آشنایی با رشته فیزیک دانشگاه تورنتو

در تازه‌ترین رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۲ دانشگاه تورنتو عنوان بیست و ششمین دانشگاه معتبر جهان و نخستین دانشگاه برتر کانادا را به خود اختصاص داده است، رشته فیزیک این دانشگاه نیز در جایگاه بیست و ششم دانشگاه‌های مطرح دنیا قرار دارد.
در تازه‌ترین رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۲ دانشگاه تورنتو عنوان بیست و ششمین دانشگاه معتبر جهان و نخستین دانشگاه برتر کانادا را به خود اختصاص داده است، رشته فیزیک این دانشگاه نیز در جایگاه بیست و ششم دانشگاه‌های مطرح دنیا قرار دارد.
مجله موفقیت ایلیاد - همانند سایر رشته‌های علوم پایه نظیر شیمی، ریاضی و زیست شناسی از رشته‌های دانشگاهی قدیمی به شمار می‌رود و به دلیل نقش و اهمیت آن در سایر علوم بسیاری از دانشگاه‌های جهان آن را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌دهند. و ریاضی به عنوان دو رشته مکمل با یکدیگر با گرایش‌های متنوع در بسیاری از بخش‌های زندگی بشر نظیر تولید لیزر، کامپیوتر، علوم هسته‌ای و .. تأثیرگذار است و دانشگاه‌های بسیار معتبر در سراسر دنیا به ویژه از جمله دانشگاه این رشته را در مقاطع تحصیلی گوناگون ارائه نموده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
در تازه‌ترین رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۲ دانشگاه عنوان بیست و ششمین دانشگاه معتبر جهان و نخستین دانشگاه برتر را به خود اختصاص داده است، رشته این دانشگاه نیز در جایگاه بیست و ششم دانشگاه‌های مطرح دنیا قرار دارد. دانشگاه دولتی این رشته را در مقاطع مختلف تحصیلی شامل لیسانس و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد.

-    کارشناسی دانشگاه

کارشناسی در دانشگاه در دپارتمان دانشکده علوم و هنر ارائه می‌شود، مدت زمان تحصیل در این رشته در مقطع لیسانس چهار سال و زبان تدریس کلیه دروس انگلیسی می‌باشد. گذراندن کورس‌های مرتبط با حوزه‌های نسبیت، انرژی بالا، اپتیک کوانتومی، ماده متراکم، ژئو و اتمسفر برای متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در سال چهارم تحصیل پیشنهاد می‌شود.
دپارتمان این دانشگاه با برگزاری‌ دوره‌های متنوع تحصیلی به دانشجویان مدرک کارشناسی ارشد و دکترا نیز ارائه می‌دهد. بخش تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در زمینه تجربی و نظری گرایش‌هایی نظیر اتمسفر، ژئو، اپتیک کوانتومی، ماده چگال، زیر اتمی، اختر و بیو را ارائه می‌نماید که در ادامه با این دوره‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.  

-    کارشناسی ارشد دانشگاه

برای دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه فراهم است. تحصیل در این مقطع به دو شیوه آموزش محور بدون ارائه پایان نامه و پژوهش محور با ارائه پایان نامه امکانپذیر می‌باشد. برخی دانشجویان کارشناسی ارشد این دانشگاه با گذراندن چند کورس تحصیلی ممکن است مستقیماً فرصت تحصیل در مقطع دکترا را بدست آورند.
دوره‌ی کارشناسی ارشد بدون پایان نامه در این دانشگاه حدوداً یکسال به طول می‌انجامد و به دانشجویان علاقه مند به تحصیل در مقطع دکترای این دانشگاه گذراندن دوره کارشناسی بدون پایان نامه پیشنهاد می‌شود. گفتنی است دارندگان مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های آمریکای شمالی مستقیماً امکان تحصیل در دوره دکترای این دانشگاه را خواهند داشت با این حال به دیگر دانشجویان علاقه مند به تحصیل در مقطع دکترای این دانشگاه توصیه می‌شود که دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه را حداقل در دو نیمسال بگذرانند.

-    دکترای دانشگاه

مقطع دکترای این دانشگاه پژوهش محور است و دانشجویان حداقل چهار کورس کنفرانس خواهند گذراند. هشت ماه پس از شروع تحصیل در این مقطع از دانشجویان آزمونی شفاهی گرفته خواهد شد که هدف آن ارزیابی توانایی‌های دانشجو در انجام برنامه‌های پژوهشی و پیشنهادی است که به اتمام دوره دکترا منجر می‌شود. پس از این آزمون شفاهی دانشجو سالانه ملزم به ملاقات کمیته نظارت خواهد بود و گزارشی از پیشرفت پژوهش‌های خود را ارائه می‌دهد. در انتها دانشجویان دکترای این دانشگاه از رساله خود دفاع خواهند کرد. گفتنی است مقطع دکترای پیوسته این دانشگاه پنج سال و دکترای ناپیوسته آن چهار سال به طول می‌انجامد.

-    مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه

متقاضیان تحصیل دوره‌های کارشناسی ملزم به ارائه مدرک کارشناسی با معدل B به همراه ریز نمرات و متقاضیان تحصیل در دوره دکترا ملزم به ارائه مدرک کارشناسی ارشد با معدلB+ به همراه ریز نمرات می‌باشند. برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا از مقطع کارشناسی حداقل معدل A در نظر گرفته شده است. حداقل نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه برای آزمون ۷ و برای آزمون ۹۳ می‌باشد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا● مجوز کار دانشجویی بیش از ۲۰ ساعت در کانادا● آزمون LANT برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان● برترین رشته‌های تحصیلی در مقطع دکترا در کشور کانادا کدامند؟‌● چگونه برای تحصیل در کانادا معدل بهتری داشته باشیم؟● بهبود شرایط حق کار پس از تحصیل در استرالیا● آشنایی با دانشگاه شیکاگو● دانشگاه رایرسون کانادا● آیا می‌دانید قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان کدامند؟● هزینه تحصیل و زندگی در استرالیاجدیدترین مطالب● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا● خودتنظیمی چیست و چه مزیتی دارد؟● بیمه‌ی خدمات درمانی ( مدیکر ) استرالیا● با غم غربت چه کنیم؟!● با منطقه‌ی ویکتوریا استرالیا آشنا شوید!● چگونه با افسردگی پس از فارغ التحصیلی مقابله کنیم؟!● بیومتریک ( انگشت‌نگاری دیجیتالی ) جهت اخذ ویزای کانادا● با احساس بی‌کفایتی مقابله کنیم!