آشنایی با دانشگاه کویین کانادا

دانشگاه کویین یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور کاناداست که در سال ۱۸۴۱ میلادی توسط ملکه ویکتوریا تأسیس شد. این دانشگاه در شهر کینگزاستون ساحل دریاچه انتاریو قرار دارد و در حال حاضر ۲۲۰۰۰ دانشجو از ۱۰۰ کشور دنیا در آن به تحصیل می‌پردازند.
دانشگاه کویین یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور کاناداست که در سال ۱۸۴۱ میلادی توسط ملکه ویکتوریا تأسیس شد. این دانشگاه در شهر کینگزاستون ساحل دریاچه انتاریو قرار دارد و در حال حاضر ۲۲۰۰۰ دانشجو از ۱۰۰ کشور دنیا در آن به تحصیل می‌پردازند.
مجله موفقیت ایلیاد - دانشگاه کویین یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور ست که در سال ۱۸۴۱ میلادی توسط ملکه ویکتوریا تأسیس شد. این دانشگاه در شهر کینگزاستون ساحل دریاچه انتاریو قرار دارد و در حال حاضر ۲۲۰۰۰ دانشجو از ۱۰۰ کشور دنیا در آن به تحصیل می‌پردازند. تنوع رشته‌ها در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشگاه بسیار زیاد است و افراد علاقه مند به تحصیل در این کشور جهت تحصیل در این دانشگاه با گزینه‌های بسیاری روبرو می‌باشند. گفتنی است این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌ها جهت تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی نیز به شمار می‌رود. رشته‌هایی نظیر علوم پزشکی و مولکولی، علوم اعصاب، پرستاری، پزشکی مولکولی و پاتولوژی، علوم توانبخشی، تاریخ هنر، تجوم و فیزیک نجوم، زیست شناسی، شیمی، علوم بهداشت و حرکت شناسی، علوم زمین شناسی، مطالعات فرانسوی، اقتصاد، کامپیوتر، فیزیک، ریاضیات و آمار، فلسفه، مطالعات سیاسی، مهندسی پزشکی، عمران، برق، کامپیوتر، ژئو، زمین شناسی، مواد، مکانیک و معدن، حقوق، مدیریت، برنامه ریزی شهری و منطقه‌ای، علوم مذهبی و سیاسی، ارتباطات صنعتی حرفه‌ای، مهندسی هسته‌ای، کاردرمانی، آمار زیستی، فیزیوتراپی، کیفیت بهداشت و درمان از جمله رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه می‌باشند.

-    مدارک مورد نیاز جهت اخذ تحصیلی از دانشگاه کویین

با توجه به رشته و مقطع تحصیلی کلیه دانشجویان جهت دریافت نامه‌ی از این دانشگاه ملزم به ارائه مدارک مشخصی می‌باشند که این مدارک و نمرات در رشته‌ها و مقاطع مختلف متفاوت است، اما مدارک لازم برای اخذ به طور کلی موارد زیر را شامل می‌شود:
ـ ارائه‌ی مدارک تحصیلی پیشین به همراه ریز نمرات و ترجمه آن‌ها
ـ ارائه‌ی توصیه نامه
ـ ارائه‌ی GRE
ـ ارائه‌ی مدرک زبان مورد نظر با نمرات قابل قبول دانشگاه
ـ ارائه‌ی انگیزه نامه
ـ پرداخت هزینه‌های مربوط به درخواست نامه‌ی

-    مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه کویین

کلیه دروس تدریس شده در دانشگاه کویین برای دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف به زبان انگلیسی می‌باشد، بنابراین مدرک زبان از پیش نیازهای مهم و اساسی این دانشگاه به شمار می‌رود، در برخی رشته‌ها نیز ارائه‌ی نتیجه‌ی آزمون GRE یا GMAT الزامی می‌باشد.
نمرات زبان مورد تأیید از سوی دانشگاه کویین به شرح زیر است:
آزمون اینترنتی که شامل مهارت نوشتاری با نمره‌ی ۲۴، مکالمه با نمره‌ی ۲۲، خواندن با نمره‌ی ۲۲ و مهارت شنیداری با نمره‌ی ۲۰ از ۳۰ می‌باشد و نهایتاً کسب حداقل نمره‌ی ۸۰ از مجموع نمرات. لازم به ذکر است که دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته‌های حقوق و زبان انگلیسی بایستی آزمون اینترنتی خود را با نمرات بالاتری گذرانده باشند.  
نمرات عنوان شده در زیر نمرات زبان انگلیسی تأیید شده توسط این دانشگاه مربوط به سال تحصیلی ۲۰۲۰ ـ ۲۰۲۱ می‌باشند:
ـ آزمون MELAB با کسب نمره‌ی ۸۰
ـ آزمون آکادمیک با کسب نمره‌ی ۷
ـ آزمون PTE آکادمیک با کسب نمره‌ی ۶۵

-    شهریه و هزینه‌های تحصیل در دانشگاه کویین

دانشجویان متقاضی تحصیل پس از اخذ نامه‌ی از دانشگاه کویین می‌توانند جهت دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. دریافت ویزا هزینه‌هایی را برای متقاضیان به همراه خواهد داشت، از طرفی زندگی و تحصیل در این کشور نیز هزینه‌هایی را به دانشجو تحمیل خواهد کرد، بنابراین از دغدغه‌های مهم متقاضیان در این راستا توانایی آنان در پرداخت این هزینه‌ها می‌باشد. به طور کلی می‌توان گفت هزینه‌های زندگی برای هر نفر با توجه به سبک زندگی وی در این کشور ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار می‌باشد.

-    مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی دانشگاه کویین

ـ تکمیل فرم مربوطه
ـ پرداخت
ـ مدرک زبان
ـ نامه‌ی از دانشگاه
ـ تمکن مالی
ـ
ـ ارائه‌ی گواهی عدم سو پیشینه
ـ و ترجمه مدارک
ـ استادی پلن
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا● مجوز کار دانشجویی بیش از ۲۰ ساعت در کانادا● آزمون LANT برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان● برترین رشته‌های تحصیلی در مقطع دکترا در کشور کانادا کدامند؟‌● چگونه برای تحصیل در کانادا معدل بهتری داشته باشیم؟● بهبود شرایط حق کار پس از تحصیل در استرالیا● آشنایی با دانشگاه شیکاگو● دانشگاه رایرسون کانادا● آیا می‌دانید قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان کدامند؟● آشنایی با رشته فیزیک دانشگاه تورنتوجدیدترین مطالب● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا● خودتنظیمی چیست و چه مزیتی دارد؟● بیمه‌ی خدمات درمانی ( مدیکر ) استرالیا● با غم غربت چه کنیم؟!● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● بیومتریک ( انگشت‌نگاری دیجیتالی ) جهت اخذ ویزای کانادا● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!