شرایط تحصیل در رشته‌ی MBA دانشگاه تورنتو

رشته‌ی MBA یا مدیریت ارشد کسب و کار نخستین بار در دانشگاه هاروارد ارائه و در مدتی کوتاه به یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی دنیا تبدیل شد و هم اکنون صدها دوره از این رشته در دانشگاه‌های سراسر دنیا برگزار می‌شود.
رشته‌ی MBA یا مدیریت ارشد کسب و کار نخستین بار در دانشگاه هاروارد ارائه و در مدتی کوتاه به یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی دنیا تبدیل شد و هم اکنون صدها دوره از این رشته در دانشگاه‌های سراسر دنیا برگزار می‌شود.
مجله موفقیت  ایلیاد - از معتبرترین ‌های و جهان به شمار می‌رود و تحصیل در این انتخاب تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا به ویژه دانشجویان ایرانی می‌باشد.
رشته‌ی MBA یا ارشد کسب و کار نخستین بار در هاروارد ارائه و در مدتی کوتاه به یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی دنیا تبدیل شد و هم اکنون صدها دوره از این رشته در ‌های سراسر دنیا برگزار می‌شود. توانایی تجزیه و تحلیل داده‌ها، آشنایی با انواع زبان‌های برنامه نویسی، آشنایی با ابزارهای فعالیت از راه دور، تسلط بر ابزارهای مایکروسافت، آشنایی با نحوه‌ی تعامل با رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و .. از مهارت‌های اساسی جهت موفقیت در این رشته می‌باشند و از آنجا که MBA نقشی ارزشمند در بسیاری از مشاغل ایفا می‌کند ‌های معتبر بسیاری درجهان آن را در گرایش‌ها و تخصص‌های گوناگون ارائه می‌کنند. عمومی، بازاریابی، کارآفرینی، منابع انسانی، عملیات، مالی، مهندسی، نظام‌های اطلاعاتی، فناوری و جهانی از جمله تخصص‌های مهم این رشته می‌باشند.
رشته‌ی MBA در ‌های نیز ارائه می‌شود و جهت جذب متقاضیان مستعد هر ساله رقابت تنگاتنگی شکل می‌گیرد. دانشکده‌ی روتمن نیز یکی از ‌های معتبر این کشور جهت تحصیل در رشته‌ی MBA به شمار می‌رود و در بین ‌های یی برای این رشته رتبه‌ی اول را به خود اختصاص داده است. این دانشکده در سال ۱۹۵۰ در انتاریو تأسیس و رتبه‌ی نخست بیشترین نرخ اشتغال به رهبری و تنوع اندیشه را داراست و می‌توان گفت در حدود ۸۳ درصد از دانشجویان این دانشکده سه ماه پس از فراغت از تحصیل جذب بازار کار می‌شوند.
در جدیدترین رتبه بندی صورت گرفته توسط QS در سال ۲۰۲۲ عنوان بیست و ششمین معتبر دنیا را داراست و در زمینه‌ی و MBA نیز در جایگاه بیست و هفتم جهان قرار دارد. این رشته در در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز  ارائه می‌شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.  

-    دوره‌های تمام وقت MBA در

دوره‌های تمام وقت این رشته در دو سال به طول می‌انجامد و شامل شانزده ماه تحصیلات آکادمیک و چهارماه کارآموزی می ‌اشد و در گرایش‌های متنوعی نظیر طراحی کسب و کار، برند، MBA عمومی، وجوه، گزارش مالی و تجزیه و تحلیل، مشاوره، جهانی، بخش سلامت، نوآوری و کارآفرینی، سرمایه گذاری بانکی، رهبری و تحول، تجزیه و تحلیل ، زنجیره‌ی تأمین و فرایند، املاک و مستغلات، ریسک و مهندسی مالی و تأثیرات اجتماعی و توسعه پایدار ارائه می‌شود.
هر یک از گرایش‌های عنوان شده در دوره‌های تمام وقت از کورس‌های درسی مشخص و شرایط خاص خود برخوردارند.
متقاضیان دوره‌ی تمام وقت این رشته در در سال ۲۰۲۲ این ویژگی‌ها را داشته‌اند:
ـ ۵۶ درصد آقا و ۴۴ درصد خانم
ـ میانگین سنی ۲۷ سال
ـ به صورت متوسط دارای چهار سال سابقه‌ی کار مرتبط
ـ میانگین معدل در سیستم GPA ۳/۵ از ۴
ـ میانگین نمره‌ی جی مت ۶۷۰
ـ دانشجوی بین المللی ۵۱ درصد

-    دوره‌های صبح و عصر رشته‌ی MBA

این دوره‌ها ویژه‌ی متقاضیان شاغلی است که همزمان با کار در این رشته نیز به تحصیل پرداخته و کسب و کارشان را گسترش می‌دهند. این دوره‌ها دو بخش را شامل می‌شود: در بخش اول دانشجویان دو روز در هفته در دوره‌ی صبح در کلاس‌های ۷ تا ۹ صبح یا دو روز در هفته در دوره‌ی عصر در کلاس‌های ۱۸:۳۰ تا ۲۰:۳۰ شرکت می‌کنند، گفتنی است شرکت کنندگان دوره‌های صبح و عصر در آخر هفته‌ها کلاس نخواهند داشت. در بخش دوم دانشجویان کورس‌ها را متناسب با ساعات کاری‌شان انتخاب می‌کنند و کلاس‌های حضوری در کنار کلاس‌های آنلاین برگزار می‌شود.

-    دوره‌ی MBA اجرایی

دوره‌ی MBA اجرایی از دوره‌های دیگر این رشته در می‌باشد و تحصیل در این دوره سیزده ماه به طول می‌انجامد. دانشجویان با شرکت در این دوره‌ها با شبکه‌ای قدرتمند ارتباط برقرار نموده و دانش کسب و کار خود را گسترش می‌دهند. گفتنی است علاقه مندان به حضور در این دوره‌ها باید حداقل از هشت سال سابقه‌ی کار و سه سال سابقه‌ی کار ی برخوردار و در حرفه‌ای تمام وقت شاغل باشند.

-    مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در رشته‌ی MBA

متقاضیان تحصیل در این رشته ملزم به ارائه‌ی مدارک زیر می‌باشند:
ـ مدرک کارشناسی با حداقل معدل ۳ از ۴ در سیستم GPA
ـ نمره‌ی GRE یا GMAT
ـ برخورداری از حداقل دو سال سابقه‌ی کار
ـ دو توصیه نامه از کارفرمای فعلی و پیشین
ـ دو مقاله‌ی به چاپ رسیده
ـ برخورداری از مدرک زبان معتبر حداقل نمره‌ی ۶ آزمون یا نمره ۱۰۰
ـ شرکت در مصاحبه
برخورداری از ویژگی‌هایی خاص نیز جهت تحصیل در این رشته الزامی است:
ـ برخورداری از توانایی ذهنی، عملکرد تحصیلی مطلوب و دارای جوایز علمی
ـ برخورداری از سابقه و تجربه‌ی کار و مشارکت اجتماعی
ـ برخورداری از قابلیت رهبری، دستاوردهای منحصر به فرد و انعطاف پذیری
ـ تأثیرگذار بوده و در مصاحبه‌ی پذیرش بتوانند توانایی‌های خود را به خوبی عرضه کنند. 
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا● مجوز کار دانشجویی بیش از ۲۰ ساعت در کانادا● آزمون LANT برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان● برترین رشته‌های تحصیلی در مقطع دکترا در کشور کانادا کدامند؟‌● چگونه برای تحصیل در کانادا معدل بهتری داشته باشیم؟● بهبود شرایط حق کار پس از تحصیل در استرالیا● آشنایی با دانشگاه شیکاگو● دانشگاه رایرسون کانادا● آیا می‌دانید قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان کدامند؟● آشنایی با رشته فیزیک دانشگاه تورنتوجدیدترین مطالب● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا● خودتنظیمی چیست و چه مزیتی دارد؟● بیمه‌ی خدمات درمانی ( مدیکر ) استرالیا● با غم غربت چه کنیم؟!● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● بیومتریک ( انگشت‌نگاری دیجیتالی ) جهت اخذ ویزای کانادا● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!