بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر کدامند؟

دغدغه‌ی امروزه‌ی بسیاری از دانشجویان مهندسی کامپیوتر، سیستم آموزشی دانشگاه‌ها و بازار کاری است که تنها نیروی متخصص و حرفه‌ای را می‌پذیرد و این دغدغه به گونه‌ای است که آن‌ها را به فکر مهاجرت و تحصیل در کشورهایی می‌اندازد که اعتبار بالایی برای آن‌ها در نظر بگیرد.
دغدغه‌ی امروزه‌ی بسیاری از دانشجویان مهندسی کامپیوتر، سیستم آموزشی دانشگاه‌ها و بازار کاری است که تنها نیروی متخصص و حرفه‌ای را می‌پذیرد و این دغدغه به گونه‌ای است که آن‌ها را به فکر مهاجرت و تحصیل در کشورهایی می‌اندازد که اعتبار بالایی برای آن‌ها در نظر بگیرد.
مجله موفقیت ایلیاد - رشد سریع تکنولوژی در دنیا به گونه‌ای است که مشاغل مربوط به یعنی مهندسان نرم‌افزار و سخت‌افزار و مهندسان فناوری اطلاعات IT، بیشترین بازار کار و بهترین آینده شغلی را در پیش رو خواهند داشت. نیاز بسیار دنیای تجارت و کار به رشته‌های را چه در کشورهای توسعه‌یافته و چه در کشورهای در حال توسعه می‌توان مشاهده کرد. بنابراین اغلب کشورها به خصوص کشورهای پیشرفته به شدت پذیرای متخصصان و فارغ‌التحصیلان این رشته هستند. در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین کشورها به لحاظ کیفیت سیستم آموزشی و بازارکار و درآمد متخصصان در رشته‌ی بپردازیم.

دغدغه‌ی امروزه‌ی بسیاری از دانشجویان ، سیستم آموزشی دانشگاه‌ها و بازار کاری است که تنها نیروی متخصص و حرفه‌ای را می‌پذیرد و این دغدغه به گونه‌ای است که آن‌ها را به فکر مهاجرت و تحصیل در کشورهایی می‌اندازد که اعتبار بالایی برای آن‌ها در نظر بگیرد.

در واقع برخی کشورها به لحاظ دانشگاهی و بازار کار شرایط بهتری را برای دانشجویان این رشته مهیا کرده‌اند. در این بین افراد مسلط به زبان انگلیسی بهترین و بیشترین درآمد را در کشورهایی نظیر انگلستان، ، ایرلند، هلند، سوئیس و بلژیک بدست می‌آورند. نیوزیلند و نیز جزو موارد بسیار خوبی هستند که شرایط بسیارخوبی را به لحاظ آینده شغلی و میزان درآمد برای فارغ‌التحصیلان این رشته فراهم می‌کند.

در رابطه با کشورهای غیرانگلیسی زبان کشورهایی همچون چین، ژاپن و روسیه از بهترین کشورهای آسیایی برای مهندسان به شمار می‌روند. کشورهای جنوب شرق آسیا نظیر سنگاپور و اندونزی و همچنین کره جنوبی نیز بازار کار نسبتاً مناسبی برای فارغ‌التحصیلان این رشته دارند اما به دلیل پایین بودن هزینه‌های زندگی در این کشور میزان حقوق یک مهندس نسبت به کشورهای اروپایی پایین‌تر خواهد بود.

بهترین دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل در رشته

-    

در میان بهترین دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل در رشته اغلب با کشور روبرو خواهیم شد، زیرا اکثر دانشگاه‌های معتبر جهان در این زمینه در کشور قرار دارند. دانشگاه‌هایی نظیر موسسه‌ی فناوری ماساچوست، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه استنفورد و دانشگاه کارنگی ملون از برترین‌های جهان در زمینه‌ی هستند و در این میان دانشگاه واشنگتون با رتبه شانزدهم و دانشگاه تگزاس با رتبه بیست و ششم در این رشته مطرح هستند. شرکت‌های ی بسیاری در این کشور واقع‌اند، بنابراین متخصصان زیادی مایل به کار در این کشور هستند. میانگین حقوق پرداختی به یک متخصص در این کشور در حدود هشت هزار دلار در ماه است. کشور از بهترین کشورهای جهان در زمینه نرم افزار، توسعه دهنده‌ی جاوا (java developer )، متخصصین
(NET Scientist )NET، توسعه دهنده های (PHP developer )PHP، متخصص داده (java Scientist ) و توسعه دهنده‌ی (NET developer )NET است. البته مسئله‌ی دیگری که در این بین بسیار حائز اهمیت است توجه به مسائلی از قبیل کیفیت زندگی، ایمنی، مالیات، هزینه رفت و آمد، هزینه‌های زندگی و ... است، فاکتورهایی که باید جهت کار و تحصیل در هر کشوری به آن توجه کرد.

-    

این کشور دارای ۱۹ دانشگاه برتر در جهان در رشته‌ی است. دانشگاه تورنتو با رتبه‌ی ۱۰ بهترین دانشگاه این کشور در این رشته محسوب می‌شود. دیگر مراکز و دانشگاه‌های معتبر در در زمینه‌ی تحصیل در رشته‌ی عبارتند از: دانشگاه بریتیش کلمبیا با رتبه بیست و سوم جهان، دانشگاه واترلو با رتبه سی و یک و دانشگاه مک گیل با رتبه بین ۵۱ تا ۱۰۰. از آن‌جایی که این کشور با جمعیتی بیش از سی و سه میلیون نفر روبرو است بیشترین کار مورد نیاز موسسات خصوصی و دولتی در این کشور به ویژه شاخه‌ی نرم‌افزار است، در واقع می‌توان گفت جزو چهار شغل اول کشور محسوب می‌شود که علاوه بر درآمد بالا متقاضی زیادی نیز دارد. بطور میانگین یک مهندس با ۴۰ ساعت کار در طول هفته ماهیانه درآمدی در حدود پنج هزار دلار خواهد داشت. از بهترین کشورهای جهان در زمینه نرم‌افزار ، متخصصین (NET Scientist  )NET، متخصص داده ( java Scientist) و توسعه دهنده‌ی ( NET developer)NET
است.

-    

این کشور جز بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در این رشته می‌باشد که هشت دانشگاه از ۲۲ دانشگاه این کشور جزو برترین‌ها در این رشته در جهان است. دانشگاه ملبورن، دانشگاه ملی ، دانشگاه ولز جدید جنوبی و دانشگاه سیدنی از بهترین دانشگاه‌های برای تحصیل در رشته‌ی هستند. بازار کار و فناوری اطلاعات IT در این کشور به سرعت در حال پیشرفت است. میانگین حقوق سالانه یک مهندس در چیزی در حدود هفتاد و سه هزار دلار است که البته این رقم یک میانگین کلی از درآمد ن در ست، این مقدار می‌تواند برای برخی از شرکت‌های معتبر بسته به میزان مهارت و تجربه کاری فرد متغیر باشد. شرایط مناسب کاری در این رشته و سطح بالای رفاه در افراد زیادی را سالانه از سرتا سر جهان به فکر مهاجرت و زندگی در این کشور می اندازد. از بهترین کشورهای دنیا در زمینه نرم افزار، توسعه دهنده‌ی جاوا ( java developer) و توسعه دهنده‌ی (PHP developer ) است.

بهترین دانشگاه‌های اروپا در رشته

دانشگاه سلطنتی لندن، دانشگاه ادینبرو و دانشگاه کالج لندن از بهترین دانشگاه‌های انگلستان برای تحصیل در این رشته هستند. دانشگاه مونیخ آلمان، دانشگاه ENS پاریس در فرانسه، دانشگاه پلی تکنیک میلان در ایتالیا، دانشگاه فناوری دلف و دانشگاه آمستردام در هلند، دانشگاه پلی تکنیک مادرید در اسپانیا، دانشگاه ETH زوریخ در سوئیس، موسسه فناوری سلطنتی در سوئد، دانشگاه دوبلین در کشور ایرلند، دانشگاه کاتولیک لون در بلژیک و دانشگاه فنی وین در اتریش به عنوان برترین‌ها در این رشته محسوب می‌شوند.
 
از میان کشورهای آسیایی دانشگاه KAIST و دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی، دنشگاه علوم فناوری در هنگ کونگ، دانشگاه سینگهوا، دانشگاه پرکینگ و دانشگاه جیائوتانگ در کشور چین عنوان برترین دانشگاه‌های آسیایی در زمینه‌ی تحصیل در رشته را داراست.
 
با توجه به تغییر سبک زندگی در اغلب کشورها، و شاخه‌های آن از جمله مشاغلی است که نه تنها نیاز به آن در سر تا سر جهان احساس می‌شود بلکه ماندگاری بیشتری در میان مشاغل دیگر دنیا دارد، بنابراین چشم انداز بسیار روشنی در انتظار فارغ‌التحصیلان این رشته قرار دارد و از درآمد بالایی برخوردار خواهند بود. این شغل از جمله مشاغلی است که با افزایش مهارت و تجربه در آن می‌توان به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافت.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● آیا می‌توان بدون مدرک زبان اقدام به اخذ ویزا و پذیرش نمود؟● آزمون پزشکی MCQ استرالیا● معرفی بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کشور استرالیا● کانادا برای تحصیل در رشته‌ی MBA● آشنایی با آزمون زبان دولینگو "Duolingo English Test"● بهترین کشورها برای تحصیل رایگان کدامند؟● بهترین کشور‌های دنیا برای تحصیل در رشته پزشکی کدامند؟● چگونه اضطراب ناشی از آموزش‌های مجازی را در کودکان کاهش دهیم؟جدیدترین مطالب● شرایط کار دانشجویی درکانادا چگونه است؟● تأثیر شگفت‌انگیز مثبت‌اندیشی بر موفقیت● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● با استرس شب امتحان چه کنیم؟● چگونه می‌توانیم یک رزومه‌ی بی نقص بنویسیم؟● مهارت نه گفتن!● تأثیر موسیقی بر مغز انسان● همه چیز در رابطه با ضریب هوشی یا IQ● خشم و اثرات آن بر سلامت جسم و روان انسان● مزایای تحصیل در کشور نیوزیلند● تأثیر شادی بر فعالیت‌های مغزی● انگیزه چیست و چه تأثیری بر موفقیت دارد؟● تأثیر پشتکار بر موفقیت● اهمیت وقت شناسی در ارتباط با دیگران● اثرات و فواید ورزش بر آرامش روان و پویایی ذهن● هوش هیجانی یا Emotional Intelligence چیست؟● عوامل موثر بر موفقیت و رضایت‌مندی شغلی● شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیا ● اثر نظم بر موفقیت و زندگی شخصی افراد● بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی