آشنایی با رشته علوم مواد دانشگاه تورنتو

علوم مواد دانشی میان رشته‌ای است که عموماً تحت عنوان علوم و مهندسی مواد نیز شناخته می شود که با فیزیک، شیمی و مهندسی اشتراکات بسیاری دارد.
علوم مواد دانشی میان رشته‌ای است که عموماً تحت عنوان علوم و مهندسی مواد نیز شناخته می شود که با فیزیک، شیمی و مهندسی اشتراکات بسیاری دارد.
مجله موفقیت ایلیاد - علوم مواد دانشی میان رشته‌ای است که عموماً تحت عنوان علوم و مواد نیز شناخته می شود که با فیزیک، شیمی و اشتراکات بسیاری دارد. محققان این رشته از تفکر تحلیلی شیمی، فیزیک و برای درک مشاهده‌های باستانی و پدیدار شناختی در متالوژی و کانی شناسی استفاده می‌کردند. از دهه ۱۹۴۰ میلادی این علم به عنوان حوزه‌ای خاص و متمایز از علم شناخته شد و دانشکده‌هایی برای مطالعه آن ایجاد شد. دانشگاه‌های کانادا به ویژه دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌ها جهت تحصیل گرایش‌های مرتبط با این رشته می‌باشد که در ادامه به آن پرداخته‌ایم ، با ما همراه باشید.
در تازه‌ترین رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۲ دانشگاه عنوان بیست و ششمین دانشگاه برتر جهان و نخستین دانشگاه برتر کانادا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در رشته علوم مواد نیز از جایگاه سی و چهارم در میان دانشگاه‌های مطرح دنیا برخوردار است. گفتنی است دانشگاه رشته علوم مواد را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌دهد.

کارشناسی علوم مواد دانشگاه

در این دانشگاه دانشکده و دپارتمان علوم و مواد رشته علوم مواد را ارائه می‌دهد. دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه با نحوه طراحی و دست کاری ساختار و خواص مواد در سطح مولکولی و اتمی آشنا می‌شوند. آنان کورس‌هایی را در زمینه شیمی، فیزیک و ریاضی گذرانده و دانش تخصصی درزمینه فناوری نانو، پلیمر های تطبیقی، مواد نیمه هادی پیشرفته، فوتوولتائیک و پزشکی قانونی را خواهند آموخت. دانشجویان این رشته در دو سال اخر دوران تحصیل بر حوزه‌های مواد زیستی، طراحی مصالح، تولید با مواد و پردازش مواد پایدار متمرکز می‌شوند. تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته در دانشگاه چهار ساله ، به صورت تمام وقت و تدریس با زبان انگلیسی می‌باشد. ارائه مدارک عمومی زیر برای علاقه‌مندان به تحصیل در این رشته برای تحصیل در دانشگاه الزامی است:
ـ دیپلم دبیرستان به همراه ریز نمرات
ـ حداقل نمره ۱۶ از ۲۰ برای دروس فیزیک، شیمی و ریاضی
ـ برخورداری از مدرک زبان معتبر ( حداقل نمره ۷ یا حداقل نمره ۹۳ تافل )

مقاطع تحصیلات تکمیلی علوم مواد در کانادا تحصیلات تکمیلی رشته علوم مواد در دانشگاه سه دوره را شامل می‌شود:

ـ کارشناسی ارشد MEng
ـ کارشناسی ارشد علوم کاربردی MASc
ـ دکترا
گفتنی است هیچ یک از دوره‌های عنوان شده در این دانشگاه به ارائه مدرک GRE نیاز ندارند.

ـ کارشناسی ارشد MEng

دوره‌ای پیشرفته در زمینه مواد است که دانشجویان آن در حوزه صنعتی مواد اطلاعات فراوانی را بدست آورده و در مدتی کمتر از یک سال مدرکشان را دریافت می‌نمایند. دانشجویان ممتاز ممکن است بتوانند پس از دوره کارشناسی ارشد MEng به سرعت وارد دوره کارشناسی ارشد پژوهشی مواد MASc شوند. علاقه مندان به شرکت در دوره کارشناسی ارشد حرفه‌ای مواد ملزم به ارائه مدرک کارشناسی علوم مواد با حداقل معدل B یا ۷۳ درصد و و دو توصیه‌نامه می‌باشند. ضمنا ملزم هستند مدرک زبان خود را با حداقل نمره ۷ و حداقل نمره۹۳ تافل هنگام ثبت نام در وبگاه مورد نظر بارگزاری نمایند.

ـ کارشناسی ارشد علوم کاربردی MASc

این دوره با هدف تربیت دانشجویانی به منظور اشتغال در مشاغل مرتبط با پژوهش طراحی شده و دانشجویان در انتهای دوره پایان نامه ارائه می‌دهند و از آن دفاع می‌کنند. علاقه مندان به شرکت در دوره دکترای مواد باید در دوره کارشناسی ارشد علوم کارردی شرکت نمایند. تحصیل در این دوره به صورت پاره وقت شش ساله یا تمام وقت سه ساله می‌باشد. ارائه مدرک کارشناسی مواد با حداقل معدلB+ یا ۷۸ درصد، و دو توصیه‌نامه و انگیزه‌نامه برای علاقه مندان به شرکت در این دوره‌ها در دانشگاه الزامی است. گفتنی است دانشجو باید مدرک زبان معتبر حداقل نمره ۷ و حداقل نمره ۹۳ تافل را در هنگام ثبت نام در وبگاه مورد نظر بارگزاری نماید.

دکترای رشته علوم مواد دانشگاه

دوره دکترای این رشته پیشرفته‌ترین دوره پژوهشی در زمینه علوم و مواد به شمار می‌رود. دانشجویان در انتهای دوره باید رساله ارائه دهند و از آن دفاع کنند. تحصیل در مقطع دکترای این رشته تنها به صورت تمام وقت است و دو تا شش سال به طول می‌انجامد. ارائه مدرک کارشناسی ارشد مواد با حداقل معدل B+ یا ۷۸ درصد، ، دو توصیه‌نامه و انگیزه‌نامه برای شرکت در دوره دکترای این رشته الزامی است، همچنین ارائه مدرک زبان معتبر با حداقل نمره ۷ و حداقل نمره ۹۳ تافل. گفتنی است دانشجویان کارشناسی ارشد علوم کاربردی مواد این دانشگاه می‌توانند به سرعت در برنامه دکترای علوم و مواد دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی جدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا