معرفی بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کشور استرالیا

مهندسی عمران از شاخه‌های اصلی مهندسی است و کارفرمایان بیشترین نیاز را به متخصصان این رشته دارند، بنابراین استرالیا مکانی ایده‌ال برای فارغ‌التحصیلان این رشته است.
مهندسی عمران از شاخه‌های اصلی مهندسی است و کارفرمایان بیشترین نیاز را به متخصصان این رشته دارند، بنابراین استرالیا مکانی ایده‌ال برای فارغ‌التحصیلان این رشته است.
مجله موفقیت ایلیاد - کشور با بروزترین سیستم آموزش عالی جهان معتبرترین دانشگاه‌های دنیا را در خود جای داده است. سیستم آموزشی این کشور با هدف بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها سالانه در حدود ۳۰۰ هزار دانشجوی بین‌المللی را پذیرش می‌کند. ۷ دانشگاه این کشور در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند و این به این معناست که هفت درصد از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان در این کشور قرار دارد. این کشور یکی از سه کشور مقصد برتر مورد علاقه دانشجویان بین‌المللی است که به لطف اقتصاد پایدار و سالم این کشور دارای چشم انداز بسیار خوبی برای فرصت‌های شغلی در آینده است. طیف وسیعی از رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه‌های ارائه می‌شود که بسته به علاقه شما و سابقه رشته‌ی قبلی شما می‌توانید رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب و در آن به بپردازید.

در این مقاله به معرفی بهترین و پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاهی که دردانشگاه‌ها و مراکز آموزشی ارائه می‌شود می‌پردازیم.

-    

این رشته در کشور طرفداران زیادی دارد. فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی برای حسابداران به خصوص حسابداران تخصصی در این کشور در نظر گرفته شده است. مالیاتی و مدیریتی در لیست مشاغل بلند مدت و در فهرست MLTSSL قرار دارند. به علاوه اینکه افرادی که در زمینه تخصصی دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند فرصت‌های شغلی بسیار خوبی پیش رو خواهند داشت. یکی از رشته‌های پرطرفدار در ایران نیز است و دانشجویان ایرانی بسیاری متقاضی ادامه در این رشته در کشور هستند، عناوینی از قبیل حسابدار، حسابدار مالیاتی، حسابدار مدیریت، مدیر مالی، حسابرس و مشاور مدیر و ... از زیر شاخه‌های رشته‌ی هستند.

-    آمار

فارغ‌الان این رشته می‌توانند در حوزه‌هایی مانند خدمات مالی، بانکداری و حوزه‌های بیمه تحت عنوان کارگزار بیمه فعالیت داشته باشند. این رشته در علاقه‌مندان خاص خود را دارد و در لیست بهترین مشاغل این کشور قرار دارد. علم آمار یک رشته‌ی بین رشته‌ای است که شامل ریاضی، آمار، امور مالی، اقتصاد و علوم می‌شود. متقاضیانی که مهارت و تجربه لازم را در حوزه‌ی علم آمار دارند معمولاً به تحلیل احتمالات ریسک فعالیت‌های مالی و کاهش ریسک‌های مرتبط می‌پردازند. کاربرد اصلی این علم تدوین طرح‌هایی برای بیمه‌ی زندگی و برنامه‌های حقوق بازنشستگی و به طور کلی بالا بردن سطح رفاه عمومی در جامعه است. اما امروزه در زمینه‌های دیگری نیز مانند خدمات مالی، بانکداری سرمایه‌گذاری و تصمیم‌گیری‌های مربوط به تجارت نیز ورود کرده اند. بنابراین اگر شما هم جز کسانی هستید که به آمار و ریاضیات علاقه‌مندید و خواهان به هستید این نکته را در نظر داشته باشید که بستری بسیار عالی برای دانشجویان رشته‌ی آمار و ریاضیات در دانشگاه‌های خود فراهم کرده است.

-    علوم

رشته‌ی  علوم و زیر شاخه‌های آن از بهترین رشته‌ها برای به است. در این کشور موقعیت‌های شغلی بسیاری برای مهندسان ، بذر شناسان و مشاوران جنگلداری وجود دارد. نامزدهای دارای مدرک علوم که سابقه‌ی کاری کافی در این زمینه را دارند می‌توانند بدون در به این کشور کنند، اما طبیعتاً بازار کاری برای افرادی که مدرک ی خود را از دریافت کرده‌اند وضعیت بهتری دارد. کشور به لحاظ زمین‌های و صادرات گندم و میوه به سرتا سر دنیا در شرایط بسیار خوبی قرار دارد، بنابراین یکی از بهترین فرصت‌های شغلی را برای کرده‌های این رشته فراهم کرده است. بنابراین با در این رشته و رشته‌های مرتبط به آن می‌توان به انجام فعالیت‌هایی نظیر مشاوره ، مدیریت و مشاوره جنگلداری و مشاغلی از این دست پرداخت.

-    مهندسی و IT

یکی از رشته‌های محبوب و پر‌طرفدار برای به رشته‌ی مهندسی و فناوری اطلاعات است. طبق آخرین گزارش به دست آمده رشته‌ی و آی تی جزو ده رشته‌ی پول‌ساز دانشگاهی بوده و بازار کار خوبی برای فارغ‌الان این رشته وجود دارد. سرعت فن‌آوری سبب ایجاد دوره‌های متعدد رایانه و فناوری اطلاعات شده است. از جمله تخصص در رشته‌هایی نظیر نرم افزار، سخت افزار، شبکه، امنیت و دوره‌های توسعه وب سایت. تمام دانشگاه‌های سرتا سر کشور این دوره‌ها را مرتباً به روز می‌کنند تا رقابت را در زمینه دیجیتال حفظ کنند. با توجه به نیاز روز افزون صنایع تقاضا برای فارغ‌الان فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT در حال افزایش است. مشاغل ICT در لیست مهارت‌ها عبارتند از: تحلیلگر سیستم، برنامه نویس تحلیلگر، برنامه‌نویس توسعه‌دهنده، تحلیلگر تجارت،ICT مهندس شبکه و سیستم‌های رایانه ای، مهندس نرم افزار، توسعه دهنده وب، مهندسی پشتیبانی ICT و تست کننده نرم افزار.

-    رشته روان و روانشناسی

این دو رشته به دلیل بازار کار عالی جزو بهترین رشته‌ها برای به به شمار می‌روند. دراین رشته‌ها به بررسی ابعاد مختلف رفتار انسان و ویژگی‌های روحی و روانی وی می‌پردازند. روانشناسی از زیر شاخه‌های رشته‌ی علوم اجتماعی و علوم به شمار می‌رود که هر دو این رشته‌ها در زمینه‌ی رفع مشکلات مربوط به زندگی و کار و مشکلات خانوادگی و روابط عاطفی و غیره می‌پردازد. حوزه‌های بسیار زیاد مربوط به روانشناسی و روان فرصت‌های شغلی هیجان انگیز و فوق العاده‌ای را برای فارغ الان این رشته‌ها فراهم کرده است. حوزه‌های کاری این دو رشته بسیار گسترده است و موقعیت‌های شغلی خوبی برای نیروی کرده و با سابقه در این حیطه وجود دارد. مشاغل زیر در فهرست مشاغل با کمبود نیروی کار قرار دارند:
روانشناسی بالینی
روانشناسی آموزشی
روانشناسی سازمانی
سایکولوژیست

-    رشته گردشگری، مهمانداری و هتل‌داری 

به لحاظ صنعت گردشگری و تعداد توریست‌هایی که به آن‌جا سفر می‌کنند از موقعیت خوبی برخوردار است. مناظر طبیعی زیبا و جاذبه‌های گردشگری مختلف افراد زیادی را از سرتا سر دنیا به این کشورجلب می‌کند، از این رو رشته‌هایی که با صنعت گردشگری در ارتباطند از موقعیت شغلی خوبی برخوردارند. مطابق گزارش سال ۲۰۱۶ مشاغل گردشگری و مهمانداری صنعت توریسم به ۱۲۳۰۰۰ کارمند دیگر نیاز داشت که ۶۰۰۰۰ نفر از این تعداد تا سال ۲۰۲۰ کارمند ماهر هستند، بنابراین تقاضا مخصوصاً برای مدیران اقامت و مهمانداری بالاست.

-     و پرستاری

همیشه یکی از رشته‌های پر‌طرفدار در سرتا سر دنیا بوده است و با توجه به سرمایه گذاری کلان دولت روی بحث بهداشت همواره زمینه‌ی کار برای فارغ‌‌الان در این کشور خوب است. با توجه به جمعیت بالای این کشور، کشور به کادر مجرب نیازمند است، بنابراین دوره‌های و پرستاری هزاران دانشجوی داخلی و بین‌المللی را به سمت خود جلب می‌کند. این رشته‌ها به صورت مداوم در لیست مهارت‌ها قرار دارند. دوره‌های و پرستاری در لیست مهارت‌های عبارت است: از پرستار سالمندان، بهداشت محیط، پرستار کودک، پرستار، پرستار معلولین و توانبخشی، مراقبت‌های ویژه و اورژانس، پزشک، پزشک اعصاب و روان، پزشک اطفال و مامایی، جراح تکنسین اتاق عمل. در زیر به بیان مشاغل مرتبط با رشته موجود در فهرست MLTSSL پرداخته شده است: فوریت‌های ، متخصص غدد، متخصص گوارش، متخصص مغز و اعصاب، دندانپزشک، جراح عمومی، متخصص زنان، چشم‌پزشک، جراح ارتوپد، جراح پادریتیک، پاتولوژیست، جراح پلاستیک و زیبایی، روانپزشک، آنکولوژیت پرتوی، متخصص کلیوی، روماتولوژیست، متخصص قفسه سینه و اورولوژیست.
در صورتی که سابقه، مدرک ی، دانش زبان انگلیسی و تخصص در یکی از رشته‌های بالا را داشته باشید می‌توانید از طریق ویزای کاری اقامت موقت ۵ ساله این کشور را اخذ و پس از مدتی با رعایت قوانین برای اخذ ویزای اقامت دائم و در نهایت قبولی در آزمون شهروندی برای پاسپورت این کشور درخواست دهید.

-    مددکار اجتماعی

مددکاری اجتماعی یکی از مشاغل پر‌طرفدار ست. دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند از نزدیک با افراد مبتلا به مسائل و مشکلات شخصی یا اجتماعی کار کنند می‌توانند به راحتی جذب بازار کار شوند. مددکاران اجتماعی با ارائه مشاوره، پشتیبانی و کمک به بازآفرینی افراد در جامعه این توان را به آن‌ها می‌دهند که تأثیر شگفت‌انگیزی در زندگی خود و دیگران داشته باشند.

-    مهندسی

مهندسی و مدیریت پروژه ساخت و ساز جزو بهترین رشته‌ها برای به است. این رشته نسبت به سایر رشته‌ها کاربردی‌تر است و مشاغل ناشی از آن طیف گسترده‌تری را شامل می‌شود. با در این رشته می‌توان در مشاغلی نظیر شهرسازی، مدیریت ساخت و ساز و مشاغلی از این دست به کار مشغول شد. با پیشرفت تمدن و توسعه‌ی اقتصادی در سراسر جهان نیاز به سازه‌های بزرگ‌تر، بهتر و متنوع‌تر افزایش یافته است. سالانه نیاز به ساخت خانه‌ها، مجتمع‌های تجاری، سدها و بزرگراه‌ها افزایش می‌یابد. مهندسی از شاخه‌های اصلی مهندسی است و کارفرمایان بیشترین نیاز را به متخصصان این رشته دارند، بنابراین مکانی ایده‌ال برای فارغ‌الان این رشته است. به خاطر بسپارید که کشور کشوری است که دانشگاه‌های آن سطح بسیار بالایی را برای دانشجویان در این رشته مهیا کرده است.
 
دندان، مهندسی مواد، مهندسی معادن و نفت و گاز، علوم زمین و رشته‌های مرتبط، مدیریت بازرگانی و تحلیل داده، آموزش و تدریس، مهندسی (بیومدیکال) و معماری و طراحی داخلی از جمله دیگر مشاغلی هستند که از بازار کار بسیار خوبی دراین کشور برخورداند و فرصت‌های شغلی مناسبی را برای فارغ‌الان داخلی و بین‌المللی فراهم می‌کنند.

به کشورهای پیشرفته‌ای مثل امروزه توجه بسیاری از افرادی که به فکر می‌کنند را جلب کرده است و یکی از بهترین روش‌های کسب اقامت در این کشور در آن است. شما می‌توانید در کنار در رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های این کشور نه تنها اقامت این کشور را دریافت کنید، بلکه خود را از نظر علمی نیز پرورش دهید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● آیا می‌توان بدون مدرک زبان اقدام به اخذ ویزا و پذیرش نمود؟● آزمون پزشکی MCQ استرالیا● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر کدامند؟● کانادا برای تحصیل در رشته‌ی MBA● آشنایی با آزمون زبان دولینگو "Duolingo English Test"● بهترین کشورها برای تحصیل رایگان کدامند؟● بهترین کشور‌های دنیا برای تحصیل در رشته پزشکی کدامند؟● چگونه اضطراب ناشی از آموزش‌های مجازی را در کودکان کاهش دهیم؟جدیدترین مطالب● شرایط کار دانشجویی درکانادا چگونه است؟● تأثیر شگفت‌انگیز مثبت‌اندیشی بر موفقیت● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● با استرس شب امتحان چه کنیم؟● چگونه می‌توانیم یک رزومه‌ی بی نقص بنویسیم؟● مهارت نه گفتن!● تأثیر موسیقی بر مغز انسان● همه چیز در رابطه با ضریب هوشی یا IQ● خشم و اثرات آن بر سلامت جسم و روان انسان● مزایای تحصیل در کشور نیوزیلند● تأثیر شادی بر فعالیت‌های مغزی● انگیزه چیست و چه تأثیری بر موفقیت دارد؟● تأثیر پشتکار بر موفقیت● اهمیت وقت شناسی در ارتباط با دیگران● اثرات و فواید ورزش بر آرامش روان و پویایی ذهن● هوش هیجانی یا Emotional Intelligence چیست؟● عوامل موثر بر موفقیت و رضایت‌مندی شغلی● شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیا ● اثر نظم بر موفقیت و زندگی شخصی افراد● بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی