نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا

کشور کانادا با چیزی در حدود ۲۸۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی جهان به شمار می‌رود.
کشور کانادا با چیزی در حدود ۲۸۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی جهان به شمار می‌رود.
مجله موفقیت ایلیاد - کشور با چیزی در حدود ۲۸۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی جهان به شمار می‌رود. دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی، شهرهای بین المللی و چند فرهنگی و طبیعت زیبا و شگفت‌انگیز آن تنها چند دلیل از دلایل بی‌شمار محبوبیت این کشور به شمار می‌رود.
ده استان این کشور هر کدام فرصت‌های تحصیلات تکمیلی منحصر به فردی را به دانشجویان ارائه می‌دهند. انتاریو، اتاوا و به ترتیب مرکز اصلی مالی و سیاسی این کشور محسوب می‌شوند. انتاریو جایی است که می‌توانید آبشار نیاگارا را در امتداد مرز آمریکا ببینید. کبک از سویی دیگر دارای تاریخی پر افتخار و هویتی فرانسوی است. بزرگترین شهر آن مونترال از دانشگاه‌هایی فرانسوی و انگلیسی همراه با فضایی پر جنب و جوش برخوردارند. در بریتیش کلمبیا، ونکوور از چند فرهنگی‌ترین شهرهای آمریکای شمالی است که از موقعیتی بسیار عالی و زیبا در شمال غربی اقیانوش آرام بهره برده است. این شهر از سواحل بسیار زیبا، مسیرهای پیاده روی و پیست‌های اسکی برخوردار است که هر کدام به راحتی در دسترس می‌باشند. در این میان استان آلبرتاست که در غرب واقع است و به دلیل فراوانی فسیل دایناسورها که در دشت‌ها و رشته کوه‌های آن یافت می‌شود از شهرت بسیار برخورددار است. گفتنی است این استان منطقه بسیاری خوبی برای تحصیل دانشجویان بین المللی خواهد بود.

ـ تأمین مالی تحصیلات تکمیلی در

برای دانشجویان بین المللی در کشور چندین طرح ارائه می‌شود که در صورت برخورداری از شرایط لازم می‌توانید برای بهره مندی از آنان درخواست دهید. برخی از برترین گزینه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد شامل:
ـ Canada Graduate Scholarships _ Masters Program
ـ Fulbright Canada
ـ Accelerate Program
و برای مقطع دکترا دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای ‌های زیر اپلای کنند:
ـ Vanier Canada Graduate Scholarships for Doctoral Study
ـ International Development Research Centre ( IRDC ) finding
ـ Pierre Elliott Trudeau Foundation

ـ اپلای برای برنامه تحصیلات تکمیلی در

اپلای برای کارشناسی ارشد یا دکترا در کشور مشابه سایر مقاصد اصلی اموزش عالی است، بدین صورت که دانشجو مستقیماً به دانشگاه مورد نظر ( نه به یک پورتال پذیرش متمرکز ) درخواست می‌دهد.
معمولاً ارائه مدارک زیر هنگام اپلای برای مقطع کارشناسی ارشد لازم است:
ـ مدرک لیسانس یا فوق لیسانس
ـ ریز نمرات
ـ انگیزه نامه
ـ رزومه
ـ مدرک مهارت انگلیسی
ـ توصیه نامه‌ها
گفتنی است چنانچه برای مقطع دکترا درخواست می‌دهید باید یک پروپوزال تحقیقاتی نیز ارائه دهید. بسته به برنامه تحصیلی مورد نظر ممکن است لازم باشد با یکی از اساتید به عنوان سوپروایزر خود در تماس باشید تا در مورد کار و تحقیقات خود صحبت کنید. (‌ اخرین برنامه اپلای برای اکثر برنامه‌های کارشناسی ارشد که در ترم پاییز شروع می‌شود ژانویه می باشد. )

ـ ورود به

دانشجویان بین المللی که به سفر می‌کنند به مجوز سفر الکترونیکی  و مجوز تحصیل نیازمندند. همچنین به لحاظ خط مشی‌های تعیین شده برای کووید ۱۹ جهت ورود به باید نشان دهید که حداقل ۱۴ روز است که به طور کامل واکسینه شده‌اید. باید برنامه ArriveCAN را نیز دانلود کنید تا بتوانید اطلاعات تماس و وضعیت واکسیناسیون خود را ثبت نمایید.
ـ فرصت‌های پس از تحصیل در
مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان این اجازه را می‌دهد که در این کشور بمانند و پس از تحصیل به دنبال کار باشند.
چنانچه دوره تحصیل شما بین هشت ماه تا دو سال به طول انجامد می‌توانید به همان میزان پس از اتمام تحصیل در بمانید و به دنبال کار بگردید و در صورتی که تحصیل شما بیش از دو سال به درازا انجامد می‌توانید به مدت سه سال در این کشور مانده و به کار بپردازید. گفتنی است اخیراً دولت این کشور به دلیل درک تأثیر کرونا بر بازار کار اقداماتی موثر در جهت ایجاد وضعیتی جذاب برای اقامت دائم دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است. در این اقدامات دولت به دانشجویان بین المللی این فرصت را داده است تا برای مجوز کار آزاد نیز علاوه بر PGWP درخواست دهند.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● اپلای با مدرک دانشگاه آزاد● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کاناداجدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا