اپلای با مدرک دانشگاه آزاد

برخلاف باور عموم برخورداری از مدرک دانشگاه آزاد شانس متقاضی برای اپلای را از بین نمی‌برد.
برخلاف باور عموم برخورداری از مدرک دانشگاه آزاد شانس متقاضی برای اپلای را از بین نمی‌برد.
مجله موفقیت ایلیاد - برخلاف باور عموم برخورداری از مدرک دانشگاه آزاد شانس متقاضی برای اپلای را از بین نمی‌برد. البته از دانشگاه‌های بسیار معتبر دنیا با هر دانشگاه و رتبه و معدلی امکان پذیر نیست و در تمام موسسات آموزشی رتبه بندی دانشگاه‌ها به عنوان یک فاکتور مهم در نظر گرفته می‌شود اما می‌توان اینچنین گفت که برای هم توانایی‌های فردی متقاضی اثرگذار خواهد بود و هم اعتبار دانشگاه. بنابراین چنانچه قصد اپلای برای بهترین موسسات آموزشی دنیا را دارید لازم است رتبه دانشگاه خود را نیز به عنوان فاکتوری مهم در نظر بگیرید. اما چنانچه برای شما سطح علمی دانشگاه مورد نظرتان از اهمیت چندانی برخوردار نباشد نگرانی بابت برخورداری از مدرک دانشگاه آزاد نیز وجود نخواهد داشت، هر چند برخی مراکز دانشگاه آزاد نیز وجود دارند که از جایگاه و رتبه علمی بالایی در کشور برخوردارند.  
وقتی در مورد اپلای در کشورهای خارجی نظیر صحبت می‌کنیم معدل فرد متقاضی بسیار مهم‌تر از دانشگاهی است که از آن فارغ التحصیل شده است، بنابراین می‌توان گفت شانس فرد متقاضی با معدل بالا از دانشگاه آزاد بسیار بیشتر از فردی است که با معدلی پایین یا متوسط از دانشگاه دولتی مدرک خود را دریافت نموده است.
شرط معدل برای اپلای در رشته‌های مختلف دانشگاهی به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد، مثلاً کشور و دانشگاه مد نظر قرار می‌گیرد. مسلماً شرط معدل در دانشگاه‌های رده بالا در کشوری مانند فرانسه با دانشگاهی متوسط در مانند هم نخواهد بود. برای اپلای و اخذ از دانشگاه‌های رده بالا به معدل ۱۶ یا حتی بیشتر نیاز است. بنابراین می‌توان گفت هر چه دانشگاه و کشور مورد نظر بهتر باشد و از جایگاه علمی بالاتری برخوردار باشد به معدل بهتری نیز نیاز خواهید داشت.
جالب است بدانید برای اپلای رشته‌های مهندسی سخت‌گیری کمتری برای معدل وجود دارد اما در عین حال اهمیت برخورداری از مدرک زبان معتبر برای این رشته ها پر رنگ‌تر می‌شود. لازم به ذکر است چنانچه معدل برای موسسه‌ای آموزشی از اهمیت برخوردار باشد تنها آخرین مدرک متقاضی ملاک قضاوت قرار خواهد گرفت، برای مثال برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا معدل مقطع کارشناسی ارشد ملاک  است.

ـ اعتبار مدرک دانشگاه آزاد در کشور

کشور یکی از کشورهای بسیار محبوب در میان دانشجویان ایرانی و دیگر متقاضیان خارجی است و هر ساله هزاران نفر برای دریافت از دانشگاه‌های آن اقدام می‌کنند و با دریافت موفق به مهاجرت به این کشور می‌شوند. اما آیا با مدرک دانشگاه آزاد هم امکان مهاجرت به وجود دارد؟ پاسخ این سوال مثبت است اما در ادامه در رابطه با سایر ابعاد این موضوع به بحث می پردازیم.
مسلماً چنانچه قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور و در یکی از مراکز دانشگاهی معتبر دنیا را داشته باشید هرچه از دانشگاهی با رتبه علمی بالاتر مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده باشید شانس قبولی‌تان برای دریافت نیز بیشتر خواهد شد. حال چنانچه دانشگاه محل تحصیل شما چندان از رتبه علمی بالایی برخوردار نباشد باز هم راهی برای جبران آن وجود خواهد داشت. این افراد می‌توانند در مراکز آموزشی که در رده‌های بعدی قرار دارد به ادامه تحصیل بپردازند. به طور کلی می‌توان گفت اخذ در کشور نیز مانند هر کشور دیگری بیش  از هر چیز به توانایی‌های فردی شخص بستگی دارد، بنابراین داشتن معدل بالا، رزومه‌ی قوی و مدرک زبان معتبر در یا عدم فرد اثرگذار می‌باشد. باز هم می‌توان گفت افرادی که از معدل بالا و مدرک زبان معتبر نیز برخوردار نیستند شانس دریافت خواهند داشت و می‌توانند در موسسات آموزشی در رده‌های پایین‌تر درخواست دهند و سپس یک دوره آموزش زبان را بگذرانند. این دوره‌ها پیش یا در حین تحصیل برگزار می‌شود و در شانس متقاضی برای دریافت اثرگذار نخواهد بود.  
با توضیحات عنوان شده دریافته‌ایدکه برخورداری از مدرک دانشگاهی معتبر در ایران شانس دریافت نامه را تنها کمی افزایش خواهد داد و در عین حال این موضوع جزو اولویت‌های اصلی نمی‌باشد و افراد با مدرک دانشگاهی آزاد یا سایر موسسات آموزشی کشور نیز می‌توانند برای اپلای در یکی از مراکز آموزشی اقدام کنند و حتی چنانچه از مدرک زبان معتبر نیز برخورار نیستند قبل یا در حین تحصیل دوره‌هایی را در این زمینه در همان موسسه آموزشی بگذرانند.

ـ اپلای با مدرک دانشگاه آزاد

اپلای چندان ارتباطی به برخورداری یا عدم برخورداری از مدرک دانشگاه آزاد ندارد، در واقع اپلای مبحثی گسترده است و برای کلیه دانشگاه‌ها به یک صورت می‌باشد. از طرفی اپلای برای هر  رشته و هر دانشگاه در هر کشور با کشور دیگر متفاوت است، مثلاً اپلای برای رشته مهندسی برق استرالیا با اپلای همین رشته در با یکدیگر متفاوت است و این موضوع برای یک رشته در دانشگاه‌های مختلف یک کشور نیز صدق می‌کند. بنابراین می‌توان گفت مهمترین عامل در تعیین اپلای در کشوری خارجی رشته مورد نظر، کشور مقصد و مقطع تحصیلی می‌باشد. موضوع دیگر در بحث ‌های اپلای این است که تا زمانی که در مرحله اخذ هستید چندانی پرداخت نخواهید کرد. بخش عمده مربوط به ترجمه ریز نمرات و سایر مدارک می‌باشد، موسسه آموزشی مورد نظر شما نیز برای بررسی شرایط‌تان و قبول درخواست ‌تان مبلغی را دریافت خواهد کرد. بنابراین بخش عمده در این مرحله شامل همین دو مورد می‌شود. البته پس از دریافت نامه نیز برای رزرو جایگاه خود در دانشگاهی که پذیرفته شده‌اید نیز باید مبلغی در حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار بپردازید.
پس از پرداخت ‌های اپلای وارد پروسه اخذ ی تحصیلی خواهید شد. اصل ‌های شما برای مهاجرت از همین جا آغاز می‌شود که معمولاً نیز پروسه‌ای طولانی، زمان بر و پر خواهد بود. چنانچه کشور مورد نظر شما در ایران فاقد سفارت خانه باشد باید برای طی مراحل اخذ به یکی از کشورهای همسایه سفر کنیدکه این بخش نیز ‌هایی را در برخواهد داشت. یادتان باشد هدف خود را در اولویت قرار دهید، مهاجرت به کشوری دیگر و ادامه تحصیل در آن و سپس اخذ اقامت دائم هدفی بسیار ارزشمند است که ارزش همه این ‌ها را خواهد داشت. پس از ورود به کشور مقصد و طی مدت زمانی کوتاه کلیه ‌ها جبران خواهد شد، بنابراین تنها به مسیر نهایی و مقصد خود بیاندیشید که می‌توانید باقی سال‌های عمر خود را با دغدغه کمتری سپری کنید.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● رشته معماری در نیوزیلند● بورسیه فول فاند welcome UK انگلستان 2022● دانشگاه‌های برتر کشور کانادا برای تحصیل در رشته Data Science● انکولوژی در انگلستان● نقاط مثبت تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا● هفته اول اقامت برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا● پنج شغل با تقاضای بالا در کشور کانادا در سال ۲۰۲۳● نوشتن SOP برای رشته‌های مدیریتی● کلگری مقصدی برتر برای دانشجویان بین‌المللی ● دوره‌های وکالت در کاناداجدیدترین مطالب● فرهنگ کار در کشور استرالیا● منابع کاریابی در استرالیا● راهنمای ویزای استرالیا و الزامات ورود به این کشور● برای سفر به استرالیا به چه چیزهایی نیاز داریم؟● با حقوق کاری خود در استرالیا آشنا شوید.● تجربه کارهای داوطلبانه و صنعتی در استرالیا● مالیات و بازنشستگی در استرالیا● زنان برجسته ایرانی در عرصه علم● تفریح با حیوانات در استرالیا ۱● پیشرفت روابط دو جانبه کشورها با حذف ویزا ● کارهایی که بعد از رسیدن به استرالیا باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.● بیمه دانشجویان در استرالیا● با نکاتی جهت تقویت قدرت اراده آشنا شویم!● ایمنی و سلامت در استرالیا ● انواع خطاهای شناختی کدامند؟● شهر کانبرا در استرالیا● چگونه ورودی‌های ذهن‌مان را کنترل کنیم؟● حقوق و حمایت‌های قانونی در استرالیا● انقضا و تمدید استادی پرمیت کانادا● فهرست تحریم‌ها در استرالیا