آیا می‌توان بدون مدرک زبان اقدام به اخذ ویزا و پذیرش نمود؟

شرایط سخت شرکت در کلاس‌ها و آزمون‌های زبان به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش هزینه‌ی آزمون‌ها به دلیل بالا رفتن نرخ ارز دغدغه‌ی مدرک زبان را در بین متقاضیان افزایش داده است و بسیاری از دانشجویان را از ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور بازداشته است
شرایط سخت شرکت در کلاس‌ها و آزمون‌های زبان به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش هزینه‌ی آزمون‌ها به دلیل بالا رفتن نرخ ارز دغدغه‌ی مدرک زبان را در بین متقاضیان افزایش داده است و بسیاری از دانشجویان را از ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور بازداشته است
مجله موفقیت ایلیاد - آیا می‌توان بدون مدرک زبان به اخذ و تحصیلی اقدام کرد؟ این سوال بسیاری از متقاضیانی است که برای ادامه‌ی تحصیل قصد مهاجرت دارند. شرایط سخت شرکت در کلاس‌ها و آزمون‌های زبان به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش هزینه‌ی آزمون‌ها به دلیل بالا رفتن نرخ ارز دغدغه‌ی مدرک زبان را در بین متقاضیان افزایش داده است و بسیاری از یان را از ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور بازداشته است، اما آیا این امکان وجود دارد که بتوان بدون مدرک زبان در کشورهای خارجی به ادامه تحصیل پرداخت؟ در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم.

بسیاری از کشورهای اروپایی نظیر اسپانیا، اتریش، فرانسه، آلمان و ... شرایطی را فراهم کرده‌اند که یان بتوانند بدون نیاز به مدرک زبان در رشته و مورد علاقه خود به ادامه تحصیل بپردازند.

حال به بررسی کشورهایی  می‌پردازیم که می‌توان بدون داشتن مدرک زبان در آن‌ها به ادامه‌ی تحصیل پرداخت.

-    اتریش

پایتخت این کشور وین و زبان رسمی مردم این کشور آلمانی است. آموزش‌های ی ارائه شده در این کشور مطابق استانداردهای جهانی است و مدارک تحصیلی ی این کشور از اعتبار بین المللی بالایی برخوردار است. بیشتر رشته‌های تحصیلی در اتریش به زبان آلمانی تدریس می‌شوند. البته لازم به ذکر است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای برخی از رشته‌ها نیز وجود دارد. این کشور امکان تحصیل بدون مدرک زبان را برای یان بین‌المللی فراهم کرده است اما تنها برای برخی از رشته‌های تحصیلی و مقطع کارشناسی این امکان وجود دارد. اکثر رشته‌های تحصیلی در اتریش به زبان آلمانی ارائه می شوند و متقاضی در صورت نداشتن مدرک زبان باید قبل از شروع تحصیلات ی خود دوره‌های زبان این کشور بگذراند و پس از دریافت نمره‌ی قبولی در این دوره ها می‌تواند برای تحصیل در رشته‌ی مورد علاقه خود اقدام کند.

-    اسپانیا

تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی و در برخی از رشته‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. گذراندن دوره‌های کالج برای متقاضیانی که با مدرک دیپلم به اسپانیا مهاجرت می‌کنند الزامی است. متقاضیان بعد از گذراندن دوره‌‌های کالج باید در آزمون سلکتیویداد شرکت کنند. این آزمون به زبان اسپانیایی برگزار می‌شود و متقاضی باید بتواند در این آزمون حد نصاب نمره را دریافت کند. تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان در دوره‌ی کارشناسی حداکثر 4 سال به طول می‌انجامد. تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد نیز امکان‌پذیر است. دوره‌‌های کارشناسی ارشد در این کشور به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی ارائه می‌شود و متقاضی می‌تواند یکی از این دو زبان را انتخاب کند‌. تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان در مقطع دکترا نیز امکان‌پذیر است زیرا اکثر رشته‌‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و احتیاجی به تسلط به زبان اسپانیایی نخواهد بود.

-    فنلاند

کشوری شاد در حوزه‌ی اسکاندیناوی با برترین نظام آموزشی در دنیا، برای علاقمندان به تحصیل در اروپا این امکان را فراهم کرده است که متقاضی بتواند بدون مدرک زبان وارد مقطع کارشناسی در رشته‌های مختلف شود. برای این منظور افرادی که تسلط کافی به زبان انگلیسی دارند و دارای مدرک دوازده ساله دیپلم هستند حتی با گپ تحصیلی بیشتر از 5 سال هم می‌توانند برای تحصیل در  این کشور اقدام کنند. از نکات مثبت تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور هزینه‌ی پایین دوره آموزشی آن و همچنین آموزش رایگان زبان فنلاندی در حین تحصیل است. همچنین متقاضی میتواند با توجه به سطح یادگیری زبان فنلاندی از تخفیف مناسبی در پرداخت شهریه بهره مند شود.

-    آلمان

متقاضیانی که قصد ادامه‌ی تحصیل در ‌های  این کشور را دارند اما فاقد مدرک مهارت زبان آلمانی می باشند، باید همزمان با اخذ در ‌های این کشور در دوره‌های آمادگی زبان آلمانی شرکت کنند. متقاضی با شرکت در دوره‌های آمادگی زبان آلمانی Testdaf و کسب نمره لازم و مدرک B2 زبان آلمانی می تواند برای تحصیل در ‌های این کشور اقدام کند. زبان تحصیل در دوره‌های کارشناسی و لیسانس آلمانی و در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا  آلمانی و انگلیسی می باشد.  متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی برای تحصیل در  های این کشور باید دارای مدرک دیپلم باشد.مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور در حدود ۳ تا ۴ سال می باشد. یکی از شروط تحصیل در مقطع کارشناسی های آلمان دارا بودن مدرک زبان آلمانی B2 می باشد، اما متقاضیانی که قصد تحصیل در های انگلیسی زبان آلمان را دارند، باید دارای مدرک زبان انگلیسی ۵.۵ باشند.  اگر متقاضی فاقد مدرک زبان آلمانی باشد، می تواند همزمان با اخذ در دوره‌های آمادگی زبان آلمانی شرکت کند و پس از رسیدن به سطح قابل قبولی از تسلط به زبان آلمانی به تحصیل در بپردازد.

-    کانادا

تحصیلی بدون ارائه مدرک زبان در این کشور امکان‌پذیر است، اما شامل هر رشته، مقطع و ی نمی‌شود. این مسئله به ، رشته، مقطع تحصیلی و سن متقاضی بستگی دارد. برخی از ‌ها افرادی که مدرک یا ندارند را به صورت مشروط می‌پذیرند. برخی از ‌ها دوره‌هایی را برای تسلط به زبان برای این دسته از یان برگزار می‌کنند و یا مدرک دوره‌های زبان برخی از موسسات آموزشی زبان را می‌پذیرند و به این ترتیب می‌تواند پس از ورود به به تحصیل در رشته‌ی مورد علاقه خود بپردازد بدون آن که نیازی به مدرک زبان یا داشته باشد.
بهترین زمان و مقطع برای ادامه‌ی تحصیل در کشور کانادا بدون مدرک زبان یا سن قبل از ۱۸ سالکی است. به این ترتیب متقاضی می‌تواند بعد از گذراندن دوره‌های زبان برای تحصیل در کالج یا در مقطع لیسانس درخواست دهد، اما در مقاطع بالاتر که شامل ارشد و دکترا می‌شود معمولا ادامه‌ی تحصیل بدون مدرک زبان امکان‌پذیر نیست.

-    روسیه

‌های پزشکی روسیه نیز آزمون ورودی ندارند و نیازمند ارائه مدرک زبان نیستند. تحصیل در رشته‌ی پزشکی در این کشور به دو زبان روسی و انگلیسی صورت می‌گیرد. متقاضی برای ورود به دوره‌های روسی زبان پزشکی ابتدا باید در دوره‌هایی تحت عنوان پادفک روسیه که به عنوان دوره‌های پیش پزشکی هم شناخته می‌شود شرکت کند که در این دوره‌ها متقاضیان با زبان روسی آشنا می‌شوند. اگر متقاضی خواهان دوره‌های انگلیسی زبان پزشکی در روسیه باشد نیازی به گذراندن دوره‌ی پیش پزشکی ندارد و طول مدت آن یک سال کوتاه‌تر است.

آذربایجان، بلغارستان و ارمنستان نیز از جمله کشورهایی هستند که می‌توان بدون داشتن مدرک زبان در آن‌ها به ادامه‌ی تحصیل پرداخت. برای ادامه‌ی تحصیل بدون مدرک زبان در رشته‌های غیر پزشکی کشورهایی مانند مالزی، هند و ترکیه نیز گزینه‌های مناسبی هستند. تحصیل در این کشورها به مدرک زبان نیاز ندارد و تنها با  آشنایی با زبان کشور مقصد یا ارائه مدرک از آموزشگاه زبان و یک ‌ی حضوری امکان اخذ وجود دارد.

-    استرالیا

بسیاری از ‌ها دراین کشور بدون دریافت مدرک زبان یا می‌پذیرند. در صورتی که یک دوره‌ی تمام وقت به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید یا پنج سال در یک محیط انگلیسی زبان به کار مشغول بوده باشید کوئینزلند به شما می‌دهد. ‌های آدلاید و مک کواری در صورت گذراندن دوره‌های زبان قبل از شروع دوره‌های اصلی به می‌دهد. باند و سوث استرالیا برای به آزمون‌های CAE و PTE  نیازمند است و اگر دوران متوسطه را به زبان انگلیسی گذرانده باشید می‌توانید از ‌های سوث کوئینزلند، باند و صنعتی سوئین برن بدون مدرک زبان بگیرید.

-    بریتانیا

برخی از ‌های بریتانیا که نیازمند مدرک زبان نیستند عبارتند از:
University of Bristol
The university of Bolton
London southbank university
Robert Gordon university

-    ایالت متحده‌ی آمریکا

برخی از ‌های ایالت متحده‌ی آمریکا که می‌توان بدون ارائه مدرک و در آن‌ها به تحصیل پرداخت شامل:
کلرادو: در صورتی که زبان مادری متقاضی انگلیسی باشد و حداقل یک‌ سال از تحصیل تمام وقت خود را در یک موسسه‌ی آمریکایی گذرانده باشد می‌تواند از کلرادو بگیرد. گرچه کشورهایی نظیر بوتسوانا، غنا، آفریقای جنوبی و نیجریه مشمول این قانون نیستند.
درکسل: که در صورت عدم ارائه‌ی مدرک زبان دو راه در اختیار دارد، برنامه‌ی تابستانی آمادگی UPREP یا دوره‌ی زبان برای یان Bridge
اگر در دوره‌ی متوسطه به زبان انگلیسی تحصیل کرده‌اید ایالتی کالیفرنیا و نیواورلئان از دریافت مدرک زبان چشم‌پوشی می‌کنند.
 
-    امکان دریافت ی تحصیلی بدون مدرک زبان از سفارت
برای پاسخ به این سوال که آیا امکان دریافت ی تحصیلی بدون ارائه‌ی مدرک زبان وجود دارد یا خیر می‌توان گفت خیر! تقریباً امکان‌پذیر نیست. برای اثبات مهارت زبان خود برای اخذ ی تحصیلی مدرک زبان و ضروری است. حتی اگر از دریافت مدرک زبان چشم‌پوشی کند، همچنان نیازمندید که مهارت و دانش زبان خود را به سفارت اثبات کنید و در صورتی که افسر مهاجرت از تسلط شما مطمئن نباشد تقریباً هیچ شانسی برای دریافت ی تحصیلی نخواهید داشت. حتی متقاضیان ی تحصیلی از کشورهای انگلیسی زبان نیز ممکن است ملزم به ارائه‌ی مدرک زبان شوند، بنابراین به یاد داشته باشید که برای تحصیل در هر مقطعی راهی جز ارائه‌ی مدرک زبان برای اخذ ی تحصیلی وجود ندارد.
گردآورندهمجله موفقیت ایلیاد
ما را در اینستاگرام دنبال کنید ...ما را در تلگرام دنبال کنید ...ما را در آپارات دنبال کنید ...مطالب مشابه● شرایط تحصیل در رشته‌ی حقوق در کشور نیوزیلند● دوره‌های زبان در استرالیا● تحصیل در مدارس کانادا● شرایط کار و تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در کشور کانادا● تحصیل در رشته‌ی مهندسی شیمی در کشور کانادا● شرایط تحصیل در کشور مالزی● وضعیت بورسیه‌ی تحصیلی در کشور استرالیا● بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌ی داروسازی کدامند؟● آزمون تافل Home Edition● آزمون پزشکی MCQ استرالیاجدیدترین مطالب● تقویت مهارت speaking در آزمون IELTS● اثرات اپیدمی کرونا بر سلامت روان ● تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان● روش‌های تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی● جاذبه‌های گردشگری کشور مالزی● شرایط کار و تحصیل پرستاران در خارج از کشور● چگونه مودبانه درخواست کمک کنیم؟● مهارت تصمیم‌گیری و نقش آن در زندگی● چگونه یک کنفرانس خوب ارائه دهیم؟● چگونه به سادگی خلاصه‌نویسی کنیم؟● تأثیر مطالعه بر زندگی● نحوه‌ی انجام تحقیقات میدانی● جاذبه‌های گردشگری نیوزیلند● شرایط کار دانشجویی در کانادا چگونه است؟● تأثیر شگفت‌انگیز مثبت‌اندیشی بر موفقیت● ادامه تحصیل در کشور آلمان چگونه است؟● با استرس شب امتحان چه کنیم؟● چگونه می‌توانیم یک رزومه‌ی بی نقص بنویسیم؟● مهارت نه گفتن!● تأثیر موسیقی بر مغز انسان