معرفی چهار دانشگاه برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی کاردرمانی

این رشته علم استفاده از فعالیت‌های هدفمند در افراد مبتلا به بیماری‌ها و ضایعات جسمی، اختلال در عملکردهای روانی و اجتماعی، ناتوانی‌های رشدی، اختلالات یادگیری و در سالمندان به منظور پیشگیری از ناتوانی و حفظ حداکثر استقلال در آنان می‌باشد.
این رشته علم استفاده از فعالیت‌های هدفمند در افراد مبتلا به بیماری‌ها و ضایعات جسمی، اختلال در عملکردهای روانی و اجتماعی، ناتوانی‌های رشدی، اختلالات یادگیری و در سالمندان به منظور پیشگیری از ناتوانی و حفظ حداکثر استقلال در آنان می‌باشد.
مجله موفقیت ایلیاد - یکی از رشته‌های شاخه‌ی علوم تجربی است و طبق تعریف انجمن آمریکا این رشته علم استفاده از فعالیت‌های هدفمند در افراد مبتلا به بیماری‌ها و ضایعات جسمی، اختلال در عملکردهای روانی و اجتماعی، ناتوانی‌های رشدی، اختلالات یادگیری و در سالمندان به منظور پیشگیری از ناتوانی و حفظ حداکثر استقلال در آنان می‌باشد. این رشته از زیر شاخه‌های تیم توان بخشی به شمار می‌رود و خدماتی نظیر آموزش مهارت‌های زندگی روزمره، ایجاد و توسعۀ مهارت‌های درکی و حرکتی و عملکرد یکپارچگی حس، توسعۀ مهارت‌های بازی و پیش‌حرفه‌ای و توانایی‌های اوقات فراغت، طراحی، ساختن یا به‌کار‌بردن وسایل کمکی و ارتزها و پروتزها، انتخاب وسایل نظافتی، استفاده از صنایع‌دستی ویژۀ طراحی‌شده برای افزایش عملکرد افراد‌، توصیف و تفسیر آزمون‌ها مثل ارزیابی قدرت عضلانی، ارزیابی دامنۀ حرکتی و تطبیق محیط برای فرد معلول را شامل می‌شود، این خدمات به صورت فردی یا گروهی در سیستم‌های اجتماعی ارائه شده و از دروس این اصلی این رشته می‌توان به آناتومی، حرکت‌شناسی، بیماری‌های مغز و اعصاب و روان‌پزشکی و ارتوپدی، روان‌شناسی، توان‌بخشی حرفه‌ای، تجزیه‌وتحلیل فعالیت و زندگی، جامعه‌شناسی، رشد بازی، بازی‌درمانی و مشاوره اشاره نمود.
کشور عنوان یکی از برترین کشورهای دنیا جهت در رشته‌ی را به خود اختصاص داده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

-     در تورنتو

تورنتو اولین برترکشور جهت در رشته‌ی به شمار می‌رود که در سال ۱۸۲۷ میلادی در شهر تورنتو تأسیس شد و در تازه‌ترین رتبه بندی QS عنوان بیست و ششمین معتبر جهان و برترین معتبر را به خود اختصاص داد. تاکنون بیش از ۵۶۰ هزار نفر دانشجو از این فارغ ال و بیش از ۷۴ هزار نفر دانشجو در این به مشغول‌اند. این از سه پردیس ی شامل میسیساگا، اسکاربرو و سنت جورج برخوردار می‌باشد. دوره‌های کارشناسی ارشد رشته‌ی به صورت تمام وقت در طول مدت زمان دو سال و با زبان تدریس انگلیسی در دو پردیس این سنت جورج و میسیساگا ارائه می‌شود. گفتنی است دوره‌های کارشناسی ارشد این رشته در تورنتو تنها درنیمسال سپتامبر ارائه خواهد شد.

-     در مک گیل

مک گیل از ‌های برتر جهت در رشته‌ی است که در سال ۱۸۲۱ در شهر مونترال تأسیس شد. این در تازه ترین رتبه بندی QS عنوان بیست و هفتمین برتر جهان و دومین برتر را به خود اختصاص داده است. دوره‌ی کارشناسی ارشد در این ۶۳ واحد درسی با هزار ساعت آموزش در پنج نیمسال ی را شامل می‌شود.

-     در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا نیز در لیست برترین ‌های کشور برای در رشته‌ی قرار دارد که در سال ۱۸۵۷ میلادی در شهر ونکوور آغاز به کار نموده است و در حال حاضر بیش از ۶۶ هزار نفر دانشجو در دو پردیس آن پردیس ونکوور و اوکاناگان به مشغول‌اند. در تازه‌ترین رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۲ این در جایگاه چهل و ششمین برتر دنیا و سومین معتبر قرار گرفته است. در این رشته در بریتیش کلمبیا دو سال به طول خواهد انجامید و کلیه‌ی دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. دوره‌ی مذکور در این دوره‌ای حرفه‌ای است و دانشجویان برای فارغ الی به ارائه‌ی پایان نامه نیاز نخواهند داشت و برنامه‌های درسی آنان به صورت ترکیبی از دروس تئوری و عملی می‌باشد. این در حوزه‌ی برنامه‌های تحقیقاتی کارشناسی ارشد و دکترا را نیز به صورت پژوهش محور ارائه می‌نماید.

-     در آلبرتا

آلبرتا آخرین نام در فهرست برترین ‌های برای در رشته‌ی است که در سال ۱۹۰۸ توسط الکساندر رادرفورد و هنری تروی در شهر ادمونتون تأسیس شد. این در تازه‌ترین رتبه بندی وبگاه QS در سال ۲۰۲۲ صدو نوزدهین معتبر جهان و پنجمین برتر ست و پنج پردیس ی شامل پردیس شمال، پردیس جنوب، پردیس سنت جین، پردیس اگوستانا و پردیس انترپرایز میزبان دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی مختلفی می‌باشند. در رشته‌ی این به صورت تمام وقت و دردوره‌ای به مدت ۲۶ ماه می‌باشد و کورس‌های درسی و فعالیت‌های مرتبط با و چهار کار عملی هفت هفته‌ای را در بر می‌گیرد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● تحصیل در رشته سم‌شناسی در انگلستان● آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو● دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا● بورسیه چونینگ انگلستان● پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور● حمایت‌هایی که از دانشجویان خارجی در استرالیا می‌شود.● بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت● کار حین تحصیل در استرالیا● رشته روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا● مجوز کار دانشجویی بیش از ۲۰ ساعت در کاناداجدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا