رشته روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

علوم اعصاب رفتاری گستره وسیعی از موضوعات نظیر احساس و ادراک، یادگیری و شناخت، هورمون‌ها و رفتارهای انگیزه محور را شامل می‌شود و دانشجویان با انواع اختلالات مغزی و علائم بالینی آشنا می‌شوند.
علوم اعصاب رفتاری گستره وسیعی از موضوعات نظیر احساس و ادراک، یادگیری و شناخت، هورمون‌ها و رفتارهای انگیزه محور را شامل می‌شود و دانشجویان با انواع اختلالات مغزی و علائم بالینی آشنا می‌شوند.
مجله موفقیت ایلیاد - دانشگاه بریتیش کلمبیا در جدیدترین رتبه بندی QS برای سال ۲۰۲۲ عنوان چهل و ششمین دانشگاه معتبر دنیا و سومین دانشگاه مهم را به خود اختصاص داده است و در میان کلیه دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته جایگاه شانزده جهان  را از آن خود کرده است. در حال حاضر دانشکده این دانشگاه دو گرایش و علوم اعصاب رفتاری را در مقطع ارشناسی ارائه می‌دهد که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم.  

-    مقطع کارشناسی رشته در دانشگاه بریتیش کلمبیا

تحصیل در رشته با همین گرایش در مقطع کارشناسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا چهارساله و به صورت تمام وقت است و کلیه دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی این رشته در زمینه‌های بسیاری تجربیات ارزشمندی کسب خواهند کرد که شامل:
ـ پیش بینی رفتار افراد
ـ استفاده از پژوهشات و نظریات جهت عمق بخشیدن به بینش خود و  اطرافیان
ـ ارزیابی و سنجش منتقدانه ادعاهای مربوط به موضوعات روانشناختی منتشر شده در منابع غیر علمی
ـ تولید و تفسیر نمودارها و جدول‌ها با استفاده از داده‌های عدی و استفاده از آمار توصیفی جهت حل مسائل روانشناختی
گرایش علوم اعصاب رفتاری در مقطع کارشناسی نیز تمام وقت و دوره‌ای چهار ساله است و زبان تدریس کلیه دروس آن انگلیسی می‌باشد. این گرایش برای دانشجویانی مناسب است که به تحصیل در اصول بیولوژیکی رفتار انسان علاقه‌مندند. این گرایش گستره وسیعی از موضوعات نظیر احساس و ادراک، یادگیری و شناخت، هورمون‌ها و رفتارهای انگیزه محور را شامل می‌شود و دانشجویان با انواع اختلالات مغزی و علائم بالینی آشنا می‌شوند.

-    کارشناسی ارشد دانشگاه بریتیش کلمبیا

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه بریتیش کلمبیا به صورت تمام وقت و شامل دوره‌ای دو ساله است که کلیه دروس آن به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و دانشجویان ملزم به گذراندن حداقل ۳۰ واحد درسی می‌باشند. دوره کارشناسی ارشد رشته این دانشگاه در هفت گرایش تخصصی شامل موارد زیر ارائه می‌شود:
ـ علوم اعصاب رفتاری
ـ بالینی
ـ علوم شناختی
ـ تکاملی
ـ سلامت
ـ متدهای کمی
ـ اجتماعی و شخصیتی
دانشجویان این مقطع علاوه بر گذراندن واحدهای درسی ملزم به ارائه پایان نامه و دفاع از آن در انتهای دوره نیز می‌باشند. همچنین در هر یک از گرایش‌های عنوان شده دانشجویان باید نتایج پژوهشات خود را در کنفرانس سالانه PsychFest ارائه دهند. گفتنی است دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع دکترا باید تا ماه دسامبر دومین سال تحصیلی‌شان در مقطع کارشناسی ارشد برای دکترا اقدام نمایند. ناگفته نماند حداقل نمره زبان برای پذیرش در این مقطع در دانشگاه بریتیش کلمبیا برای آزمون ۹۰ و برای آزمون ۶/۵ در نظر گرفته شده است.

-    دکترای دانشگاه بریتیش کلمبیا

مقطع دکترای این رشته در دانشگاه بریتیش کلمبیا دوره‌ای چهار ساله و به صورت تمام وقت است که کلیه دروس آن به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. دانشجویان باید حداقل ۱۲ واحد درسی گذرانده که بسته به گرایش آنان متفاوت است. علاوه بر گذراندن واحدهای درسی دانشجویان باید در آزمون جامع شرکت و رساله خود را ارائه و از آن دفاع کنند. علوم اعصاب رفتاری، بالینی، علوم شناختی، تکاملی، سلامت، متدهای کمی و اجتماعی و شخصیتی از گرایش‌های تخصصی دکترای این دانشگاه می‌باشند. دانشجویان گرایش تخصصی بالینی ملزم به گذراندن دوره کارآموزی بالینی معتبر به مدت یک سال می‌باشند. گفتنی است حداقل نمره قابل قبول زبان برای پذیرش در این دوره برای دانشگاه بریتیش کلمبیا برای آزمون نمره ۹۰ و برای آزمون نمره ۶/۵ می‌باشد. همچنین دانشجویان برای پذیرش در این رشته به ارائه نمره GRE نیاز نخواهند داشت.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا