی باید رعایت کنند را فهرست کرده است. در این چارچوب، مسئولیت‌های موسسات ذکر شده است. در این استانداردها اطلاعاتی که دانشجو باید بداند و خدماتی که باید دریافت کند، آورده شده است.

مسئولیت‌های دانشجو

به عنوان دانشجوی بین‌المللی که تحت یک ی خاص در تحصیل می‌کنید، باید موارد زیر را رعایت کنید:
-    شرایط ی خود را رعایت کنید.
-    برای زمانی که در هستید، بیمه‌ی درمانی داشته باشید.
-    بندهای توافقنامه‌ای که با موسسه‌ی محل تحصیل خود امضا کرده‌اید را رعایت کنید.
-    در صورت تغییر آدرس آن‌ را به موسسه اطلاع‌رسانی کنید.
-    به برنامه‌های درسی خود اهمیت دهید.
برای اینکه اطلاعات مهم در مورد ی دانشجویی و زندگی و تحصیل در را داشته باشید اینجا را مطالعه کنید.

تعویض محل تحصیل یا رشته‌ی تحصیلی

شما در می‌توانید محل تحصیل یا رشته‌ی تحصیلی خود را عوض کنید، ولی قبل از آن کارهای خاصی را باید انجام دهید. برای کمک گرفتن در جهت اخذ این تصمیم باید با خدمات دانشجویی که در محل خوابگاه‌های دانشجویی وجود دارند، مشورت شود تا راهنمایی‌های لازم در این زمینه گرفته شود. قبل از این کار دانشجو باید الزامات ی خود را بررسی کرده و اطمینان حاصل کند که رویه‌های صحیح در خصوص طی خواهد شد. سعی کنید در همه‌ی مراحل انجام این کار، مدارکی که در خصوص لغو دوره و ثبت‌نام در دوره‌ی جدید به شما داده می‌شود را نگهداری کنید. به خاطر داشته باشید که در زمان تعویض یا رشته‌ی تحصیلی، باید آن‌را به اطلاع وزارت کشور برسانید.
اگر بخواهید در همان موسسه‌ی محل تحصیل خود در رشته‌ی دیگری در همان سطح تحصیل کنید، نیاز نیست درخواست ی جدید بدهید؛ مگر اینکه ی کنونی شما در حال منقضی شدن باشد.
اگر بخواهید در همان در مقطع دیگری تحصیل خود را ادامه دهید، احتمالاً باید درخواست ی جدید بدهید و شاید زیرکلاس ی شما تغییر کند.
اگر بخواهید موسسه‌ی محل تحصیل خود را عوض کنید، باید با موسسه‌ی کنونی خود صحبت کنید و معمولاً موسسه‌ی جدید در صورتی که حداقل شش ماه در موسسه‌ی قبلی تحصیل نکرده باشید از ثبت‌نام شما سر باز می‌زند. اگر بخواهید قبل از شش ماه موسسه‌ی تحصیلی خود را عوض کنید، باید از موسسه‌ی کنونی نامه‌ی موافقت دریافت کنید و به موسسه‌ی جدید ارائه کنید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا