آزمون پزشکی MCQ استرالیا

ورود به دنیای پزشکی به دلیل حساسیت بسیار بالای رشته و ارتباط مستقیمی که با زندگی افراد دارد نیازمند فیلترهای متعددی است و کشور استرالیا نیز مانند سایر کشورها تمامی توان خود را برای ورود افراد متخصص و با مهارت به این حرفه به کار می‌برد.
ورود به دنیای پزشکی به دلیل حساسیت بسیار بالای رشته و ارتباط مستقیمی که با زندگی افراد دارد نیازمند فیلترهای متعددی است و کشور استرالیا نیز مانند سایر کشورها تمامی توان خود را برای ورود افراد متخصص و با مهارت به این حرفه به کار می‌برد.
مجله موفقیت ایلیاد - پزشکان فارغ‌ال خارجی که قصد مهاجرت به با هدف کار و زندگی دارند برای معادل سازی مدرک خود سه راه حل در پیش رو دارند. در روش اول متقاضی می‌تواند دوره‌های خاصی را بگذراند و مدرک خود را از طریق سپری کردن واحدهای مشخص تطبیق دهد.

در روش دیگر مدرک ی پزشکان به رسمیت شناخته می‌شود و نیازی به و یا دوره نیست که این روش مربوط به فارغ‌الان کشورهای کانادا، آمریکا، ایرلند و نیوزیلند بوده و شامل دانشجویان ایرانی نمی‌شود.

روش آخر انجام زیر نظر AMC است که سه مرحله‌ای بوده و می‌توان گفت اصلی‌ترین قسمت این نام دارد. در واقع این بهترین روش برای متقاضیان ایرانی است.

کشور نیز مانند همه کشورهای دنیا برای جذب فارغ‌الان رشته‌ی از خارج از کشور نیازمند ارزیابی مدارک آنان است که این ارزشیابی، MCQ نام دارد. بخشی از این عملی و بخشی به صورت تئوری برگزار می‌شود. یک تطبیقی شورای است. یک جامع کامپیوتری چند گزینه‌ای است که در یک جلسه سه ساعت و نیمه در مراکز امتحانی سراسر دنیا برگزار می‌شود. این شامل ۱۵۰ سوال چند گزینه ای است که ۱۲۰ سوال آن دارای امتیاز و ۳۰ سوال آن بدون امتیاز است. شرط موفقیت در این پاسخگویی به حداقل ۱۲۰ سوال دارای امتیاز است. هر چند انتظار می‌رود که به ۱۵۰ سوال پاسخ درست داده شود. پاسخ ندادن به ۱۲۰ سوال دارای امتیاز به معنای ناکافی بودن اطلاعات و مردود شدن در این است.
 
رشته‌ی در کشور دوره‌ای ۹ ساله دارد که همانند کانادا و آمریکا ۴ سال را به عنوان علوم پایه در نظر می‌گیرند و ۵ سال را به عنوان بخش عمومی سپری می‌کنند. انجمن مسئولیت تطبیق مدارک فارغ‌الان خارج از با ملاک‌های ی این کشور را دارد. ارزیابی مدارک ایالت به ایالت متفاوت است و در صورتی که فرد بخواهد به ایالت دیگری برود نیاز است که مدارک وی مجدداً مورد ارزیابی قرار گیرد.
 
همان‌گونه که عنوان شد پزشکان خارجی برای به دست آوردن اجازه کار در ابتدا باید در نظام عضو شده باشند. این سازمان همان AMC می‌باشد که مخفف عبارت Australian Medical Council  است. سازمان نظام به منظور ارزیابی مدارک پزشکان خارجی دو مرحله برگزار می‌کند که مرحله اول شامل یک تئوری و مرحله دوم به صورت عملی انجام می‌شود. هدف از این بررسی دانش و مهارت‌های فارغ‌الان خارجی به منظور طی کردن پروسه‌ی اخذ مجوز در این کشور است.

مراحل ارزشیابی AMC

مرحله اول AMC

مرحله اول این به نام MCQ شناخته می‌شود که مخفف عبارت Multiple Choice Question  می‌باشد. بر دانش پایه‌ای فرد متقاضی تأکید میکند و شامل علم در زمینه‌ی پروسه‌های بیماری، تشخیص و تحقیق، درمان و مدیریت و توانایی متقاضی برای انتخاب تشخیص صحیح در بین تشخیص‌های نادرست است.

مرحله دوم AMC

این به صورت عملی برگزار می‌شود در این توانایی متقاضی را برای گرفتن هیستوری از بیمار، انجام معاینه فیزیکی، تشخیص بیماری و مدیریت این پروسه و همین طور توانایی پزشک برای ارتباط با بیمار و خانواده‌ی آن و کادر درمان مورد بررسی قرار می‌گیرد. این مرحله از در حدود ۳ الی ۴ ساعت زمان می‌برد.

نکته‌ی حائز اهمیت اینکه در ایران برگزار نمی‌شود و در برخی کشورهای اطراف مانند امارات، مالزی و تایلند برگزار می‌شود. مرحله‌ی دوم نیز در داخل برگزار می‌شود، دوره‌ی AMC بیش از ۴۲ هفته به صورت آنلاین به طول می‌انجامد.

تأیید مدارک پزشک عمومی به صورت زیر است:

-    انجام دو مرحله‌ای AMC که شامل زبان OET، MCQ تئوری و عملی می‌باشد.
-    گذراندن دوره‌های آموزشی جهت انطباق با استانداردهای هیئت
همه‌ی افرادی که مرحله‌ی اول را با موفقیت پشت سر می‌گذرانند می‌توانند برای مرحله دوم که شامل یک دوره ۱۲ ماهه اینترنتی می‌شود شرکت کنند. به دلیل محدودیت ظرفیت خود دولت دوره‌های جایگزین را در نظر گرفته که در چند مرحله به صورت زیر می باشد:
ـ ده هفته دوره‌ی
ـ ده هفت دوره‌ی جراحی
ـ هشت هفته اورژانس  
-    پروسه‌های اداری و تأییدیه‌ها که در کل با مراحل قبلی ۴۹ هفته می‌شوند.

منابع MCQ

شورای برای فارغ‌الان خارجی شامل دو بخش اصلی AMC-MCQ و AMC Clinical  است. تطبیقی کامپیوتری MCQ یک چند گزینه‌ای است که همان‌گونه که بیان شد طی یک جلسه سه ساعت و نیمه در مراکز سرتا سر جهان برگزار می شود.
ازمون AMC-MCQ  شامل موارد زیر است:
ـ طب داخلی جراحی
ـ زنان و زایمان
ـ اطفال
ـ‌ پیشگیرانه و سلامت عمومی روان
سوالات امتحان MCQ عمدتاً از کتاب‌ها شکل می‌گیرد، اما منابع دیگری نیز وجود دارد که برای دانش عمیق‌تر پزشکان مفید هستند. پرسشنامه‌‌های از قبیل Prepengo از بهترین منابع جهت مرحله‌ی دوم امتحان آماده‌سازی هستند. مرحله‌ی دوم پس از اتمام آموزش از کتاب‌های توصیه شده شروع می‌شود. پزشکان متخصص دوره‌ی 4 تا 6 ماهه برای امتحان AMC MCQ را توصیه می‌کنند. برخی از کتاب‌های که با کیفیت بالا و شامل موضوعات اصلی می‌تواند به عنوان مرجع مورد استفاده قرار گیرد شامل:
    : اصل و عمل دیویسون ، داخلی هریسون
    جراحی: تمرین کوتاه Baily و Love در جراحی
    سلامت کودکان: کتاب راهنمای کودکان نلسون، بهداشت
    زنان: ویلیامز زنان و زایمان
    بهداشت روانی: کتاب مقدماتی روان کاپلان و سادوک
    سلامت مردم: دستورالعمل های تمرین عمومی
    کتابچه راهنمای AMC برای MCQ
 
کار و در رشته‌ی در کشور شرایط ویژه‌ای را برای متقاضیان فراهم می‌کند تا ضمن بهره‌مندی از کیفیت بالای زندگی بتوانند در یکی از معتبرترین مراکز بهداشتی جهان کار کنند. ورود به دنیای به دلیل حساسیت بسیار بالای رشته و ارتباط مستقیمی که با زندگی افراد دارد نیازمند فیلترهای متعددی است و کشور نیز مانند سایر کشورها تمامی توان خود را برای ورود افراد متخصص و با مهارت به این حرفه به کار می‌برد.
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● آیا می‌توان بدون مدرک زبان اقدام به اخذ ویزا و پذیرش نمود؟● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر کدامند؟● معرفی بهترین رشته‌ها برای تحصیل در کشور استرالیا● کانادا برای تحصیل در رشته‌ی MBA● آشنایی با آزمون زبان دولینگو "Duolingo English Test"● بهترین کشورها برای تحصیل رایگان کدامند؟● بهترین کشور‌های دنیا برای تحصیل در رشته پزشکی کدامند؟● چگونه اضطراب ناشی از آموزش‌های مجازی را در کودکان کاهش دهیم؟جدیدترین مطالب● شرایط کار دانشجویی درکانادا چگونه است؟● تأثیر شگفت‌انگیز مثبت‌اندیشی بر موفقیت● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● با استرس شب امتحان چه کنیم؟● چگونه می‌توانیم یک رزومه‌ی بی نقص بنویسیم؟● مهارت نه گفتن!● تأثیر موسیقی بر مغز انسان● همه چیز در رابطه با ضریب هوشی یا IQ● خشم و اثرات آن بر سلامت جسم و روان انسان● مزایای تحصیل در کشور نیوزیلند● تأثیر شادی بر فعالیت‌های مغزی● انگیزه چیست و چه تأثیری بر موفقیت دارد؟● تأثیر پشتکار بر موفقیت● اهمیت وقت شناسی در ارتباط با دیگران● اثرات و فواید ورزش بر آرامش روان و پویایی ذهن● هوش هیجانی یا Emotional Intelligence چیست؟● عوامل موثر بر موفقیت و رضایت‌مندی شغلی● شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیا ● اثر نظم بر موفقیت و زندگی شخصی افراد● بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی