نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی

نوشتن SOP تمرینی خلاقانه و در عین حال فرایندی کاملاً تکنیکی است.
نوشتن SOP تمرینی خلاقانه و در عین حال فرایندی کاملاً تکنیکی است.
مجله موفقیت ایلیاد - دوره‌های در سراسر دانشگاه‌های جهان دسته خاصی از دانشجویان را جذب می‌کند. متفاوت با سایر دوره‌های کارشناسی ارشد برنامه های در رده های جداگانه ای قرار دارند. به بیان بهتر می‌توان گفت تفاوت‌های بسیاری میان نوشتن SOP برای رشته‌های مدیرتی و و سایر رشته‌های کارشناسی ارشد وجود دارد و دانشجو باید هنگام نوشتن آن و درخواست برای یک دوره ی توجه مضاعفی اعمال نماید. پنج مرحله اساسی نوشتن SOP در تمامی رشته‌ها یکسان است، اما برای رشته‌های ی چند کار دیگر نیز وجود دارد که دانشجو حین نوشتن آن باید انجام دهد.

ـ تهیه لیستی جداگانه از اطلاعات فردی و شغلی

نوشتن SOP تمرینی خلاقانه و در عین حال فرایندی کاملاً تکنیکی است. مانند نوشتن هر SOP با تهیه یک لیست کار شروع می‌شود. تفاوت عمده تهیه SOP برای رشته‌های ی و با دیگر رشته‌ها در این است که متقاضی باید دو لیست جداگانه تهیه نماید، یکی برای اطلاعات فردی و دیگری برای اطلاعات شغلی. بسیاری از دانشگاه‌های خارج از کشور برنامه‌های را مستلزم برخورداری از سابقه شغلی می‌دانند. بنابراین باید سابقه‌ی کاری خود را در SOP لحاظ نمایید. هنگام نوشتن SOP برای دوره‌های لازم است بدانیم که چگونه می‌توان توازونی میان این دو لیست برقرار کرد. بهترین راه برای انجام این کار تهیه فهرستی از موارد مهم، نمونه‌ها و یا توانایی‌های ویژه است که مایلید در SOP گنجانده شود و سپس تفکیک آنان در دو لیست مجزا.

ـ مشخصه‌هایی را که مایلید برجسته شوند را انتخاب نمایید.

اغلب مدارس مختلف کسب و کار به دنبال توانایی‌هایی خاص در متقاضی هستند. بنابراین بسیار مهم است که پیش از نوشتن SOP خود در در مود اینکه آن دانشگاه‌ها اغلب به دنبال چه مشخصه‌هایی هستند تحقیق کنید و بدانید که کدامیک از آنان از مشخصه‌های مورد نظر شما برخوردارند. این مشخصه‌ها می‌توانند هر چیزی باشند، از رهبری،کارافرینی و درس‌هایی از شکست‌ها و پشتکار گرفته تا حتی متمرکز بودن و هدفگرایی.
فراموش نکنید به خاطر داشته باشید شما همیشه برای تقویت رزومه خود می‌توانید بیش از یک مشخصه را برجسته‌سازی نمایید.

ـ لیست ها را با هم مطابقت دهید و یک لیست ترکیبی تهیه کنید.

پس از یافتن ایده خود و اماده سازی لیست ها حالا باید ان ها را با هم مطابقت دهید و یک لیست ترکیبی تهیه کنید. هنگام نوشتن دقت کنید که لازم است فهرست SOP دوره را کوتاه بنویسید، بنابراین تلاش کنید از ذکر موارد غیر ضروری اجتناب کنید. اینکه کدامیک از موارد را انتخاب می کنید مهم نیست اما اطمینان حاصل کنید که تجربیات فردی یا شغلی تان مطابق با یکدیگر تنظیم شده باشد.

ـ در مورد باشگاهها و تشکلات مرتبط تحقیق کنید.

دوره های ی چیزی فراتر از یک عرصه اموزشی هستندو باشگاهها و انجمن های دانشجویی بخش عمده ای از این فرایند یادگیری را تشکیل می دهند. بسیار مهم است که باشگاهها و سایر فعالیت هایی که در ان شرکت خواهید کرد را هم بگنجانید. لازم است باشگاهی را که انتخاب می کنید مطابق با مشخصه هایی که ارائه می دهید باشد.

ـ پیشنویس اول را نوشته، ویرایش و بازنویسی کنید.

این مرحله برای تمام SOP  ها یکسان است. حالا اماده نوشتن ان هستید. پیشنویس اول باید تهیه و سپس ویرایش و اصلاح شود. برای نشانه گذاری ها، املا و انتخاب واژگان دقت و تمرکز ویژه ای گذاشته شود. پس از نوشتن پیشنویس اول و پیش از اینکه دوباره روی ان کار کنید چند روزی فاصله بیندازید. این فاصله زمانی به شما دیدگاهی تازه تر می دهد. حال بازنویسی پیشنویس را اغاز نمایید و به خاطر داشته باشید که ایجاد تغییرات به تنهایی کافی نیست بلکه ویرایش و اصلاح بصورت کامل باید در نوشته اعمال گردد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کاناداجدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا