رشته‌های تحصیلی در استرالیا

افرادی که از موسسات استرالیایی در رشته‌های مرتبط با پزشکی فارغ‌التحصیل می‌شوند، مهارت و دانش لازم برای برطرف کردن چالش‌برانگیزترین مشکلات بخش سلامت در کل دنیا را دارند.
افرادی که از موسسات استرالیایی در رشته‌های مرتبط با پزشکی فارغ‌التحصیل می‌شوند، مهارت و دانش لازم برای برطرف کردن چالش‌برانگیزترین مشکلات بخش سلامت در کل دنیا را دارند.
مجله موفقیت ایلیاد

و

پنج دانشگاه یی در بین ۵۰ موسسه‌ی برتر در دنیا هستند. کار درمان و همیاران اجتماعی یکی از بزرگ‌ترین صنایع کاری در است که رشد بسیار بالایی نیز دارد. یکی از بیشترین مشاغلی که فارغ‌التحصیلان جذب آن می‌شوند، است.

پرشکی و چیست؟

در این رشته‌ی تحصیلی، دانشجو علوم مربوط به سلامت انسان و همچنین اطلاعات مربوط به سیستم درمان را کسب می‌کند. دانشجو می‌آموزد که چگونه یک مسأله را حل کند، ارتباط برقرار کند و برای کار در محیط‌های مختلف سیستم بهداشت و درمان سازگار شود و به‌طور کلی کمک کند که انسان‌ها به وضعیت سلامتی فیزیکی و روانی بهتری دست یابند.
در رشته‌های و و رشته‌های مشابه، دانشجو به صورت تئوری و عملی با موارد زیر آشنا می‌شود:

-  تغذیه و رژیم‌های غذایی
-  آمار
-  فیزیوتراپی
-  گفتار درمانی
-  کار درمانی
-  طب فیزیکی

چه گزینه‌هایی برای تحصیل در این رشته‌ها وجود دارد؟

- ‌های فنی و حرفه‌ای

دوره‌های فنی و حرفه‌ای باعث می‌شود دانشجو به صورت عملی برای کار آماده شود. این دوره‌ها کمک می‌کنند دانشجو برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر نیز آماده شود. در دوره‌های فنی و حرفه‌ای، دانشجو می‌بیند تا به کارکنان بخش درمان کمک‌رسانی کند و توانایی‌های لازم را در زمینه‌هایی مانند سلامت روان، مدیریت سلامت، طب سالمندان، سلامت عمومی و غیره کسب می‌کند.

- کارشناسی

در دوره‌ی کارشناسی، دانشجو درک کلی از جنبه‌های مختلف سلامت انسان کسب می‌کند. دوره‌ها شامل علوم درمانی، داروشناسی، روانشناسی ورزشی، گفتار درمانی، تغذیه و رژیم‌های غذایی هستند.
دانشجویانی که مایلند در رشته‌های ، دندان، کار درمانی و گفتار درمانی مشغول به تحصیل شوند، باید آزمون‌های ISAT را گذرانده باشند.

- کارشناسی ارشد

گذراندن دوره‌ی کارشناسی ارشد به دانشجو کمک می‌کند تا سطح بالاتری از مهارت‌ و دانش را کسب ‌کند و به این ترتیب، می‌تواند در زمینه‌ی انتخابی خود حرفه‌ای شود. مرسوم‌ترین مدرک در این سطح تحصیلی، دکتری در رشته‌ی است.

آینده‌ی کسانی که این رشته‌ها را انتخاب کرده‌اند چگونه است؟

افرادی که از موسسات یی در رشته‌های مرتبط با فارغ‌التحصیل می‌شوند، مهارت و دانش لازم برای برطرف کردن چالش‌برانگیزترین مشکلات بخش سلامت در کل دنیا را دارند. این افراد می‌توانند جذب موسسات تحقیقاتی در سراسر دنیا شوند و همچنین می‌توانند در هر قسمتی از صنعت بهداشت و درمان در همه کشورهای دنیا جذب شوند.

برنامه‌های فارغ‌التحصیلی

زمانی که دانشجو فارغ‌التحصیل می‌شود، گزینه‌های متعددی در پیش روی خود دارد. اگر کسی دوره‌های ، مامایی، فیزیوتراپی یا گفتار درمانی را گذرانده باشد، می‌تواند در مراکز درمانی شروع به کار کند.
کسانی که در رشته‌ی تحصیل کرده‌اند، می‌توانند تخصص خود را در یکی از زمینه‌های مرتبط اخذ کنند.

تجارت، مدیریت و بازرگانی

تقریباً همه‌ی شهرهای دارای مدارس مرتبط با تجارت هستند. ۲۵ دانشگاه یی که این رشته‌ها را ارائه می‌دهند، در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند. در حدود ۲۵ درصد از دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های مدیریت و بازرگانی تحصیل می‌کنند.

تجارت، مدیریت و بازرگانی چیست؟

تحصیل در این رشته‌ها باعث می‌شود دانشجو درک جامعی از نحوه‌ی عملکرد کسب و کارها و سازمان‌ها از درون به‌دست بیاورد. می‌توان انتظار داشت که فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها مهارت تصمیم‌سازی را به نحو مطلوب کسب کنند و بتوانند کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند.
در رشته‌های تجارت، مدیریت و بازرگانی و رشته‌های مشابه، دانشجو به صورت تئوری و عملی با موارد زیر آشنا می‌شود:
- حسابداری
- فروش
- امور مالی
- بازاریابی
- مدیریت کسب و کار
- منابع انسانی

چه گزینه‌هایی برای تحصیل در این رشته‌ها وجود دارد؟

‌های فنی و حرفه‌ای

در دوره‌های فنی و حرفه‌ای، برنامه‌های عملی و تجربی برای دانشجویان فراهم می‌شود تا بتوانند خود را برای کار آماده کنند. این دوره‌ها همچنین می‌توانند دانشجو را برای تحصیل در مقاطع بالاتر آماده کنند. در دوره‌های فنی و حرفه‌ای کلاس‌های مربوط به ‌های حسابداری، برنامه‌ریزی رویدادها و کتابداری ارائه می‌شود.

- کارشناسی

در دوره‌ی کارشناسی، دانشجو درک کلی از همه‌ی حوزه‌های تجارت کسب می‌کند. دانشجو می‌تواند در این دوره‌ی تحصیلی، از بین امور مالی، اقتصاد، بازاریابی و منابع انسانی یکی از حوزه‌ها را انتخاب کند.  

- کارشناسی ارشد

در دوره‌های کارشناسی ارشد و بالاتر دانشجو این فرصت را دارد تا دانش عمیقی در حوزه‌ی انتخابی خود فرا گیرد. مرسوم‌ترین مدرک در دوره‌ی کارشناسی ارشد در رشته‌های تحصیلی تجارت و بازرگانی، MBA است.

آینده‌ی کسانی که این رشته‌ها را انتخاب کرده‌اند، چگونه است؟

شرکت‌های بزرگ بین‌المللی مدارک تحصیلی دانشگاه‌های در رشته‌های تجارت، مدیریت و بازرگانی را مورد پذیرش قرار می‌دهند و فارغ‌التحصیل این رشته‌ها فرصت کار در این شرکت‌ها را دارد.

۵ موسسه‌ی دانشگاهی در جزء ۵۰ موسسه‌ی برتر دنیا در رشته‌های و تکنولوژی هستند. در سال ۲۰۱۰ حدود ۴۳ درصد از دانشجویان بین‌المللی در در رشته‌های تحصیل می‌کردند. در سراسر کشور خود ۵۱ رشته‌ی تحصیلی دارای تایید صلاحیت دارد.

چیست؟

تحصیل در رشته‌ی زمینه‌ای را برای دانشجو فراهم می‌کند که آزادی عمل بالایی در آن دارد. رشته‌های گستردگی بالایی دارند، ولی به طور کل می‌توان آن‌ها را در ۴ دسته‌ی مشخص تقسیم‌بندی کرد: شیمی، ، برق و مکانیک.
تحصیل در یکی از رشته‌های به دانشجو کمک می‌کند تا دانش صنعتی و مهارت‌های فنی لازم را کسب کند تا به این ترتیب بتواند تفکر نقادانه را در خود پرورش داده و مسائل پیچیده را حل کند.
در رشته‌های مرتبط با ، بازه‌ی گوناگونی از موارد داده می‌شوند که عمده‌ی آن‌ها به شرح زیر است:
- تکنولوژی‌های تولید
- شیمی
-
- حسگرهای از راه دور
- الکترونیک
- مکاترونیک
-
- کامپیوتر
- صنایع غذایی
-
- نرم‌افزار
- تعمیر و نگهداری کارخانه‌ها و ماشین‌آلات

امکان انتخاب چه دوره‌هایی در رشته‌های وجود دارد؟

- دوره‌های فنی و حرفه‌ای

در دوره‌های فنی و حرفه‌ای تمرکز بر روی ‌های عملی است تا به این ترتیب دانشجو مهارت‌ها و دانش لازم را برای کار در کنار یک مهندس خبره فرا گیرد. مرسوم‌ترین دوره‌های فنی و حرفه‌ای مرتبط با ، جوشکاری، ساخت قطعات، تولید تجهیزات و مکانیک است.

- کارشناسی

در دوره‌های کارشناسی، دانشجو قوانین اساسی را می‌بیند و همچنین می‌تواند تجربه‌ی کار در صنعت داشته باشد. مرسوم‌ترین مدارک کارشناسی عبارت‌اند از: ، و کامپیوتر.
در اکثر دوره‌های موسسات ی ، دانشجو به مدت ۶۰ روز (۱۲ هفته) در صنعت عملی می‌بیند تا به راحتی بتواند از محیط ی به محیط صنعتی برود.

- کارشناسی ارشد

در دروه‌های کارشناسی ارشد و بالاتر، دانش و مهارت دانشجو بالاتر می‌رود و می‌تواند راهبری حوزه‌ی انتخابی خود را به دست بگیرد. برای کسانی که می‌خواهند تحقیقات پیشرفته انجام دهند و متخصص صنعت انتخابی خود شوند، تحصیل در مقطع دکتری گزینه‌ی مناسبی است.

آینده‌ی فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها به چه صورت است؟

فارغ‌التحصیل شدن در رشته‌های باعث می‌شود دانشجو بتواند کشفیات مهمی برای مسائل عملی داشته باشد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی توانسته‌اند تجهیزات را ارتقا بخشند، سیستم‌های بهداشت و درمان را بهبود دهند، کامپیوترهای جدید طراحی کنند، هواپیماهای بسیار بزرگ بسازند و کارهای متنوعی که همه در اطراف قابل مشاهده هستند.
جالب است بدانید زمانی که در سال‌های دهه‌ی ۱۹۵۰ خانه‌ی اوپرای سیدنی ساخته می‌شد، عموم مردم شک و تردید زیادی در مورد عملی بودن ساخت آن داشتند، زیرا مشکلات پیچیده‌ای داشت. با این حال، این ساختمان با تمام پیچیدگی ساخته شد و اکنون از نظر طراحی و ساخت در دنیا بی‌نظیر است و از سال ۲۰۰۷ نیز در فهرست میراث جهانی قرار گرفته است.

آموزگاری

۱۳ دانشگاه جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا در رشته‌ی آموزگاری هستند. و پرورش در سرعت رشد بالایی دارد. از سال ۲۰۱۰ تا کنون دولت میلیاردها دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده است تا دانشگاه‌ها بتوانند محیط ی نوآورانه‌ای جهت تربیت معلمان و دبیران فراهم کنند.

و پرورش چیست؟

تحصیل در رشته‌های مرتبط با و پرورش باعث می‌شود دانشجو برای زندگی در دنیای واقعی آماده شود و بتوانند مهارت‌های لازم را به دیگران نیز دهد. فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها مهارت قوی در برقراری ارتباط و سازماندهی امور کسب می‌کنند و در بازه‌ی گسترده‌ای از موضوعات متخصص می‌شوند و می‌توانند دانش‌آموزان را در مراحل مختلف زندگی یاری کنند.
در رشته‌های مرتبط با و پرورش دانشجو می‌تواند انتخاب کند که آموزگار کدام بخش شود:
- معلم مهد کودک
- معلم ابتدایی
- معلم متوسطه
- دبیر فنی و حرفه‌ای
- استاد در مقاطع بالاتر

چه انتخاب‌های برای تحصیل در رشته‌های و پرورش وجود دارد؟

- دوره‌های فنی و حرفه‌ای

در دوره‌های فنی و حرفه‌های ‌های عملی برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. یکی از مرسوم‌ترین دوره‌ها در این زمینه، دیپلم آموزگاری مهد کودک است که طی آن دانشجو تجارب لازم را برای فراهم کردن محیط سالم و ایمن برای کودکان به‌دست می‌آورد.  

- کارشناسی

در دوره‌ی کارشناسی آموزگاری، دانشجو با بهترین روش‌های تدریس در حوزه‌های مختلف آشنا می‌شود. دانشجو در این دوره‌ها یاد می‌گیرد تا با اعتماد به نفس کافی و خلاقیت بالا اطلاعات خود را در اختیار دانش‌آموز قرار دهد و مسیر یادگیری وی را تسهیل کند. کارشناسی در ابتدایی و کارشناسی متوسطه از مرسوم‌ترین مدارک در این زمینه هستند.
اکثر موسسات یی دوره‌های کاری متنوع و تجارب کافی را در اختیار دانشجوی آموزگاری قرار می‌دهند تا برای تدریس در کلاس آماده شود. بخشی از ‌ها در این دوره‌ها به صورت حین کار است تا دانشجو بتواند تدریس را به صورت عملی فرا گیرد.

- کارشناسی ارشد

گرفتن مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر در زمینه‌ی و پرورش به دانشجو کمک می‌کند تا مهارت‌های لازم را برای تبدیل شدن به یک راهبر موفق در بخش کسب کند.
معلمانی که می‌خواهند دانش و مهارت خود را بالا ببرند و تبدیل به استاد آموزگاری شوند و در مقاطع بالاتر تدریس کنند باید دوره‌های کارشناسی ارشد آموزگاری را بگذرانند.

آینده‌ی فارغ‌التحصیلان آموزگاری به چه صورت است؟

مراکز ی، نگهداری از کودکان، مهد کودک، پیش‌دبستانی، مدارس ابتدایی، مدارس متوسطه و ... متعددی دارد. کسانی که در رشته‌های مرتبط با و پرورش تحصیل می‌کنند، فرصت‌های شغلی متعدد و گوناگونی در پیش روی خود دارند که می‌توانند زندگی و آینده‌ی فرد را تغییر دهند.

فناوری اطلاعات (IT)

در سه سال گذشته در حدود ۳۳،۰۰۰ فرصت شغلی جدید در صنعت آی‌تی ایجاد شده است. سرعت رشد فرصت‌های شغلی در زمینه های STEM (علوم، تکنولوژی، و ریاضیات) نسبت به دیگر زمینه‌ها حدود ۲ برابر است. آی‌تی یکی از صنایعی است که بیشترین حقوق‌ها را پرداخت می‌کند و حقوق کارمندان این صنعت نسبت به دیگر صنایع به میزان قابل توجهی بیشتر است.

آی‌تی چیست؟

تحصیل در رشته‌های مرتبط با آی‌تی باعث می‌شود دانشجو مهارت‌های لازم جهت پردازش، انتقال و ذخیره‌سازی اطلاعات را کسب کند. دانشجویان این رشته‌ها درک جامعی از سیستم‌های اطلاعاتی، زبان‌های برنامه‌نویسی، مدیریت اطلاعات و هوش مصنوعی کسب می‌کنند و می‌توانند از این مهارت‌ها در حل مسائل استفاده کنند.
در رشته‌های آی‌تی دانشجو به صورت تئوری و عملی با موارد زیر آشنا می‌شود:
- تئوری محاسبات
- برنامه‌نویسی کامپیوتری
- کدنویسی
- ذخیره‌سازی و بازیابی اطلاعات در کامپیوتر
- برنامه‌نویسی ربات‌ها و هوش مصنوعی
- آنالیز سیستم

چه انتخاب‌هایی برای تحصیل در رشته‌های آی‌تی وجود دارد؟

- دوره‌های فنی و حرفه‌ای

در دوره‌های فنی و حرفه‌ای ‌های عملی برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود تا برای کار آماده شوند و از طرف دیگر بتوانند در مقاطع تحصیلی بالاتر ادامه تحصیل دهند. در دوره‌های آی‌تی فنی و حرفه‌ای دانشجو با پشتیبانی آی‌تی، بازی‌های دیجیتال، محاسبات، کدنویسی و مدیریت سیستم آشنا می‌شود.

- کارشناسی

در دوره‌ی کارشناسی آی‌تی، دانشجو دانش کلی در مورد همه‌ی حوزه‌های این رشته کسب می‌کند. دانشجو می‌توان یکی از حوزه‌ها مانند هوش مصنوعی، محاسبات ابری، مدیریت داده، محاسبات موبایل، سیستم‌های اطلاعاتی و امنیت سایبری را انتخاب کند.

- کارشناسی ارشد

دانشجو در دوره‌های کارشناسی ارشد و بالاتر دانش جزئی در مورد یکی از حوزه‌های آی‌تی را کسب می‌کند. در بین کارشناس ارشدهای این رشته، کارشناسی ارشد علوم داده بیشترین فرصت شغلی و تقاضا را دارد.

آینده‌ی فارغ‌التحصیلان آی‌تی به چه صورت است؟

دوره‌های برگزار شده در موسسات یی به نحوی است که دانشجو کاملاً برای شغل آینده‌ی خود آماده می‌شود. در این موسسات تمرکز بر حمایت از دانشجو برای رشد در حوزه‌ی انتخابی خود است تا به این ترتیب وی مهارت‌ها و تجارب لازم را پس از فارغ‌التحصیلی کسب کرده باشد.
آی‌تی یکی از رشته‌هایی است که تنوع در آن خیلی بالا است و فارغ‌التحصیلان آن می‌توانند در هر نقطه از دنیا به دنبال فرصت‌های شغلی جستجو کنند. مدرک تحصیلی در رشته‌های آی‌تی از توسط شرکت‌های بزرگی مانند آی‌بی‌ام، اینتل، مایکروسافت، گوگل و سامسونگ شناخته شده و مورد پذیرش است.
لازم به ذکر است که محاسبات ابری یکی از حوزه‌هایی است که بیشترین رشد را در سال‌های اخیر داشته است. از طرفی از آنجا که تکنولوژی‌های ابری در روزبه‌روز در حال گسترش هستند، متخصصین امنیت سایبری نیز فرصت‌های شغلی مناسبی پیش روی خود دارند.

و محیط‌زیست

در تقاضا برای کار در این زمینه‌ها بسیار بالا است و به ازای هر فردی که در این رشته‌ها فارغ‌التحصیل می‌شود، ۵ فرصت شغلی وجود دارد. ۵۰ درصد از فرصت‌های شغلی در این زمینه در شهرهای بزرگ هستند. ۷ موسسه‌ی دانشگاهی در در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر از نظر هستند و ۹ موسسه‌ی یی در بین ۱۰۰ موسسه‌ی برتر از نظر محیط‌زیست هستند.

و محیط‌زیست چیست؟

تحصیل در این رشته‌ها باعث می‌شود دانشجو دانش لازم در مورد مسائل جهانی و منطقه‌ای تولید غذا و را در کنار مسائل مربوط به امنیت غذایی و حفظ ایمن و متعادل کسب کند.
در رشته‌های مرتبط با و محیط‌زیست، موارد زیر به‌صورت تئوری و عملی داده می‌شوند:
- تولید محصول
- دامپروری و مدیریت امور دام
- ارزیابی اثرات زیست محیطی
- مدیریت جنگل‌ها
- حفظ آب و خاک
- مدیریت موجودات آبزی
- مدیریت منابع طبیعی
- علوم جغرافیایی
- گیاه‌شناسی
- زمین‌شناسی
- علوم
- زراعت آبی

امکان انتخاب چه دوره‌هایی در رشته‌های و محیط‌‌زیست وجود دارد؟

- دوره‌های فنی و حرفه‌ای

در دوره‌های فنی و حرفه‌ای برنامه‌های عملی برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود تا برای کار در این زمینه‌ها آماده شوند. همچنین دانشجو با گذراندن این دوره‌ها آماده می‌شود تا در مقاطع بالاتر تحصیل خود را ادامه دهد. در دوره‌های فنی و حرفه‌ای دانشجو با نحوه‌ی مدیریت دام، مزرعه، زمین‌های و آزمایشهای خاک آشنا می‌شود.

- کارشناسی

مدرک کارشناسی در رشته‌های و محیط‌زیست جزء زیرمجموعه‌ی برنامه‌های علوم و تجارت قرار می‌گیرد. دانشجو می‌توان بسته به تمایل خود یکی از حوزه‌ها مانند علوم مرتبط با محصولات ، ژنتیک حیوانات و پایدار را انتخاب کند.

- کارشناسی ارشد

گرفتن مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته‌های و محیط‌زیست باعث می‌شود دانشجو دانش مناسبی از زمینه‌ی انتخابی خود کسب کند. کارشناسی ارشد علوم محیط‌زیست یکی از مرسوم‌ترین مدارک در این زمینه است.

آینده‌ی فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها به چه صورت است؟

دارای محیط‌زیست گوناگون و طبیعی مناسبی است و می‌توان گفت یکی از بهترین مکان‌ها برای کسب مهارت‌های مرتبط با و محیط‌زیست است. کسب مهارت‌های لازم در این رشته‌ها به دانشجو کمک می‌کند تا در شرکت‌های بزرگ دنیا مشغول به کار شوند.
از ماه آگوست سال ۲۰۱۹ تا ابتدای سال ۲۰۲۲ حدود ۳۱۸،۰۰۰ نفر در رشته‌های مرتبط با و محیط‌زیست مشغول به کار شده‌اند که می‌توان گفت حدود ۲.۵ درصد کل نیروی کار را شامل می‌شوند. این صنعت جای رشد زیادی دارد و داشتن مهارت در این زمینه کمک بزرگی به یافتن فرصت‌های شغلی مناسب می‌کند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● آشنایی با دانشگاه کویین کانادا● دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در استرالیا● آشنایی با کالج‌های مونترال کانادا● شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور نیوزیلند چگونه است؟● شرایط تحصیل در رشته‌ی MBA دانشگاه تورنتو● پنج دانشگاه برتر مهندسی شیمی در کشور انگلستان● مدارس در استرالیا● بورسیه‌های تحصیلی در استرالیا● آشنایی با بورسیه‌های ۲۰۲۲ دانشگاه آلبرتا کانادا● معرفی ۵ دانشگاه برتر کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته‌ی داروسازیجدیدترین مطالب● بیمه‌ی خدمات درمانی ( مدیکر ) استرالیا● با غم غربت چه کنیم؟!● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● بیومتریک ( انگشت‌نگاری دیجیتالی ) جهت اخذ ویزای کانادا● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● طریقه‌ی دریافت سین نامبر کانادا● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● توصیه نامه تحصیلی چه اهمیتی در پروسه‌ی اپلای دارد؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● مجوز انجام کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا● افتتاح حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● با اصول و ارزش‌های کشور استرالیا آشنا شوید.● آشنایی با تأییدیه wes ( وس ) جهت مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا● سیستم سلامت و بیمه در آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟● با نشانه های کمرویی در خود آشنا شوید!● با نوجوان پرخاشگر چه کنیم؟!● شرایط کار و اقامت در آمریکا آسان‌تر می‌شود● حواس پرتها بخوانند! حواس پرتی بخاطر بیش فعالی بزرگسالی