آشنایی با دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو در سال ۱۸۵۶ میلادی تأسیس شد، این دانشگاه طبق سیستم رتبه بندی Times در سال ۲۰۲۱ عنوان دهمین دانشگاه برتر جهان را به خود اختصاص داد.
دانشگاه شیکاگو در سال ۱۸۵۶ میلادی تأسیس شد، این دانشگاه طبق سیستم رتبه بندی Times در سال ۲۰۲۱ عنوان دهمین دانشگاه برتر جهان را به خود اختصاص داد.
مجله موفقیت ایلیاد - دانشگاه شیکاگو در سال ۱۸۵۶ میلادی تأسیس شد، این دانشگاه طبق سیستم رتبه بندی Times در سال ۲۰۲۱ عنوان دهمین دانشگاه برتر جهان را به خود اختصاص داد. دانشگاه شیکاگو با ۵۷۹۱ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۱۰۰۴۵ نفر در مقطع تحصیلات تکمیلی به فعالیت مشغول است.

-    شرایط دریافت نامه از دانشگاه شیکاگو

دانشجویان بین المللی از امکان تحصیل در این دانشگاه برخوردار و این دانشگاه از دانشجویان خارجی جهت درخواست یک یا چند برنامه در سراسر دانشگاه استقبال به عمل می‌آورد. کلیه برنامه‌های این دانشگاه سیستم درخواست آنلاین را ارائه می‌دهند. هر مدرسه و هر بخش از برنامه خاص خود برخوردار است و برای اعمال در چندین برنامه معمولاً باید یک برنامه منحصر به فرد برای هر یک ایجاد نمایید. برای بسیاری از برنامه‌های دکترا کمیته‌های هیئت علمی کلیه برنامه‌های ارسالی را بررسی و تصمیم‌گیری می‌نماید. برای دوره‌های کارشناسی ارشد نیز کمیته‌هایی متشکل از ترکیبی از اعضای هیئت علمی و کارکنان برقرارند. از آنجا که تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی بسیار تخصصی است برنامه‌ی تحصیلات تکمیلی هر ساله روش خاص خود را جهت تعیین متقاضیان پی می‌گیرد. گفتنی است الزاماتی جهت دریافت برای تحصیل در این دانشگاه برقرار است که توجه به آن ضروری است:
ـ شرط معدل
ـ الزامات تست از جمله SAT و ACT
میزان قبولی در این دانشگاه ۷/۳ درصد می‌باشد. به این معنا که از هر ۱۰۰ متقاضی تنها ۷ نفر پذیرفته می‌شوند و این بیانگر این مسئله می‌باشد که این دانشگاه بسیار انتخابی می‌باشد. بنابراین برآورده ساختن الزامات آن نظیر شرط معدل و SAT و ACT برای عبور از اولین دور فیلتر‌های این دانشگاه بسیار حائز اهمیت می باشد. به گونه‌ای که چنانچه در این مرحله انتظارات دانشگاه برآورده نشود احتمال ورود به آن تقریباً صفر می‌باشد. گفتنی است پس از عبور از این مانع باید بتوانید مسئولین برنامه‌های دانشگاه را از طریق سایر برنامه‌های کاربردی نظیر برنامه‌های فوق برنامه، مقالات و توصیه‌نامه تحت تاثیر قرار دهید.

-    مدارک مورد نیاز جهت اخذ از دانشگاه شیکاگو

ـ ارائه درخواست
ـ پرداخت هزینه درخواست
ـ ارائه گزارشات و ریز نمرات
ـ توصیه نامه از دو استاد
ـ دریافت امتیاز لازم از امتحانات
ـ مدرک زبان
ـ ارائه انگیزه نامه

-    ددلاین و آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاه شیکاگو

جهت ثبت نام در این دانشگاه متقاضیان می‌بایست یکسال پیش از ارسال درخواست شرایط مورد نیاز را فراهم آورند، فرم درخواست آنلاین تکمیل شده را به موقع و قبل از پایان موعد تصحیح مقاله و اطمینان از صحت اطلاعات ارائه شده ارائه دهند. عموماً دانشجویان ۴ الی ۵ هفته پس از ارسال درخواست نامه‌ی را دریافت خواهند کرد. دانشجویان UG می‌توانند از طریق درگاه برنامه مشترک درخواست دهند و به همراه آن ضمیمه دانشگاه شیکاگو را ارائه نمایند. مهلت برنامه‌ها و شرایط علمی برای اکثر برنامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیکاگو متفاوت است. معمولاً برای ترم‌های پاییز و بهار برای دانشجویان UG می‌باشد، این در حالی است که دانشجویان کارشناسی ارشد در ترم پاییز ثبت نام می‌کنند.

-    شرایط دریافت بورسیه‌های تحصیلی در دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو دانشجویان مستعد را بدون در نظر گرفتن زبان، رنگ، نژاد، جنسیت، مذهب، توانایی مالی و .. نموده و برای این منظور بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به عنوان کمک هزینه و بورسیه در نظرگرفته است. در مقطع کارشناسی ارشد با انواع کمک‌های مالی و وام‌ها و بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان به لحاظ مالی کمک می‌شود و طبق آمار دانشگاه دانشجویان دکترا ۵ سال تحصیلی کمک هزینه‌ی شهریه و مبلغی به عنوان مقرری دریافت می‌نمایند. مسلماً از یکی از برترین دانشگاه‌های کار چندان ساده‌ای به نظر نمی‌رسد خصوصاً اینکه خواهان دریافت بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی نیز باشید، بنابراین باید بتوانید آزمون‌های  لازم را با نمرات عالی پشت سر گذاشته در عین حال که در اختیار داشتن توصیه نامه استاد نیز بسیار ضروری است. برای برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی هنگام تکمیل فرم ثبت نام قسمت مربوط به دریافت بورسیه را نیز تکمیل نمایید.

-    ملزومات دریافت ی تحصیلی

افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند پیش از اقدام جهت دریافت باید بتوانند از دانشگاهی در این کشور نامه‌ی دریافت نمایند. نوع ی تحصیلی با توجه به دانشگاهی که  از آن گرفته‌اید و دوره‌ی تحصیل فرد مشخص خواهد شد. همانگونه که قبلاً نیز به آن اشاره شد اصلی‌ترین های دانشجویی F-1 و M-1 می‌باشند. ی F-1 برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل  به صورت تمام وقت در دانشگاه را دارند صادر می‌شود و ی M-1 به دانشجویان بین المللی اختصاص می‌یابد که می‌خواهند به صورت تمام وقت در دوره‌های فنی حرفه‌ای به تحصیل بپردازند. از دیگر ملزومات جهت دریافت ی این کشور موارد زیر را شامل می‌شود:
ـ پرداخت اپلیکیشن فی
ـ تکمیل فرم DS-160
ـ نامه از دانشگاه
ـ
ـ عکس
ـ و انگیزه‌نامه
ـ اثبات تمکن مالی
ـ مدرک زبان
ـ مدارک تحصیلی
ـ و ارائه مدارک پزشکی
ـ سو پیشینه
ـ تعیین زمان مصاحبه
ـ مشخص نمودن محل اقامت
ـ ترجمه کلیه مدارک
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا