اقامت در استرالیا

خوابگاه‌های دانشجویی مکان‌هایی هستند که ویژه‌ی دانشجویان ساخته شده‌اند. در این مکان‌ها سوئیت‌های مبله و اتاق‌های اشتراکی که در برخی موارد تا ۱۶ تخت در هر اتاق را شامل می‌شود، وجود دارد.
خوابگاه‌های دانشجویی مکان‌هایی هستند که ویژه‌ی دانشجویان ساخته شده‌اند. در این مکان‌ها سوئیت‌های مبله و اتاق‌های اشتراکی که در برخی موارد تا ۱۶ تخت در هر اتاق را شامل می‌شود، وجود دارد.
مجله موفقیت ایلیاد - زمانی که محل تحصیل شما در مشخص شد، باید به دنبال جایی برای اقامت باشید که هم نیازهای شما را برآورده کند و هم با بودجه‌ی شما سازگاری داشته باشد. ‌های دانشجویی معمولاً متقاضیان زیادی دارند و به همین خاطر بهتر است از پیش برنامه‌ریزی داشته باشید. اگر در جستجوی محلی برای اقامت هستید، باید موارد زیر را مد نظر قرار دهید:
-    ‌های اقامت معمولاً بسته به ایالت و شهر محل سکونت و همچنین نوع مکانی که در نظر دارید، متفاوت است.
-    سعی کنید برای اجاره‌ی یک مکان، همه‌ی ‌های مرتبط را مد نظر قرار دهید. به‌عنوان مثال، ‌ی آب و برق چیزی است که نباید از آن غافل شوید. باید اطمینان حاصل کنید که ‌ای که پرداخت می‌کنید این موارد را نیز در بر می‌گیرد.
-    مسافت بین محل اقامت و محل تحصیل را در نظر داشته باشید. بررسی کنید که آیا می‌توانید از طریق سیستم حمل و نقل عمومی این مسافت را طی کنید یا خیر.
-    مراکز تجاری، بیمارستان و خدمات اورژانس در نزدیکی محل اقامت را نیز مد نظر قرار دهید.

اجاره‌ی یک مکان

شما می‌توانید در به تنهایی و یا به‌ صورت مشترک با یک دوست مکان مورد نظر خود را کوتاه مدت و یا بلند مدت اجاره کنید. این کار را می‌توانید از طریق بنگاه املاک و یا به‌ صورت شخصی انجام دهید. در بوردهای محل تحصیل و در سایت‌های اجاره‌ی منزل نیز می‌توانید خانه‌های اشتراکی پیدا کرده و اجاره کنید.
اگر بخواهید یک ملک را اجاره کنید، معمولاً نیاز است ودیعه پرداخت کنید؛ معمولاً باید اجاره‌ی ۴ هفته را به عنوان ودیعه پرداخت کنید و علاوه بر آن اجاره‌ی ۴ هفته را نیز از قبل پرداخت کرده باشید. ودیعه معمولاً نزد نهادهای دولتی باقی می‌ماند تا در صورتی که به ملک آسیب زده باشید از مبلغ ودیعه کسر شود. زمانی که مدت اجاره به سر رسید، همه یا بخشی از مبلغ ودیعه به شما برگردانده می‌شود.
اگر بخواهید اطلاعات بیشتری در مورد حقوق و تعهدات خود در زمان اجاره ملک در کسب کنید، باید از وبسایت آژانس‌های دولتی املاک در ایالت مورد نظر خود استفاده کنید. در زیر وبسایت‌های ایالات مختلف آورده شده است.
-    نیو سوت ولز
-    ویکتوریا
-    کانبرا
-    کوئینزلند
-    مناطق شمالی
-    تاسمانی
-    ی جنوبی
-    ی غربی

‌های دانشجویی

‌های دانشجویی مکان‌هایی هستند که ویژه‌ی دانشجویان ساخته شده‌اند. در این مکان‌ها سوئیت‌های مبله و اتاق‌های اشتراکی که در برخی موارد تا ۱۶ تخت در هر اتاق را شامل می‌شود، وجود دارد. این مکان‌ها معمولاً در مرکز شهر و نزدیک به وسایل حمل و نقل عمومی احداث شده‌اند و دسترسی آن‌ها مناسب است. ‌هایی مانند برق و اینترنت نیز معمولاً همراه با اجاره دریافت می‌شود و ‌های ماهانه معمولاً ثابت است.

اقامت کوتاه مدت

بسیاری از دانشجویان خارجی در در ابتدا به صورت کوتاه مدت مکانی را برای اقامت اجاره می‌کنند و پس از اینکه با شهر محل تحصیل خود آشناتر شدند، برای اقامت دائم خود تصمیم‌گیری می‌کنند. برای اقامت به مدت کوتاه گزینه‌های زیر در دسترس است:

-    هتل، متل و یا

-    خانه‌های موقتی که معمولاً توسط مؤسسه‌ی آموزشی پیشنهاد می‌شوند. برای اجاره‌ی این مکان‌ها باید از کارکنان پشتیبانی محل تحصیل خود کمک بخواهید. اقامتگاه‌هایی نیز وجود دارند که توسط دانشگاه مدیریت می‌شوند و به‌ صورت انحصاری در اختیار دانشجویان همان دانشگاه قرار داده می‌شوند. این اقامتگاه‌ها کاملاً مبله هستند و توسط دانشگاه حمایت می‌شوند.
اگر می‌خواهید از این مکان‌ها استفاده کنید، باید با موسسه‌ی محل تحصیل خود ارتباط برقرار کنید و از وجود چنین مکان‌هایی اطلاع کسب کنید.

اقامت در منزل یک خانواده دیگر

یکی از گزینه‌هایی که مخصوصاً برای دانشجویان جوان‌تر بسیار مفید است، homestay است. در این حالت دانشجو یک اتاق را در منزل یک خانواده محلی اجاره می‌کند و با آن‌ها زندگی می‌کند. در این مواقع معمولاً غذا و تمیزکاری نیز بر عهده صاحب خانه است و دانشجو می‌تواند خود را در منزل پدر و مادر احساس کند. خانواده‌هایی که این گزینه را ارائه می‌دهند، غربال شده‌اند و دولت از وجود محیط ایمن و مناسب در این منازل اطمینان حاصل می‌کند.

حمایت‌های قانونی

شما به صورت قانونی متعهد هستید که برای اقامت، نگهداری و تمیزکاری محل زندگی خود در پرداخت کنید. از طرفی این حق را دارید که در محل زندگی خود احساس امنیت کنید و از امکاناتی مانند آب و برق بهره‌مند باشید.
اگر در محل اقامت خود مشکل دارید، باید با بنگاه املاک و یا صاحب ملک اجاره شده صحبت کنید. در صورتی که در دانشگاه هستید با کارمندان پشتیبانی و در صورتی که در منزل یک خانواده محلی اقامت دارید با مرکز خدمات homestay ارتباط برقرار کنید. در هر صورت، همیشه کسی وجود دارد که به شما کمک کند.
از طرف دیگر سازمان‌هایی نیز وجود دارند که در این زمینه‌ها همیار شما هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر باید آژانس‌های اقامتی ایالت محل تحصیل خود را جستجو کنید.
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا