هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا

چنانچه درگیر احساس دلتنگی و انزوا شدید خود را با فعالیت‌هایی که حواستان را پرت می‌کند مشغول کنید، غذای مورد علاقه خود را درست کنید، با خانواده از طریق اسکایپ ارتباط بگیرید یا کتابی را به زبان خودتان بخواند.
چنانچه درگیر احساس دلتنگی و انزوا شدید خود را با فعالیت‌هایی که حواستان را پرت می‌کند مشغول کنید، غذای مورد علاقه خود را درست کنید، با خانواده از طریق اسکایپ ارتباط بگیرید یا کتابی را به زبان خودتان بخواند.
مجله موفقیت ایلیاد - اولین قدم استقرار در خانه جدید است. وقتی به محل استقرار جدیدتان رسیدید می‌توانید چینش آن‌جا را بنا به خواست خود تغییر دهید، تخت خواب خود را مرتب و لباس‌هایتان را آویزان کنید. برای خرید از خواروبار فروشی محل یا به قصد یک پیاده روی کوتاه با اطراف محله خود و امکانات محلی آنجا آشنا شوید، مهم‌تر از همه اینکه چنانچه هم اتاقی دارید با وی ارتباط بگیرید هر چه زودتر با آن‌ها اخت شوید سریع‌تر در خانه جدید خود احساس راحتی خواهید کرد.

ـ ثبت‌نام در دانشگاه یا

چنانچه نزدیک به شروع ترم به رسیده‌اید و ثبت نام در حال انجام است ابتدا به این کار بپردازید. پس از ثبت‌نام حضوری کارت شناسایی یی و هر گونه اطلاعات مرتبط دیگر به شما داده خواهد شد. دانشگاه کلیه اطلاعات مورد نیاز برای تاریخ و مکان ثبت نام را از پیش برای شما ارسال می‌کند. گفتنی است که پس از دریافت کارت  یی می‌توانید از مزایای تخفیف یی نیز برخوردار شوید. بسیاری از مغازه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها در صورت نشان دادن کارت یی درصدی تخفیف  ارائه خواهند داد. بنابراین حتما بپرسید زیرا قطعاً به تخفیف در کارت‌های حمل و نقل عمومی که در بسیاری از شهرهای ارائه می‌شود نیاز خواهید داشت.

ـ خرید خط موبایل برای تحصیل در

چنانچه هنوز تلفن همراه خود را با شماره محلی تنظیم نکرده‌اید اکنون زمان آن است که این کار را انجام دهید. ارائه دهندگان تلفن همراه متعددی دارد و ارزش این را دارد که در هفته اول اقامت خود در این کشور در این باره در مورد گزینه‌های موجود به خوبی تحقیق کنید. ارائه دهندگان بزرگتر در طول هفته ممکن است غرفه هایی در محوطه دانشگاه برای افراد تازه وارد در نظر داشته باشند اما از ارائه‌دهندگان کوچکتر که قیمت‌های پایین‌تر ارائه می‌دهند نیز غافل نشوید. فراموش نکنید بهترین معاملات را می‌توان در قراردادهای دو یا سه ساله جستجو کرد که ممکن است شامل یک دستگاه و همچنین برنامه اینترنت و تماس رایگان در روزهای اول باشد. پردیس‌ها عموماً امکان دسترسی به اینترنت را در محل سکونت خود فراهم کرده‌اند اما چنانچه خارج از محدوده دانشگاه زندگی می‌کنید و به تنظیم قرارداد اینترنتی نیازمندید این کار را در اسرع وقت انجام دهید، زیرا ممکن است چند روزی طول بکشد تا بتوانید یک قرار برای نصب اتصال خود رزرو کنید. فراموش نکنید که برای تنظیم قرار داد تلفنی به کارت اعتباری یا چک اعتباری نیازمندید که در این صورت باید یک حساب بانکی باز کنید.

ـ باز کردن حساب بانکی

افتتاح حساب بانکی پس از دریافت طرح تلفن همراه در اولویت دوم قرار دارد، زیرا ممکن است برای افتتاح حساب به شماره تلفن یی نیازمند باشید. چندین شعبه ملی بزرگ در موجود است که ممکن است یکسان به نظر برسند با این حال برخی از آنان امتیازات خاصی برای یان قائل می‌شوند بنابراین حتماً در این مورد تحقیق نموده و گزینه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید.

ـ آشنایی با زندگی یی

هفته اول اقامت در این کشور فعالیت‌های شما به عنوان یک بیشتر شامل فعالیت‌های اجتماعی خوهد بود تا تحصیلی. ‌ها و دانشگاه‌ها هفته جهت گیری را به عنوان فرصتی برای تفریح و آشنایی یان با یکدیگر پیش از شروع کار سخت در نظر می‌گیرند. هفته قبل از شروع کلاس‌ها که معمولاً شامل فعالیت‌ها، تورها، جلسات اطلاعاتی و موارد دیگر است تحت عنوان Frosh Week شناخته می‌شود. بنابراین از این فرصت برای ملاقات و آشنایی با دیگر یان و کشف محیط جدید استفاده کنید.

ـ ترتیب جدول زمانی برای شروع تحصیل

چنانچه قبلاً برنامه کلاسی خود را تنظیم نکرده‌اید احتمالاً باید آن را در اولویت قرار دهید. اکثر دانشگاه‌ها و ‌ها ثبت نام آنلاین دارند و شرح کلاس‌ها را منتشر می‌کنند تا بتوانید کلاس‌های مورد علاقه خود را برگزینید. هر کلاس تعداد واحد مشخصی دارد و این واحد‌ها به مجموع واحدهای گذرانده شده شما به سمت فارغ التحصیلی اضافه می‌شود. برای اینکه با یک رشته اصلی ( موضوع تخصصی اصلی ) و یک رشته فرعی ( موضوع تخصصی دوم ) فارغ التحصیل شوید احتمالاً برای گرفتن مدرک باید بتوانید تعداد حداقل واحد های مشخصی را با موفقیت بگذرانید. هفته اول ممکن است زمان مناسبی برای نگرانی در مورد شرایط فارغ التحصیلی به نظر نرسد اما مهم  است که شرایط برنامه خود را از همین ابتدا بدانید و هنگام ثبت نام در کلاس‌ها آن‌ها را در نظر داشته باشید تا از هر غافلگیری ناخوشایند که ممکن است بعداً پیش آید جلوگیری شود.

ـ دریافت شماره بیمه اجتماعی SIN در

SIN کلید شما برای استفاده از خدمات اجتماعی در این کشور می‌باشد. برای دریافت شغل و ثبت مالیات و دریافت هرگونه مزایا SIN ضروری است. شما به عنوان دارنده مجوز تحصیل در می‌توانید ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم و بیشتر در طول تعطیلات کار کنید و چنانچه در مجوز تحصیلی شما قید شده باشد may work یا  may accept employment می‌توانید برای SIN در خواست دهید. برای این کار مجوز تحصیل و مدارک ثبت نام دانشگاه یا خود را به دفتر Service Canada ببرید. ( می‌توانید هنگام ورود فرم درخواست SIN را از فرودگاه دریافت کنید که معمولاً در همان روز صادر می‌شود و رایگان می‌باشد). مطمئن شوید برای این کار زمان زیادی را در نظر گرفته‌اید، زیرا معمولاً مدت زمان انتظار در مراکز خدماتی ممکن است کمی طولانی باشد.

ـ برنامه خود را سازماندهی کنید.

تاکنون احتمالاً در این کشور مستقر شده‌اید. لیست کارهایتان ممکن است هنوز چندین صفحه طولانی یا حتی در حال گسترش باشد. نگران نباشید شما زمان کافی برای انجام تمام این کارها را خواهید داشت. روز پنجم از اقامت خود را به حذف و تیک زدن برخی از کارهای کوچک از لیست خود اختصاص دهید و حتماً با خانه تماس بگیرید.

ـ از حباب خارج شوید.

در هفته اول به عنوان در لحظه‌ای را برای خارج شدن از حباب دانشگاه اختصاص دهید. پردیس‌ها اغلب همه چیز را در بخش کوچکی از شهر جمع می‌کنند بنابراین به راحتی می‌توانید از محیط اطراف خود جدا شوید، با دوستانتان قرار بگذارید و به محیط‌های محلی بروید. از موزه‌ها و رستوران‌ها دیدن کرده و اوقات هیجان انگیزی را بگذرانید.

ـ روز هفتم برای استراحت در

شما به عنوان در هفته اول اقامت خود در این کشور با وظایف بسیاری روبرو بوده‌اید همه اینها در حالی است که با موانع عملی و عاطفی ناشی از مهاجرت نیز روبرو بوده‌اید. ممکن است بخواهید کاری را در یک روز خاص انجام دهید اما به هر دلیل نتوانسته‌اید یا ممکن است کار فوری دیگری مانند نیاز به خرید یک لباس گرم زمستانی پیش آمده باشد. روز آخر را برای مرور مجدد لیست و دیدن مواردی که همچنان حل نشده باقی مانده است کنار بگذارید ( احتمالا حداقل یک کار برای انجام دادن باقی مانده است ). شما هفته اول در این کشور را پشت سر گذاشته احتمالاً در این مدت دوستانی یافته‌اید و شروع به کشف امکانات و هیجانات زندگی جدید خود در این کشور کرده‌اید. دلتنگی و شوک فرهنگی برای اغلب یان بین المللی یک واقعیت انکار ناپذیر است. تجربه مهاجرت به کشوری دیگر و غوطه ور شدن در سبک زندگی و محیط کاملاً جدید می تواند یک شوک برای شما باشد. دلتنگی برای خود و خانواده چیز عجیبی نیست بنابراین به خودتان سخت نگیرید، همه این ها را تجربه می‌کنند و جایی برای خجالت ندارد.
خوب است پیش از ورود به تا آن‌جا که می‌توانید درباره این کشور و به طور خاص درباره مقصد مورد نظر خود مطالعه کرده باشید تا با تفاوت‌هایی که بعداً با آن‌ها روبرو می‌شوید آشنا شوید. اما یادتان باشد به هر حال هر کسی لحظات شوک فرهنگی خاص خود را خواهد داشت و به زودی شگفتی‌های کوچک به امری عادی تبدیل خواهد شد. چنانچه درگیر احساس دلتنگی و انزوا شدید خود را با فعالیت‌هایی که حواستان را پرت می‌کند مشغول کنید، غذای مورد علاقه خود را درست کنید، با خانواده از طریق اسکایپ ارتباط بگیرید یا کتابی را به زبان خودتان بخواند. می‌توانید یک تجربه یی را امتحان کنید، برای مثال چشیدن پنکیک با شربت افرا یا انجام ورزش کرلینگ! در نهایت یادتان باشد دلتنگی برای همه اتفاق می‌افتد حتی یی‌هایی که ممکن است از خانه دور باشند و هرکس در نهایت راه خود را برای مقابله با این احساس و لذت بردن از دوران یی پیدا خواهد کرد و شما نیز از این قائله مستثنی نخواهید بود.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کاناداجدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا