دانشگاه رایرسون کانادا

دانشگاه رایرسون نیز یکی از دانشگاه‌های برتر این کشور به شمار می‌رود که در سال ۲۰۲۱ در رتبه بندی Time رتبه‌ی ۶۰۱ ـ ۸۰۰ را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه واقع در تورنتو استان انتاریو با ۳۹۵۰۰ دانشجو و ۱۲۱ برنامه تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به فعالیت مشغول است که در حدود ۵ درصد از دانشجویان آن را دانشجویان خارجی و بین‌المللی تشکیل می‌دهند.
دانشگاه رایرسون نیز یکی از دانشگاه‌های برتر این کشور به شمار می‌رود که در سال ۲۰۲۱ در رتبه بندی Time رتبه‌ی ۶۰۱ ـ ۸۰۰ را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه واقع در تورنتو استان انتاریو با ۳۹۵۰۰ دانشجو و ۱۲۱ برنامه تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به فعالیت مشغول است که در حدود ۵ درصد از دانشجویان آن را دانشجویان خارجی و بین‌المللی تشکیل می‌دهند.
مجله موفقیت ایلیاد - به عنوان دومین کشور وسیع دنیا پس از روسیه امکانات فوق العاده‌ای را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است. در این بین نیز یکی از ‌های برتر این کشور به شمار می‌رود که در سال ۲۰۲۱ در رتبه بندی Time رتبه‌ی ۶۰۱ ـ ۸۰۰ را به خود اختصاص داده است. این واقع در تورنتو استان انتاریو با ۳۹۵۰۰ دانشجو و ۱۲۱ برنامه تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به فعالیت مشغول است که در حدود ۵ درصد از دانشجویان آن را دانشجویان خارجی و بین‌المللی تشکیل می‌دهند. این از ‌های بزرگ این کشور در مقطع کارشناسی در زمینه رشته‌های بیزینس و مدیریت و دارای رتبه سوم در رشته‌های مهندسی از جمله مهندسی و علوم معماری، هنر و طراحی می‌باشد. در ادامه بیشتر با این آشنا خواهیم شد، با ما همراه باشید.  

-    رشته‌های تحصیلی

تحصیل در برخی از رشته‌های تحصیلی این به ارائه نمونه کار نیازمند است، این رشته‌ها شامل مد، روزنامه نگاری، ادبیات مدرن، علوم ساختمان، فلسفه، تغذیه جامعه، ارتباطات حرفه‌ای، مستند سازی، معماری، مطالعات سیاسی و رسانه‌های دیجیتال می‌شوند.

-    دانشکده‌های

از دانشکده‌های گوناگون با انواع رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی مختلف برخوردار است که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ـ دانشکده خدمات اجتماعی

بخش قابل ملاحظه‌ای از دانشکده‌های این به حوزه بهداشت و درمان اختصاص یافته است به گونه‌ای که می‌توان گفت این گزینه‌ای بسیار مناسب جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور می‌باشد. سایر رشته‌هایی که در این تدریس می‌شود موارد زیر را شامل می‌شود: مطالعات کودک و نوجوان، خدمات اجتماعی، برنامه ریزی‌های شهری و منطقه‌ای، مامایی، پرستاری، بهداشت عمومی و ایمنی، بهداشت و ایمنی شغلی، تغذیه، مراقبت ازکودکان و نوجوانان.

ـ دانشکده طراحی و علوم ارتباطات

در این رشته‌های مانند صنایع خلاق، بازیگری، فشن دیزاین، عکاسی، فیلم، تولید رسانه‌ها، گرافیک، رسانه‌های جدید، طراحی داخلی، رسانه‌های ورزشی، خبرنگاری، ارتباطات حرفه‌ای و طراحی مد ارائه می‌شوند.

ـ مدرسه مدیریت تد راجرز

در این مدرسه رشته‌هایی نظیر تجارت و بازاریابی، حسابداری، اقتصاد، توریسم و جهانگردی، مدیریت و حقوق ارائه می‌شوند.

ـ دانشکده هنر

رشته‌های زیر در این دانشکده ارائه می‌شود:
هنر معاصر، جرم شناسی، زبان انگلیسی، اقتصاد و دارایی، محیط زیست، فلسفه، جغرافیا، تاریخ، سیاست و روانشناسی و علوم اجتماعی.

ـ دانشکده علوم پایه

علوم بیومدیکال، زیست شناسی، علوم کامپیوتر، پزشکی، شیمی، ریاضیات، فیزیک از رشته‌های ارائه شده در این دانشکده می‌باشند.

ـ دانشکده مهندسی و علوم معماری

این به ارائه رشته‌های تخصصی نظیر مهندسی هوافضا، علوم معماری، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی الکترونیک و مهندسی بیو مدیکال پرداخته است.

-    ‌های تحصیلی

کشور کمک هزینه‌هایی را تحت عنوان ‌های تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط اختصاص داده است که به معرفی آنها خواهیم پرداخت. از طرفی انواع ‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی نیز از سوی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که به دو صورت داخلی و خارجی ارائه می‌شود. ‌های داخلی عموماً از سوی و ‌های خارجی توسط دولت برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. این ‌ها مزیت بسیار خوبی برای  دانشجویان ممتاز به شمار می‌روند و به صورت زیر دسته بندی می‌شوند:

ـ Edward S. Rogers Sr. Graduate School Fellowship

این نخستین  بار در سال ۲۰۰۱ به دانشجویانی که از عملکرد تحصیلی ممتاز برخوردار و قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته ارتباطات و فرهنگ داشته‌اند تخصیص یافت و شرایط اعطای آن به صورت اتوماتیک می‌باشد. بدین معنا که پرونده دانشجو بدون درخواست از سمت دانشجو مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که واجد شرایط قرار گیرد از امکان دریافت آن برخوردار می‌گردد. مبلغ این ۲۰۰۰۰ دلار می‌باشد.

ـ Ryerson Graduate Fellowship , Graduate Stipend

بودجه Graduate Stipend از بخش تحقیقاتی دانشکده‌های تأمین و به دانشجو اعطا می‌گردد که حداقل میزان آن ۱۰۰۰ دلار به صورت ماهیانه می‌باشد. Ryerson Graduate Fellowship به دانشجویان ممتاز متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی  ارشد و دکترا تعلق داشته و در این زمینه رقابت تنگاتنگی برقرار می‌باشد . مبلغ این برای مقطع فوق لیسانس حداکثر ۱۲۰۰۰ دلار و برای مقطع دکترا ۱۶۰۰۰ دلار در نظر گرفته شده  است.

ـ Ryerson International Student Scholarship

این محدود و برای تعداد اندکی از دانشجویان در نظر گرفته شده است که در دانشکده مهندسی و در مقطع دکترا متقاضی پذیرش تحصیلی می‌باشند. ارزش این ۷۰۰۰ دلار ست که البته به ارائه تقاضا نیاز ندارد چرا که در زمان پذیرش پرونده به صورت خودکار از این لحاظ مورد بررسی قرار گرفته و در صورت وجود شرایط لازم اعطا می‌شود.

ـ Ted Rogers MBA Entrance Scholarship and Awards

اشخاصی بنام تد و لورتا راجرز این را به ارزش ۲۰۰۰۰ دلار برای دانشجویان رشته مدیریت در نظر گرفته که البته تعداد آن محدود و در هر سال تحصیلی تنها به ۲۴ نفر اعطا می گردد.

-    مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از

جهت ثبت نام و پذیرش در این اسناد و مدارک خاصی مورد نیاز است که به همراه مدارک مرتبط با رشته مورد نظر از سمت دانشجو تهیه و به ارائه می‌شود این مدارک شامل موارد زیر می‌باشند:
ـ تکمیل و ارائه فرم تقاضای پذیرش تحصیلی
ـ ارائه انگیزه نامه توسط دانشجو با بیان هدف وی از تحصیل در و انتخاب این
ـ ارائه کاری و تحصیلی
ـ ارائه توصیه نامه صادره ازاساتید قبلی
ـ ارائه کلیه مدارک تحصیلی پیشین با ریز نمرات به صورت ترجمه رسمی
ـ تأییدیه یا گواهی مدرک زبان معتبر طبق نمره مورد نظر
گفتنی است ارائه برخی مدارک دیگر برای برخی رشته‌ها الزامی است، برای مثال دانشجو جهت تحصیل دررشته روانشناسی بایستی در آزمون مکمل GRE و جهت انتخاب رشته‌های MBA و مدیریت فناوری و نوآوری در آزمون GMAT شرکت کرده و نمره قبولی کسب نماید.

-    مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی جهت تحصیل در

ـ تکمیل فرم‌های مربوطه
ـ پرداخت
ـ ارائه مدرک زبان
ـ نامه پذیرش از
ـ اثبات تمکن مالی
ـ بیومتریک
ـ ارائه گواهی عدم سو پیشینه
ـ پاسپورت
ـ ترجمه مدارک
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا