اپلای شنوایی سنجی، تحصیل در خارج از کشور

شنوایی سنجی به عنوان یکی از رشته‌های علوم توانبخشی به بررسی، ارزیابی و مطالعه‌ی گوش و مجراهای داخلی گوش و کلیه مشکلات و اختلالات مربوط به آن می‌پردازد
شنوایی سنجی به عنوان یکی از رشته‌های علوم توانبخشی به بررسی، ارزیابی و مطالعه‌ی گوش و مجراهای داخلی گوش و کلیه مشکلات و اختلالات مربوط به آن می‌پردازد
مجله موفقیت ایلیاد - رشته‌ی و شنوایی شناسی علم اندازه‌گیری حد شنوایی جهت تغییر شدت صداهایی از جمله آستانه‌ها و فرکانس‌های متفاوت می‌باشد، در واقع می‌توان گفت به عنوان یکی از رشته‌های علوم توانبخشی به بررسی، ارزیابی و مطالعه‌ی گوش و مجراهای داخلی گوش و کلیه مشکلات و اختلالات مربوط به آن می‌پردازد و افراد با توجه به اهداف و علاقه مندی‌های خود از امکان اقدام جهت اپلای در بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل در این رشته برخوردار خواهند بود، مسلماً تصمیم درباره‌ی انتخاب کشوری مناسب جهت ادامه تحصیل در تضمین آینده‌ی شغلی فرد نیز بسیار موثر می‌باشد. در ادامه به معرفی تعدادی از برترین کشورهای جهان جهت تحصیل در رشته‌ی خواهیم پرداخت، در صورت تمایل با ما همراه باشید.

ـ

در کشور متخصصان باید کارشناسی ارشد ، کارشناسی ارشد شنوایی شناسی بالینی، کارشناسی ارشد مطالعات و یا مدارک مربوط به این رشته را داشته باشند تا بتوانند به عنوان شنواسنج مشغول به کار شوند. عضویت در هیئت‌های رسمی و دولتی خاصی برای متخصصان این رشته الزامی نمی‌باشد اما فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند با آموزش‌های بالینی و دوره‌های کارآموزی از گواهی معتبر جهانی در خصوص نظیر AudA یا ACAud برخوردار شوند. به طور کلی می‌توان گفت متقاضیان تحصیل در این رشته که برای ‌های اپلای می‌کنند می‌توانند آینده‌ی شغلی بسیار مطلوبی را در پیش رو داشته باشند.

ـ برزیل

در این کشور دوره‌های آموزش ، بخشی از آسیب شناسی گفتار و در مقطع کارشناسی به صورت دوره‌هایی چهار ساله ارائه می‌شود. sao Paulo در برزیل اولین ی است که مدرک کارشناسی این رشته را در سال ۱۹۷۷ ارائه داد و نهایتاً برنامه‌های آموزشی و حرفه‌ی آسیب شناسی گفتاری و با جدیت بیشتری در سال ۱۹۸۱ در این تدریس شد و این رشته از سال ۲۰۰۷ تاکنون به صورت کاملاً حرفه‌ای آموزش داده می‌شود.

ـ

متقاضیان اپلای جهت ادامه تحصیل در رشته‌ی در کشور باید در ابتدا کارشناسی ارشد علوم ( .M.Sc ) را داشته باشند، سپس در مقطع تحصیلات تکمیلی به تحصیل در رشته‌ی بپردازند.  

ـ بنگلادش

برخورداری از مدرک ( BSc ) جهت تحصیل در رشته‌ی در این کشور الزامی می‌باشد.

ـ هند

افراد علاقه مند به تحصیل در رشته‌ی در کشور هند پس از دریافت مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد این رشته ملزم به ثبت نام در شورای توانبخشی هند ( RCI ) می‌باشند.

ـ انگلستان

ادامه تحصیل در رشته‌ی در این کشور از ۵ مسیر امکان‌پذیر می‌باشد:
مدرک FdSc در
کارشناسی
کارشناسی ارشد
کارشناسی فیزیولوژی بالینی
کارشناسی یکی از رشته‌های مربوط به رشته‌ی

گفتنی است رشته‌ی در مقطع کارشناسی تنها دارای یک گرایش به نام است که در آن افراد با مهارت‌های بسیاری در زمینه‌ی درمان، ارزیابی و تشخیص انواع بیماری‌ها آشنا می‌شوند. این رشته در بسیاری از کشورها نیازی به گذراندن طرح و دوره‌های کارآموزی نداشته و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی می‌توانند به فعالیت در این زمینه بپردازند. این در صورتی است که مقطع کارشناسی ارشد این رشته دارای سه گرایش اصلی کودکان استثنایی، و زبان سنجی می‌باشد که فرد متناسب با علاقه مندی خود با انتخاب یکی از این گزینه‌ها می‌تواند به صورت تخصصی‌تر این رشته را دنبال کند.

-    اپلای در مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی و آسیب شناسی گفتار دوره‌ای سه ساله و تمام وقت است که در ۶ ترم ارائه می‌گردد. ( در برخی کشورها این مقطع ۴ ساله و در ۸ ترم ارائه می‌شود ). آسیب شناسی گفتار به بررسی، ارزیابی و درمان طیف گسترده‌ای از اختلالات گفتار، صدا، زبان و بلع می‌پردازد. این رشته در مقطع کارشناسی دانشجویان را برای طیف وسیعی از آموزش‌های عملی و تئوری آماده می‌سازد.

-    اپلای در مقطع کارشناسی ارشد

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رشته‌ی به سرعت وارد بازار کار می‌شوند و بخش‌های مختلف مرتبط با این رشته به فعالیت می‌پردازند اما برخی دیگر برای مقاطع بالاتر تحصیل نظیر کارشناسی ارشد اپلای می‌کنند و به صورت تخصصی‌تر حوزه‌ای در این زمینه را جهت تحصیل انتخاب می‌کنند. بالینی، داروشناسی، اختلالات زبان و گفتار، بیماری‌های کودکان، زبان تخصصی، ارزیابی شنوایی تکمیلی، کودکان، زبان آموزی به افراد کم شنوا و ارزیابی پایه‌ی شنوایی از جمله حوزه‌هایی است که افراد در مقطع کارشناسی ارشد با آنان در ارتباطند.

-    اپلای در مقطع دکترا

فارغ التحصیلان این رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از آینده‌ی شغلی بسیار مناسبی برخوردار خواهند بود، اما بسیاری از علاقه مندان به حوزه‌های تحقیقاتی در این زمینه جهت تحصیل در مقطع دکترا اپلای می‌کنند. بسیاری دیگر از افرادی که در مقطع دکترای این رشته اپلای می‌کنند می‌توانند به عنوان استاد به تدریس در بپردازند.

‌های برتر رشته‌ی در خارج از کشور

انتخاب ی مناسب جهت تحصیل در آینده شغلی فرد بسیار تأثیرگذار می‌باشد چرا که فرد سال‌های بسیاری را صرف تحصیل کرده و از این رو انتخاب از اهمیت زیادی برخوردار است. از برترین کشورهای جهان جهت تحصیل در رشته کشور ست که در ادامه به بررسی برترین ‌های آن پرداخته خواهد شد، با ما همراه باشید.

ـ وندربیلت

وندربیلت معروف به وندی از معتبرترین ‌های به شمار می‌رود که در زمینه‌ی تحقیقات در بسیاری از رشته‌های ی بخصوص رشته‌ی از شهرت بسیاری برخوردار است. این رشته‌ی را هم در مقطع کارشناسی و هم در مقاطع تحصیلات تکمیلی به همراه تخصص‌هایی ویژه در زمینه‌ی حرفه‌های پزشکی و بهداشت، علوم اختلالات ارتباطی، و علوم شنوایی، حرفه‌های پرستاری و بهداشت و ایمنی عمومی ارائه می‌دهد.

ـ فلوریدا

فلوریدا به عنوان چهارمین بزرگ بیش از ۱۰۰ رشته در مقطع کارشناسی را در ۱۶ دانشکده‌ی اصلی خود ارائه می‌دهد. این به آموزش این رشته در تمامی مقاطع تحصیلی پرداخته و حوزه مطالعاتی این رشته در این در زمینه‌های علوم اختلالات ارتباطی، و علوم شنوایی، علوم بالینی، حرفه‌های پرستاری، علوم دارویی و مدیریت، حرفه‌های تشخیصی و  درمانی پزشکی و سایر حوزه‌های مرتبط با می‌باشد.

ـ بوستون

این از مشهورترین ‌های و جهان به شمار می‌رود که رشته‌های مختلفی را در ۱۷ دانشکده ارائه می‌دهد. این در کنار ارائه‌ی مدارک اصلی در مقاطع مختلف تحصیلی گواهی‌های مختلفی را نیز در این رشته به علاقه مندان اعطا می‌کند که می‌توانند از آن‌ها استفاده نمایند. ، حرفه‌های درمانی و توانبخشی، علوم شنوایی، علوم اختلالات ارتباطی، خدمات بهداشت روانی و بهداشت ایمنی عمومی از مهم‌ترین رشته‌های مربوط به خدمات بهداشتی و درمانی در بوستون به شمار می‌روند.

ـ لوییویل

این واقع در ایالت کنتاکی ی است عمومی که رشته‌های مختلفی را در ۱۲ دانشکده ارائه می‌نماید. با شرکت در دوره‌هایی خاص لوییویل در کنار ارائه‌ی مدارک اصلی در مقاطع مختلف تحصیلی گواهی‌هایی نیز به علاقه مندان این رشته اعطا می‌نماید. علوم اختلالات ارتباطی، سلامت و تناسب اندام، شنوایی شناسی و ، خدمات بهداشتی روانی، حرفه‌های پرستاری و حرفه‌های درمانی و توانبخشی بخشی از رشته‌هایی است که در حرفه‌ی علوم بهداشتی این ارائه می‌شود.

ـ نورث وسترن

نورث وسترن از معروف‌ترین ها در سراسر جهان است که در ایالت ایلینوی واقع است. یکی از دلایل محبوبیت بسیار این سرمایه‌گذاری بسیار آن در بخش تحقیقات در حوزه‌ها و رشته‌های مختلف می‌باشد. آسیب شناسی گفتاری زبانی، علوم اختلالات ارتباطی، حرفه‌های درمانی و توانبخشی و خدمات بهداشت روانی از حرفه‌های پزشکی و بهداشتی نورث وسترن برای رشته‌ی به شمار می‌روند.

ـ تنسی

تنسی از قدیمی‌ترین ‌های ست که در آموزش رشته‌های مختلف قدمتی دیرینه دارد. رشته‌ی شنوای سنجی از محبوب‌ترین برنامه‌های آموزشی این به شمار می‌رود که با گذشت زمان و با آزمون وخطاهای بسیار به آموزش نوین در این زمینه دست یافته است.

ـ کنتیکت

از دیگر مشهورترین ‌های جهت تحصیل در رشته‌ی کنتیکت واقع  در ایالتی به همین نام می‌باشد که آموزش رشته‌های گوناگون را در مقاطع تحصیلی مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. حرفه‌های پزشکی و بهداشتی، شنوایی شناسی و ، علوم دارویی و مدیریت، حرفه‌های درمانی و توانبخشی از جمله حرفه‌های بهداشتی و درمانی در این محسوب می‌شوند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● آشنایی با دانشگاه کویین کانادا● دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در استرالیا● آشنایی با کالج‌های مونترال کانادا● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی MBA دانشگاه تورنتو● پنج دانشگاه برتر مهندسی شیمی در کشور انگلستان● مدارس در استرالیا● بورسیه‌های تحصیلی در استرالیا● رشته‌های تحصیلی در استرالیا● آشنایی با بورسیه‌های ۲۰۲۲ دانشگاه آلبرتا کاناداجدیدترین مطالب● بیمه‌ی خدمات درمانی ( مدیکر ) استرالیا● با غم غربت چه کنیم؟!● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● بیومتریک ( انگشت‌نگاری دیجیتالی ) جهت اخذ ویزای کانادا● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.● آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا● سیستم سلامت و بیمه در آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟● با نشانه های کمرویی در خود آشنا شوید!● با نوجوان پرخاشگر چه کنیم؟!● شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود● حواس پرتها بخوانند! حواس پرتی بخاطر بیش فعالی بزرگسالی