کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی

ساکنان کلگری به بیش از ۱۲۰ زبان مختلف صحبت می‌کنند به همین دلیل این شهر عنوان سومین شهر متنوع کانادا به لحاظ فرهنگی را به خود اختصاص داده است.
ساکنان کلگری به بیش از ۱۲۰ زبان مختلف صحبت می‌کنند به همین دلیل این شهر عنوان سومین شهر متنوع کانادا به لحاظ فرهنگی را به خود اختصاص داده است.
مجله موفقیت ایلیاد - پرجمعیت‌ترین شهر در استان ی ست که در سال ۲۰۲۱ پذیرای بیش از ۳۲۶۰۰ دانشجوی بین المللی بوده است. ساکنان به بیش از ۱۲۰ زبان مختلف صحبت می‌کنند به همین دلیل این شهر عنوان سومین شهر متنوع به لحاظ فرهنگی را به خود اختصاص داده است. دانشجویان بین‌المللی در این شهر می‌توانند یک زندگی اجتماعی، پرشور و پر جنب و جوش را تجربه کنند و با سایر فرهنگ‌ها در تعامل باشند. این شهر سالانه ۳۳۳ روز آفتابی خواهد داشت که این مکان را برای گشت و گذار و کسب تجربه به جایی ایده ال مبدل ساخته است. میانگین سنی ساکنین این شهر ۳۸ سال است که یکی از پایین‌ترین میانگین‌های سنی در میان سایر شهرهای بزرگ به شمار می‌رود و این بدین معناست که دانشجویان مشکل چندانی برای یافتن دوستان جدید نخواهند داشت، افرادی که بتوانند تجربیات خود در این شهر را با آنان به  اشتراک بگذارند. آموزش و سرگرمی بخشی از داستان برای دانشجویان بین‌المللی و مهاجر به شمار می‌رود. این افراد به تأمین مالی نیز نیازمندند و بدین منظور و به لطف تغییر سیاست‌هایی که در نوامبر ۲۰۲۲ اعمال شد دانشجویان بین‌المللی این کشور می‌توانند موقتاً در طول سال تحصیلی به صورت تمام وقت به کار بپردازند. این سیاست به طور موقت تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ به قوت خود باقی خواهد ماند. گفتنی است دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در طول دوران تحصیل ۲۰ ساعت در هفته در محیط خارج از دانشگاه و در تعطیلات برنامه ریزی شده به صورت تمام وقت به کار پرداخته و تجربه کاری یی کسب نمایند.

ـ تحصیل در

سیستم آموزش پس از دبیرستان طبق گزارش اداره‌ی مهاجرت شامل بیش از ۶۰ موسسه آموزشی تعیین شده می‌باشد. موسسات آموزشی تعیین شده برای دانشجویان بین‌المللی مهم هستند به دلیل اینکه اتباع خارجی باید پیش از درخواست مجوز تحصیل در یک نامه پذیرش از یکی از موسسات آموزشی تعیین شده دریافت نمایند. موسسه فناوری ی جنوبی یکی از موسسات آموزشی تعیین شده در این شهر است و یکی از تنها ۱۵ موسسه آموزشی تعیین شده در می‌باشد که به واسطه برنامه‌هایی که ارائه می‌دهد دانشجویان بین‌المللی را برای پس از فارغ التحصیلی واجد شرایط مجوز کار می‌کند. مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی برای گرفتن اقامت دائم این کشور عامل بسیار مهمی محسوب می‌شود. در موسسه فناوری ی جنوبی به دانش‌آموزان برنامه‌هایی از طریق هشت دانشکده مختلف ارائه می‌شود که آنان را برای مشاغل حساس و کلیدی از جمله انرژی، فناوری دیجیتال، بازرگانی، ساخت و ساز، بهداشت و ایمنی عمومی، گردشگری، تولید و اتوماسیون و حمل و نقل آماده می‌کند. هر فرد متقاضی می‌تواند برای دریافت انواع مدارک، برنامه‌ها و گواهینامه‌ها اپلای کند، اینان به گونه‌ای طراحی شده اند که مهارت و اعتماد بنفس لازم برای موفقیت در حرفه خود را به شما می‌دهند.

ـ زندگی پس از فارغ التحصیلی در

پس از فراغت از تحصیل از یک موسسه آموزشی تعیین شده در مانند SAIT دانشجویان بین‌المللی می‌توانند منتظر آینده‌ای شکوفا در شهری بالغ بر ۱.۶ میلیون نفر باشند. SAIT یکی از معدود موسسات آموزشی تعیین شده در است که با برنامه ریزی‌هایی که ارائه می‌دهد دانشجویان را برای PGWP واجد شرایط می‌نماید. مجوزهای کاری پس از فارغ التحصیلی به آنان این امکان را می‌دهد که بتوانند به مدت سه سال در کار کنند و تجربه کاری یی به دست آورند. بسیاری از برنامه‌های اقامت دائم فدرال و استانی به داوطلبانی اعطا می‌گردد که دارای تحصیلات و تجربه کاری در هستند. SAIT نقش مهمی در حمایت از بلندپروازی‌های دانشجویان خود جهت مهاجرت به این کشور ایفا می‌کند. برای مثال در اکتبر ۲۰۲۲ SAIT برای ۳۵ فارغ التحصیل موسسه که اقامت دائم این کشور را دریافت کرده‌اند مراسمی متفاوت برگزار کرد. در این مراسم اساتید موسسه و مقامات استانی نظیر جویتی گوندک، شهردار و وزیر آموزش پیشرفته ، دمتریوس نیکولایدس به دانش‌آموزان پیوستند تا این نقطه عطف را گرامی بدارند. این بخش مهمی از دلایل موفقیت ست در ارتباط با دانشجویان بین المللی و بخش مهمی در این موفقیت است. در سه سال متوالی دومین درصد بالای دانشجویان بین‌المللی را در تمام استان‌ها داشته است و دومین مقصد محبوب دانشجویان بین المللی به شمار می‌رود. همچنین هزینه‌های معقول زندگی و دستمزد رقابتی شهر نیز از دیگر دلایل محبوبیت و می‌باشد. حداقل دستمزد ۱۵ دلار را برای ساکنان خود در نظر گرفته است که این رقم بالاتر از نرخ دستمزد در مونترال و می‌باشد. همچنین کمترین میانگین اجاره‌ی ماهیانه را برای یک آپارتمان یک خوابه و کمترین مالیات فروش را در میان چهار شهر بزرگ ارائه می‌دهد. از بیشترین نرخ رشد در میزان افراد شاغل در مشاغل فناوری و تکنولوژی در آمریکای شمالی برخوردار است، بدین معنی که به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مرکز فناوری و تکنولوژی در می‌باشد. به همین منظور است که برد پری رئیس و مدیر عامل Calgary Economic Development معتقد است که از آینده درخشانی برخوردار است. یک شهر در حال رشد است که در آن ذهن‌های خلاق و ایده‌های بزرگ گرد هم می‌آیند تا با برخی از بزرگترین چالش‌های جهان مقابله کنند و تمام این عوامل این شهر را به مقصدی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی که به دنبال شهری مناسب در هستند تبدیل کرده است و بدین ترتیب آنان می‌توانند مسیر خود را به سوی آینده‌ای روشن و موفق در این کشور آغاز نمایند.
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● دوره‌های وکالت در کاناداجدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا