دانشگاه‌ها و کالج‌های هنر و طراحی در کشور کانادا

از دانشگاه‌های قدیمی کشور کانادا دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار است که در زمینه هنر و طراحی و رسانه تخصص بسیاری دارد. این دانشگاه کارشناسی ارشد هنرهای زیبا و طراحی را ارائه می‌دهد و  در این زمینه از شهرت جهانی برخوردار است.
از دانشگاه‌های قدیمی کشور کانادا دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار است که در زمینه هنر و طراحی و رسانه تخصص بسیاری دارد. این دانشگاه کارشناسی ارشد هنرهای زیبا و طراحی را ارائه می‌دهد و در این زمینه از شهرت جهانی برخوردار است.
مجله موفقیت ایلیاد - طراحی به معنای ساختن چیزی با توجه به هدف آن و با توجه به جنبه زیباشناسی و ظاهر آن می‌باشد. هدف از این رشته پیشرفت و بهبود اوضاع ظاهری اشیاست و از گستردگی بسیاری برخوردار است، به  ‌‌صورتی که علاقه‌مندان به آن می‌توانند با رشته‌های مختلفی در این حوزه آشنا شوند. طراحی خودرو، طراحی شبکه، طراحی محصول، طراحی مد، انیمیشن، معماری دریایی، هوانوردی، بازی سازی یا توسعه بازی طراحی چرم و نقاشی و .. برخی از رشته‌هایی هستند که طراحی نقش مهمی در آن‌ها ایفا می‌کند.
‌ها، ‌ها و موسسات آموزشی بسیاری در وجود دارند که رشته‌های مربوط به طراحی را ارائه می‌دهند که در ادامه به معرفی پنج برتر آن خواهیم پرداخت.

-     هنر و طراحی امیلی کار

از ‌های قدیمی کشور هنر و طراحی امیلی کار است که در زمینه هنر و طراحی و رسانه تخصص بسیاری دارد. این کارشناسی ارشد هنرهای زیبا و طراحی را ارائه می‌دهد و  در این زمینه از شهرت جهانی برخوردار است. در مقطع کارشناسی نیز این رشته‌هایی مانند نقاشی، عکاسی و سفالگری را ارائه می‌دهد که تحصیل در آن‌ها سه سال به طول می‌انجامد.

-     آلبرتا

آلبرتا از دیگر ‌های مطرح کشور و حتی جهان در زمینه  ارائه رشته‌های مرتبط با طراح و هنر می‌باشد. در مقطع کارشناسی این رشته‌های متعددی را در حوزه‌های هنر و طراحی نظیر نقاشی، مجسمه سازی و طراحی صنعتی ارائه می‌دهد که طول مدت زمان تحصیل در این رشته‌ها چهار سال می‌باشد.

-     کنکوردیا

دانشکده هنرهای زیبای این هم درمقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های فراوانی را در زمینه هنر و طراحی ارائه نموده است. طراحی بازی و طراحی انیمیشن و تئاتر برخی از رشته‌های مرتبط با طراحی و هنر در این می‌باشند.

-     منیتوبا

این نیز یکی دیگر از مطرح در زمینه ارائه رشته‌های مرتبط با طراحی و هنر به شمار می‌رود که اغلب آن‌ها در دانشکده معماری آن ارائه می‌شوند. از میان آن‌ها می‌توان به طراحی داخلی و معماری منظر و برنامه ریزی شهری اشاره نمود.

-    

از دیگر مراکز آموزشی معتبر برای تحصیل در رشته طراحی و هنر در کشور می‌باشد. در دانشکده طراحی و ارتباطات این رشته‌های بسیاری در زمینه طراحی و هنر ارائه می‌شود.

-    بهترین ‌های طراحی در مقطع کارشناسی ارشد

می‌توان گفت تنها تعداد اندکی از ‌ها و ‌های رشته طراحی را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهند که از این میان می‌توان به آلبرتا، یورک، کنکوردیا، OCAD، هنر و طراحی امیلی کار، کارلتون و هنر و طراحی نوا ‌اسکوشیا اشاره نمود.

-    بهترین ‌های طراحی برای طراحی مد و پارچه و محصول

بهترین ‌های طراحی برای تحصیل در رشته‌های طراحی مد و پارچه و محصول از این قرارند: Humber، پلی تکنیک Kwantlen، امیلی کار، Centennial، George Brown، St.Claire ( واحد جنوب )، مدرسه مد ، موسسه طراحی مد COCO، Lasalle و آکادمی طراحی مد ریچارد رابینسون.

-    بهترین ‌های طراحی برای طراحی داخلی

بهترین ‌های طراحی برای تحصیل در رشته طراحی داخلی عبات است از: ، Georgian، منیتوبا، Humber، Algonquim College Ottawa، دالهاوزی، Boy Valley کلگری، Franshawe، کلگری و Conestoga College Kitchener.

-    بهترین ‌های طراحی برای طراحی گرافیک

در فهرست برترین ‌ها برای تحصیل در رشته طراحی گرافیک این نام‌ها دیده می‌شود: George Brown، OCAD، مدرسه فیلم سازی تورنتو،موسسه فناوری البرتای شمالی، Fraser Valley، Fleming و موسسه فناوری بریتیش کلمبیا.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا