پذیرش مشروط از دانشگاه‌های خارج از کشور

پذیرش مشروط برای متقاضیانی است که از همه شرایط برخوردارند اما نمره زبان لازم را ندارند. در این صورت متقاضی باید ابتدا دانشگاهی را بیابد که پذیرش مشروط دارد و مدارک خود را به این دانشگاه ارسال نماید.
پذیرش مشروط برای متقاضیانی است که از همه شرایط برخوردارند اما نمره زبان لازم را ندارند. در این صورت متقاضی باید ابتدا دانشگاهی را بیابد که پذیرش مشروط دارد و مدارک خود را به این دانشگاه ارسال نماید.
مجله موفقیت ایلیاد - پس از انتخاب موسسه‌ی مورد نظر آماده‌سازی مدارک مورد نیاز دانشگاه ضروریست. کپی مدرک دبیرستان یا مدرک کارشناسی با تأیید مراکز رسمی یا در صورت نیاز معادل سازی مدارک، ترجمه‌ی رسمی مدارک چنانچه مدرک تحصیلی به انگلیسی یا فرانسوی نباشد و مواردی از این قبیل عمده مدارک مورد نیاز برای ارسال به دانشگاه جهت دریافت تحصیلی می‌باشند. عموماً مدارک مورد نیاز برای دریافت تحصیلی از دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلف متفاوت است که می‌توان اطلاعات لازم در این زمینه را از طریق وبسایت دانشگاه مورد نظر بدست آورد. همچنین گفتنی است مدارک لازم جهت اخذ برای شرکت در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا نیز متفاوت است، گرچه ارسال کپی مدارک تحصیلی به همراه یک ترجمه رسمی برای کلیه مقاطع ضروری می‌باشد. اخذ تحصیلی با برخوداری از شرایط لازم مسیر معمولی جهت مهاجرت به شمار می‌رود اما آیا اگر شرایط مهیا نباشد دیگر شانسی برای دریافت وجود نخواهد داشت؟ در واقع می‌توان گفت برخی از دانشگاه‌های خارج از کشور مانند دانشگاه‌های کشور امکان دریافت ویزای مشروط برای متقاضیان خارجی را فراهم نموده‌اند. بدین طریق افرادی که از نمره کافی برخوردار نیستند اما سایر شرایطشان مطلوب است می‌توانند برای دریافت و ویزای تحصیلی اقدام نمایند. در ادامه با جزییات بیشتر به بررسی این روش پرداخته‌ایم، با ما همراه باشید.

مشروط چیست؟

متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به طور معمول از مسیر اخذ و ویزا می‌گذرند. دریافت و ویزا هر یک از شرایط خاص خود برخوردار است. برای مثال متقاضی برای ورود به هر دانشگاه و موسسه آموزشی به حداقل معدل تعیین شده توسط دانشگاه مورد نظر نیازمند است، ارائه مدرک با حداقل نمره قابل قبول از دیگر شروط مهم برای دریافت می‌باشد. مشروط برای متقاضیانی است که از همه شرایط برخوردارند اما نمره لازم را ندارند. در این صورت متقاضی باید ابتدا دانشگاهی را بیابد که مشروط دارد و مدارک خود را به این دانشگاه ارسال نماید. یکی از بهترین کشورها برای دریافت مشروط ست، تعداد قابل توجهی از دانشگاه‌های این کشور این امکان را به فرد می‌دهند که با یک نمره‌ی پایین و ویزای این کشور را دریافت و پس از ورود به این کشور نمره لازم برای را کسب نماید. افرادی که موفق به دریافت مشروط می‌شوند باید پس از ورود به انگلیسی یا فرانسوی را در کالج‌های این کشور بگذرانند. در صورت گذراندن این دوره‌ها با موفقیت و قبولی در آزمون نهایی مشروط به عادی تبدیل می‌شود و متقاضی می‌تواند ویزای خود را تا پایان دوران تحصیل تمدید نماید.

شرایط اخذ مشروط از دانشگاه‌های

حداقل نمره برای دریافت از دانشگاه‌های بین ۶ تا ۶/۵ می‌باشد. حال چنانچه فردی از کلیه شرایط به نحو مطلوب برخوردار باشد اما مدرک نداشته باشد راه مناسب برای وی اخذ مشروط از دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. توجه داشته باشید تمام دانشگاه‌های   از امکان مشروط برخوردار نیستند، بنابراین لازم است قبل از ارسال مدارک به وبسایت دانشگاه مراجعه و شرایط مشروط آن را بررسی نمایید. چنانچه دانشگاه مورد نظر از امکان مشروط برخوردار بود ارائه مدارک مورد نیاز به دانشگاه برای دریافت صورت می‌گیرد. مدارک ارسالی به دانشگاه با مدارک ارائه شده برای دریافت عادی تفاوتی نخواهند داشت و شامل موارد زیر می‌باشند:
ـ سوابق تحصیلی به همراه ترجمه رسمی
ـ ارائه ریز نمرات
ـ مدرک ( در صورت وجود )
ـ گواهی نامه‌های مرتبط ( در صورت وجود )
نکات مهم برای دریافت مشروط
توجه کنید برای برخورداری از مشروط لازم است کلیه شرایط متقاضی به جز در سطح مطلوبی باشد، یعنی از نظر تمکن مالی و سوابق تحصیلی در شرایط بسیار خوبی باشد. همچنین لازم است بدانید دریافت مشروط برای مقاطع کارشناسی ارشد و  دکترا تقریبا غیر ممکن به نظر می‌رسد. متقاضیان دوره کارشناسی می‌توانند با دریافت مشروط به کالج‌های این کشور وارد و پس از قبولی در آزمون نهایی کالج وارد دانشگاه شوند. گفتنی است سخت گیری در مشروط از عادی بیشتر است و امکان ریجکتی درخواست متقاضی در این روش بالاتر می‌باشد. هر چه از تمکن مالی و شرایط تحصیلی بهتری برخوردار باشید از شانس بیشتری برای دریافت مشروط برخوردار خواهید شد.

مراحل دریافت مشروط

ـ یافتن دانشگاه مناسب: در ابتدا لازم است دانشگاهی را پیدا کنید که از شرایط مشروط برخوردار باشد و کلیه شرایط مورد نیاز آن دانشگاه را دارید.
ـ درخواست مشروط: در ادامه پروسه اخذ لازم است فرم درخواست دانشگاه مورد نظر را تکمیل و در کنار سایر مدارک مورد نیاز به دانشگاه ارسال نمایید.
ـ درخواست ویزا: پس از موفقیت در اخذ مشروط از دانشگاه مورد نظر نوبت به درخواست ویزا می‌رسد. در این مرحله لازم است مدارکی نظیر تمکن مالی، گواهی مسکن و بیمه و .. را ارائه نمایید.
ـ رسیدن به سطح مورد نیاز: پس از دریافت ویزا تا پایان دوه فرصت دارید سطح خود را به حداقل مورد نظر دانشگاه برسانید و این مدت قابل تمدید نخواهد بود.
ـ تبدیل مشروط به عادی: پس از قبولی در آزمون پایانی کالج مدارک به دانشگاه ارسال و پروسه اخذ به جریان می‌افتد. در ادامه مهلت اقامت شما تا پایان دوران تحصیل تمدید خواهد شد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا