چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟

ذهن انسان با توانایی‌هایی نظیر فکر کردن، درک و قضاوت کردن و هوشیاری خود را نشان می‌دهد که سبب ایجاد نوعی آگاهی درونی در انسان خواهد شد.
ذهن انسان با توانایی‌هایی نظیر فکر کردن، درک و قضاوت کردن و هوشیاری خود را نشان می‌دهد که سبب ایجاد نوعی آگاهی درونی در انسان خواهد شد.
مجله موفقیت ایلیاد - انسان با توانایی‌هایی نظیر فکر کردن، درک و قضاوت کردن و هوشیاری خود را نشان می‌دهد که سبب ایجاد نوعی آگاهی درونی در انسان خواهد شد. در واقع مجموعه‌ای از توانایی‌های فکری است که یک انسان ممکن است آن را محال پندارد، این توانایی قدرتمند می‌تواند انسان را  به آنچه می‌خواهد برساند. با کمک می‌تواند اطلاعات را پردازش و به درک و شناختی جامع از خود و اطرافیان برسد. حقیقتاً می‌توان گفت آنچه شما قادر به انجام آن است بسیار فراتر از تفکر شماست، تنها کافی است برای استفاده از این توانایی راه‌های استفاده از این قابلیت را یاد بگیرید.
غذای تفکرات ماست و تفکرات مثبت و سازنده بهترین ورودی برای هر انسان می‌باشد، ورود افکار منفی و ناامید کننده را در جهت منفی به پیش می‌برد، بنابراین با توجه به قابلیت‌های بالای باید بتوانیم این ورودی‌ها را تحت کنترل در آورده و از آن استفاده کنیم این توانایی انسان را به سمت پیشرفت و موفقیت سوق می‌دهد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

کنترل برای انسان فوایدی به همراه خواهد داشت که در ادامه به آن می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

ـ رهایی از تاریکی ی و منفی نگری

چنانچه بتوانید کنترل خود را به دست بگیرید از افکار منفی رها و از سردرگمی ی خارج می‌شوید.

ـ ایجاد آرامش در زندگی

با کنترل آرامش به زندگی شما باز خواهد گشت و از خواب بهتری برخوردار خواهید بود زیرا مدام با افکار مثبت تغذیه می‌شود. با بهره‌مندی از قدرت کنترل کارها بهتر و با تمرکز بیشتری به پیش می‌رود.

ـ افزایش سطح یادگیری

با کنترل با برخورداری از تمرکز بالا از تفکرات بیهوده فارغ و به افکاری که خود می‌خواهید پرداخته و اینگونه سطح یادگیری را بالا می‌برد.

 برای کنترل چه باید کرد؟!

ـ کنترل با توقف نشخوار فکری

هنگامی که ناخواسته به افکار منفی می‌اندیشید به بدترین حالت از اتفاقات ممکن فکر خواهید کرد. شما خود را در بدترین وضعیت ممکن تجسم نموده و ناخواسته به مدیریت مسئله می‌پردازید که این سبب افزایش حجم نگرانی در شما می‌شود، برای کم کردن هجوم افکار منفی به خود را در این شرایط مشغول نمایید، بیرون بروید، قدم بزنید تا تان از نگرانی‌های بیهوده رها شود. به خود و توانایی‌های خود در تغییر شرایط ایمان داشته باشید، باور شما به اینکه تفکرات شما زندگی شما را تغییر می‌دهد حیاتی است. در خود این باور را بپرورانید که می‌توانید د ر رویارویی با مشکلات مثبت بیاندیشید. یادتان باشد انسان توانایی دستیابی به هر چیزی را دارد.

ـ در مورد توانایی‌های خود خوشبین باشید.

توانایی خود را بپذیرید و به پایان کارهایتان خوش بین باشید، به فعالیت‌های موفقیت آمیز خود فکر کنید، آن‌ها را به یاد آورده و روی آنان تمرکز کنید.

ـ شخصی سازی نکنید.

خود را برای هر مسئله مقصر ندانید، منطقی فکر کنید و مدام خود را بابت اتفاقاتی که از کنترل شما خارج است مقصر ندانید.

ـ از نتیجه‌گیری سریع بپرهیزید.

برای نتیجه‌گیری و قضاوت راجع به موضوعاتی که در طول زندگی با آن مواجهید مکث نموده خوب بیاندیشید و با در اختیار داشتن دلایل کافی نتیجه‌گیری کنید. نتیجه گیری‌های فوری شما را به اشتباه می‌اندازد و با افکاری مواجه می‌سازد که هیچ دلیل واقعی برای اثبات آنان در دست نیست.

ـ فاجعه‌سازی نکنید.

هنگام بروز اتفاقات بد آن را بیش از آنچه که هست بزرگ جلوه ندهید. پیروزی‌ها و موفقیت‌های خود را مدام یادآور شوید و آن‌ها را در خود مرور کنید، فاجعه‌سازی برای کنترل مشکل ساز می‌شود بنابراین با تفکرات مثبت فاجعه‌سازی را در ‌تان متوقف کنید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● با غم غربت چه کنیم؟!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!● حافظه‌ی دیداری چیست و چگونه می‌توان آن را تقویت نمود؟● مهارت‌های شغلی مورد علاقه‌ی کارفرمایان کدامند؟● با مهم‌ترین مهارت‌های اجتماعی آشنا شوید!● با نشانه های کمرویی در خود آشنا شوید!جدیدترین مطالب● رشته روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا● مجوز کار دانشجویی بیش از ۲۰ ساعت در کانادا● آزمون LANT برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● برترین رشته‌های تحصیلی در مقطع دکترا در کشور کانادا کدامند؟‌● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● چگونه برای تحصیل در کانادا معدل بهتری داشته باشیم؟● بهبود شرایط حق کار پس از تحصیل در استرالیا● بیمه دانشجویان در استرالیا● آشنایی با دانشگاه شیکاگو● دانشگاه رایرسون کانادا● ایمنی و سلامت در استرالیا ● آیا می‌دانید قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان کدامند؟● آشنایی با رشته فیزیک دانشگاه تورنتو● هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا● اقامت در استرالیا● شهر کانبرا در استرالیا● معرفی چهار دانشگاه برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته‌ی کاردرمانی● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا