دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در استرالیا

در استرالیا ۴۳ دانشگاه وجود دارد که شامل ۴۰ دانشگاه استرالیایی، ۲ دانشگاه بین‌المللی و یک دانشگاه غیرانتفاعی ویژه است. در کنار دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی دیگری نیز وجود دارند که دوره های آموزش عالی ارائه می‌کنند.
در استرالیا ۴۳ دانشگاه وجود دارد که شامل ۴۰ دانشگاه استرالیایی، ۲ دانشگاه بین‌المللی و یک دانشگاه غیرانتفاعی ویژه است. در کنار دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی دیگری نیز وجود دارند که دوره های آموزش عالی ارائه می‌کنند.
مجله موفقیت ایلیاد - دوره‌های آموزش عالی در به منظور ادامه‌ دادن تحصیل و دستیابی به مدارج پیشرفته در نظر گرفته شده‌اند. در سه مقطع آموزش عالی وجود دارد؛ لیسانس، فوق لیسانس و دکتری.
در بسیار مرسوم است که دانشجویان دو رشته مجزا را در دوره‌ی لیسانس همزمان می‌گذرانند و در نهایت دو مدرک لیسانس دریافت می‌کنند. این موضوع بیشتر در رشته‌های هنر، بازرگانی، حقوق و علوم پایه مرسوم است.
موسسات آموزشی در بازه‌ی وسیعی از دوره‌های تحصیلی شامل علوم پایه، مدیریت و بازرگانی، علوم انسانی، ، حقوق و علوم مرتبط با بهداشت و سلامت انسان را ارائه می‌دهند. رتبه‌ی موسسات آموزشی در رشته‌های مختلف علی‌الخصوص و فن‌آوری، پزشکی، محیط زیست، حسابداری و امور مالی جزء بالاترین رتبه‌ها در دنیا است.
در ۴۳ وجود دارد که شامل ۴۰ یی، ۲ بین‌المللی و یک غیرانتفاعی ویژه است. در کنار ‌ها، موسسات آموزشی دیگری نیز وجود دارند که دوره های آموزش عالی ارائه می‌کنند.

تضمین کیفیت ‌ها و مراکز آموزش عالی در

دارای یک آژانس نظارتی و سنجش کیفیت ملی است که وظیفه‌ی آن نظارت بر کیفیت آموزش عالی در است. این آژانس توسط دولت پایه‌گذاری شده است و هدف آن پایش کیفیت و نظارت بر ‌ها و مراکز آموزشی ارائه‌کننده‌ی دوره‌های آموزش عالی است. برای نظارت بر این مراکز، استانداردهایی وجود دارد که توسط یک نهاد مستقل توسعه داده شده‌اند. علاوه بر این، حقوق زیر نیز برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است که نهادی به‌نام «خدمات آموزشی دانشجویان خارجی-ESOS» ناظر بر رعایت شدن این حقوق است:
-    رفاه دانشجویان خارجی
-    کیفیت تجارب آموزشی دانشجویان
-    مقررات مربوط به داشتن اطلاعات بروز و صحیح
شاخص‌های کیفی دانشجویان و اساتید
ارزیابی شاخص‌های کیفی این امکان را فراهم می‌کند تا مراکز آموزش عالی با یکدیگر مقایسه شوند. در این ارزیابی هزاران دانشجوی یی و خارجی شرکت کرده‌اند و نتیجه‌ی ارزیابی آن‌ها از مراکز آموزش عالی در در دسترس همگان قرار دارد. این ارزیابی‌ها را می‌توان اینجا مشاهده کرد. در حال حاضر حدود ۲ میلیون دانشجو نتایج ارزیابی خود از موسسات آموزشی را برای کمک به دیگران در دسترس قرار داده‌اند.

مدارک تحصیلی در ‌های

در ‌ها و موسسات آموزش عالی می‌توان مدارک زیر را دریافت کرد:

-    مدرک کاردانی

طول دوره: ۲ سال
پیش‌نیاز: اتمام ۱۲ سال تحصیلی و یا معادل آن
جزئیات: مدرک کاردانی، یک دوره‌ی آموزشی کوتاه مدت است که به دانشجو کمک می‌کند حرفه‌ی خاصی را یاد بگیرد. دانشجویانی که آماده‌ی ورود به بازار کار هستند و فرصت به پایان رساندن دوره‌ی کارشناسی را ندارند، گرفتن مدرک کاردانی را انتخاب می‌کنند. البته این دوره می‌تواند راهی برای گرفتن مدرک کارشناسی نیز باشد. در دوره‌ی کاردانی اساس و بنیان‌های یک رشته‌ی تحصیلی آموزش داده می‌شود. در این دوره، تئوری‌های عمومی پوشش داده می‌شوند و دانشجو مهارت‌های مورد نیاز برای کار در رشته‌ی انتخابی خود را کسب می‌کند.

-    مدرک کارشناسی

طول دوره: ۳ تا ۵ سال
پیش‌نیاز: اتمام ۱۲ سال تحصیلی و یا معادل آن
جزئیات: مدرک کارشناسی، در واقع مدرک ابتدایی برای ورود به یک رشته‌ی تحصیلی است. در این دوره دانشجو دانش سیستماتیک، قوانین و روش‌های مورد نیاز برای یک رشته را آموزش می‌بیند. محتوای این دوره عمیق‌تر از دوره‌ی کاردانی است و دانشجو بعد از اتمام این دوره مهارت و دانش لازم برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر را کسب می‌کند.

-    مدرک کارشناسی (افتخاری)

طول دوره: ۴ سال
پیش‌نیاز: مدرک کارشناسی
جزئیات: اگر دانشجو در طول دوره کارشناسی خود عملکرد مناسبی داشته باشد، یا موسسه‌ی آموزشی محل تحصیل وی می‌تواند فرصت یک سال تحصیلی بیشتر را به وی اعطا کند تا یک مدرک افتخاری نیز به وی اعطا شود.

-    مدرک کارشناسی ارشد (آموزش‌محور)

طول دوره: ۲ سال
پیش‌نیاز: داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی افتخاری
جزئیات: در دوره‌ی کارشناسی ارشد، آموزش‌محور عموماً کلاس‌های درس مرسوم تشکیل می‌شود و بدین ترتیب توانایی‌های دانشجو افزایش پیدا می‌کند. کسانی که مدرک کارشناسی افتخاری دارند می‌توانند تنها با یک سال ادامه تحصیل، مدرک کارشناسی آموزش‌محور خود را نیز دریافت کنند.

-    مدرک کارشناسی ارشد (پژوهش‌محور)

طول دوره: ۲ سال
پیش‌نیاز: داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی افتخاری
جزئیات: در این دوره دانشجو بدون حضور در کلاس درس و فقط با انجام تحقیقات مستقل، در رشته‌ی خود متخصص می‌شود.

-    مدرک دکتری

طول دوره: ۳ تا ۴ سال
پیش‌نیاز: داشتن مدرک کارشناسی ارشد
جزئیات: این مدرک بالاترین مدرکی است که ‌های به دانشجویان خود اعطا می‌کنند. در این دوره تعداد محدودی درس نیز به‌صورت تئوری ارائه می‌شود، ولی عموماً دانشجویان با انجام برنامه‌های تحقیقاتی دوره را به پایان می‌رسانند.

فهرست ‌های

در مجموع دارای ۴۳ است و در هر ایالت آن حداقل یک وجود دارد. اکثر ‌ها بیش از یک محیط ی را در اختیار دارند و شعب آن‌ها در شهرهای بزرگ وجود دارند. به این ترتیب دانشجو می‌تواند شهر محل تحصیل خود را به راحتی انتخاب کند.

‌های پایتخت

-     ملی
-     کانبرا

‌های نیو سوت ولز

-     کاتولیک
-     چارلز استورت
-     مک‌کواری
-     سوترن کراس
-     نیوانگلند
-     نیو سوت ولز
-     نیوکاسل
-     سیدنی
-     صنعتی سیدنی
-     غربی سیدنی
-     وولونگونگ

‌ نواحی شمالی

-     چارلز داروین

‌های کوئینزلند

-     بوند
-     سی کیو
-     فدرال
-     گریفیث
-     صنعتی کوئینزلند
-     جیمز کوک
-     کوئینزلند
-     جنوبی کوئینزلند
-     سانشاین کوست

‌های نواحی جنوبی

-     کارنیه ملون
-     فلیندرز
-     تورنز

‌ ناحیه تاسمانیا

-     تاسمانیا

‌های ناحیه‌ی ویکوریا

-     دیکین
-     فدراسیون
-     لا تروبه
-     موناش
-     RMIT
-     صنعتی سوینبورن
-     دیوینیتی
-    
-     ویکتوریا

‌های غربی

-     کورتین
-     ادیث کاوان
-     مرداک
-     نوتردام
-     غربی

فرصت‌های تحقیقاتی در

‌های منزلگاه محققین از کشورهای مختلف هستند. این همکاری بزرگ بین محققین بین‌المللی باعث شده است بزرگ‌ترین چالش‌های دنیا توسط آن‌ها برطرف شود.
طی دهه‌های متمادی کار فشرده‌ی محققین بین‌المللی در نوآوری‌های عمده‌ای به‌دست آمده که از بین آن‌ها می‌توان به سیستم وای‌فای، پنیسیلین، پیوند حلزون گوش، جعبه سیاه هواپیما و واکسن سرطان دهانه رحم اشاره کرد.
محققین در معمولاً کارهای بین‌رشته‌ای فراوانی انجام می‌دهند. به این ترتیب، مرزهای مرسوم بین رشته‌ها برداشته می‌شود و بهره‌وری همکاری‌های بین‌المللی نیز افزایش پیدا می‌کند.
در بین ‌ها، دولت و صنعت همکاری ویژه‌ای برقرار است و سرمایه‌گذاری عظیمی در موسسات تحقیقاتی انجام می‌شود.

تاریخچه‌ی خارق‌العاده نوآوری در

رتبه‌بندی‌های مختلف تایید می‌کنند که همه‌ی ۴۳ حداقل در یک رشته‌ی تحصیلی جزء برترین ‌های دنیا هستند. بسیاری از ‌های در کسب و کار و نوآوری پیشرو هستند.
تحقیقات در باعث ایجاد تغییر واقعی در افراد، جوامع و صنعت شده است. تحقیقات مربوط به پزشکی و محیط زیست در باعث ایجاد تغییرات عمده در دنیا شده است. ، علوم اجتماعی، بیوتکنولوژی، پزشکی، معدن و بسیاری از دیگر علوم و رشته‌های تحصیلی به واسطه‌ی تحقیقات انجام شده در ، پیشرفت‌های عمده‌ای داشته‌اند.

رتبه‌بندی ‌های

زمانی که بحث رتبه‌بندی ‌های دنیا پیش می‌آید، یکی از برترین رتبه‌های دنیا را در اختیار دارد. در همه‌ی سیستم‌های رتبه‌بندی، معیارها و رشته‌های تحصیلی، رتبه‌ی به دلیل کیفیت سیستم آموزشی جزء بهترین رتبه‌ها است.
سه سیستم‌ مرسوم رتبه‌بندی ‌های دنیا به شرح زیر هستند:
-    رتبه‌بندی آکادمیک ‌های دنیا
-    رتبه‌بندی ‌های دنیا؛ QS
-    رتبه‌بندی ‌های دنیا؛ تحصیلات تکمیلی تایمز
در سیستم QS از بهترین ‌های دنیا، ۷ یی جزء ۱۰۰ برتر هستند. در بین ۵۰ برتر در رشته‌های مختلف نیز حداقل سه یی وجود دارند. در سیستم رتبه‌بندی تحصیلات تکمیلی تایمز، در بین ۱۰۰ برتر دنیا، ۱۵ یی وجود دارد.

تحصیلات تکمیلی در ‌های

‌های گزینه‌های زیادی در زمینه‌ی تحصیلات تکمیلی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. این دوره‌ها می‌توانند دانشجویان را به بهترین نحو برای ورود به بازار کار آماده کنند. در زیر فهرست گزینه‌هایی که ‌های در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند، آورده شده است:

مدرک کارشناسی

معمولاً دانشجویان پس از پایان دوره‌ی کارشناسی، به مدت شش ماه یک دوره‌ی تکمیلی را می‌گذرانند که طی آن تخصص خود را در یک گرایش خاص از رشته‌ی تحصیلی خود بالا می‌برند. اگر دانشجو پس از پایان کارشناسی به مدت ۱۲ ماه در یک گرایش خاص ادامه تحصیل دهد، یک مدرک دیپلم برای این دوره به دانشجو ارائه می‌کند.

مدرک کارشناسی ارشد

دوره‌ی کارشناسی ارشد به دانشجو کمک می‌کند تا بتواند در رشته‌ی خود خبره شود. این دوره عموماً یک تا دو سال طول می‌کشد. در دوره‌ی کارشناسی ارشد دانشجو تحقیقات مستقل و یا کلاس‌های درس تئوری را می‌گذراند. در برخی موارد دانشجو همزمان کلاس‌های تئوری و پژوهش‌های مستقل را به انجام می‌رساند. دانشجویانی که مدرک کارشناسی ارشد دریافت کنند، می‌توانند به صورت مستقل کار کنند و توانایی حل مسائل پیچیده را خواهند داشت.

مدرک دکتری

مدرک دکتری بالاترین مدرکی است که ‌های یی ارائه می‌کنند. در دوره‌ی دکتری، دانشجو تحقیقات کاملاً جدید انجام می‌دهد و مرزهای دانش را جابه‌جا می‌کند. دانشجو در این دوره همچنین به مرور مقالات گذشته در رشته‌ی تحصیلی خود، انجام آزمایش‌ها و در صورت لزوم به بکارگیری روش‌های ریاضیاتی نیز می‌پردازد. نتیجه‌ی همه‌ی این فعالیت‌ها تبدیل به تز دکتری می‌شود. دوره‌ی دکتری معمولاً سه تا چهار سال طول می‌کشد.
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا● مجوز کار دانشجویی بیش از ۲۰ ساعت در کانادا● آزمون LANT برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان● برترین رشته‌های تحصیلی در مقطع دکترا در کشور کانادا کدامند؟‌● چگونه برای تحصیل در کانادا معدل بهتری داشته باشیم؟● بهبود شرایط حق کار پس از تحصیل در استرالیا● آشنایی با دانشگاه شیکاگو● دانشگاه رایرسون کانادا● آیا می‌دانید قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان کدامند؟● آشنایی با رشته فیزیک دانشگاه تورنتوجدیدترین مطالب● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا● خودتنظیمی چیست و چه مزیتی دارد؟● بیمه‌ی خدمات درمانی ( مدیکر ) استرالیا● با غم غربت چه کنیم؟!● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● بیومتریک ( انگشت‌نگاری دیجیتالی ) جهت اخذ ویزای کانادا● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!